Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala cure na lepim zeljama! Veliki pozdrav iz GAK Nis!

Joj, slatka si skroooz! Ljubim te ja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas! Juče sam bila u dz,dala briseve i radila ctg,dobar je i bez kontrakcija. Uz nismo već tek sledeće nedelje kad budem odnela rezultate i došla na još jedan ctg.

Baš je mirno ovde u trećem,devojke,uspavale smo se.

Danas napokon sunce posle toliko vremena. Nadam se da će uticati na raspoloženje. Kod mene da, samo što uopšte ne uspevam da se naspavam. Noge i ruke mi trnu,hvataju me grčevi u nogama, a za odlaske u WC da ne pričam. Još me moje dete konstantno udara u desno rebro da me baš boli, ai proćiće i to,još malo.

Veliki pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lorelaj?nema je vec dva dana?verovatno se mazi sa bebicom.... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćaos,devojke!

Skroz smo se uspavale, moramo se aktivirati ;) Eto nama sunceee!

jenny, ti i mirovanje? ;) Kad god čitam,ti nešto radiš,trčiš na sve strane, sad malo odmora ;) Moraćeš češće da se družiš sa nama ovde !

Ja sam prehlađena,ali proćiće...

Dragana, Lejlita( kad stiže krevetac? ) , gde stee?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari

:) Krevetac je smjesten, samo jos ja da se rodim i da se smjestim u njega. Mnogo mi se svidja, mogu vam reci. Mama mi je napravila ovo slovo B koje je prvo slovo moga imena i iako ne volim sljokice (jer sam roker u dusi) moze da prodje, jer ga je s puno ljubavi lijepila, kruzila.. :wub: Tata kaze ja kao da znam da sam dobio krevetac pa se sutiram posebno jako a ne zna da ja sve znam i osjetim i cujem. Ipak sam ja pod maminim srcem..

Pozdrav svima!

B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lejlita, krevetac je prelep kao i posteljina. ima bebica da uziva samo tako. bas mi se svidja :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejlita,prelepo! Posteljina je divna, tvojih ruku delo takođe!

I mi bismo trebali ovih dana da se smestimo,samo još da mama (baš sam lenština) opere sve i ispegla... Danas će da kupi Chicco omekšivač,da nam zamirišu stvarčice na bebu!

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro cure kako ste :)

Ima li šta novo kod vas ... kako izdržavate ovo toplo-hladno vrijeme ... ja ludim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro:-)

ja evo disem na skrge, nesto mi nije bas najbolje. trebalo bi da legnem ali ne mogu od ovog mog malog. stalno stvara nesto.

sad hoce da prska prskalicom na terasi autice, motore....

moram da ga nadgledam :-)

danas cu praviti gibanicu, ne mogu mnogo da se zamaram sa kuvanjem..

ja na carski idem za mesec dana, priblizilo se opasnooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kiara kada god pročitam tvoj nik sjetim se crtića "kralj lavova" :)

jeli to klincu rođendan danas ili si zaboravila da promjeniš tiker? :)

PS - što na carski, jel imas neke tegobe ili sama hoćeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nije mu rodjendan, to tako stoji cele godine kako napuni 3, do sledece:-)))

da, i meni je asocijacija na crtani:-))))

carski zelim:-))))

bas mi je frka od prirodnog porodjaja, epidural sam srecom dobila prosli put. bilo mi je bas bolno. ne bih da kroz to opet prolazim i jos da mog dr ne uhvatim da mi sredi epi.

ovo mi je sigurica.

boli svakako i prirodno i carski ali ovako mi je lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nije mu rodjendan, to tako stoji cele godine kako napuni 3, do sledece:-)))

da, i meni je asocijacija na crtani:-))))

carski zelim:-))))

bas mi je frka od prirodnog porodjaja, epidural sam srecom dobila prosli put. bilo mi je bas bolno. ne bih da kroz to opet prolazim i jos da mog dr ne uhvatim da mi sredi epi.

ovo mi je sigurica.

boli svakako i prirodno i carski ali ovako mi je lakse.

Kiaro, bolelo je do dobijanja epidurala? Jesi ti iz Ns-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slabo sam se otvarala. kontrakcije ne znam ni ja kolike su bile, na 3.4.5 min, trajale 1 min citavih 9 sati, tj. do 5 prstiju-epidurala.

sad imam novopeceni problem sa hemoroidima, cini mi se da bi proradili na porodjaju samo tako. bas mi je frka i od toga.

pre nedelju dana nisam mogla da ustanem od bolova.

iz n sada sam, da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slabo sam se otvarala. kontrakcije ne znam ni ja kolike su bile, na 3.4.5 min, trajale 1 min citavih 9 sati, tj. do 5 prstiju-epidurala.

sad imam novopeceni problem sa hemoroidima, cini mi se da bi proradili na porodjaju samo tako. bas mi je frka i od toga.

pre nedelju dana nisam mogla da ustanem od bolova.

iz n sada sam, da

Joj :blink: Ja planiram epidural,ali ne znam kako to sada funkcioniše kod nas. Vodim privatno trudnoću kod dr iz Betanije, pa se nadam da mi on može pomoći oko toga. Od nedelje idem na kontrolu,pa ću sve čuti... Naravno,ako bi mi on preporučio carski,išla bih!

Hemoroidi i mene muče,ali,na svu sreću, nisu bolni. Mnoge žene navode da ih oni posle porođaja bole više nego sama rana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.Kako ste drage moje? Evo da vam se i mi javimo danas smo bili na UZ,sve je u najboljem redu imamo 2.450 gr,od sledece nedelje na ctg, doktor je jako zadovoljan sa bebcem... :wub: ljubimo vas i vase bebce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj :blink: Ja planiram epidural,ali ne znam kako to sada funkcioniše kod nas. Vodim privatno trudnoću kod dr iz Betanije, pa se nadam da mi on može pomoći oko toga. Od nedelje idem na kontrolu,pa ću sve čuti... Naravno,ako bi mi on preporučio carski,išla bih!

Hemoroidi i mene muče,ali,na svu sreću, nisu bolni. Mnoge žene navode da ih oni posle porođaja bole više nego sama rana...

Ja ovo mogu da potvrdim :(

I ja sam planirala epidural al dok sam se jako brzo porodila nisam stigla do njega :lol: sad ni ne planiram ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćaos,devojke!

Skroz smo se uspavale, moramo se aktivirati ;) Eto nama sunceee!

jenny, ti i mirovanje? ;) Kad god čitam,ti nešto radiš,trčiš na sve strane, sad malo odmora ;) Moraćeš češće da se družiš sa nama ovde !

Ja sam prehlađena,ali proćiće...

Dragana, Lejlita( kad stiže krevetac? ) , gde stee?

xexe,kad je mm cuo za mirowanje,samo se nasmejao i rekao:ajde jos i to da doziwim :lol: ....

salu na stranu,pokusacu da mirujem koliko mogu,al me sredjiwanje papira ubija,waljda cu to sto pre zawrsiti...a danasnje mirowanje se swelo na to da sam spawala do 13 h :blink: :blink: :blink::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejlita,krevetac i posteljinica su preslatki.

Jenny, odmori se ženo malo,bar ovih par nedelja do kraja,posle nećeš stati.

Što sam se ja malo pre slatko isplakala :( . Već noćima ne spavam kako treba, muče me grčevi u nogama a danas i preko dana. Uhvatio me grč u levi taban i drži pola sata i ne popušta. Masiraj,vuci prste ka sebi,popusti a kako spustim i opružim nogu ono opet, a boli strašno. Na kraju sam stavila nogu nekoliko minuta u toplu vodu i hvala Bogu popustilo me. Još mi je bebica nagnječila rebro,boli pošteno, čak se napravilo i neko ispupčenje i zacrvenelo mi se na tom mestu. Baš su mi danas hormoni poludeli. Na kraju uzmem da peglam i izbacim sve iz sebe pa sam sad baš nešto iscrpljenja, još kad bih mogla da zaspim bar sat vremena bila bih presrećna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj :blink: Ja planiram epidural,ali ne znam kako to sada funkcioniše kod nas. Vodim privatno trudnoću kod dr iz Betanije, pa se nadam da mi on može pomoći oko toga. Od nedelje idem na kontrolu,pa ću sve čuti... Naravno,ako bi mi on preporučio carski,išla bih!

Hemoroidi i mene muče,ali,na svu sreću, nisu bolni. Mnoge žene navode da ih oni posle porođaja bole više nego sama rana...

pa mislim da i dalje funkcionise da se dogovara sa anesteziologom. ili da porodjaj bude indukovan sto meni nije dolazilo u obzir.

ajde bas vidi sta ti kaze.

sa carskim moj dr nije bio odusevljen, predlagao je indukciju+epi ali smo se juce dogovorili.

zato mi je i frka od porodjaja, napona i sl da me ne snadju posle porodjaja zajedno sa ranom.

nikad u zivotu ih nisam imala, eto, sad ih zapazarila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugari

:) Krevetac je smjesten, samo jos ja da se rodim i da se smjestim u njega. Mnogo mi se svidja, mogu vam reci. Mama mi je napravila ovo slovo B koje je prvo slovo moga imena i iako ne volim sljokice (jer sam roker u dusi) moze da prodje, jer ga je s puno ljubavi lijepila, kruzila.. :wub: Tata kaze ja kao da znam da sam dobio krevetac pa se sutiram posebno jako a ne zna da ja sve znam i osjetim i cujem. Ipak sam ja pod maminim srcem..

Pozdrav svima!

Draga prelep je krevetac..i ja sam uzela istu takvu posteljinicu (cak je i boja ista) :)

Uh,uh..kako ce mala bekica da uziva u njemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno, i ja se nadam da ce bebiju da se svidi okolina u kojoj ce provesti vecinu vremena prvih mjeseci :rolleyes:

Dragana, ne znam da li da ti vise govorim 'sestro' ili 'druga ja' :lol: toliko zajednickog imamo..bas se sjecam kada si postavila sliku krevetica U Drugom ali se ne sjecam posteljinice. Uglavnom, dva drugara i prva dva momka iz Drugog ce slatko sanjati :wub: Duse malene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno, i ja se nadam da ce bebiju da se svidi okolina u kojoj ce provesti vecinu vremena prvih mjeseci :rolleyes:

Dragana, ne znam da li da ti vise govorim 'sestro' ili 'druga ja' :lol: toliko zajednickog imamo..bas se sjecam kada si postavila sliku krevetica U Drugom ali se ne sjecam posteljinice. Uglavnom, dva drugara i prva dva momka iz Drugog ce slatko sanjati :wub: Duse malene..

Da bas smo slicne ;) hihihi.. :P A kad sam postavila sliku krevetica nije bila ta posteljina,bila je druga,kasnije sam uzela ovu kao tvoju i jos jednu u zutoj boji sa nekim medvedicima...Sad imam tri i mislim da je dovoljno...(bar za sada)ako zafali aksa mi je u komsiluku pa cu skoknuti da kupim jos koju... :rolleyes:

Ja sam sve,ali bas sve pokupovala... :rolleyes: znam da sam poranila ali poznavajuci sebe kao panicara vise volim da sve to na tenane kupim.. :rolleyes: ostalo mi jos samo da operem i opeglam..a sobica nam stize u nedelju :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da ti kazem, kako vrijeme brzo prolazi, uopste nije greska pripremiti sve i lagano bez frke sve docekati. Ja isto imam sve osim medicinskog kompleta za bebu kada dodje kuci ali to cu za sami finis ostaviti. Ne znam sta da radim , dvoumim se izmedju pelena- pamucne ili ove koje svi koriste sa gelovima i ljepilima :D Sve iskusne mlade mame mi govore da necu izdrzati s pamucnim ali ne znam...u svakom slucaju neka imam dvadesetak i tih pa vidjet cemo :unsure:

Mi smo dobili more odjece i to nas ceka da se opere i zamirise, to cemo kad bas otopli pa da se brzo osusi..

Sve u svemu, bas smo prave mame! Sve mora potman s prvim djetetom a drugo ce jadno naslijediti sve i nece me ni biti na forumu vjerovatno hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Pratim već duže vreme forum, pa bi htela da se priključim :)

Nisam sigurna jel već pripadam u treći trimestar ali se deeefinitivo tako osećam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga red3lilu,

welcome_4.gif

u Treci trimestar! :) Tu je to, s 27.sedmicom pocinje treci trimestar a ti si tu ;)

Nikada ovaj treci nije bio ovako miran kao u posljednje vrijeme..valjda cekamo da usitni, mi sto smo skoro pocele da se druzimo ovdje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.