Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ta sestrica je stwarno dobra,barem prema meni,swe mi lepo i objasni i odradi,ma samo reci pohwale za nju,i uwek kad dodjem pita kako sam,jel swe uredu i tako...drago mi je sto sam je upoznala,pored toliko losih iskustwa sta sam imala sa osobljem u zdrawswenim ustanowama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos..:(

evo mene da vam se javim..bila sam danas na ultrayvuku,i beba mi je manja 2 nedelje..ja sam kao u 34 nedelji prema poslednjoj menstruaciji,a beba je 32 nedelja prema kilazi..ceo dan placem..doktorka kaze da se ne sekiram,ali ne vredi...kaze da je sa bebom sve u redu,ali da je iz nekog razloga manja...ja sam imala 2900 kad sam se rodila...ne znam....ubicu se od sekiracije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da me ne boli ovoliko, sve bi mi bilo super. Sad sam i rakiju utrljala.

He he, cica glisa sa kosarkaskom loptom :lol:

Draga slobodno popiji febricet. Nece nista da fali, a bar tebi da umanji bol i nervozu. :)

caos..:(

evo mene da vam se javim..bila sam danas na ultrayvuku,i beba mi je manja 2 nedelje..ja sam kao u 34 nedelji prema poslednjoj menstruaciji,a beba je 32 nedelja prema kilazi..ceo dan placem..doktorka kaze da se ne sekiram,ali ne vredi...kaze da je sa bebom sve u redu,ali da je iz nekog razloga manja...ja sam imala 2900 kad sam se rodila...ne znam....ubicu se od sekiracije...

Nemoj da se sekiras desava se to. I meni se to desilo u prvoj trudnoci, pa sam rodila sina 20 dana pre termina 3650gr.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos..:(

evo mene da vam se javim..bila sam danas na ultrayvuku,i beba mi je manja 2 nedelje..ja sam kao u 34 nedelji prema poslednjoj menstruaciji,a beba je 32 nedelja prema kilazi..ceo dan placem..doktorka kaze da se ne sekiram,ali ne vredi...kaze da je sa bebom sve u redu,ali da je iz nekog razloga manja...ja sam imala 2900 kad sam se rodila...ne znam....ubicu se od sekiracije...

nemoj da te to sekira...ja sam se porodila u 38oj nedelji a bebana mi je bila teska2500.ito je ok!dobila je devetku na rodjenju!to je sve normalno samo bez panike!

saljemo ti puno pozitivnih misli!i samo hrabro porodjaj je jedno predivno iskustvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakva sekiracija, sve je to super. Moja mrvica je 2800 a ja 40a nedelja. Ja sam imala 2500 kad sam se rodila.

Nista njoj nece faliti ako nema 4000 ili 3500, pa nigde ne pise kolike "treba" da budu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Booko samo bez sekiracije i plakanje jer bebac oseca svaku tvoju promenu raspolozenja.Pitanje je da li je bebac dobro izmeren.Cesto se pogresi.Za Luku su mi rekli pred porodjaj da ima 3300 a rodio se sa 4400.

Bice sve ok,videces,samo misli pozitivno :***

Megi odmah sam ovde utrcala da vidim da li si se javljala.Znaci krenulo je polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos..:(

evo mene da vam se javim..bila sam danas na ultrayvuku,i beba mi je manja 2 nedelje..ja sam kao u 34 nedelji prema poslednjoj menstruaciji,a beba je 32 nedelja prema kilazi..ceo dan placem..doktorka kaze da se ne sekiram,ali ne vredi...kaze da je sa bebom sve u redu,ali da je iz nekog razloga manja...ja sam imala 2900 kad sam se rodila...ne znam....ubicu se od sekiracije...

Bookaa, duso, pa bebe se ne razvijaju po knjigama ni u stomaku ni kad se rode. Imas jos vremena da ona raste u to uopste nije razlog da se toliko jedes. Neke bebe stagniraju u 10. nedelji, neke u 20.toja neke u 30. Sa druge strane, znas li da UZ ima toleranciju + - 30%. Znas li kolko je to?

Nema Megice. I ja je cekam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim,da ne bude da nisam obavestila,pisala sam u temi iskustva sa prirodnog porodjaja :)Moja Tamara je dosla na svet 08.05.2012 u 00 i 29 h... :wub: Sve je proslo ok,hvala Bogu,danas popodne smo izasle iz porodilista!Veliki pozdrav svima! :) :) :) Megi zelim ti svu srecu!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim,da ne bude da nisam obavestila,pisala sam u temi iskustva sa prirodnog porodjaja :)Moja Tamara je dosla na svet 08.05.2012 u 00 i 29 h... :wub: Sve je proslo ok,hvala Bogu,danas popodne smo izasle iz porodilista!Veliki pozdrav svima! :) :) :) Megi zelim ti svu srecu!!!

Čestitam! Da vam je Tamara živa i zdrava! Uživaj u svojoj bebici!

Baš čitam tvoje iskustvo sa pororđaja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim,da ne bude da nisam obavestila,pisala sam u temi iskustva sa prirodnog porodjaja :)Moja Tamara je dosla na svet 08.05.2012 u 00 i 29 h... :wub: Sve je proslo ok,hvala Bogu,danas popodne smo izasle iz porodilista!Veliki pozdrav svima! :) :) :) Megi zelim ti svu srecu!!!

Jelka, cestitaaaam!!! uzvajte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boko, bez sekiracije, devojke su ti vec sve rekle.

Ja sam pokusavala da spavam, ali dzabe:( Ni B od bolova. Ali zato prokleti umnjak... Pila paracetamol, trljala Gengigel, trljala rakiju... Ne mogu uopste da sastavim zube. Samo molim Boga da do ujutru ne dobijem bolove, jer cim svane idem kod zubara, pa nek radi sta hoce, samo da me vise prodje.

Evo zabolese me krsta jako, dok uam ovo pisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boko, bez sekiracije, devojke su ti vec sve rekle.

Ja sam pokusavala da spavam, ali dzabe:( Ni B od bolova. Ali zato prokleti umnjak... Pila paracetamol, trljala Gengigel, trljala rakiju... Ne mogu uopste da sastavim zube. Samo molim Boga da do ujutru ne dobijem bolove, jer cim svane idem kod zubara, pa nek radi sta hoce, samo da me vise prodje.

Evo zabolese me krsta jako, dok uam ovo pisem

:( :( :( ma valjda ce proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde Megi, zaboravices ti zub do ujutro :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prokletinja jedna, ionako nicemu ne sluze umnjaci, osim da muce.

Sad sam bila u wc, kad ono mnooogo neke braon sluzi. To je taj cep, jos uvek izlazi jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prokletinja jedna, ionako nicemu ne sluze umnjaci, osim da muce.

Sad sam bila u wc, kad ono mnooogo neke braon sluzi. To je taj cep, jos uvek izlazi jel?

Da tako je i meni bilo i tu noc mi pukne vodenjak :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da tako je i meni bilo i tu noc mi pukne vodenjak :rolleyes:

Neka pukne vise, nestrpljiva sam :)

Moji roditelji ja mislim nocima ne spavaju. Njih dvoje mene zovu 100 puta dnevno. A svekrva, inace teska panicarka, dolazi mi na svakih 15min. Znam da oni sve to jer me vole, ali izludjuju me. I jos X ljudi sto salju poruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi probaj i sa propolisom za umnjake! mene je zubar spasao i sve je trajalo 20ak sekundi. Kaze on meni "spali" se koza s tim, a ja kukavica nvidjena, nikad mi nista zubar nije radio- svi su zdravi.

Al ovo je bilo vise kao nekom duvaljkom da je presao preko toga, i odose i bol i otok.

Meni i dalje ni cep da krene, ma nista, jos 6 dana imam do kraja, a osecam se kao da je 6 nedelja.

A bar sam se naspavala nocas, i svrab nije bio onako strasan za promenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, svima...

Nisam svraćala nekoliko dana, uvek sam nešto u pokretu pa nemam baš vremena. Verovatno će se promeniti kada krenu paklene vrućine pa se zabijemo u rashlađene kuće. Vidim ovde u trećem je uvek živo, uvek nekih novosti, jedva vas isčitah i povatah koja se porodila, koja tek treba...

Svim novopečenim mamama želim sve najbolje i da uživaju u svojim bebironima, a Megi da nam se uskoro javi sa lepim vestima o lakom porođaju...

Mi smo ok, moj dečkić se javlja redovno čak me nekada i uplaši kada jako lupne ali nema veze uživam u svakom njegovom pokretu. Sledeće nedelje, tj. u sredu idemo na UZ i baš sam nestrpljiva da vidim koliko smo napredovali od prošlog i da vidim šta radi nemirko mali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A12.05.2012

Megi13.05.2012

nanica bananica23.05.2012

Kiki8728.05.2012

Jenny7.06.2012

milena026 15.06.2012

milenalena23.06.2012

bookaa27.06.2012

nanchika88 8.07.2012

Topaz 8.07.2012

Dragana-baby12.07.2012

ceca83 16.07.2012

baby27 22.07.2012

Lejlita 27.07.2012

Tila 02.08.2012

B.mama 14.08.2012

Evo i ja se dopisah na spisak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene jos uvek kuci. Imam neke bolove ali su skroz nepravilni, tako da ja mislim da su lazni. Prokletinja od zuba boli, nisam spavala celu noc, a ni kod zubara nisam otisla. LORELAJ STA RADIM SA TIM PROPOLISOM? Da kupim i to pa da probam. Meni se cep jos uvek razvlaci, kad god odem u wc.

TILA DOBRODOSLA U TRECI TRIM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene jos uvek kuci. Imam neke bolove ali su skroz nepravilni, tako da ja mislim da su lazni. Prokletinja od zuba boli, nisam spavala celu noc, a ni kod zubara nisam otisla. LORELAJ STA RADIM SA TIM PROPOLISOM? Da kupim i to pa da probam. Meni se cep jos uvek razvlaci, kad god odem u wc.

TILA DOBRODOSLA U TRECI TRIM.

Nakapaj propolis na zub...traži onaj za decu, jer za starije sadrži alkohol. I Megi, bre šta radiš više kod kuće... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakapaj propolis na zub...traži onaj za decu, jer za starije sadrži alkohol. I Megi, bre šta radiš više kod kuće... :P

Sad ce brat da mi donese, pa da probam i to. Nadam se da veceras necu spavati kod kuce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

caos..:(

evo mene da vam se javim..bila sam danas na ultrayvuku,i beba mi je manja 2 nedelje..ja sam kao u 34 nedelji prema poslednjoj menstruaciji,a beba je 32 nedelja prema kilazi..ceo dan placem..doktorka kaze da se ne sekiram,ali ne vredi...kaze da je sa bebom sve u redu,ali da je iz nekog razloga manja...ja sam imala 2900 kad sam se rodila...ne znam....ubicu se od sekiracije...

Jao pa nemoj da te to sekira uopste,kao prvo ti uz nisu pouzdani sto se merenja kilaze tice,meni je moj dr.na ekspertnom pred porodjaj rekao da beba nece imati preko 3 kg,ja sam se porodila za dva dana a bebac imao 3600 :blink: a i sto je beba manja lakse ces se poroditi,samo opusteno i pusti tu bebicu da uziva u stomacicu :rolleyes:

Samo da se javim,da ne bude da nisam obavestila,pisala sam u temi iskustva sa prirodnog porodjaja :)Moja Tamara je dosla na svet 08.05.2012 u 00 i 29 h... :wub: Sve je proslo ok,hvala Bogu,danas popodne smo izasle iz porodilista!Veliki pozdrav svima! :) :) :) Megi zelim ti svu srecu!!!
Jelo cestitam jos jednom :rolleyes: uzivajte sam kuci,mazite se.... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Vam svima puno na podrsci....idem u ponedeljak u front..pa cu videti sta ce dalje biti,javljam Vam se..JELO cestitam..ljubim Vas sve puno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uđoh ovde da vidim jesi otišla u Mišović, a ti kuliraš kući ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.