Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zdravo devojki jas da vi se pofalam se porodiv na 26 04 se rodi moeto momcence Andrej tezok 3720grama i dolg 51sm na poragjaj pominav super pozdravce do site ostanati trudnicki i vi posakuvam lesen i brz poragjaj

cestitam,neka vam je sin ziv i zdrav :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki jas da vi se pofalam se porodiv na 26 04 se rodi moeto momcence Andrej tezok 3720grama i dolg 51sm na poragjaj pominav super pozdravce do site ostanati trudnicki i vi posakuvam lesen i brz poragjaj

ČESTITAMO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,svima!

Predajem engleski klincima u privatnoj školi. Trenutno radim sa decom od 3,4,5,6 godina i školskim uzrastom... Planiram da radim do kraja školske godine ,do 15.juna <_< Već sada mi je teško,poludeću,ali nema smisla da ostavim klince mesec dana pred kraj,a oni se jako vežu i bilo bi im teško...

Dragana, ja planiram od ulaska u 9.da mažem bradavice Lanolinom, pošto sam ga već dobila,da se ne baci :lol: Kažu da pomaže,a i vidim da se pominje na nekim spiskovima za porodilište. Sutra nam se javi posle ekspertnog!

Jos malo je ostalo do kraja skolske godine...cisto sumnjam da ces odustati sad pred kraj :rolleyes: :rolleyes:

Meni jos taj lanolin fali,sve ostalo sam kupila...Znam da se on maze tek u 9-om mesecu,ali reko aj da pitam da li mozda ranije trebaju grudi (bradavice) da se pripreme..posto su mi rekli da mogu da pocnem da mazem ad ulje,ali nista dok ne proverim...Sto bi Maca rekao:Ja tu nista ne bih dirao ;):lol: :lol:

Kako ste mi ti i Oljica..? Naravno da se sutra javljam posle UZ ;):wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo je ostalo do kraja skolske godine...cisto sumnjam da ces odustati sad pred kraj :rolleyes: :rolleyes:

Meni jos taj lanolin fali,sve ostalo sam kupila...Znam da se on maze tek u 9-om mesecu,ali reko aj da pitam da li mozda ranije trebaju grudi (bradavice) da se pripreme..posto su mi rekli da mogu da pocnem da mazem ad ulje,ali nista dok ne proverim...Sto bi Maca rekao:Ja tu nista ne bih dirao

Kako ste mi ti i Oljica..? Naravno da se sutra javljam posle UZ

Danas sam crkla od posla... Radim i u subotu,a u nedelju idem na neku svadbu...Izdržaću!

Dobro smo,mora da Oljči spava ,nema je celo popodne, noć je nejno doba ;) Već izbacuje nogicu ,mogu da je osetim... Stomak mi je ogorman, u školi me već deca ispituju hoću uskoro da idem u bolnicu da se porodim :lol:

Sinoć sam počela da pravim spisak za porodilište polako,pa ćemo čim se raspustim, da krenemo u akciju(ako ne bude i pre)... Kažu da je onaj lanolin babylove iz DM-a dobar, ja imam 2 Multi Mam,ističe im rok u septembru,pa da ih potrošim što pre moram... Nadam se da mi posle ni neće trebati... Jako em zanima koliki je Pavle sada :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki jas da vi se pofalam se porodiv na 26 04 se rodi moeto momcence Andrej tezok 3720grama i dolg 51sm na poragjaj pominav super pozdravce do site ostanati trudnicki i vi posakuvam lesen i brz poragjaj

Čestitamo! Neka je momak živ i zdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam crkla od posla... Radim i u subotu,a u nedelju idem na neku svadbu...Izdržaću!

Dobro smo,mora da Oljči spava ,nema je celo popodne, noć je nejno doba Već izbacuje nogicu ,mogu da je osetim... Stomak mi je ogorman, u školi me već deca ispituju hoću uskoro da idem u bolnicu da se porodim

Sinoć sam počela da pravim spisak za porodilište polako,pa ćemo čim se raspustim, da krenemo u akciju(ako ne bude i pre)... Kažu da je onaj lanolin babylove iz DM-a dobar, ja imam 2 Multi Mam,ističe im rok u septembru,pa da ih potrošim što pre moram... Nadam se da mi posle ni neće trebati... Jako em zanima koliki je Pavle sada

Au ti kad radis onda bas radis ;)

100% Si neka stroga nastavnica cim se decica raspituju kada ces u bolnicu :lol::P I moj Pavle je kao tvoja Oljica,najvise je aktivan nocu i u ranu zoru...sad vise draga ne spavamo onako dugo,budni smo vec u 9h :rolleyes: Zamisli ja budna :lol::rolleyes: Jos se nije rodio a vec me maltretira mangup maleni :P

Moracu do DM-a da svratim da kupil taj lanolin ;)

Nisi ni svesna koliko tek mene zanima da vidim koliko je sad napredovao... :) Nemogu da docekam sutrasnji dan... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, deca me vole :P:lol: Naročito kad sam onako trudnički nervozna i sve mi smeta,a oni 100 pitanja :lol:

Da,taj u DM-u je baš jeftiniji,a svi kažu da je dobar!

Jesam te pitala da li ćeš možda kupovati pumpicu za grudi?

I meni čudno kad te vidim da pišeš izjutra :lol: Zimus smo bile kao polarni emdvedi,spavale po 12 sati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kupila sam danas Hemo stop sto mi megi rece pa cu probati s tim.

Ne znam kako vi s hormonima, mene tako nekad uhvati neka tuga/uznemirenost, evo sad sam se rasplakala bez razloga. Nisam nikad ni pomisljala da cu zbog hormona biti tako kmezava :angry: .

Htedoh rec i za totemu, uglavnom svi kukaju kako je grozno, a meni je bas fina kao neki sokic. Meni je dr malo malo pa prepise. A eritrociti su mi 3.97, najnize bili 3.90 a donja granica je 4. I hemoglobin i serumsko gvozdje su mi uvek dobri, a ona mi uvek pise anemia :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, deca me vole :P:lol: Naročito kad sam onako trudnički nervozna i sve mi smeta,a oni 100 pitanja :lol:

Da,taj u DM-u je baš jeftiniji,a svi kažu da je dobar!

Jesam te pitala da li ćeš možda kupovati pumpicu za grudi?

I meni čudno kad te vidim da pišeš izjutra :lol: Zimus smo bile kao polarni emdvedi,spavale po 12 sati :lol:

Salim se ja malo sa tobom ;):P Mogu da zamislim tek sad kako si im zanimljiva sa stomakom ;)

Kupila sam pumpicu avent ,nadam se da ce dobro da se pokaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kupila sam danas Hemo stop sto mi megi rece pa cu probati s tim.

Ne znam kako vi s hormonima, mene tako nekad uhvati neka tuga/uznemirenost, evo sad sam se rasplakala bez razloga. Nisam nikad ni pomisljala da cu zbog hormona biti tako kmezava :angry: .

Joj ja sam se preksinoc rasplakala zbog skakavca... :lol: Mm popizdeo jer sam ga probudila da bi plakala....Zamisli ti spavas i u pola noci te neko probudi da ti kaze da mu se place jer cuje napolju skakavca kako cvrci :rolleyes: :rolleyes: A sta cu bilo mi ga nesto zao (mislim skakavca)i tako ja plakala,plakala i zaspala :rolleyes:

Bas sam u cudu kako hormoni rade :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Salim se ja malo sa tobom ;):P Mogu da zamislim tek sad kako si im zanimljiva sa stomakom ;)

Kupila sam pumpicu avent ,nadam se da ce dobro da se pokaze...

I ja planiram da je kupim ili uzmem od drugarice,ona ima,svi je hvale...

Hahha skakavac :lol: :lol: :lol: Ali,Dragana, ahhahah :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki jas da vi se pofalam se porodiv na 26 04 se rodi moeto momcence Andrej tezok 3720grama i dolg 51sm na poragjaj pominav super pozdravce do site ostanati trudnicki i vi posakuvam lesen i brz poragjaj

Lepa moja, cestitam ti od srca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki jas da vi se pofalam se porodiv na 26 04 se rodi moeto momcence Andrej tezok 3720grama i dolg 51sm na poragjaj pominav super pozdravce do site ostanati trudnicki i vi posakuvam lesen i brz poragjaj

Cestitamo i mi :rolleyes: Poljubac od nas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki jas da vi se pofalam se porodiv na 26 04 se rodi moeto momcence Andrej tezok 3720grama i dolg 51sm na poragjaj pominav super pozdravce do site ostanati trudnicki i vi posakuvam lesen i brz poragjaj

Jao neka je sa srećom!!! Velike čestitke i dobro došlica Andreu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja planiram da je kupim ili uzmem od drugarice,ona ima,svi je hvale...

Hahha skakavac :lol: :lol: :lol: Ali,Dragana, ahhahah :lol:

Pa i ja sam je zbog toga uzela zato sto je svi hvale...A i kada sam kupovala te stvarcice neka devojka se nasla pored mene i pohvalila tu pumpicu pa mi je i to bio plus vise da je uzmem :rolleyes:

Skakavac je cudo..a i moje plakanje :lol: :lol: :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki jas da vi se pofalam se porodiv na 26 04 se rodi moeto momcence Andrej tezok 3720grama i dolg 51sm na poragjaj pominav super pozdravce do site ostanati trudnicki i vi posakuvam lesen i brz poragjaj

Jao na moj rodjendan :D

Cestitam od srca neka je ziv i zdrava 100 godina :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slagjana-elena cestitam, sve najbolje, da je ziv i zdrav djecak!

dragana i nanchika a jel se bas mora imati pumpica? Citam ja u divnoj knjizi o novorodjencetu da i to treba i kako se izdaja i sve, ali ako cu stalno biti uz bebu jel treba ipak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slagjana-elena cestitam, sve najbolje, da je ziv i zdrav djecak!

dragana i nanchika a jel se bas mora imati pumpica? Citam ja u divnoj knjizi o novorodjencetu da i to treba i kako se izdaja i sve, ali ako cu stalno biti uz bebu jel treba ipak?

Mislim da nije neophodno ako bebica lepo siki i koliko sam čula,više koristi od nje imaju žene koje imaju baš puno mleka. Moja drugarica mi je rekla da je njoj lakše bilo da se izmlaza ručno nego pumpicom. U početku je bilo teško,ali kad se uhodala više nije bilo problema. Ja ne razmišljam da je kupujem još dok ne budem videla da li će mi zaista trebati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo! Mi bili malo u skitnji, 2h smo setali po Valjevu, bas sam se umorila, ali mi je prijalo.

SLAGJANA CESTITAM TI OD SRCA, SIN NEKA JE ZIV I ZDRAV!

KIKI, ja sam tothemu pila tako sto je pomesam u pola case soka od borovnice, NA SLAMCICU OBAVEZNO, da ti ne pocrne zubi, i odmah posle popijem vit.C.

Ja pumpicu necu da kupujem unapred, prvo da vidim da li ce da mi treba, lako cu kupiti, to je najmanji problem.

Nanchika ti si znaci nastavnica, bas lepo :-) Jel ovo 88 u tvom nick-u godiste? I ja sam 88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slagjana-elena cestitam, sve najbolje, da je ziv i zdrav djecak!

dragana i nanchika a jel se bas mora imati pumpica? Citam ja u divnoj knjizi o novorodjencetu da i to treba i kako se izdaja i sve, ali ako cu stalno biti uz bebu jel treba ipak?

Naravno da ne mora, ali je od velike pomoci. Nikada rucno se ne mozes izmusti kao sa pumpicom. A i veliki je plus jel mnogo brze ide, a posle porodjaja ce ti trebati svo slobodno vreme da odmaras. Ako si u mogucnosti obavezno kupi, ili se cak snadji pozajmi od nekoga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je kupila pa sta bude nek bude,nisam zelela da brinem... :rolleyes: Ponecu je sa sobom tj.spakovacu je u torbu za porodiliste,pa ako zatreba zatreba,ako ne onda nista...nece se baciti ;)

Imam problem od pre pola sata :unsure: Imala sam malo pre tvrdu stolicu i pri kraju sam videla krv :unsure: Prepala sam se :unsure: sta mislite da li je nesto opasno... ?:unsure: danas sam radila i depilaciju(brazilska,kako li se vec zove) ne znam od cega je..prvi put mi se desava a i iskreno danas me je bas depilacija bolela :blink: Sad sam se istusirala i sve je ok ali opet brinem :unsure: Help :unsure::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je kupila pa sta bude nek bude,nisam zelela da brinem... :rolleyes: Ponecu je sa sobom tj.spakovacu je u torbu za porodiliste,pa ako zatreba zatreba,ako ne onda nista...nece se baciti ;)

Imam problem od pre pola sata :unsure: Imala sam malo pre tvrdu stolicu i pri kraju sam videla krv :unsure: Prepala sam se :unsure: sta mislite da li je nesto opasno... ? :unsure: danas sam radila i depilaciju(brazilska,kako li se vec zove) ne znam od cega je..prvi put mi se desava a i iskreno danas me je bas depilacija bolela :blink: Sad sam se istusirala i sve je ok ali opet brinem :unsure: Help :unsure::(

Draga, čini mi se da su i tebi proradili hemoroidi jer ti je tvrda stolica, a moguće da je i od depilacije. Ako ne ide u mlazu već samo mačice,onda nije ništa opasno. Hemoroidi ne moraju uvek da bole,svrbe,peckaju i prokrvare ako je stolica tvrđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam problem od pre pola sata :unsure: Imala sam malo pre tvrdu stolicu i pri kraju sam videla krv :unsure: Prepala sam se :unsure: sta mislite da li je nesto opasno... ?:unsure: danas sam radila i depilaciju(brazilska,kako li se vec zove) ne znam od cega je..prvi put mi se desava a i iskreno danas me je bas depilacija bolela :blink: Sad sam se istusirala i sve je ok ali opet brinem :unsure: Help :unsure::(

I meni se to par puta desilo, ja mislim da stolica ako je puno tvrda iziritira pa malo raskrvari. Ja namazem kantarion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je kupila pa sta bude nek bude,nisam zelela da brinem... :rolleyes: Ponecu je sa sobom tj.spakovacu je u torbu za porodiliste,pa ako zatreba zatreba,ako ne onda nista...nece se baciti ;)

Imam problem od pre pola sata :unsure: Imala sam malo pre tvrdu stolicu i pri kraju sam videla krv :unsure: Prepala sam se :unsure: sta mislite da li je nesto opasno... ?:unsure: danas sam radila i depilaciju(brazilska,kako li se vec zove) ne znam od cega je..prvi put mi se desava a i iskreno danas me je bas depilacija bolela :blink: Sad sam se istusirala i sve je ok ali opet brinem :unsure: Help :unsure::(

Pumpica ce ti biti jako vazna ako ne ides na BF odeljenje. Ovako, nije zgoreg nikako da je imas u dva slucaja: ako ti mleko krene sporo u odnosu na bebin zahtev, moci ces da se izmuzavas da povecas kolicinu mleka, ako pak budes imala odmah viska mleka, mozes odmah da se izmuzes kako ne bi dobila mastitis.

Sto se tice malo krvi u stolici vrlo je moguce da je zbog naprezanja. Sad ti je svaki organ nategnut pod teretom i jako malo treba da ti pukne neki kapilarcic. Nije nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovoru. Ne znam jos sta cu, ostavit su to za 9.mjesec B)

Dragana, ne brini, moguce je da je hemoroid a i kapilar kao sto neko rece. Prokrvljenost je duplirana u trudnoci pa je od naprezanja i to moguce. Nista strasno, ne brini, desava se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.