Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Sta li se desava sa Jela Jelom, nema je od nedelje :huh:

Sve cekam da nam javi da je Tamarica sa njom i da se maze i sike i da je sve ok :wub:

Ma Jela se sigurno porodila :rolleyes: Uopšte ne liči na nju da ne otkuca nijednu poruku u toku dana. Verovatno se sada mazi sa njenom Tamaricom.

Bolje i pred jutro da si se naspavala nego da nisi,predhodni dani su ti baš bili iscrpljujući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Jela se sigurno porodila :rolleyes: Uopšte ne liči na nju da ne otkuca nijednu poruku u toku dana. Verovatno se sada mazi sa njenom Tamaricom.

Bolje i pred jutro da si se naspavala nego da nisi,predhodni dani su ti baš bili iscrpljujući.

Jedva cekam da nam se javi!

Podosla sam, sad se bas fino osecam.

Kod nas se naoblacilo, hoce kisa. Juce je 9 puta nestajalo struje. Ja jos nisam oprala kompletic za iznosenje, sve mislim rano mi je, mogla sam danas to da uradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam da nam se javi!

Podosla sam, sad se bas fino osecam.

Kod nas se naoblacilo, hoce kisa. Juce je 9 puta nestajalo struje. Ja jos nisam oprala kompletic za iznosenje, sve mislim rano mi je, mogla sam danas to da uradim

Megi...svetac je danas...ako držiš do toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi...svetac je danas...ako držiš do toga...

Nisam ni znala, prljavog vesa imam tonu, mislila sam danas da ukljucim 3 masine, a pravo da ti kazem, drzim se toga da ne radim nista samo kad je bas bas veliki praznik, kao sto je Veliki petak, Badnji dan, Vaskrs, Bozic...

Kako vi susite te prve bebine stvari? Ja nesto razmisljam, ona zica sto je napolju to mi nekako prljavo, mislim nije, tu se nase stvari suse, ali mi nekako nije za bebu. verovatno preterujem, ali me bas zanima kako vi susite. Ja mislila na zicu onu kucnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi obrisi malo zicu krpom ako mislis da je prasnjava i kaci slobodno.Nema nista lepse kad se ves osusi na suncu i vetru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kuci kod mojih susila, na stalku onom-magarcu il kako ga ko zove.

Ovde nemam ni terasu ni veseraj pa mi je bas nezgodno.

Bila sam i ja danas na UZ imam jos 10 dana do termina, sve se nadam poranice bebica al nikako :rolleyes: .

Megi koji ti je stepen zrelosti posteljice? Meni pise drugi, a mislila sam da ce biti "starija" do sad :lol:

I beibca mi je mala na mene, 2800 g za sad. Kaze dr da ce biti mozda oko 3000 do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni znala, prljavog vesa imam tonu, mislila sam danas da ukljucim 3 masine, a pravo da ti kazem, drzim se toga da ne radim nista samo kad je bas bas veliki praznik, kao sto je Veliki petak, Badnji dan, Vaskrs, Bozic...

Kako vi susite te prve bebine stvari? Ja nesto razmisljam, ona zica sto je napolju to mi nekako prljavo, mislim nije, tu se nase stvari suse, ali mi nekako nije za bebu. verovatno preterujem, ali me bas zanima kako vi susite. Ja mislila na zicu onu kucnu

Ja nemam ni terasu ni dvorište pa veš sušim na sušilici koja se kači na vrata,inače bih verovatno sušila napolju na vetru i suncu i prebrisala žice kao što Respect kaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma u pravu ste, prebrisem krpom i kacim.

Lorelaj, pre tacno 12 dana je bila III stepen, a beba je imala oko 3200. Nema na koga ni da bude sitna, mm ima skoro 2m i 100kila, a ni ja ne zaostajem, sve sam samo ne sitna.

Danas idem na uz u Misovic pa cemo da vidimo sta ce da kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu pa kako onda meni jos II :blink: ? Samo da izadje vise :rolleyes:

Ja sam bila 2550 kad sam se rodila, a mm 3200g, a i sad smo oboje sitni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Здраво труднице,како сте ми ? ја сутра идем на први цтг, добила сам упут за породилиште,чекам резултате од крви и тако... милила сам кад престанем са утрогесаном, а се нећу више толико презнојавати,ал оно и даље,чим заспим ја сам у води, јел то нормално? пре неку ноћ сам имала болове ал све неједнако,тј. скоро да није ни било размака,још ме тад и јака горушица ухватила,ал прошло је,хвала Богу. Остало ми само да чекам,мислим да смо све основно припремили. Љубим вас све и бивше и садашње труднице

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Здраво труднице,како сте ми ? ја сутра идем на први цтг, добила сам упут за породилиште,чекам резултате од крви и тако... милила сам кад престанем са утрогесаном, а се нећу више толико презнојавати,ал оно и даље,чим заспим ја сам у води, јел то нормално? пре неку ноћ сам имала болове ал све неједнако,тј. скоро да није ни било размака,још ме тад и јака горушица ухватила,ал прошло је,хвала Богу. Остало ми само да чекам,мислим да смо све основно припремили. Љубим вас све и бивше и садашње труднице

Ja sam se preznojavala i u februaru... Išla bosa i u kratkim rukavima po kući... :rolleyes:

Samo uzimaj tečnosti redovno i bez brige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu pa kako onda meni jos II :blink: ? Samo da izadje vise :rolleyes:

Ja sam bila 2550 kad sam se rodila, a mm 3200g, a i sad smo oboje sitni.

Ne brini se, svaka zena i svaka trudnoca je razlicita, da nesto nije kako treba dr bi ti to i rekla. Nemoj nikad da uporedjujes, sve je to razlicito od zene do zene, kao sto nijedna beba nije ista.

I ja jedva cekam da se porodim, danas se uopste ne plasim :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Здраво труднице,како сте ми ? ја сутра идем на први цтг, добила сам упут за породилиште,чекам резултате од крви и тако... милила сам кад престанем са утрогесаном, а се нећу више толико презнојавати,ал оно и даље,чим заспим ја сам у води, јел то нормално? пре неку ноћ сам имала болове ал све неједнако,тј. скоро да није ни било размака,још ме тад и јака горушица ухватила,ал прошло је,хвала Богу. Остало ми само да чекам,мислим да смо све основно припремили. Љубим вас све и бивше и садашње труднице

Cao Kiki! Sto se tice preznojavanja, to hormoni drmaju, da je meni neko pricao da cu se na -20 pokrivati samo tankom step dekom, da cu u martu ici kratkih rukava, mislila bih da je lud. Pa meni je zima bilo i u junu pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da skinemo Sabinu sa spiska, ona se druzi sa svojim sinom :)

Zna li neko jel se Slagana porodila? Pretpostavljam da jeste.

I Jela Jela nam je za sad misterija :)

Slagana-elena29.04.2012

Jela Jela12.05.2012

A.N.A12.05.2012

Megi13.05.2012

nanica bananica23.05.2012

Kiki8728.05.2012

Jenny7.06.2012

milena026 15.06.2012

milenalena23.06.2012

bookaa27.06.2012

nanchika88 8.07.2012

Topaz 8.07.2012

Dragana-baby12.07.2012

baby27 22.07.2012

Lejlita 27.07.2012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubamaro srecan rodjendan,zelim ti sve najbolje :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sabina se ne javlja,sad da li se porodila ili joj neradi net ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sabina se ne javlja,sad da li se porodila ili joj neradi net ne znam...

Sabina se porodila pre par dana...vijerovatno si preskocila tu stranicu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, vratili se iz Misovica. Jedva su me primili, ova moja dr nije radila, a lepo mi rekli prosli put da danas ceo dan radi. Toliko sam se iznervirala, malo je falilo da pocnem da placem na sred onog hola. Kad sam im rekla da sam presla 70km uvedose me nekako kod dr, 2min je gledao na uz,beba je dobro, sto je najbitnije, protok odlican, samo to mi je rekao,nista se ne desava, i napisao je da dodjem u subotu popodne, tad ova radi. A ja bih volela da se porodim do subote, bas mi je maltretiranje put do Bg i nazad, jos da sam danas dzabe isla bas bi mi bilo krivo. Ali opet je dobro ispalo.

A doktor izgleda kao zmaj :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da prokomentarisem ovu polemiku oko teme i OT-a!

Ne znam sto se devojke ljute i toliko ih doticu neka osnovna pravila pa prete da ce otici sa foruma.

Logicno je, cak i prirodno da sve trudnice koje se porode obilaze ovu temu da vide sta se desava, ali isto tako da i postove o bebi, napredovanje, dojenje, kupanje pisu u odgovarajucu temu. Nema smisla da novopecene mame ovde caskaju o svojim bebama, zar ne?

Uostalom, tako se "oslobadja" mesto za nove trudnice koje ulaze u treci trimestar (kao npr ja :P ), isto tako ima i "slobodnih mesta" u caskanju za bebe do 6 meseci itd... Ovo mi se sve cini kao logican i pripodan tok.

Ako se neko ne slaze sa necim sto napisete, to nije razlog da vi vise ne posecujete tu temu ili da cak otvarate svoju temu samo za istomisljenike?! Ovo je forum, razmena misljenja a ako hocete da vas samo neko pozitivno gleda i odobrava sve sto radite, onda je tu fejs, mail, msn gde se takvi "prijatelji" lepo i na miru iscaskaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče,kako ste?

Imam jednu nedoumicu,da li pripremne kontakcije mogu da se osete kao bol u preponama? Bol je iznenadan i oštar i kratko traje. Meni liči na to, a i posteljica mi je na zadnjem zidu. Jedino što me baš zbunjuje je to što u isto vreme osećam i bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče,kako ste?

Imam jednu nedoumicu,da li pripremne kontakcije mogu da se osete kao bol u preponama? Bol je iznenadan i oštar i kratko traje. Meni liči na to, a i posteljica mi je na zadnjem zidu. Jedino što me baš zbunjuje je to što u isto vreme osećam i bebu.

I meni se to par puta desilo, kao da mi se zakoci ta noga odjedno. Ne znam ima li to neke veze sa pripremnim.

Imam i ja jedno pitanje. Jel moze sluzni cep da bude ZELENE boje???

KAMILICE, sve si lepo rekla, istog sam misljenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče,kako ste?

Imam jednu nedoumicu,da li pripremne kontakcije mogu da se osete kao bol u preponama? Bol je iznenadan i oštar i kratko traje. Meni liči na to, a i posteljica mi je na zadnjem zidu. Jedino što me baš zbunjuje je to što u isto vreme osećam i bebu.

Bol u preponama je obicno odraz sirenja karlicnih kosti kao priprema za porodjaj. To nije neki simptom vec samo prirodan tok razvijanja tela za porodjaj.

I meni se to par puta desilo, kao da mi se zakoci ta noga odjedno. Ne znam ima li to neke veze sa pripremnim.

Imam i ja jedno pitanje. Jel moze sluzni cep da bude ZELENE boje???

KAMILICE, sve si lepo rekla, istog sam misljenja

Kakav zeleni cep? Sta ti se desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bol u preponama je obicno odraz sirenja karlicnih kosti kao priprema za porodjaj. To nije neki simptom vec samo prirodan tok razvijanja tela za porodjaj.

Kakav zeleni cep? Sta ti se desava?

Hvala na odgovoru, ovo osećam već nekih mesec dana,u poslednje vreme češće pa baš i nisam bila sigurna o čemu se tačno radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bol u preponama je obicno odraz sirenja karlicnih kosti kao priprema za porodjaj. To nije neki simptom vec samo prirodan tok razvijanja tela za porodjaj.

Kakav zeleni cep? Sta ti se desava?

sad poslednja dva puta kad sam isla u wc na papiru je bilo kao neke zelene slinice ( izvinite znam da gadno zvuci, ali ne znam kako drugacije da objasnim), neka nezno zelena boja. Sta je sad to???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru, ovo osećam već nekih mesec dana,u poslednje vreme češće pa baš i nisam bila sigurna o čemu se tačno radi.

Kao sto su ti se sirila rebra pre par meseci, rako ti se sada siri karlica. Zbog toga mozes da imas osecaj tupog bola u krstima i taj ostar u preponama.

sad poslednja dva puta kad sam isla u wc na papiru je bilo kao neke zelene slinice ( izvinite znam da gadno zvuci, ali ne znam kako drugacije da objasnim), neka nezno zelena boja. Sta je sad to???

Danas su ti radili samo UZ? Nisu te vaginalno pregledali opet?

ne bi bilo lose da uzmes papirne maramice i da stavis u gacice kao ulozak. Lezi na ledja i posle 10ak minuta proveri maramicu da li je vlazna, mokra. Ako jeste,promeni maramicu pa opet posle 10 minuta pogledaj. Ako ti 5 maramica bude mokro(vlazno), onda imas visoko puknuce vodenjaka. Ako nije, moguce je da te je ona juce isprala povidon jodom posle pregleda, pa da ti se sekret malo 'obojio'(povidon jod bude zelenkast kada oksidira)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.