Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro veče!

Megi, vidim da je bila lažna uzbuna ali da se bebica sprema. Ništa strašno što si nas uzbunila, pa ovde smo da sve bude lakše. Kako si sad?

Nama nam Jele danas,da nije njena Tamara rešila da se rodi :rolleyes:

Mi smo danas išli u Aksu. Kupili smo dušek za krevetac,odelce za izlazak, tetra pelene,pampers i to što mi treba za torbu za porodilište i još neke sitnice. Jaoj, kako mi sad sve to deluje konačno. Čas će vreme da prođe (uostalm kao i do sad,jedino mi je prvi trimestar bio dug).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče!

Megi, vidim da je bila lažna uzbuna ali da se bebica sprema. Ništa strašno što si nas uzbunila, pa ovde smo da sve bude lakše. Kako si sad?

Nama nam Jele danas,da nije njena Tamara rešila da se rodi :rolleyes:

Mi smo danas išli u Aksu. Kupili smo dušek za krevetac,odelce za izlazak, tetra pelene,pampers i to što mi treba za torbu za porodilište i još neke sitnice. Jaoj, kako mi sad sve to deluje konačno. Čas će vreme da prođe (uostalm kao i do sad,jedino mi je prvi trimestar bio dug).

Jooj, kako to sada zvuči stvarno kad pokupuješ sve i pripremiš i čekaš! Proleteće nam i to malo- tebi mesec,a meni dva... ;)

Nema nam Jele, ne znam jel njoj net radi, ne znam jel ona govorila da piše sa muževog telefona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, kako to sada zvuči stvarno kad pokupuješ sve i pripremiš i čekaš! Proleteće nam i to malo- tebi mesec,a meni dva... ;)

Nema nam Jele, ne znam jel njoj net radi, ne znam jel ona govorila da piše sa muževog telefona...

Jeste, ne radi joj komp,piše sa telefona, ali obično gvirne i javi se.

Proleteće vreme dok se okreneš. Što mm kaže,dok trepneš već će to bebče da se sprema za prvi razred :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, ne radi joj komp,piše sa telefona, ali obično gvirne i javi se.

Proleteće vreme dok se okreneš. Što mm kaže,dok trepneš već će to bebče da se sprema za prvi razred :lol:

U pravu je sigurno,ali meni takve stvari padaju na pamet,da je to strašno... :lol: Mm sa kim god od drugara,koelga itd da priča,traži veze za porodilište :lol: Imamo doktora,dve,tri babice, ne bi me čudilo i spremačicu i portira da nađe :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu je sigurno,ali meni takve stvari padaju na pamet,da je to strašno... :lol: Mm sa kim god od drugara,koelga itd da priča,traži veze za porodilište :lol: Imamo doktora,dve,tri babice, ne bi me čudilo i spremačicu i portira da nađe :lol:

he,he,he :lol: ,ludi ste skroz! Šta te briga. Tužno je to što danas u našoj zemlji sve funkcioniše preko veze :( ,ali šta je tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stoooo :blink: Ma bicu ja dobra svekrva ;) Nadam se :lol: :lol: :lol:

U jedno sam sigurna , samnom moje snaje nece zivjeti i samim tim bicu dobra svekrva :lol:

Ljubim punooo vas

Potpisujem ;)

Ja sam bas pricala Milanki da sam u najavi najgora svekrva na svetu :P

Zato cu zivot posvetiti tome da svojoj deci obezbedim da zive posebno - on sa svojom zenom, ona sa svojim muzem. A tek tasta sto cu da budem.........uzas jedan :P

Valjda nece biti tako.

Mi sutra na kontrolu i vakcinu, bas sam nesto uzbudjena. Proslog meseca mama, a sad sveki kaze da Danka nije lepo napredovala. Nadam se da i nju demantujem sutra! ;)

Ljubim tebe i tvoje momke i sve ostale drugare i drugarice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas pricala Milanki da sam u najavi najgora svekrva na svetu :P

Zato cu zivot posvetiti tome da svojoj deci obezbedim da zive posebno - on sa svojom zenom, ona sa svojim muzem. A tek tasta sto cu da budem.........uzas jedan :P

Valjda nece biti tako.

Mi sutra na kontrolu i vakcinu, bas sam nesto uzbudjena. Proslog meseca mama, a sad sveki kaze da Danka nije lepo napredovala. Nadam se da i nju demantujem sutra! ;)

Ljubim tebe i tvoje momke i sve ostale drugare i drugarice!

:lol: :lol: :lol: Jaoj onda ce tvoja snajka da visi ovde na temi svekrva-nocna mora :lol::P

Cekamo novosti od tebe sutra da vidimo kako ste napredovale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenalena, Kiara, Lejlita - kako ste? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene. Odspavala 2,5h, probudila se za wc, i sad ne mogu da zaspim. Nista novo nema. Kad se setim prosle noci, sad je super. Zene, sta vi radite??? Stvarno Jele nema od juce, a uvek makar jednu poruku posalje, bas me zanima sta se desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajmo devojke breakfast....i8n-zdrav-.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas dve....Mi smo sinoc isle u setnjicu do grada da kupimo haljinicu i da izaberem sebi poklon za rodjendan posto mm ne moze sam.... :rolleyes::unsure: i divno smo se proveli,micka je uzivala....

Megi draga ima li nesto novo?

A nuska javi kako je bilo na kontroli....

puno poljubaca za sve bezim......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas dve....Mi smo sinoc isle u setnjicu do grada da kupimo haljinicu i da izaberem sebi poklon za rodjendan posto mm ne moze sam.... :rolleyes::unsure: i divno smo se proveli,micka je uzivala....

Megi draga ima li nesto novo?

A nuska javi kako je bilo na kontroli....

puno poljubaca za sve bezim......

Dobro jutro devojke :)

Bubamaro srecan rodjendan, sve najlepse...

Megi jos samo malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenalena, Kiara, Lejlita - kako ste? :rolleyes:

hvala na pitanju. nikako, nikako..vec 2dana muku mucim sa hemoroidima, ne znam odakle mi, bas vodim racuna sta jedem, pijem laxomicil i donat vodu..ne mogu da sedim, lezim, hodam, uzas, uzas..

to mi je sad glavna preokupacija, eto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na pitanju. nikako, nikako..vec 2dana muku mucim sa hemoroidima, ne znam odakle mi, bas vodim racuna sta jedem, pijem laxomicil i donat vodu..ne mogu da sedim, lezim, hodam, uzas, uzas..

to mi je sad glavna preokupacija, eto..

A jesi pitala DR bar telefonom šta možeš da mažeš?

Evo ti tema za trudnice, pročitaj možda i nađeš nešto od saveta da ti pomogne (topaz je dala fine recepte) Stolica u trudnoći/Problemi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ewo i ja malo da se jawnem...poludeh jutros u ambulanti...isla da wadim krw,snaja mi jos u petak odnela uput u lab. ,ja danas odem(06:30) da bi bila medju prwima,kad ono puna cekaonica,nikad do sad nije bilo toliko ljudi :blink: ,tek sam posle saznala da je owa sta wadi krw na godisnjem a njena zamena wadi samo utorkom...dobro,dodjoh ja na red kad ono izgubili mi uput,celu ambulantu samdigla na noge,zowem doktoricu u kulu da mi izdiktira sta treba da wadim a ona se nejawlja,tako da sam otisla kod lekara opste prakse da mi ispise uput za krw i secer,a ako je jos nesto trebalo,to cu od nedelje kad dodjem od doktorice...

sutra je kirbaj u mom rodnom mestu,tako da cemo sutra malo u soping i tako,kako mm kaze,to mi je zadnje wece geganje na koje me wodi :lol: ...

eee zaborawih da se pohwalim,kupio nam moj tata kolica i nosiljku,tj dao nam pare za to,i wec pita dal nam treba i hodalica i tako to,nisam se jos ni porodila a on bi wec da uci swog unuka da hoda...u petak napokon spremam torbu za porodiliste i onda mi ostaje samo da uziwam..

ewo i slikice kolica i nosiljke :wub: :wub: :wub:

oez-Slika0.jpg

zu2-Slika0.jpg

poljubac za swe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jenny baš su lepa kolica,skroz su univerzalna. Bliži se,bliži :rolleyes: Ja sam kupila sve što mi treba za torbu ali još ništa nisam spaovala. Još koji dan pa ču i to.

Nema Megi. Da li je uspela da zaspi i odmori se malo ili je otišla u porodilište? :unsure:

Veliki pozdrav za ostale ženice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jenny baš su lepa kolica,skroz su univerzalna. Bliži se,bliži :rolleyes: Ja sam kupila sve što mi treba za torbu ali još ništa nisam spaovala. Još koji dan pa ču i to.

Nema Megi. Da li je uspela da zaspi i odmori se malo ili je otišla u porodilište? :unsure:

Veliki pozdrav za ostale ženice :rolleyes:

jajos nisamswe,jos jednu spawacicu,neki keksic i sok i pelene treba da kupim,swe ostalo je spremno,neznam zasto,al pelene nikako da kupim,ni pampers ni tetra,uwek to odlozim za sledeci put :blink: ,u cetwrtak definitiwno kupujem nema wise izwlacenja

posle ambulante otisla ja u pekaru,radi mi biwsa koleginica tamo,ja ulazim a ona ce meni:zenska glawo a gde je tebi stomak,nisi se waljda wec porodila,ja je gledam owako :blink: ,il sam ja luda il ona newidi kako treba,kaze pa newidi se da si se ugojila,ma neeeeee samo 10 kg imam wiska,kaze ona meni da mi neraste stomak nego se smanjuje,ni doktorica opste prakse neweruje da sam usla u 9 mesec :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jajos nisamswe,jos jednu spawacicu,neki keksic i sok i pelene treba da kupim,swe ostalo je spremno,neznam zasto,al pelene nikako da kupim,ni pampers ni tetra,uwek to odlozim za sledeci put :blink: ,u cetwrtak definitiwno kupujem nema wise izwlacenja

posle ambulante otisla ja u pekaru,radi mi biwsa koleginica tamo,ja ulazim a ona ce meni:zenska glawo a gde je tebi stomak,nisi se waljda wec porodila,ja je gledam owako :blink: ,il sam ja luda il ona newidi kako treba,kaze pa newidi se da si se ugojila,ma neeeeee samo 10 kg imam wiska,kaze ona meni da mi neraste stomak nego se smanjuje,ni doktorica opste prakse neweruje da sam usla u 9 mesec :blink::blink::blink:

Moj stomak je ogroman. Mene kad vide svi misle da sam pred prođajem ili da nosim 2 bebe. Ne opterćuj se mnoo,nisu sve žene iste. Pravo da ti kažem,nisi se ti ugojila mnogo. Kod mene je dosta više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj stomak je ogroman. Mene kad vide svi misle da sam pred prođajem ili da nosim 2 bebe. Ne opterćuj se mnoo,nisu sve žene iste. Pravo da ti kažem,nisi se ti ugojila mnogo. Kod mene je dosta više.

ugojicu se ja izgleda jos toliko za owih mesec dana,pocela sam da tamanim slatko ko sasawa,pogotowo sladoled,2 korneta dnewno mi je doza,ewo i sad jedem jedan,drugi ceka u zamrziwacu :lol: ,celu trudnocu nisam imala zelju za necim posebno,a sad,grizem ako nepojedem nista slatko,a mm ni nezna,radi skoro ceo dan,tako da ni neskonta koliko zderem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ugojicu se ja izgleda jos toliko za owih mesec dana,pocela sam da tamanim slatko ko sasawa,pogotowo sladoled,2 korneta dnewno mi je doza,ewo i sad jedem jedan,drugi ceka u zamrziwacu :lol: ,celu trudnocu nisam imala zelju za necim posebno,a sad,grizem ako nepojedem nista slatko,a mm ni nezna,radi skoro ceo dan,tako da ni neskonta koliko zderem...

Nećeš,nećeš, još 3 maksimum. Zaključila sam iz ranijih postova da si baš aktivna tako da se to neće zalepiti, a i po fotografijma mi deluješ da si mršavica. Ja sam te napade za slatkim imala u 5 i 6 mesecu,tad sam i najviše nabacila,ali sam se tada i slabije kretala jer je bila zima i ružno vreme. Sada baš pazim šta i koliko jedem, krećem se,ali džaba, bez 3 kg mesečno ništa, a i šteta je već napravljena. nadam se da će mi se metabolizam vraiti na staro posle trudnoće i da ću uspeti da vratim svoju liniju do bebinog 1. rođendana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa widecemo koliko ce nam kg otici na porodjaju,neznam za tebe,al ja leti bas i nemogu da jedem,tj imam apetit,al meso i wariwa izbegawam,tj nemogu da ih swarim,bojim se da zbog toga neizgubim mleko pre wremena...

meni je med sestra rekla da u zadnjem mesecu mogu najwise kg da dobijem,cak i duplo i da pripazim sta jedem,a ja bas suprotno :lol: ,a kontam i ja da je meni 90 posto otislo u stomak jer stalno setkam i krecem se,tek juce sam skontala da sam dobila strije po stomaku i grudima,ajd,na grudima sam ih skontala pre,al na stomaku sam do sad widela samo jednu,a juce kad sam pogledala,donji deo stomaka,kad ono,na lewoj stani,strija do strije,moracu da uzmem neku kremu da ih ublazim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa widecemo koliko ce nam kg otici na porodjaju,neznam za tebe,al ja leti bas i nemogu da jedem,tj imam apetit,al meso i wariwa izbegawam,tj nemogu da ih swarim,bojim se da zbog toga neizgubim mleko pre wremena...

meni je med sestra rekla da u zadnjem mesecu mogu najwise kg da dobijem,cak i duplo i da pripazim sta jedem,a ja bas suprotno :lol: ,a kontam i ja da je meni 90 posto otislo u stomak jer stalno setkam i krecem se,tek juce sam skontala da sam dobila strije po stomaku i grudima,ajd,na grudima sam ih skontala pre,al na stomaku sam do sad widela samo jednu,a juce kad sam pogledala,donji deo stomaka,kad ono,na lewoj stani,strija do strije,moracu da uzmem neku kremu da ih ublazim...

Ni ja leti ne mogu baš nešto da jedem,tek uveče kada malo zahladni. prošlo celo leto sam živela na lubenicama i pardajz salati. I sad kad su počele ove vrućine slabije jedem. I ja sam pre neki dan primetila strije na stomaku,dole ispod pupka kao da me je mačka izgrebala a mazala sam se sve vreme i pila dosta tečnosti. Maži ih,šta da ti kažem, možda uspeš da ih ublažiš. Tome se i ja nadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke :)

Bubamaro srecan rodjendan, sve najlepse...

Megi jos samo malo :)

Hvala draga...puno poljubaca za tebe i Saricu :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas dve....Mi smo sinoc isle u setnjicu do grada da kupimo haljinicu i da izaberem sebi poklon za rodjendan posto mm ne moze sam....

Bubamaro, srecan rodjendan, sve najlepse ti zelim, provedi svoj dan onako kako ti zelis, neka ti svi ugadjaju, uzivaj! :wub:

A za poklon je i najbolje da sama izaberes sta ti se svidja, moj mm nikad u zivotu ne bi pogodio ono sto ja volim, ukusi su nam totalno razliciti.

Megi jos samo malo :)

Jos malo, usitnilo bas, bas :)

Nema Megi. Da li je uspela da zaspi i odmori se malo ili je otišla u porodilište?

Evo meee, nista novo nema, naspavala sam se, ali ne nocas, nego jutros :rolleyes:

Kod mene sve nesto naopacke :P

neznam zasto,al pelene nikako da kupim,ni pampers ni tetra,uwek to odlozim za sledeci put

posle ambulante otisla ja u pekaru,radi mi biwsa koleginica tamo,ja ulazim a ona ce meni:zenska glawo a gde je tebi stomak,nisi se waljda wec porodila,ja je gledam owako :blink: ,il sam ja luda il ona newidi kako treba,kaze pa newidi se da si se ugojila,ma neeeeee samo 10 kg imam wiska,kaze ona meni da mi neraste stomak nego se smanjuje,ni doktorica opste prakse neweruje da sam usla u 9 mesec

jenny, i ja isto nikako pampers da kupim, i jedno 5 tetra da ponesem u porodiliste, sto ti kazes, svaki put sve nesto odlazem kao za sledeci, nemam pojma zasto tako :blink:

Ali danas definitivno moram kupiti, nema vise odlaganja, dosao kraj

Jooooj, a te glupe komentare za stomak, ma ne obracaj paznju na to, sto zene znaju da ubodu, pa i ne namerno, to je cudo. Samo trudnica moze da razume drugu trudnicu kako joj je kad joj neko kaze da joj je mali stomak. Tako je meni sestra u dz pre mesec dana rekla, Gle ti trudnica, pa gde ti je stomak, a ja ne da nisam sitna, nego nema sanse da ne vidis ni stomak a ni sve ostalo. Ne obaziri se, stomak ti je bas divan :wub:

Nećeš,nećeš, još 3 maksimum. Zaključila sam iz ranijih postova da si baš aktivna tako da se to neće zalepiti, a i po fotografijma mi deluješ da si mršavica. Ja sam te napade za slatkim imala u 5 i 6 mesecu,tad sam i najviše nabacila,ali sam se tada i slabije kretala jer je bila zima i ružno vreme. Sada baš pazim šta i koliko jedem, krećem se,ali džaba, bez 3 kg mesečno ništa, a i šteta je već napravljena. nadam se da će mi se metabolizam vraiti na staro posle trudnoće i da ću uspeti da vratim svoju liniju do bebinog 1. rođendana.

I ja sam isto zdrala kao luda u 5om i 6om, tad sam se najvise i ugojila, slatko sam tamanila kao blesava, a i slano, nisam uopste birala. Sad vec ne mogu, sto laganija hrana mi prija, tikvice sam jedno vreme jela svaki dan, zelena salata, piletina, jos sve to nase domace, ukusno mmmmm da ti voda podje na usta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta li se desava sa Jela Jelom, nema je od nedelje :huh:

Sve cekam da nam javi da je Tamarica sa njom i da se maze i sike i da je sve ok :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.