Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zdravo drage moje,mene nije bilo neko vreme, sva sam bila u nekoj guzvi.Ovog vikenda konacno smo kupili krevetac, neku postelinu i kolica za nasu malu princezu.E sad ostaje garderoba. Ne znam sta da kupujem, koliko na broju, dali da bude na kratke ili na duge rakave, posto ce da bude pakleno toplo kad se beba rodi, i ne znam kako bi trebalo da je obucem :(

Vec je pocela da me uhvata trema, sva sam nervozna, beba sve vise i vise lumpuje po stomaku, ne mogu da spavam, a kako da to nije dovoljno, sam se i razbolela.

A jos i kad pocnu svi da sole pamet, kao beba treba da bude vise obucena, pa ne sme da se iznosi napolje pre navrsavanje 40 dana, meni se mozak zapali :blink:

Ma dajte, u koje doba zivimo?

Moze biti i da preterujem, ali sad bi trebalo da mi se prasta sve :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pratim sta se desava sa Megi...kako je samo uzbudljivo citati sve ovo kao u nekom filmu :) MEGI zelim ti naaajlaksi moguci porodjaj i tebi i bebiti... Saljemo vam moja bebana i ja pozitivne vibracijee... :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi se jos nije javila. Drzim tel. pored sebe i javljam cim se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, mi smo bas na blizu. Sve se nadam da cu i ja uskoro.

Imam tu i tamo neke grceve. A juce sam se bas uplasila, kao da me neko nozem ubo u stomak, sreca pa je kratko trajalo, al bas je zabolelo. Uh, a ja kukavica, odmah pomislim kakve li ce biti prave kontrakcije.

Vidim da spominjete i "proliv" kao simptom. Ja ga nemam ali idem bas cesto na wc, i imam osecaj kao da imam proliv.

I htedoh da pitam za taj cep. Posto neke pisu da nije bukvalno ispao vec da je curkalo. kako da razlikujem sekret i cep, jer mi je i sekret dosta razlicit u trudnoci?

Sutra idem na UZ pa ce mi biti malo lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da spominjete i "proliv" kao simptom. Ja ga nemam ali idem bas cesto na wc, i imam osecaj kao da imam proliv.

I htedoh da pitam za taj cep. Posto neke pisu da nije bukvalno ispao vec da je curkalo. kako da razlikujem sekret i cep, jer mi je i sekret dosta razlicit u trudnoci?

Ja nisam imala simtome "proliva" ali verovatno ti se bebica "navalila" na deb.crevo pa ti to iritira malo

A kod mene čep nije curkao, već je to više izgledao kao da se nisam dobro oprala posle velike nužde pa ostalo malo na gaćicama. Tri puta menjala gaćice i tako ostajalo vrlo malo trag (stim da je treći put bio čak malo i crvenkast). A posle ga nije ni bilo više. Nisam ni znala da je to "čep".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi cekamo da se javis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kod mene čep nije curkao, već je to više izgledao kao da se nisam dobro oprala posle velike nužde pa ostalo malo na gaćicama. Tri puta menjala gaćice i tako ostajalo vrlo malo trag (stim da je treći put bio čak malo i crvenkast). A posle ga nije ni bilo više. Nisam ni znala da je to "čep".

Isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti mojoj Sari da budes svekriva,hahaha pa da je maltretiras,a ne,ne, nikako :lol:

Predlazem da nam se tema zove ZA SVE NAS PROTERANE IZ TRECEG TRIMESTRA. Sta kazete? Mislim da je to pravi naziv :lol:

Maso,dobrodosle ste u druzinu pa da zajedno setamo devojcice :)

Stoooo :blink: Ma bicu ja dobra svekrva ;) Nadam se :lol: :lol: :lol:

U jedno sam sigurna , samnom moje snaje nece zivjeti i samim tim bicu dobra svekrva :lol:

Ljubim punooo vas

Dobro jutro.

Evo mene da se oglasim.

I da pitam admine da li mozemo otvoriti temu za "nas" jer nijedna iz druzine nije vise trudnica,pa da vam ne remetimo mir ovde u trecem. Postoje druge teme,ali mi tamo ne pada na pamet da idem i pisem,jer ako je moje misljenje drugacije od drugih lincovace me,jer su svi skontali ko tu koga podrzava.

Ako ne moze,onda cu se logovati pod drugim mail-om i imenom kada mi nesto treba da vidim, a ovako vise necu pisati. Molim admine da izbrisu sve moje postove. Posto na fb imam dosta dragih clanica, druzicemo se tamo. Za ostale cu ostaviti mail. Molim Vas za odgovor.

Potpisujem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam stigla kuci. Cekala sam na ctg 1,5h, a kod dr isto toliko, poludela sam. Ctg ocitava neke slabe kontrakcije, kaze ova nije to nista, pregledala me je i kaze da je glavica bas nisko i da samo sto ne krene, i isto mi je rekla da ce beba izleteti. Nije radila ova moja dr nego neka druga, ima grubu ruku sad me bas boli ceo taj pojas donji stomak-krsta, a ono juce i nocas su se pomesale pripremne i grcevi od proliva, kao sto je Yelena i rekla. Dala mi je uput za stolicu ujutru da nosim. Za temperaturu mi jd takodje rekla isto sto i Yelena, paracetamol, tecnost i to je to. Pitam ja nju a sta vi mislite kad ce da krene, danas, sutra, za 7 dana, ona kaze paaa ne znam, NOCAS, SUTRA... A ono porodiliste, HOROR FILM, kao napusteni grad, zive duse nema, dr PUSI CIGARU a preko puta soba za porodilje, strasno. Meni je toliko zao sto sam vas lazno uzbunila, i hvala uam sto mislite na mene, mnogo mi to znaci. E da, rekla je da beba ima povecu glavu, ali kaze ti si krupna, siroka, ici ce to sve kako treba i lagano. Ja sad jedva cekam da krene i da idemo. Proliv izgleda stao. Mozda zvucim malo konfuzno ali pisem sa tel pa nemam lep pregled sta sam napisala. A kad krenu bolovi i kad podjemo Yelena ce vam javiti sve. I kad se porodim naravno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da si se javila. Da je dijareja prestala, opusti se koliko možeš, sad možeš da pratiš kontrakcije.

Kiskić, pa se kuckamo kad budeš bila kući :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi ma sta ima veze sto si nas uzbunila.Pa zato smo tu valjda :)

Nego htela sam da te šitam,imas li rezervni plan za porodiliste?

Rece mi jedna mamica da joj je dr. rekla da su ovih dana prebukirani.

Nije lose da imas jos neko porodiliste u opticaju kao i stvari smpremne za isto.Mislim spavacicu,bade mantil,papuce itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam stigla kuci. Cekala sam na ctg 1,5h, a kod dr isto toliko, poludela sam. Ctg ocitava neke slabe kontrakcije, kaze ova nije to nista, pregledala me je i kaze da je glavica bas nisko i da samo sto ne krene, i isto mi je rekla da ce beba izleteti. Nije radila ova moja dr nego neka druga, ima grubu ruku sad me bas boli ceo taj pojas donji stomak-krsta, a ono juce i nocas su se pomesale pripremne i grcevi od proliva, kao sto je Yelena i rekla. Dala mi je uput za stolicu ujutru da nosim. Za temperaturu mi jd takodje rekla isto sto i Yelena, paracetamol, tecnost i to je to. Pitam ja nju a sta vi mislite kad ce da krene, danas, sutra, za 7 dana, ona kaze paaa ne znam, NOCAS, SUTRA... A ono porodiliste, HOROR FILM, kao napusteni grad, zive duse nema, dr PUSI CIGARU a preko puta soba za porodilje, strasno. Meni je toliko zao sto sam vas lazno uzbunila, i hvala uam sto mislite na mene, mnogo mi to znaci. E da, rekla je da beba ima povecu glavu, ali kaze ti si krupna, siroka, ici ce to sve kako treba i lagano. Ja sad jedva cekam da krene i da idemo. Proliv izgleda stao. Mozda zvucim malo konfuzno ali pisem sa tel pa nemam lep pregled sta sam napisala. A kad krenu bolovi i kad podjemo Yelena ce vam javiti sve. I kad se porodim naravno

Bitno je da je sve ok i da ste ti i bebica dobro :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da si se javila. Da je dijareja prestala, opusti se koliko možeš, sad možeš da pratiš kontrakcije.

Kiskić, pa se kuckamo kad budeš bila kući :)

kuci sam nego su nam iskljucili net, zaboravili da platimo. Treba da dodju jos neki gosti a meni nije ni do cega. Ja bih da merim, ali non stop bolucka, sad se koncentrisem i na krsta, pa cemo da vidimo sta ce da bude. E da, nisam vam rekla da sutra idem u Misovic, i sta mislite, dal da joj kazem da mi do njih treba 1,5h?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi ma sta ima veze sto si nas uzbunila.Pa zato smo tu valjda :)

Nego htela sam da te šitam,imas li rezervni plan za porodiliste?

Rece mi jedna mamica da joj je dr. rekla da su ovih dana prebukirani.

Nije lose da imas jos neko porodiliste u opticaju kao i stvari smpremne za isto.Mislim spavacicu,bade mantil,papuce itd.

Visegradska. Spremila sam ja to u drugu kesu bas zbog toga ako se desi da me vrate. Tamo je pedijatriska sestra rodjena sestra najboljeg druga mm, rekla mi je da je zovem u bilo koje doba dana i noci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Visegradska. Spremila sam ja to u drugu kesu bas zbog toga ako se desi da me vrate. Tamo je pedijatriska sestra rodjena sestra najboljeg druga mm, rekla mi je da je zovem u bilo koje doba dana i noci

Ne brini, neće da te vrate. :rolleyes:

Njima ako je baš frks za mesto, a ti pred porođajem - šalju te ambulantnim kolima u Višegradsku. Ja kad sam bila (doduše ooodavno) bilo je krcato, a posle dva dana prazna soba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, neće da te vrate. :rolleyes:

Njima ako je baš frks za mesto, a ti pred porođajem - šalju te ambulantnim kolima u Višegradsku. Ja kad sam bila (doduše ooodavno) bilo je krcato, a posle dva dana prazna soba...

I ja mislim da me nece vratiti, valjda toliki baksuz bas nisam. U Visegradskoj mi se jedino ne svidja sto nema baby friendly zbog dojenja, ja bih da beba bude uz mene da uspostavimo tu laktaciju kako treba. P.S. Proliv nije prosao :-( Nikad u zivotu me nije ovoliko mucilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da me nece vratiti, valjda toliki baksuz bas nisam. U Visegradskoj mi se jedino ne svidja sto nema baby friendly zbog dojenja, ja bih da beba bude uz mene da uspostavimo tu laktaciju kako treba. P.S. Proliv nije prosao :-( Nikad u zivotu me nije ovoliko mucilo

Grickaj grisine, neki posni keks, češće a po manje... I nalivaj se tečnošću zbog dehidracije. Biće sve oki :)

Odoh kući pa se kuckamo kasnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije me bilo par dana jer imam malih problema pa ne mogu dugo da sjedim.... uhvate me kontrakcije :( .... ima li novopečenih mama - pročitala sam zadnje tri stranice i ne mogu više a nisam nasla spiask ...

Što se otvaranja tema tiče ..... - ima fenomenalna tema - ćaskanje mama beba do 6 mjeseci i ćaskanje mama beba od 6 mjeseci do godinu dana i tamo dolaze uglavno i samo mame malih beba kao i u ovu temu što dalaze samo trudnice. Ne vidim razlog zašto tamo ne nastaviti ćaskanje nakon što se porodite ....

a što se "linčovanja" tiče pa i nije baš tako, ja pišem na svakoj temi i kažem svoje mišljenje i nikada nisam dobila linč :P ... žao mi je što ste stekle takav utisak ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije me bilo par dana jer imam malih problema pa ne mogu dugo da sjedim.... uhvate me kontrakcije :( .... ima li novopečenih mama - pročitala sam zadnje tri stranice i ne mogu više a nisam nasla spiask ...

Što se otvaranja tema tiče ..... - ima fenomenalna tema - ćaskanje mama beba do 6 mjeseci i ćaskanje mama beba od 6 mjeseci do godinu dana i tamo dolaze uglavno i samo mame malih beba kao i u ovu temu što dalaze samo trudnice. Ne vidim razlog zašto tamo ne nastaviti ćaskanje nakon što se porodite ....

a što se "linčovanja" tiče pa i nije baš tako, ja pišem na svakoj temi i kažem svoje mišljenje i nikada nisam dobila linč :P ... žao mi je što ste stekle takav utisak ....

E bas mi je zao sto imas kontrakcije. Sta kaze dr, jel treba da lezis? Porodila se SabinaC pre neki dan, ne znam jel znas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas mi je zao sto imas kontrakcije. Sta kaze dr, jel treba da lezis? Porodila se SabinaC pre neki dan, ne znam jel znas.

e za nju ne znam :)

SVE CESTITKE MAMICI I BEBICI :) :) :)

Pa koristim utrogestan od 100 dva puta dnevno i pomagalo mi je do prije neki dan kada su se opet i pored ljeka pojavile kontraklcije. Ili trebam povećati dozu ili preći na neki jači lijek. Vidjecu sa dr sutra na pregledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije me bilo par dana jer imam malih problema pa ne mogu dugo da sjedim.... uhvate me kontrakcije :( .... ima li novopečenih mama - pročitala sam zadnje tri stranice i ne mogu više a nisam nasla spiask ...

Što se otvaranja tema tiče ..... - ima fenomenalna tema - ćaskanje mama beba do 6 mjeseci i ćaskanje mama beba od 6 mjeseci do godinu dana i tamo dolaze uglavno i samo mame malih beba kao i u ovu temu što dalaze samo trudnice. Ne vidim razlog zašto tamo ne nastaviti ćaskanje nakon što se porodite ....

a što se "linčovanja" tiče pa i nije baš tako, ja pišem na svakoj temi i kažem svoje mišljenje i nikada nisam dobila linč :P ... žao mi je što ste stekle takav utisak ....

Nije to do utiska,nego svaki put kada neko napise nesto sto nije direktno vezano za treci trimestar admini odmah uskacu kao da je neko prekrsio ustav Srbije na najgori nacin,a devojke pisu ovde da bi procitale trudnice koje se jos nisu porodila tj.pripadaju trecem trimestru i ne zalaze u druge teme,nije greh ako smo se mi ovde upoznale i sprijateljile pa caskamo i mimo teme...toliko o demokratiji ovde <_< mislim sve ovo mi izgleda smesno ali ok.razumem da svako radi svoj posao....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam sta da dodam.....

Samo da vam javimo da smo danas bile na kontroli i da sada imamo 4300g znaci da smo od izlaska napredovali 1100 g sto je super,primili smo i vakcinicu protiv hepatitisa,malo smo vristali ali super je sad....

PUNO POLJUBACA ZA SVE

Bravo za Milicu, bas lepo napreduje. Ljubimo Vas :)

Stoooo :blink: Ma bicu ja dobra svekrva ;) Nadam se

U jedno sam sigurna , samnom moje snaje nece zivjeti i samim tim bicu dobra svekrva :lol:

Ljubim punooo vas

Potpisujem ;)

Hahhaha, ma salim se :lol: Ali sve cu ja to Sari preneti ;)

Nije to do utiska,nego svaki put kada neko napise nesto sto nije direktno vezano za treci trimestar admini odmah uskacu kao da je neko prekrsio ustav Srbije na najgori nacin,a devojke pisu ovde da bi procitale trudnice koje se jos nisu porodila tj.pripadaju trecem trimestru i ne zalaze u druge teme,nije greh ako smo se mi ovde upoznale i sprijateljile pa caskamo i mimo teme...toliko o demokratiji ovde <_< mislim sve ovo mi izgleda smesno ali ok.razumem da svako radi svoj posao....

Upravo tako. Kada sam iznela svoje misljenje u temi caskanje beba do 6 meseci, napravili su me ludom otkud konci mogu da izadju u donjem delu stomaka, da su to strije, e pa nisu bile. Konci kao strune su mi tu izasli, a dole su oni obicni kao konac. Jos je neko pisao (da ne imenujem) tako ruzan post, tj.odgovor na pitanje koje sam postavila, a onda admini nisu komentraisali kakvo je to obracanje i nepostovanje drugih clanica. Isto tako sam pisala da ne dojim, pa se danima vodila polemika oko toga, a ja samo iznela svoje misljenje, pa da sam krenula da vezbam, opet je bilo rano je :blink: i onda neka mi neko kaze da sam negde napisala post, a da neko to negativno nije komentarisao. Ja samo iznosim svoje misljenje, ali kako se ono ne podudara sa misljenjima ostalih clanica, oni od posta prave slona :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi,čim sam stigla sa posla sam sa vrata doletela da pročitam jesi pisala! ;)

Još malko i sad će, ako ti je lakše, ti piskaraj, tako sam i ja odlučila da uradim kad budem blizu i kad krenu neki simptomi! :lol: Kako si sada?

Moja beba me trenutno tako udara, pravi mi haos u stomaku, valjda se isteže,menja položaj, šta već, pa mi stomak talasa sve u 16. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi,čim sam stigla sa posla sam sa vrata doletela da pročitam jesi pisala! ;)

Još malko i sad će, ako ti je lakše, ti piskaraj, tako sam i ja odlučila da uradim kad budem blizu i kad krenu neki simptomi! :lol: Kako si sada?

Moja beba me trenutno tako udara, pravi mi haos u stomaku, valjda se isteže,menja položaj, šta već, pa mi stomak talasa sve u 16. :lol:

Kod mene jos nista. Stomak bolucka non stop, proliv je tu, manje ali ga ima jos uvek, krsta me sad ne bole, opet me hvata neka jeza i hladnoca a to je verovatno jer sam neispavana, sad cu da legnem da spavam, bas sam mrtva. Beba se danas pomerila 4 puta, brojala sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene jos nista. Stomak bolucka non stop, proliv je tu, manje ali ga ima jos uvek, krsta me sad ne bole, opet me hvata neka jeza i hladnoca a to je verovatno jer sam neispavana, sad cu da legnem da spavam, bas sam mrtva. Beba se danas pomerila 4 puta, brojala sam.

Lezi sad i odspavaj, moraš biti i odmorna... Spavaj kad god stigneš, pa ćeš nam se već javiti ovde.

Ajde u krpe i horizontala :) Ja bih ti se drage volje pridružila, al mi dete ne da... Već mi reko da gasim bebac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.