Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Iskreno,kod moje setre je bilo tako,dobila je proliv i ubrzo se porodila. Sad,koliko je vremenski prošlo do porođaja ne znam tačno.

Ja sam se baš nešto izbedečila, za 8 meseci nijedna strija i kad malop pre počne da me svrbi stomak,ispod pupka ja za ogledalo i imam šta da vidim,popucala sam i taj deo mi izgleda kao da me je mačka izgrebala,malo s leve strane malo s desne a na sredini ništa :( meni više nema dvodelnih kupaćih kostima :(

Ja sam ih dobila dve nedelje pre porođaja... :angry:

Nisu krupne, al nisu ni nevidljive :angry:

Al me IČ ne opterećuju... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo plasi to sto do porodilista ima 70km, da li cu stici! Ne znam sad sta da radim, bas sam se uspanicila

Joj strije odvratne, ja imam na butini, grozne su, crvene, fuj. Mazi i dalje Striet, kao treba da ih ublazi i ako su izasle

Nemoj da paničiš, izmeri na koliko imaš bolove. Kad dođu da ih imaš na 15 minuta - zovi DR. Stići ćeš na vreme ako krene.

Ja krenula da peglam, ostaću online da nam javiš na koliko imaš bolove. :)

Bez panike, sve oki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet moram u wc.

Evo ih opet, 10 min je proslo otprilike. Sad cu da ukljucim stopericu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi,probaj da meriš i ako su prave kontrakcije spremaj se i kreći. Stići ćeš,ne sekiraj se.

Nanchika,crvene su a isprepetane su sa venema pa ne znam baš koliko ih ima. Mažem čim stignem,pavlovićeva uveče, nivea soft ujutru i preko dana, amleko za telo posle svakog tuširanja.

Ivančice,jel to znači da ću ja skoro :lol: ,šalim se. U principu, nisam ni mislila da ću se izvući ali sam se ponadala da će me zaobići čim ih dugo nisam dobila. Nadam se da će kasnije da izblede i da budu kao one koje sam dobila na butinama u pubertetu od naglog rasta, a i ako ne bude,šta je tu je,zato postoje jednodelni kupaći kostimi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet moram u wc.

Evo ih opet, 10 min je proslo otprilike. Sad cu da ukljucim stopericu.

I traju minut-dva, tri?

Spremi torbu, opusti se. :rolleyes: :rolleyes:

Proveri još jednom, ako su na 10 minuta ili manje, kreni sa tm u porodilište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi i ja cekam sa Ivancicom :) Samo polako i bez panike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivančice,jel to znači da ću ja skoro :lol: ,šalim se. U principu, nisam ni mislila da ću se izvući ali sam se ponadala da će me zaobići čim ih dugo nisam dobila. Nadam se da će kasnije da izblede i da budu kao one koje sam dobila na butinama u pubertetu od naglog rasta, a i ako ne bude,šta je tu je,zato postoje jednodelni kupaći kostimi :lol:

Nećeš ti skoro :P

Treba beba još da raste kod tebe ;)

Jbš kupaći, to ti posle sve bude sekundarno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet moram u wc.

Evo ih opet, 10 min je proslo otprilike. Sad cu da ukljucim stopericu.

Tu smo mi, pratimo te i podržavamo! samo smireno i opušteno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad me nista ne boli. U 11:41 je prestalo. Ubicete me ako je lazna uzbuna :)

Malo me i krsta bole, ali malo.

A sta mislite, ako se ispostavi da su prave, nanpr 15min, jel da idem pravo u Misovic ili u Lazarevac da oni vide sta se desava????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad me nista ne boli. U 11:41 je prestalo. Ubicete me ako je lazna uzbuna :)

Malo me i krsta bole, ali malo.

A sta mislite, ako se ispostavi da su prave, nanpr 15min, jel da idem pravo u Misovic ili u Lazarevac da oni vide sta se desava????

Ako je redovno na 15 minuta, ideš pravo u Mišović.

A šta ima u Lazarevcu? Ima neko da dežura - ginekolog, UZ, CTG?

Ako ima možeš da svratiš.

Ako krene na 10 minuta - ideš pravo u Mišović, i bez brige stižeš na vreme (ja sam bogu iza tregera od Mišovića, imala sam na 7-8 minuta i stigO sam on time). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi., duso, rekli smo da meris kontrakcije. Treba da ih brojis i da ih izbrojis 20 u istom intervalu.

Ja mislim da su se tebi pomesale kontrakcije sa tim kontrakcijama creva zbog dijareje pa ti se cini da ti je na 10 min. Koliko si ih izbrojala u zadnjih pola sata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, sta ti je pisalo na UZ za posteljicu? Da li pise da je na zadnjem zidu ili na prednjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na zadnjem zidu mi je posteljica. A sto??? Ja sam izgleda toliko tupava da ne umem da merim, ali rekla bih i ja da su lazne, nije u istom intervalu,a i blago mi nesto puno,al dobro to sigurno nema veze. Evo sad cu opet da pokusam da izmerim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je posteljica na zadnjem zidu, vrlo je moguce da ces imati ledjne kontrakcije. Dakle, pre ces osecati taj bol u krstima nego menstrualne bolove. Obrati paznju na bol u krstima.

Meris ih od pojave bola do sledece pojave bola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam temp. 37.7 rta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je od dijareje. Ako ti ne bude skocila preko 38,5C, nista nije tragicno. Ako ode preko 38C uzmi paracetamol, pij vode, zvaci prepeceni hleb. Ako ti skoci i preko 38,5C pored paracetamola, spakuj se i idi u Misovic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, praticu. A kontrakcije su izgleda lazne, jave se 5, 10, 15, 3min,7min, a sad plus OPET moram u kupatilo, ali necu spavati dok se ne uverim da su lazne i da vidim jel mi raste temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolovi su izgleda prosli. Izvinite sto sam vas sve bezveze uzbunila, ali nemam koga da pitam osim vas. Temperatura 37,9 i mnogo mi je hladno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolovi su izgleda prosli. Izvinite sto sam vas sve bezveze uzbunila, ali nemam koga da pitam osim vas. Temperatura 37,9 i mnogo mi je hladno

Znas kako, ja bih se ipak na tvom mestu konsultovala sa dr-om, ti si vec na samom kraju trudnoce, i sve moze a i ne mora da bude simptom porodjaja. Mozda si samo pokvarila stomak, a mozda tvoje telo ovako reaguje na pocetak porodjaja... Zar nema neka dezurna sluzba koju mozes sad da zoves i da im objasnis situaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas kako, ja bih se ipak na tvom mestu konsultovala sa dr-om, ti si vec na samom kraju trudnoce, i sve moze a i ne mora da bude simptom porodjaja. Mozda si samo pokvarila stomak, a mozda tvoje telo ovako reaguje na pocetak porodjaja... Zar nema neka dezurna sluzba koju mozes sad da zoves i da im objasnis situaciju?

Da se popela do 39 otisla bih, a ima i hitna u obliznjem gradu, nego rasla je do 38,6 i onda je padala celu noc, sad je 37,3, a dijareju jos imam, ujutru, tj.jos malo idem kod lekara. A stomak i krsta preseku kad se okrecem u krevetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, pa ti ništa nisi spavala...

Ajde javi nam se kad dođeš od lekara. Nadam se da i neko ovde ima tvoj broj tel. pa će moći da nam javi lepe vesti ako ostaneš u Mišoviću :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, pa ti ništa nisi spavala...

Ajde javi nam se kad dođeš od lekara. Nadam se da i neko ovde ima tvoj broj tel. pa će moći da nam javi lepe vesti ako ostaneš u Mišoviću :):rolleyes:

Ivancice, mozda sam odspavala sat vremena sve ukupno. Sad nemam temp, ali sam se preznojila, sve mi je mokro, moram da se presvucem. Javicu se cim zavrsim. Idem na ctg i da vidim sta ce da mi kaze za ovu dijareju, ipak je pocelo pre 24h. Pijem mnogo vode da ne dehidriram. Beba se ne pomera od sinoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, baš me zanima šta će doktor da ti kaže!

Nikad vas nisam pitala- kad se radi prvi ctg? Da li to mora da bude u porodilištu ili ne? :lol: Nemojte mi se smejati ali sam totalno neupućena :lol:

Prvi ctg se radi kad udjes u 9ti mesec,ne moras u dz. mozes u bilo kojoj privatnoj ordinaciji(ginekoloskoj)

A recite mi, mozda j glupo pitanje, ali jel ima neke veze proliv sa tim hoce li porodjaj da krene uskoro ili nece?????

Draga ja mislim da ima,tj.ja sam dobila proliv nedelju dana pre porodjaja,javi se da cujemo sta kaze dr..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi ctg se radi kad udjes u 9ti mesec,ne moras u dz. mozes u bilo kojoj privatnoj ordinaciji(ginekoloskoj)

Draga ja mislim da ima,tj.ja sam dobila proliv nedelju dana pre porodjaja,javi se da cujemo sta kaze dr..

Hocu Maso, javicu se. Meni je ostalo jos 6 dana, ali bih volela kad bih se danas sutra porodila. Spremna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Megi,kako si od jutros? Rekla bih da ti je bolje. Kad ideš na ctg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.