Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

RekO sam bez ljutnje ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos svima! Tu smo i mi! Olja me sutira,pozdravlja vas ^_^

Danas smo nas dve nesto uspavane,pritisak mi je nizak pa bismo spavale! Ali,sutra nas ceka posao i to ceo dan :blink: Inace smo super,par dana nas ne bole noge i lepo spavkamo.

Sta nam radite,trudnice? Masemo i ljubimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka, hvala draga na fotkama :rolleyes:

Evo da se i ja konacno danas javim. Danka maltene nista nije spavala (naspavala se juce kad nam je bila Sarica :rolleyes: ), pa smo se citav dan druzile.

Nisam sve citala, jel smo dobili jos nekog drugara - posle Sabine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka, hvala draga na fotkama :rolleyes:

Evo da se i ja konacno danas javim. Danka maltene nista nije spavala (naspavala se juce kad nam je bila Sarica :rolleyes: ), pa smo se citav dan druzile.

Nisam sve citala, jel smo dobili jos nekog drugara - posle Sabine?

Nismo još. A.N.A je trebalo danas da ima carski ali su je vratili kući i sačekaće još malo,možda bude i prirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da nije prava tema za ove slicice, ali ih moram ovde postaviti

Evo mene i Sare, sa Anusom i Dankom

5r6-050520.jpg

Nase spavalice

91p-050520.jpg

Jao drage moje kao ste mi lepe ....ljubim, ljubim vas punooooo :wub: ali vase cure su ipak slađe :wub:

Evo mene s mojim momcima, i Nemanja i Sergej mjerkaju :lol::P odmah sam im rekla : opasne mame, dobro da paze :lol:

Ajmo da otvorimo temu samo za nas, da nas vise ne opominju :D

Dajte predlog za naziv teme :lol:

Ja sam to davno Milankice rekla, treba otvoriti temu za nas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da nije prava tema za ove slicice, ali ih moram ovde postaviti ;)

Evo mene i Sare, sa Anusom i Dankom

5r6-050520.jpg

Nase spavalice :rolleyes:

91p-050520.jpg

preslatke ste sve cetiri ;) nadam se da ste se lepo provele(bez nas ali nema veze,oprosticemo vam ovaj put :rolleyes: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Milena :-) Jos malo i gotovo, jedva cekam da se tusnem i legnem. Moja devojcica je danas bas mirna, a bukvalno ceo dan me tupo boli stomak

Da li znas moja Megi,da ja imam isti osecaj...Evo do sada su nam bili prijatelji,uzivkali smo,pricali ali je zato mene vise puta razvalio stomak,pokusala sam da promenim polozaj da prestane,ali nije,tek sada malo me popustilo...A sto se tice treceg trimestra ,stvarno nemam nista protiv ikoga,ali nije lepo pisati gde su jos uvek trudne zene o raznim stvarima sa kojima se jos nisu srele,ipak možete da pomognete kad imamo neki problem u trudnoci,znaci nešto sto ste prošle,u čemu ste iskusnije,svaki savet puno znaci.A tema postoji dosta na forumu i ima ih za bar za sve.....Hvala Bogu,i za mame i za bebe i za slike.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao drage moje kao ste mi lepe ....ljubim, ljubim vas punooooo ali vase cure su ipak slađe

Evo mene s mojim momcima, i Nemanja i Sergej mjerkaju :lol: odmah sam im rekla : opasne mame, dobro da paze

Ja sam to davno Milankice rekla, treba otvoriti temu za nas :lol:

Ti mojoj Sari da budes svekriva,hahaha pa da je maltretiras,a ne,ne, nikako :lol::lol:

Predlazem da nam se tema zove ZA SVE NAS PROTERANE IZ TRECEG TRIMESTRA. Sta kazete? Mislim da je to pravi naziv :lol:

preslatke ste sve cetiri ;) nadam se da ste se lepo provele(bez nas ali nema veze,oprosticemo vam ovaj put :rolleyes: )

Maso,dobrodosle ste u druzinu pa da zajedno setamo devojcice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti mojoj Sari da budes svekriva,hahaha pa da je maltretiras,a ne,ne, nikako :lol::lol:

Predlazem da nam se tema zove ZA SVE NAS PROTERANE IZ TRECEG TRIMESTRA. Sta kazete? Mislim da je to pravi naziv :lol:

Milankaa, nemo me vučeš za jezik za proteravanje. :P;)

Bez ljutnje, ja znam da ste navikle i sprijateljile se ovde :rolleyes: , ali samo pravite posao administratorima da prebacuju postove.

Ajmo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znas moja Megi,da ja imam isti osecaj...Evo do sada su nam bili prijatelji,uzivkali smo,pricali ali je zato mene vise puta razvalio stomak,pokusala sam da promenim polozaj da prestane,ali nije,tek sada malo me popustilo...A sto se tice treceg trimestra ,stvarno nemam nista protiv ikoga,ali nije lepo pisati gde su jos uvek trudne zene o raznim stvarima sa kojima se jos nisu srele,ipak možete da pomognete kad imamo neki problem u trudnoci,znaci nešto sto ste prošle,u čemu ste iskusnije,svaki savet puno znaci.A tema postoji dosta na forumu i ima ih za bar za sve.....Hvala Bogu,i za mame i za bebe i za slike.....

Meni je danas bukvalno najtezi dan u celoj trudnoci :( Bas se lose osecam. Kad se naspavam valjda ce biti bolje. Sutra idem na ctg i na pregled, bas me zanima sta ce da mi kaze, i ceo dan me muci stomak, kao da sam pojela nesto pokvareno :unsure: , plus sto imam i te menstrualne bolove :( Evo beba se sad pocela gurati, kad sam se zavalila u fotelju. Sestra od najboljeg druga mm je pedijatrijska sestra u Visegradskoj, pricale smo sat vremena, bas mi je dosta saveta dala, pitala sam je sve sto mi je palo na pamet.

Ja samo osluskujem svoje telo, bukvalno ceo dan danas, i sve mislim da necu znati kad mi krenu prave kontrakcije :rolleyes: A dr mi je rekla bas ovim recima : "Veruj mi, znaces milion posto"

A za drugi deo tvog posta se slazem u potpunosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je danas bukvalno najtezi dan u celoj trudnoci :( Bas se lose osecam. Kad se naspavam valjda ce biti bolje. Sutra idem na ctg i na pregled, bas me zanima sta ce da mi kaze, i ceo dan me muci stomak, kao da sam pojela nesto pokvareno :unsure: , plus sto imam i te menstrualne bolove :( Evo beba se sad pocela gurati, kad sam se zavalila u fotelju. Sestra od najboljeg druga mm je pedijatrijska sestra u Visegradskoj, pricale smo sat vremena, bas mi je dosta saveta dala, pitala sam je sve sto mi je palo na pamet.

Ja samo osluskujem svoje telo, bukvalno ceo dan danas, i sve mislim da necu znati kad mi krenu prave kontrakcije :rolleyes: A dr mi je rekla bas ovim recima : "Veruj mi, znaces milion posto"

A za drugi deo tvog posta se slazem u potpunosti.

Megi - ti menstrualni bolovi - koliko su česti?

To liči na kontrakcije, ne želim da te štrecam, ali ako jesu, sutra će CTG da pokaže :)

Vidim da se približio termin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi - ti menstrualni bolovi - koliko su česti?

To liči na kontrakcije, ne želim da te štrecam, ali ako jesu, sutra će CTG da pokaže :)

Vidim da se približio termin :)

Pa ceste su, ceo dan me boli u sustini, ali nije to jako, ja sam se pripremila da ce to da boli toliko da necu znati kako se zovem.

Evo sad cu da gledam na sat, ja curka danas nisam to radila, samo eto kao boli i cekam da prodje. I kad stojim me je bolelo.

Priblizilo se i veceras se bas nesto puno plasim, dok ima dana kad sam opustena, ali znam da jedva cekam da se zavrsi i da vidim bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, baš me zanima šta će doktor da ti kaže!

Nikad vas nisam pitala- kad se radi prvi ctg? Da li to mora da bude u porodilištu ili ne? :lol: Nemojte mi se smejati ali sam totalno neupućena :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A recite mi, mozda j glupo pitanje, ali jel ima neke veze proliv sa tim hoce li porodjaj da krene uskoro ili nece?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, baš me zanima šta će doktor da ti kaže!

Nikad vas nisam pitala- kad se radi prvi ctg? Da li to mora da bude u porodilištu ili ne? :lol: Nemojte mi se smejati ali sam totalno neupućena :lol:

Joj nanchika i mene, veruj mi, jedva cekam sutra.

Ja radim ctg u domu zdravlja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A recite mi, mozda j glupo pitanje, ali jel ima neke veze proliv sa tim hoce li porodjaj da krene uskoro ili nece?????

Ja čula da ima! Da je to prirodno ciscenje organizma! Jesi na to msilila pod "stomačnim virusom"? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja čula da ima! Da je to prirodno ciscenje organizma! Jesi na to msilila pod "stomačnim virusom"? ;)

Aha :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ceste su, ceo dan me boli u sustini, ali nije to jako, ja sam se pripremila da ce to da boli toliko da necu znati kako se zovem.

Evo sad cu da gledam na sat, ja curka danas nisam to radila, samo eto kao boli i cekam da prodje. I kad stojim me je bolelo.

Priblizilo se i veceras se bas nesto puno plasim, dok ima dana kad sam opustena, ali znam da jedva cekam da se zavrsi i da vidim bebu

Ajde ti lutko ipak izmeri na koliko se javljaju :)

Nemoj da se plašiš sve je to ok :)

Svakako i lezi i odmaraj, spavkaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha :blink:

Znači,draga moja,ja sam verovala ti meni ili ne odmah ali odmah na to pomislila,ali nisam htela da ništa čačkam. Mislim,ja bih (da sam toliko pri kraju) odmah se setila dijareje i da sam čitala da je to jedan od "simptoma". AKo ipak grešim,neka me neka mam ispravi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, baš me zanima šta će doktor da ti kaže!

Nikad vas nisam pitala- kad se radi prvi ctg? Da li to mora da bude u porodilištu ili ne? :lol: Nemojte mi se smejati ali sam totalno neupućena :lol:

Prvi CTG se radi kad uđeš u deveti mesec. Radi se jednom nedeljno.

Ništa ne brigaj - reći će ti DR :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A recite mi, mozda j glupo pitanje, ali jel ima neke veze proliv sa tim hoce li porodjaj da krene uskoro ili nece?????

Iskreno,kod moje setre je bilo tako,dobila je proliv i ubrzo se porodila. Sad,koliko je vremenski prošlo do porođaja ne znam tačno.

Ja sam se baš nešto izbedečila, za 8 meseci nijedna strija i kad malop pre počne da me svrbi stomak,ispod pupka ja za ogledalo i imam šta da vidim,popucala sam i taj deo mi izgleda kao da me je mačka izgrebala,malo s leve strane malo s desne a na sredini ništa :( meni više nema dvodelnih kupaćih kostima :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači,draga moja,ja sam verovala ti meni ili ne odmah ali odmah na to pomislila,ali nisam htela da ništa čačkam. Mislim,ja bih (da sam toliko pri kraju) odmah se setila dijareje i da sam čitala da je to jedan od "simptoma". AKo ipak grešim,neka me neka mam ispravi ;)

Jooj Boze. Ja sve mislim pojela sam nesto ruzno, pa sutra da kazem doktorki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi CTG se radi kad uđeš u deveti mesec. Radi se jednom nedeljno.

Ništa ne brigaj - reći će ti DR :)

Hvala ;) Ma ne mogu da dočekam 22. i kontrolu! Nestrpljiva sam da se izdogovaramo sve za porođaj ( kontrolni manijak sam ) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno,kod moje setre je bilo tako,dobila je proliv i ubrzo se porodila. Sad,koliko je vremenski prošlo do porođaja ne znam tačno.

Ja sam se baš nešto izbedečila, za 8 meseci nijedna strija i kad malop pre počne da me svrbi stomak,ispod pupka ja za ogledalo i imam šta da vidim,popucala sam i taj deo mi izgleda kao da me je mačka izgrebala,malo s leve strane malo s desne a na sredini ništa :( meni više nema dvodelnih kupaćih kostima :(

Mene samo plasi to sto do porodilista ima 70km, da li cu stici! Ne znam sad sta da radim, bas sam se uspanicila

Joj strije odvratne, ja imam na butini, grozne su, crvene, fuj. Mazi i dalje Striet, kao treba da ih ublazi i ako su izasle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno,kod moje setre je bilo tako,dobila je proliv i ubrzo se porodila. Sad,koliko je vremenski prošlo do porođaja ne znam tačno.

Ja sam se baš nešto izbedečila, za 8 meseci nijedna strija i kad malop pre počne da me svrbi stomak,ispod pupka ja za ogledalo i imam šta da vidim,popucala sam i taj deo mi izgleda kao da me je mačka izgrebala,malo s leve strane malo s desne a na sredini ništa :( meni više nema dvodelnih kupaćih kostima :(

:( Nemoj se bedačiti... Gledaj na to kao na nešto toliko nebitno naspram naših beba... A jesu crvene? Mozda im ima spasa? Čime se mažeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.