Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ćao,društvo! Joj, opet sam preterala sa poslovima po kući,ne osećam se uopšte dobro...

Do sad sam bila na nekom rođendanu, svi se zezaju, pijuckaju, a mene neka nervoza spopala,ne znam šta mi je, umorna sam, beba od muzike skače,mene sve boli,ma baš bezveze. Ali mm došao po mene i evo sad ću da se tušnem i mislim da ću mu se pridružiti u krevetu... :mellow:

Draga,ne forsiraj se mnogo,ovo je period kada možeš da se odmaraš do mile volje. To za raspoloženje ništa čudno,dan je bio paklen,noću ne možeš da spavaš,beba je veća pa kad zvekne zna i da za boli. Evo meni baš sada pravi haos. To su svakakvi oblici stomaka,imam utisak da mi se koža cepa,a kad mi pritisne debelo crevo,bešiku i želuac zaboli me i sva se preznojim. Još samo malo. A ti se istuširaj i odmaraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga,ne forsiraj se mnogo,ovo je period kada možeš da se odmaraš do mile volje. To za raspoloženje ništa čudno,dan je bio paklen,noću ne možeš da spavaš,beba je veća pa kad zvekne zna i da za boli. Evo meni baš sada pravi haos. To su svakakvi oblici stomaka,imam utisak da mi se koža cepa,a kad mi pritisne debelo crevo,bešiku i želuac zaboli me i sva se preznojim. Još samo malo. A ti se istuširaj i odmaraj

Znam,ali često zaboravim da ja to ne mogu sve da uradim kao pre i da nemam toliko snage... Sad ću ja kod mužića u krevet,pa da odmaramo!

A dan ej bio jako težak,pa promena vremena,pa nizak pritisak... Uh! Proćiće i ovih nekoliko nedelja pa će sve ovo imati smisla ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,ali često zaboravim da ja to ne mogu sve da uradim kao pre i da nemam toliko snage... Sad ću ja kod mužića u krevet,pa da odmaramo!

A dan ej bio jako težak,pa promena vremena,pa nizak pritisak... Uh! Proćiće i ovih nekoliko nedelja pa će sve ovo imati smisla ;)

Baš tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje,Sabina srecno danas,Olja nadam se da ce brzo proci..... Ovde sinoc pala neka jadna kisica,par kapi i to je to :angry: nije ni osvezila kako treba ali sta ces,sta vi radite kako ste,evo cekam moje bebe da se probude :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene.

I ovde sinoc nekoliko jadnih kapi kise, nije ljudski ni pokvasila.

Ja upravo ispratila momke za Bosnu. Drago mi je sto idu da uzivaju, ali ce mi i nedostajati. Sinak mi kaze svakog dana ce me zvati na skype. Mislim se ja, samo dok uleti tamo u dvoriste (koje je raj za svako dete) nece me se ni setiti.

Uglavnom, hajdete kod mene i Danke na zurku. Pampersa imamo dovoljno za sve male goste, pavloviceve takodje, vi samo ponesite mleko :lol: pa da ludujemo.........ili poludimo :lol: :lol: :lol:

Sabina, srecno draga. Drzim ti fige da sve bude ok. Samo hrabro!!!

Nadam se da nisi citala Deino iskustvo, nije bas ohrabrujuce :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas!Kakva god da je bila kiša mene je osvežila. Lakše se diše,samo pitam se kad baš bude upeklo hoće li biti tako ili će biti sparno. Mene su mučili grčevi u nogama noćas,po prvi put u trudnoći,pa sam spavala ko na iglama.Još mm došao s posla iz treće,raspričao se ,beba se razigrala u stomaku i meni više nema spavanja. Eno ga sad hrčesve u šesnaest a meni glava ko merica :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro trudnice!

Nanchika88 kao da sam ja pisala. ne mogu da sedim besposlena, a vec mi je sve tesko, i onda se lako umorim. beba pravi zurku ovih dana unutra.

Trebala bih da idem na rodjendan i slavu uskoro, ali sam rekla da ne mogu. Mm nek ide, meni stvarno smetaju guzva i duvan. Unervozim se u sekundi, pa i nisam neko drustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene! Kod mene jos uvijek nista.Sutra idem u bolnicu dat ce mi neku vaginaletu da mi izazovu bolove i to je to.Nadam se da ce sve dobro proci.Koliko me strah toliko mi je i drago i previse sam nervozna!

Ljubim vas sve !

Sabina draga srecno danas,mislimo na tebe i zelimo da sve lepo i brzo prodje i da sto pre drzis svog sinka u rukama.....

VELIKi pozdrav svim mamama i bebicama u stomaku i van njega :D

Nema nas par dana, lepo vreme pa gledamo kako da koristimo vreme van stana, Kalina uziva, kao i mama i tata :)

Nadam se da ste svi dobro, nisam stigla sve da citam, Sabina - srecno!!!

Ja sam, inace, danas bila kod hirurga :( upalila mi se zlezda u pazusnoj jami pa je morao da mi uradi inciziju ( da mi secne skalpelom i izvadi ono sto je napravilo problem), sada sam zavijena, sutra idem na previjanje, boli kao djavo i nezgodno mi je da dojim bebu sa desne strane ali sta cu... :( Ubacio mi je i strajfnu jer je rana duboka i bice mi veselo sutra na previjanju...

eto, malo smo se pozalili...

Da ne odem mnogo OT - samo sam htela sve da vas ljubim, nema me ponovo par dana, u subotu idemo u svadbu, u nedelju slava...

KISS

Olja draga saljemo vam puno poljubaca i zelimo ti brz oporavak i lep provod na svadbi i slavi.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas mi smo ustali,oprali guzu,presvukli se,naruckili se,prosetali i opet zaspali,jutros smo bile bas vredne....Danas smo napunile mesec dana,sad smo velike devojke....

Anuska stizemo na zurku,kod tebe nem kise a kod mene juce provala oblaka,a kako je grmelo :o a ja se plasim,cim je pocelo ja legla u krevet i stavila bebu pored mene ,kad je dosao mm kazem ja cuvam bebu da se ne uplasi koliko grmi a on se smeje i pita se ko li koga cuva beba mene ili ja nju,ipak je ona mene cuvala ja se bas plasim kad grmi.... :(

Puno poljubaca za sve da ne nabrajam.... :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas!

milena026, grčevi me strefe oko jutra,noge bole celu noć... Budim se na svaka 2 sata, utrenirana sam za bebino noćno buđenje samo tako...

Moja malecka me je išutala, ja sam se uplašila šta joj je... Toliko se drmala, vrtela, nameštala, ju, kad god sam se probudila,eto nje... Mislim da joj muzika onako glasna nije prijala... Onda sto misli u glavi-šta ako ovo, šta ako ono... Sva sam nešto negativno naelektrisana od sinoć,sve mi smeta...

Evo sad pijuckam kafu,pa bih trebala da peglam(toliko o mom mirovanju)...

Trudnice moje, samo me vi razumete :lol:;) Šta kod vas ima od novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas!

milena026, grčevi me strefe oko jutra,noge bole celu noć... Budim se na svaka 2 sata, utrenirana sam za bebino noćno buđenje samo tako...

Moja malecka me je išutala, ja sam se uplašila šta joj je... Toliko se drmala, vrtela, nameštala, ju, kad god sam se probudila,eto nje... Mislim da joj muzika onako glasna nije prijala... Onda sto misli u glavi-šta ako ovo, šta ako ono... Sva sam nešto negativno naelektrisana od sinoć,sve mi smeta...

Evo sad pijuckam kafu,pa bih trebala da peglam(toliko o mom mirovanju)...

Trudnice moje, samo me vi razumete :lol:;) Šta kod vas ima od novosti?

Peglaj sedeći ;) ,ja tako radim. Jeste da malo duže traje ali stvarno ne bih imala snage da stojim i peglam pogotovo kad me iznenada žigne u preponi.

Joj,ako tvojoj bebici ne prija muzika šta je tek mojoj :lol: . sinoć sam uspela da je uhvatim za nogicu,ali mi je brzo utekla. I mene isto zabrine kad se toliko tumba,ali razmišljam,sigurno je i ranije isto radila ali je bila manja pa se to nije toliko osećalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Peglaj sedeći ;) ,ja tako radim. Jeste da malo duže traje ali stvarno ne bih imala snage da stojim i peglam pogotovo kad me iznenada žigne u preponi.

Joj,ako tvojoj bebici ne prija muzika šta je tek mojoj :lol: . sinoć sam uspela da je uhvatim za nogicu,ali mi je brzo utekla. I mene isto zabrine kad se toliko tumba,ali razmišljam,sigurno je i ranije isto radila ali je bila manja pa se to nije toliko osećalo.

Probala sam sedeći, nisam navikla pa mi nezgodno... Ali danas ću opet da pokušam,obećavam ;) Juče sam se zeznula jer nisam stavila pojas dok sam radila,a danas ga stavljam odmah.... Još treba i na posao da idem :lol:

Joooj,nogica :wub: Neverovatno je da ćemo za par nedelja tu nogicu da mazimo na javi! Ova moja je brza,ne uspem da skontam gde joj je šta jer je ovo mali nemirko... MOžda se njoj svidela muzika, pa me je udarala jer je htela još da djuska, o tome nisam razmišljala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam sedeći, nisam navikla pa mi nezgodno... Ali danas ću opet da pokušam,obećavam ;) Juče sam se zeznula jer nisam stavila pojas dok sam radila,a danas ga stavljam odmah.... Još treba i na posao da idem :lol:

Joooj,nogica :wub: Neverovatno je da ćemo za par nedelja tu nogicu da mazimo na javi! Ova moja je brza,ne uspem da skontam gde joj je šta jer je ovo mali nemirko... MOžda se njoj svidela muzika, pa me je udarala jer je htela još da djuska, o tome nisam razmišljala :lol:

Pojas je čudo,ja ga obavezno stavljam kad radim nešto,čak i sudove kad perem. Ali ne pomaže kad su prepone u pitanju. Meni je počeo da se spušta stomak i najveći pritisak mi je u preponama, Doduše,nije se beba spustila toliko da ne pritiska želudac i pluća. Ima tek 2 - 3 dna kako mogu da joj nahvatam nogice. Ili baš ispod rebara ili sa desne strane kad zauzme neki poprečni položaj. Bliži se taj trenutak da ćemo uživo bebicu da mazimo a koliko me nije strah,toliko i jeste. Ne plaši me porođaj ko porođaj,to da se obavi mora nego da li ćemo da spremimo sve pre nego se beba rodi. Mm i ja moramo sve sami,pa se plašim da da ne izostavimo nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojas je čudo,ja ga obavezno stavljam kad radim nešto,čak i sudove kad perem. Ali ne pomaže kad su prepone u pitanju. Meni je počeo da se spušta stomak i najveći pritisak mi je u preponama, Doduše,nije se beba spustila toliko da ne pritiska želudac i pluća. Ima tek 2 - 3 dna kako mogu da joj nahvatam nogice. Ili baš ispod rebara ili sa desne strane kad zauzme neki poprečni položaj. Bliži se taj trenutak da ćemo uživo bebicu da mazimo a koliko me nije strah,toliko i jeste. Ne plaši me porođaj ko porođaj,to da se obavi mora nego da li ćemo da spremimo sve pre nego se beba rodi. Mm i ja moramo sve sami,pa se plašim da da ne izostavimo nešto.

Ista priča i kod mene- da stignem da pripremim sve za bebu,pa za porodilište,pa za posle,pa papiri za porodiliste(a nisam još išla nigde u DZ kod doktora,a neko mora upute da mi da),pa da sredimo po kkući šta još imamo,ma... Onda čitam ovde za raznorazne probleme sa dojenjem,pa pumpice,pa ovo,pa ono... Znam kako ti je... Ali,tu gde možemo da pomognemo,tu smo ;) Kažem ja, trudnica, trudnicu najbolje razume ;)

A porođaj... razmišljam o njemu, svašta mi se mota- juče sam bila za carski pod spinalom,danas prirodno sa epiduralom ,ma menjam se kao... :lol: neuračunljiva sam totalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od samog početka sam rekla da idem prirodno bez epidurala,osim ako iz nekih drugih razloga ne bude carski. Da će da boli zanam da hoće,ali iskreno,bolje da boli nego,ne daj bože da epidural nije dat kako treba. U našoj zemli nema dovoljno anesteziologa a ne bih rizikovala da mi ga da neko ko nije dovoljno stručan, a pošto ću se verovatno porađati u Sd-u,tamo i da hoćeš nema ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od samog početka sam rekla da idem prirodno bez epidurala,osim ako iz nekih drugih razloga ne bude carski. Da će da boli zanam da hoće,ali iskreno,bolje da boli nego,ne daj bože da epidural nije dat kako treba. U našoj zemli nema dovoljno anesteziologa a ne bih rizikovala da mi ga da neko ko nije dovoljno stručan, a pošto ću se verovatno porađati u Sd-u,tamo i da hoćeš nema ga.

Kod nas u NS-u se nadam da su toliko barem stručni da znaju da daju epidural! Pričaću još sa doktorom koji mi vodi trudnoću,čuću njegovo mišljenje i odlučiti... Idemo da smažemo sladoled,pa na peglanje! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice!

Ja umesto da pocnem da pravim predjelo za nedelju, jer sam sad spora kao puz pa mi treba malo vise vremena, ja spavam! Ali bas me briga, stici cu sve. Nocas 4 puta budjenje za wc, a to mi tako tesko pada, ne mogu vam opisati, jedva cekam da prestane.

Moja beba se bas smirilia, osecam je, ali ne kao pre, samo se nesto isteze i razvlaci, nema cica moja vise mesta.

Da znate kakvo je nevreme sinoc bilo ovde, nismo imali struje 2h, ja se ne plasim grmljavine, ali sinoc koliko je pucalo uplasila sam se :blink:

Sad pijem 3u1 i razbudjujem se, pa polako na posao!

Kako ste mi vi, trudnicice moje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anusa, imas pp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice!

Ja umesto da pocnem da pravim predjelo za nedelju, jer sam sad spora kao puz pa mi treba malo vise vremena, ja spavam! Ali bas me briga, stici cu sve. Nocas 4 puta budjenje za wc, a to mi tako tesko pada, ne mogu vam opisati, jedva cekam da prestane.

Moja beba se bas smirilia, osecam je, ali ne kao pre, samo se nesto isteze i razvlaci, nema cica moja vise mesta.

Da znate kakvo je nevreme sinoc bilo ovde, nismo imali struje 2h, ja se ne plasim grmljavine, ali sinoc koliko je pucalo uplasila sam se :blink:

Sad pijem 3u1 i razbudjujem se, pa polako na posao!

Kako ste mi vi, trudnicice moje?

Ako si spavala,šta te briga. Još malo i nema više ustajanja u wc,već ustajnja da se nahrani bebica. Meni prija ovo osveženje samo me boli glav jer nisam pošteno odspavala ni 4 sata,al dobro,šta je tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si spavala,šta te briga. Još malo i nema više ustajanja u wc,već ustajnja da se nahrani bebica. Meni prija ovo osveženje samo me boli glav jer nisam pošteno odspavala ni 4 sata,al dobro,šta je tu je.

I meni prija, lakse se dise, jao ne smem ni da zamislim sta bi bilo da sam trudna jos 2-3 meseca :blink:

Upravo sam narucila ovaj set za iznosenje http://www.ready.rs/products/Program-za-be...ovi/384.sr.html , sad su me zvali, stize sutra. Predomislila sam se, ono sto smo kupili cemo kuci da nosimo, a u ovome cemo da izadjemo :)

Ej za glavu probaj tursku kafu sa limunom, prolazi 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni prija, lakse se dise, jao ne smem ni da zamislim sta bi bilo da sam trudna jos 2-3 meseca :blink:

Upravo sam narucila ovaj set za iznosenje http://www.ready.rs/products/Program-za-be...ovi/384.sr.html , sad su me zvali, stize sutra. Predomislila sam se, ono sto smo kupili cemo kuci da nosimo, a u ovome cemo da izadjemo :)

Ej za glavu probaj tursku kafu sa limunom, prolazi 100%

Preslatko je :rolleyes: Popila sam već dve od jutros,jednu bez i jednu sa limunom. Hoće to kod mene kad sam ne ispavana. I pre trudnoće mi je bilo tako. Držaće me još neko vreme pa će da prođe i uveče opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam u temi trojke da je Jelena 777 juce ili prekljuce izasla iz bolnice sa svojim andjelima,nema je da se javi.Verovatno ne stize,puuuno pozdrava za nju i njene bebice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preslatko je :rolleyes: Popila sam već dve od jutros,jednu bez i jednu sa limunom. Hoće to kod mene kad sam ne ispavana. I pre trudnoće mi je bilo tako. Držaće me još neko vreme pa će da prođe i uveče opet.

E bas mi je zao sto te boli glava i sto znas da nema pomoci dok ne prodje samo.

Jao mi jednocifreno brojimo, a imam osecaj kao da sam tek 5-i mesec i da necu jos da se poradjam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas mi je zao sto te boli glava i sto znas da nema pomoci dok ne prodje samo.

Jao mi jednocifreno brojimo, a imam osecaj kao da sam tek 5-i mesec i da necu jos da se poradjam :rolleyes:

Šta,ti bi još da budeš trudna :lol: ,šalim se! Bliži,se,bliži se :P Neka prođe Đurđevdan i da se družiš sa svojom devojčicom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta,ti bi još da budeš trudna :lol: ,šalim se! Bliži,se,bliži se :P Neka prođe Đurđevdan i da se družiš sa svojom devojčicom

Ne bih, ne bih, dosta je bilo :lol: Za koju godinu opet :P

Joj ja samo molim Boga da saceka da prodje slava, pa posle sto se mene tice, moze kad god hoce, moze i u nedelju preko dana da krene, necu se buniti :lol:

Jedva cekam da je vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.