Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja se bas toga i plasim, da ih ne dobijem posle porodjaja, a cula sam da oci iskacu koliko boli. Ja to ocigledno nisam imala, jeste nesto bilo, ali nije uopste puno bolelo, tako da nije to to sigurno.

Preslatka ti je devojcica

Ja sam imala dva spoljna, jedan mali, a drugi kao trešnja. Nije baš da oči iskaču jer u bolnici ležiš, gadno je kad sediš, e tad boli užas. Probala sam da mažem kremama za hemoroide, ali ne pomaže, dok samo ne prođe. Jer to nisu hemoroidi zbog zastoja u crevima nego zbog napinjanja, i dok se sami ne povuku ne možeš im ništa. U apoteci imaš gel za hemoroide i kad ga namažeš imaš osećaj hlađenja, prija, ali samo trenutno. Nadam se da ih nećeš imati. Ja sam bebu izbacila posle desetak napona, zato sam tako prošla, a nadam se da ćeš ti kao i mnoge, tri puta se napneš i eto bebe.

A da, i savet svima koje tek treba da se porode NE NAPINJITE SE DOK GOD NEMATE OSEĆAJ DA ĆETE BEBU DA ISKAKITE. Ja sam bila glupa pa su mi od silnog napinjanja popucali i kapilari na nogama koji se nisu povukli. A celu trudnoći nit kapilara nit strija i onda u par sati sje...stvar :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala dva spoljna, jedan mali, a drugi kao trešnja. Nije baš da oči iskaču jer u bolnici ležiš, gadno je kad sediš, e tad boli užas. Probala sam da mažem kremama za hemoroide, ali ne pomaže, dok samo ne prođe. Jer to nisu hemoroidi zbog zastoja u crevima nego zbog napinjanja, i dok se sami ne povuku ne možeš im ništa. U apoteci imaš gel za hemoroide i kad ga namažeš imaš osećaj hlađenja, prija, ali samo trenutno. Nadam se da ih nećeš imati. Ja sam bebu izbacila posle desetak napona, zato sam tako prošla, a nadam se da ćeš ti kao i mnoge, tri puta se napneš i eto bebe.

A da, i savet svima koje tek treba da se porode NE NAPINJITE SE DOK GOD NEMATE OSEĆAJ DA ĆETE BEBU DA ISKAKITE. Ja sam bila glupa pa su mi od silnog napinjanja popucali i kapilari na nogama koji se nisu povukli. A celu trudnoći nit kapilara nit strija i onda u par sati sje...stvar :rolleyes:

Ja sam moju iz treceg napona izbcila a muku sa hemoroidima jos uvek mucim :blink:<_< posle koliko su te prosli?

Joj tako sam i ja gurala i kad nisam trebala,al sta cu kad nisam znala prvi mi je put,drugi ce nadam se biti lakse.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala dva spoljna, jedan mali, a drugi kao trešnja. Nije baš da oči iskaču jer u bolnici ležiš, gadno je kad sediš, e tad boli užas. Probala sam da mažem kremama za hemoroide, ali ne pomaže, dok samo ne prođe. Jer to nisu hemoroidi zbog zastoja u crevima nego zbog napinjanja, i dok se sami ne povuku ne možeš im ništa. U apoteci imaš gel za hemoroide i kad ga namažeš imaš osećaj hlađenja, prija, ali samo trenutno. Nadam se da ih nećeš imati. Ja sam bebu izbacila posle desetak napona, zato sam tako prošla, a nadam se da ćeš ti kao i mnoge, tri puta se napneš i eto bebe.

A da, i savet svima koje tek treba da se porode NE NAPINJITE SE DOK GOD NEMATE OSEĆAJ DA ĆETE BEBU DA ISKAKITE. Ja sam bila glupa pa su mi od silnog napinjanja popucali i kapilari na nogama koji se nisu povukli. A celu trudnoći nit kapilara nit strija i onda u par sati sje...stvar :rolleyes:

Ja sam moju iz treceg napona izbcila a muku sa hemoroidima jos uvek mucim :blink:<_< posle koliko su te prosli?

Joj tako sam i ja gurala i kad nisam trebala,al sta cu kad nisam znala prvi mi je put,drugi ce nadam se biti lakse.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sto ste slatke :D Ljubimo vas puno :)

Preslatke se obe... :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam moju iz treceg napona izbcila a muku sa hemoroidima jos uvek mucim :blink:<_< posle koliko su te prosli?

Joj tako sam i ja gurala i kad nisam trebala,al sta cu kad nisam znala prvi mi je put,drugi ce nadam se biti lakse.... ;)

He he, pa to sam i ja rekla. A mm mi stajao iznad glave i kaže PA KAKO NE KONTAŠ DA MORAŠ DA GURAŠ IZ STOMAKA, A NE DA PUMPAŠ OBRAZE, a ja guram i crvenim kao bulka. Sad kad se setim umrem od smeha, ali valjda ću drugi put znati.

Pa mene su prestali posle tri nedelje da bole, ali tek preključe sam napipala da ih nema više uopšte.

Sad može da padne sex, još samo da izdepiliram noge:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, znam da treba da se gura kad osetimo kao da nam se kaki, samo jos to da primenim u praksi. Buba maro jesi probala kantarion da mazes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He he, pa to sam i ja rekla. A mm mi stajao iznad glave i kaže PA KAKO NE KONTAŠ DA MORAŠ DA GURAŠ IZ STOMAKA, A NE DA PUMPAŠ OBRAZE, a ja guram i crvenim kao bulka. Sad kad se setim umrem od smeha, ali valjda ću drugi put znati.

Pa mene su prestali posle tri nedelje da bole, ali tek preključe sam napipala da ih nema više uopšte.

Sad može da padne sex, još samo da izdepiliram noge:-)

E ovo ti je dobro,ja sam moje izdepilirala al moram opet a mrzi me nesto sa onim trakama da se cupam a za depilator su mi male dlacice tako da cu da uzmem brijac malo veceras pa cu se neki dan nakaniti da lepo to odradim....

Ma ja sam gurala iz stomaka al ne vredi ,to je sve bilo uzaludno samo sam gubila snagu,babica nije mogla da mi objasni da stanem,sto je ona vise govorila da ne guram kad ne osecam da beba napinje ja sem sve vise gurala kao da teram inat,kad sam se porodila a sve je trajalo dva sata(relativno kratko)ja sam bila toliko iscrpljena da sam cim me je usila zaspala na onom stolu jedva su me probudili....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, znam da treba da se gura kad osetimo kao da nam se kaki, samo jos to da primenim u praksi. Buba maro jesi probala kantarion da mazes?

Da imas bas osecaj kao da ti se kaki,i ja sam to znala ali kad sm legla tamo,ja sam htela samo sto pre da se porodim,samo sto pre da izadje pa sam mislila daj da guram pa sta bude,budala :rolleyes:

Nisam probala,probacu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da imas bas osecaj kao da ti se kaki,i ja sam to znala ali kad sm legla tamo,ja sam htela samo sto pre da se porodim,samo sto pre da izadje pa sam mislila daj da guram pa sta bude,budala :rolleyes:

Nisam probala,probacu ....

Probaj, probaj, mojoj drugarici je pomoglo, a namucila se bas dok to nije pocela da maze

Meni je dr u ponedeljak rekla da mi je karlica idealna za porodjaj, i da imam sve predispozicije da ide lagana, sad kako bude bilo bice. Danas uopste ne razmisljam o tome. Beba mi je od poned.bila bas mirna, a sad evo zurka kao i pre. Sutra ujutru idem opet na ctg, ovo ce mi biti 6-i, kontrakcija nijednom nisam imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam i kantarion, jos uvek ga mazem al ne pomaze. Mene u stvari muci uzasan svrab. Koristim i one biljne cepice, al nije mi lakse.

Ja sutra idem na drugi ctg, svi spominjete da to meri i kontrakcije, meni nit sta pise, nit su mi sta rekli. Vec mi je dosta svega, mnogo sam nervozna i uznemirena, jedva cekam da se porodim.

Decica su vam inace kao bombone,da ih ne komentarisem posebno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam i kantarion, jos uvek ga mazem al ne pomaze. Mene u stvari muci uzasan svrab. Koristim i one biljne cepice, al nije mi lakse.

Ja sutra idem na drugi ctg, svi spominjete da to meri i kontrakcije, meni nit sta pise, nit su mi sta rekli. Vec mi je dosta svega, mnogo sam nervozna i uznemirena, jedva cekam da se porodim.

Decica su vam inace kao bombone,da ih ne komentarisem posebno!

Kontrakcije ti pokazuje onaj donji kao pravougaonik, gde ide skala od 25 do 100. Nista ti nisu komentarisali jer ih nemas, i meni dr samo kaze ctg odlican, sad poslednji put sam pitala sestricu da mi pojasni jer sam imala onu liniju ali ispod 25, ona kaze nije to nista, nemas kontrakcije.

Jos malo i gotovo, i meni je bas tesko, osecam se kao slon, ogromna sam i koliko se plasim toliko i jedva cekam da vidim moju bebu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jela Jela ja se ne dam, radim, trcim, a trebala bi vise mirovati zbog otoka..Ali ne mogu, nema sanse, nisam taj tip. Evo tri naredna dana imam neki kongres, idem na put, i dr mi rekla da do tad mirujem sto vise a ja danas oprala balkon, sredila ga k'o pistu pa cu da pijem limunadu sada :) Tebi je jos malo ostalo i zelim ti dobar porod, bez ikakvih muka. Pusa tebi i bebici! :wub:

Tila welcome! Druzimo se, ti si mi najbliza..daj termin da te stave na listu cekanja :lol: Ja sam zadnja u redu...

nanchika, nikakav problem, kad se priblizi termin ja cu ti dati broj pa se cujemo ;) Rado cu biti tvoj privatni smiritelj :)

Pusa za sve stomacice i bebice i mamice...ove na slikama su premedene, ja samo jedva cekam da se porodim kada ih vidim ovako divne, ciste i mirisne :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, ja pecem palacinke, ko je za?! :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, ja pecem palacinke, ko je za?! :-D

Uvek za palacinke :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bhb-Photo0.jpg

vjs-Photo0.jpg

evo nas, porasli smo:-)

Preslatke ste obe!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek za palacinke :rolleyes:

I ja ih obozavam, 5 sam pojela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko je spomeno palačinke :mellow: ?Hoću ja :lol: ! Svaka čast Megi ako možeš po ovoj vrućini da ih pečeš. Ne znam za vas,ali ja jedva dišem. Em mi je vruće em mi je beba pritisla želudac i baš osećam težinu u grudima. Išla sam da se prošetam kraj Save ii mnogo mi je prijalo jer nije toliko toplo vani sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njam,njam palacinke :P Mala Nina,ti cerkica ste preslatke cure :wub: Ja samo da se javim,da sam danas oko pola 1 prokrvarila,krv ciste boje,brzo smo se spakovali i otisli u bolnicu,ali mi tamo rekose,da su uhvatili samo jednu kontrakciju,i da se javim 12.05. na ctg.Proveravali ultrazvukom i obicnim pregledom i kazu sve je ok,plodova voda super,da je normalno da se malo prokrvari pred termin,i tek da dodjemo u bolnicu kada se kontrakcije javljaju na 3 minuta :blink: ili ako pukne vodenjak,ili ako krene krv da lije kao kad dobijes...meni je bilo manje kolicinski...i eto zato me nema.Tamara pokusala opet da me zafrkne i uspelo joj je. :rolleyes: Ali su rekli da je ok sto sam se javila,ipak je krvarenje-krvarenje,kakvo god bilo.Ljubim vas sve i laku noc....Odoh mm mi spremio vecericu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao,devojke! Eto nas posle 2.dana roštilja! :lol: Sad smo stigli sa rođendana! Joj,kako je sparno,a sprema se nevreme, vidim da seva na sve strane... Šta vi radite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena, i ja sam danas bila kao preparirana, dosla sam sebi tek oko 20h, noge su mi kao krofne i bas me bole. A beba mi se spustila i nemam vise problema sa gorusicom i disanjem, sad dole pritiska kao blesava.

Jelo, dobro je sto si otisla u bolnicu, i ja bih, kad bih videla krv joj premrla bih. Samo kad je nasa drugarica dobro, prepala je mamu. Ljubimo vas prijatna vecera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao,devojke! Eto nas posle 2.dana roštilja! :lol: Sad smo stigli sa rođendana! Joj,kako je sparno,a sprema se nevreme, vidim da seva na sve strane... Šta vi radite?

Kod tebe uživancija,ako,ako :rolleyes: Mi igramo igricu,otvorila sam sve prozore i pokušavam da se rashladim. Neverovatno kako trudnoća promeni telo. Prošlog leta mi je bilo toplo samo kad je bilo preko 4o,zimi nisam mogla da se ugrejem,a zato sam celu zimu pregurala bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod tebe uživancija,ako,ako :rolleyes: Mi igramo igricu,otvorila sam sve prozore i pokušavam da se rashladim. Neverovatno kako trudnoća promeni telo. Prošlog leta mi je bilo toplo samo kad je bilo preko 4o,zimi nisam mogla da se ugrejem,a zato sam celu zimu pregurala bez problema

Ja sam tek juče počela da otičem i to prsti na rukama i malo stopala... Baš mi ova vrućina i ne prija,ali mi je bolja nego zima! Sad sam se razgolitila pa nam je lepo... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena, i ja sam danas bila kao preparirana, dosla sam sebi tek oko 20h, noge su mi kao krofne i bas me bole. A beba mi se spustila i nemam vise problema sa gorusicom i disanjem, sad dole pritiska kao blesava.

Jelo, dobro je sto si otisla u bolnicu, i ja bih, kad bih videla krv joj premrla bih. Samo kad je nasa drugarica dobro, prepala je mamu. Ljubimo vas prijatna vecera

Interesantno je da jedva funkcionišem ali da uopšte ne otičem,bar ne nešto mnogo. Da li zato što pijem po 5l tečnosti ili što se dosta znojim,nemam pojma..

Ja sam baš dosadna,samo kukam da mi je vruće,ali iskreno,to i otežano disanje su mi trenutno jedine tegobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao,devojke! Eto nas posle 2.dana roštilja! :lol: Sad smo stigli sa rođendana! Joj,kako je sparno,a sprema se nevreme, vidim da seva na sve strane... Šta vi radite?

I mi smo danas popodne rostiljali, mmm kako je bilo lepo :-)

Naoblacilo se, ali je bas prijatno, meni otvoren prozor u sobi.

Mene noge toliko bole, samo se okrecem, ne mogu duze od 10min na jednoj strani, a na ledja ne mogu, imam osecaj da se gusim.

Inace, pozivi i poruke su poceli, sa pitanjima Kad ces i Jesi li

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod tebe uživancija,ako,ako :rolleyes: Mi igramo igricu,otvorila sam sve prozore i pokušavam da se rashladim. Neverovatno kako trudnoća promeni telo. Prošlog leta mi je bilo toplo samo kad je bilo preko 4o,zimi nisam mogla da se ugrejem,a zato sam celu zimu pregurala bez problema

Ista prica, otkad znam za sebe zimi se pokrivam sa jorganom i dva cebeta, a ove samo sa tankom step dekicom. Evo ga mm se umotao kao kifla, a ja samo preko stomaka sto moram. Ujutru moram na ctg, samo da ne bude mnogo vruce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.