Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

[quote name='Maya82' date='1.05.2012, 12:03' post='4089

E da Anuska , super ti ova ideja. Kazem ja vama da je vreme da se otvori negdje tema za nas iz treceg tr :lol: bas smo navikle jedna na drugu...bar ja na vas

U pravu si za Brcko se ide koridorom...ali ako nekad krenete slucajno na moju stranu, javite se.

Poljubac od mog momka za tvoju curu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje,evo i mene..Mi danas rostiljali kod mojih i bilo je veselo :lol: :lol:

MM88 Nemanjica je kao dusa,presladak je...Ljubimo vas punooooo :wub: :wub: :wub:

Kako ste mi Vi,nadam se da ste lepo provele dan? ;):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene moje drage kod mene nista :angry:

Jucer sam bila na ctg-u i skakao je bukvalno kontrakcije svakih 10 min a mene nista ne boli... :blink:

Nisu me ostavili u bolnici jer je sve u redu sa bebom hvala Bogu sto je najbitnije i rekla mi je ako mi porodjaj ne krene sam do petka da onda ujutro u 8h dodjem i da ce mi staviti neku vaginaletu da krene porodjaj.

Ja sam toliko isprepadana to je nenormalno toliko se plasim samo placem :(

Jucer me stomak i ledja bolili kao kad dobijem i bas jak bol i prestalo i ja ocekivala opet ce a ono nista...Uglavnom STAAAAAAAAAH ME JEEEEEE!!!!!! :angry: Mrzim sto me je strah ali nema mi pomoci moram se poroditi kad tad...Bas sam velika kukavica

Vidim da se mi vi dobro i zdravo mazite stomacice i vase vec rodjene bebe ,a ja se nadam da cu biti dobro i da cu sve dobro podnjeti ! Ljubim vas

Sabina bice to sve ok,ne brini :) Moramo se sve poroditi,nema nam druge :P A tvojoj bebici je jako lepo u stomacicu i ne zuri joj se napolje :rolleyes: I nema te zene koja se ne plasi porodjaja,taj strah je normalan,koja kaze da se ne plasi-laze :lol: Ljubimo vas! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje,evo i mene..Mi danas rostiljali kod mojih i bilo je veselo :lol: :lol:

MM88 Nemanjica je kao dusa,presladak je...Ljubimo vas punooooo :wub: :wub: :wub:

Kako ste mi Vi,nadam se da ste lepo provele dan? ;):wub:

Cao Dragance :D Mi super proveli dan... Prepodne setali sa drugaricama,popodne sa muzicem do trga i opet do poslasticarnice i mmmmm bilo je super...Rasturi nas malo kisica popodne,ali dobro,ipak iskoristismo setnju! :) Ljubac! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugarice,

i mi smo danas malo rostiljali, uzivali s prijateljima. Ja trenutno mogu da sluzim cetvero, pa nas je tolio i bilo :D Salim se, ali mislim da vecu guzvu definitivno ne bih podnijela. Ja igrala s muzem malo fudbala :D Hajde, reko, dok se nisam porodila, da se malo istrcim po livadi..

mm88 beban je medenjak!

Sabina, pokusaj da savladas strah. Ja smatram da ako se vise uputis u proces poroda, da ces, kada znas sta da ocekujes, mnogo lakse proci kroz sve. Strah stvara grcenje misica i izuzetnu napetost pa mozes sama sebi pogorsati bez potrebe. I mene je malo strah ali ja samo mislim na momenat kada ce mi moje milo bebece staviti na prsa i sve ce biti vrijedno tog trenutka. Osim toga, uz tebe je strucno osoblje koje samo trebas slusati i sve ce biti u najboljem redu. Racimo, sada, kada te uhvati strah, ja ti preporucujem prva dva (od tri) tipa disanja, gdje ces izbaciti negativnu energiju i opustiti se kako sad, tako i na samom porodu. Ja sam ih ucila u skoli za trudnice i MNOGO pomazu. ;) Ne brini, svi smo u tome zajedno :)

Dragana i nanchika za vas poseban kissing.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni upravo ugradjuju klimu, u hodniku je haos od prasincine i kojecega, ali to ce mm morati da sredi, malopre sam izasla da rasirim ves i stomak me toliko zaboleo da sam opet morala da legnem.

Jelo mmmm sladoled sa limunom bi mi sad tako prijao da me rashladi, umirem od vrucine

Moja beba je juce i danas mnogo mirna, nesto su joj bas blagi pokreti, a kazu da je tako pred sam kraj?!

SABINA jel ima nesto novo?!

Eto,taman cete da se rahladjujete,po ovom vremenu samo je i klima resenje :rolleyes: Odmaraj,pogotovo kad te boli stomak lezi.A devojcica,pa ona se najavljuje polako :wub: Nista nas vise ne moze iznenaditi :) Uzivajte cure :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugarice,

i mi smo danas malo rostiljali, uzivali s prijateljima. Ja trenutno mogu da sluzim cetvero, pa nas je tolio i bilo :D Salim se, ali mislim da vecu guzvu definitivno ne bih podnijela. Ja igrala s muzem malo fudbala :D Hajde, reko, dok se nisam porodila, da se malo istrcim po livadi..

mm88 beban je medenjak!

Sabina, pokusaj da savladas strah. Ja smatram da ako se vise uputis u proces poroda, da ces, kada znas sta da ocekujes, mnogo lakse proci kroz sve. Strah stvara grcenje misica i izuzetnu napetost pa mozes sama sebi pogorsati bez potrebe. I mene je malo strah ali ja samo mislim na momenat kada ce mi moje milo bebece staviti na prsa i sve ce biti vrijedno tog trenutka. Osim toga, uz tebe je strucno osoblje koje samo trebas slusati i sve ce biti u najboljem redu. Racimo, sada, kada te uhvati strah, ja ti preporucujem prva dva (od tri) tipa disanja, gdje ces izbaciti negativnu energiju i opustiti se kako sad, tako i na samom porodu. Ja sam ih ucila u skoli za trudnice i MNOGO pomazu. ;) Ne brini, svi smo u tome zajedno :)

Dragana i nanchika za vas poseban kissing.gif

Blago vama kada mozete i fudbal da igrate :rolleyes: Stvarno ti zavidim,jer sam ja sad kao pokretni tenk,mogu samo jos da setam i nista vise :) Ali ne smeta mi,znamo zbog koga je tako :rolleyes: A sto se tice skolice,ja sam isla dva meseca,procitala sam ja mislim komplet literaturu od prijateljice u vezi porodjaja,trudnoce,beba,naucila pravilne tehnike disanja....ali sad kad mi se skroz priblizilo na deset dana,ne mogu reci da sam potpuno mirna,iako sve to znam :rolleyes: Znam sta me ceka,ali to je teorija samo.Nadam se da cemo sve boze zdravlja lepo proci na porodjaju,bez vecih muka i svima to zaista zelim :) Pozdrav za vas dvoje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas... Vidim priča se o mojoj omiljenoj temi,porođaju :lol:

Lejlita :wub: vas i definitivno mislim da ću te zvati akd krenem sa porođajem da me smiriš jer su tvoji postovi jako umirujući, divim ti se koliko si smirena ;)

Mi smo roštiljali kod mojih, naručkali se svega ,a sutra roštiljamo sa tajom kod nas i idemo na neki rođus! Do petka nema posla!

Jelo,pošalji nam malko tog sladoleda,prijao bi nam sada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOLIM VAS recite mi da li je normalno da ja moju bebu vec daanima ne osecam... ma ni da mrdne :( bojim se da li je sve u redu.. do skora je bila pravi nemirko a sad nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOLIM VAS recite mi da li je normalno da ja moju bebu vec daanima ne osecam... ma ni da mrdne :( bojim se da li je sve u redu.. do skora je bila pravi nemirko a sad nista...

ako je nisi osetila UOPSTE duze od 2 dana, idi kod lekara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOLIM VAS recite mi da li je normalno da ja moju bebu vec daanima ne osecam... ma ni da mrdne :( bojim se da li je sve u redu.. do skora je bila pravi nemirko a sad nista...

Meni je doktor bio rekao da to nije nista strasno niti neobicno, narocito ako je beba sitnija. Tada je teze osetiti svaki pokkret, osecas samo one bas jake. Govorim iz sopstvenog iskustva. Najvaznije je da osecas pomeranje u 8. i 9. mesecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor bio rekao da to nije nista strasno niti neobicno, narocito ako je beba sitnija. Tada je teze osetiti svaki pokkret, osecas samo one bas jake. Govorim iz sopstvenog iskustva. Najvaznije je da osecas pomeranje u 8. i 9. mesecu

Da bi se ona smirila, najbolje da ode kod doktora da joj on to kaze. Ja znam kako je meni bilo kad je jedan dan nisam osetila, ziva nisam bila, spremila se da krenem, kad ona pocela da pravi zurku. LAJLA MOZEMO MI OVDE DA PRICAMO NASA ISKUSTVA I STA SU DR REKLI, ALI AKO KAZES DA SE DANIMA NE POMERA, IDI KOD LEKARA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor bio rekao da to nije nista strasno niti neobicno, narocito ako je beba sitnija. Tada je teze osetiti svaki pokkret, osecas samo one bas jake. Govorim iz sopstvenog iskustva. Najvaznije je da osecas pomeranje u 8. i 9. mesecu

Da bi se ona smirila, najbolje da ode kod doktora da joj on to kaze. Ja znam kako je meni bilo kad je jedan dan nisam osetila, ziva nisam bila, spremila se da krenem, kad ona pocela da pravi zurku. LAJLA MOZEMO MI OVDE DA PRICAMO NASA ISKUSTVA I STA SU DR REKLI, ALI AKO KAZES DA SE DANIMA NE POMERA, IDI KOD LEKARA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor bio rekao da to nije nista strasno niti neobicno, narocito ako je beba sitnija. Tada je teze osetiti svaki pokkret, osecas samo one bas jake. Govorim iz sopstvenog iskustva. Najvaznije je da osecas pomeranje u 8. i 9. mesecu

Da bi se ona smirila, najbolje da ode kod doktora da joj on to kaze. Ja znam kako je meni bilo kad je jedan dan nisam osetila, ziva nisam bila, spremila se da krenem, kad ona pocela da pravi zurku. LAJLA MOZEMO MI OVDE DA PRICAMO NASA ISKUSTVA I STA SU DR REKLI, ALI AKO KAZES DA SE DANIMA NE POMERA, IDI KOD LEKARA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor bio rekao da to nije nista strasno niti neobicno, narocito ako je beba sitnija. Tada je teze osetiti svaki pokkret, osecas samo one bas jake. Govorim iz sopstvenog iskustva. Najvaznije je da osecas pomeranje u 8. i 9. mesecu

Da bi se ona smirila, najbolje da ode kod doktora da joj on to kaze. Ja znam kako je meni bilo kad je jedan dan nisam osetila, ziva nisam bila, spremila se da krenem, kad ona pocela da pravi zurku. LAJLA MOZEMO MI OVDE DA PRICAMO NASA ISKUSTVA I STA SU DR REKLI, ALI AKO KAZES DA SE DANIMA NE POMERA, IDI KOD LEKARA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor bio rekao da to nije nista strasno niti neobicno, narocito ako je beba sitnija. Tada je teze osetiti svaki pokkret, osecas samo one bas jake. Govorim iz sopstvenog iskustva. Najvaznije je da osecas pomeranje u 8. i 9. mesecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam zbog ovolikih poruka, ne znam sta se desilo, pisem sa mob. Ako vide administratori neka izbrisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOLIM VAS recite mi da li je normalno da ja moju bebu vec daanima ne osecam... ma ni da mrdne :( bojim se da li je sve u redu.. do skora je bila pravi nemirko a sad nista...

Meni se to isto desilo sa prvim detetom. :) Smiri se, pojedi neku cokoladicu i lezi na ledja, sacekaj neko vreme i trebalo bi da osetis bebu. Svakako ako to traje par dana treba da odes kod lekara, i ja sam otisla posle 3 dana, moj sinko je bio jako mirna beba u stomaku, nije se nesto puno mrdao celu trudnocu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda si aktivnija ovuh dana pa hodanjem i pricom uspavljujes bebu a i manje je osjetiš jer ne obracas paznju.

Kako spavas?

Trudi se da spavas sa strane, pogotovo na lijevom boku jer tada do bebe dolazi najvise kisika .... Smiri se pola sata i prati, trebala bi da osjetis bebu.

U svakom slucaju sa takvim stvarima se ne treba igrati 95% je da nije ništa te da te uhvatila "panika svake trudnice" jer sve smo mi zapanicile bar jednom da ne opsjetimo bebu ali opet, zbog onih 5% otidji ti kod dr na UZ, cisto da se smiriš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan ženske!

Majo,nemanjica je šećerko :wub::wub::wub:

Anusa,peškiri za bebu su oni s kapuljčom ili obični?

Nema Dee uopšte da se javi,da li su je pustili? :unsure:

Lajla,kao što su ti devojke već rekle,najbolje je da odeš ko lekara čisto da bi se smirila. I moja se nekad ne javi ceo dan ili se samo promeškolji pa rzbijam glavu dal je sve ok. Onda mi sledećeg dana sve nadoknadi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan ženske!

Majo,Nemanjica je šećerko :wub::wub::wub:

Anusa,peškiri za bebu su oni s kapuljčom ili obični?

Nema Dee uopšte da se javi,da li su je pustili? :unsure:

Lajla,kao što su ti devojke već rekle,najbolje je da odeš kod lekara čisto da bi se smirila. I moja se nekad ne javi ceo dan ili se samo promeškolji pa razbijam glavu dal je sve ok. Onda mi sledećeg dana sve nadoknadi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja dodam na spisak u trećem trimestru... :)

Drugi brzo prođe pa se nadam da će i ovaj tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro devojke,mi smo i nocas lepo pajkile,samo se jednom budila oko 4h i spavala do 7h opet ruckala i tako do 10h sad malo budna i tako...polako sticemo neki red. Sinoc smo je mm i ja okupali jel nije dolazila patronazna jel je 1 maj :blink: Nije joj pupak jos otpao pa smo jedva,jel ovde ne kupaju bebe svaki dan,u porodilistu je nisu uopste kupali :angry: strasno....yas-005.jpg evo i mene,jutros sam kao snesko belic :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje :) :) :) Kako ste mi?Mi evo doruckovali,lepo se naspavali za divno cudo :rolleyes: I da vam kazem,zaboleo me donji stomak 2 puta sinoc i 2 puta jutros,onako malo jace,i trajalo je sigurno minut-dva...verovatno nije nista upozoravajuce jer nije cesto :mellow: Lajla,ti idi do lekara cisto sebe da smiris,da tebi bude lakse,svi znamo taj osecaj,kada se uplasimo za svoje bebice,sto kaze Topaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maso,devojčica je baš nežna. Ma ne nerviraj se zbog njih,vidiš da svako vodi drugačiju politiku. bitno je da ste uspeli ti tm.

Tila,dobro došla. Vreme leti kao ludo. Čini mi se da je prvi trimestar najduži,bar meni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.