Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Napokom i ja bila kod doktorke. Sto se tice mucnina, kaze da nije nista strasno, ali mi je dala neki jelovnik da ga se pridrzavam kaze da ce ih ublaziti. A jutros mi je bio povisen secer, pa sam pozvala endokrinologa i ona je to odmah povezala sa povracanjem, pa mi to sad malo cudno, ali dobro, valjda zna zasto je to rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad iz dz... Doktor kaze da drzim dijetu... :D Moracu da izbacim slatko... Joooj... A ja zavisna... :o To sto me boli gornji deo stomaka kaze da je normalno zato sto smo vec pri kraju pa mi se sve dosta rasteglo pa zato, a carski rez... Ne daje uput zato sto moze do zadnjeg trenutka da se okrene i kaze da ne brinem... Kaze, do sad je bila bas visoko gore trebalo bi da pocne da se spusta... Uput sam uzela za vaginalni bris i sutra to da uradim odnesem mu rezultate i to je to... Posle samo da cekam da krene... A jutros kad sam ustala beba mi je bila toliko visoko... Donji deo stomaka mi je bio skroz prazan ... Blesica mala... :wub:

Ma okrenuce se bebica, neca ona da muci svoju mamu :rolleyes: A zasto sada radis bris, jel' taj rezultat treba za porodjaj? Ja sam ih radila vec dva puta, i oba puta je bilo odlicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma okrenuce se bebica, neca ona da muci svoju mamu :rolleyes: A zasto sada radis bris, jel' taj rezultat treba za porodjaj? Ja sam ih radila vec dva puta, i oba puta je bilo odlicno.

Pa da vidi da li je sve u redu zbog porodjaja... Meni je radio samo na pocetku trudnoce i sad ne bi nego sam ga malo davila i podsetila kad mi je termin pa... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da vidi da li je sve u redu zbog porodjaja... Meni je radio samo na pocetku trudnoce i sad ne bi nego sam ga malo davila i podsetila kad mi je termin pa... :D

Onda cu to i ja trebati da radim, s' obzirom da me doktorka upucivala na sve moguce analize, i sto treba i sto ne treba. Ove nedelje idem do nefrologa i dermatologa, jos samo fali neuropsihijatar. Kao da me sprema za astronauta, a ne za porodiliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda cu to i ja trebati da radim, s' obzirom da me doktorka upucivala na sve moguce analize, i sto treba i sto ne treba. Ove nedelje idem do nefrologa i dermatologa, jos samo fali neuropsihijatar. Kao da me sprema za astronauta, a ne za porodiliste.

:lol: bas tako... Cuti, bolje je tako neka ti lepo sve isproverava, ja se ne bih bunila... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je ono sto ja radim...

Za ovo još nisam čula, ali zvuči pametno. Ako voliš puštaj bebi klasiku. Meni jedino klasika ne smeta da zaspim a i super je podloga za raznorazne aktivnosti, možda se i Uni svidi, pa napravi salto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je moja dr.rekla cim udjem u 36.nedelju jednom nedeljno da dolazim na ctg jer mi je dala kao okvirni nacrt vodjenja trudnoce...i tako pise, a kasnije tamo pred termin pise i dva puta nedeljno po oceni i potrebi lekara...zato je menii cudno...prvi mi je put trudnaca pa nemam pojma, ali ako kazete da je normalno i ne prati se onda verovatno imaju razloga za to..:)

Mislim da je ovo različito od zemlje do zemlje, a možda čak i od porodilišta do porodilišta. Kod nas se za CTG dobije uput početkom devetog meseca, a posle ideš svaki dan kad pređeš termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda cu to i ja trebati da radim, s' obzirom da me doktorka upucivala na sve moguce analize, i sto treba i sto ne treba. Ove nedelje idem do nefrologa i dermatologa, jos samo fali neuropsihijatar. Kao da me sprema za astronauta, a ne za porodiliste.

Eeee, kod nefrologa je verovatno zato što ti je bebac zalegao na bubrege. Moj mali je tako lepo zalegao na bubrege da mi se pojavio pesak u bubregu...Imaš dobrog doktora koji pazi na tebe, nemoj da kukaš, bolje tako nego da ga je baš briga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee, kod nefrologa je verovatno zato što ti je bebac zalegao na bubrege. Moj mali je tako lepo zalegao na bubrege da mi se pojavio pesak u bubregu...Imaš dobrog doktora koji pazi na tebe, nemoj da kukaš, bolje tako nego da ga je baš briga.

Nista mi nije rekla zasto idem kod nefrolofga, to cu saznati tek kad odem. Valjda nece nista naci <_< Ma super sto ona pazi, ali mi se vise smucilo da idem od lekara do lekara, kao da sam bolesna, a ne trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi nije rekla zasto idem kod nefrolofga, to cu saznati tek kad odem. Valjda nece nista naci <_< Ma super sto ona pazi, ali mi se vise smucilo da idem od lekara do lekara, kao da sam bolesna, a ne trudna.

Ma, i ja se u životu se nisam toliko našetala po lekarima i laboratorijama nego kao sad. Mada moje je mišljenje da je bolje da se prošetam, ali u slučaju nekog ne daj bože problema odreagujem na vreme, nego da mi negde nešto previde. A znaju oni da previde i ako si svugde redovan, a kamoli ako te ne pregledaju.

I ne znam šta je bolje kad si trudan leti, pa ti je sve to jednostavnije nego sad da se kao jeti probijaš kroz snežne nanose, ali opet gledaš to divno vreme napolju a recimo moraš većinu da miruješ a kad se bebica rodi onda sedite kući jer bude hladno. Ili je pak bolje ovako, da se malo iscimaš po ovim uslovima po lekarima, ali se bebac rodi na proleće, taman da se može ići u šetnju pa na jesen kad krenu infekcije da je već malo stekao imunitet i ojačao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, i ja se u životu se nisam toliko našetala po lekarima i laboratorijama nego kao sad. Mada moje je mišljenje da je bolje da se prošetam, ali u slučaju nekog ne daj bože problema odreagujem na vreme, nego da mi negde nešto previde. A znaju oni da previde i ako si svugde redovan, a kamoli ako te ne pregledaju.

I ne znam šta je bolje kad si trudan leti, pa ti je sve to jednostavnije nego sad da se kao jeti probijaš kroz snežne nanose, ali opet gledaš to divno vreme napolju a recimo moraš većinu da miruješ a kad se bebica rodi onda sedite kući jer bude hladno. Ili je pak bolje ovako, da se malo iscimaš po ovim uslovima po lekarima, ali se bebac rodi na proleće, taman da se može ići u šetnju pa na jesen kad krenu infekcije da je već malo stekao imunitet i ojačao.

Ja sam odusevljena sto ce se bebac rodti na prolece (mi smo inace to i ciljali) :) Samo da prodje par dana, i u kolica pa ceo dan setnja, uzivancija! U pravu se, lakse cemo se boriti sa virusima kad malo ojaca. Sve sam ja lepo isplanirala kako cemo provesti leto i prolece, a ko zna kako cu proci na porodjaju, mozda necu moci da hodam duuugoooooooooooo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ovo još nisam čula, ali zvuči pametno. Ako voliš puštaj bebi klasiku. Meni jedino klasika ne smeta da zaspim a i super je podloga za raznorazne aktivnosti, možda se i Uni svidi, pa napravi salto :)

;)

Za sad se tumbamo levo desno po stomaku... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto i kad lezim na strani izgleda da je ustinem kako se protegne pa se ljuti...milenice jedes li ljuto kao sto oni kinezi kazu u onom postu sto si postavila :)

Nisam nista ljuto par dana smazala... Nesto ni ovako ne jedem ljutu hranu pa ne mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam odusevljena sto ce se bebac rodti na prolece (mi smo inace to i ciljali) :) Samo da prodje par dana, i u kolica pa ceo dan setnja, uzivancija! U pravu se, lakse cemo se boriti sa virusima kad malo ojaca. Sve sam ja lepo isplanirala kako cemo provesti leto i prolece, a ko zna kako cu proci na porodjaju, mozda necu moci da hodam duuugoooooooooooo!!!!!

Uf, meni se sve mota po glavi kako ću moći da uđem u svoje stvari...pa sa bebicom na Adu i da se izvalimo tamo negde kao gušteri na klupicu ja a on u kolicima i da se grejemo na suncu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nista ljuto par dana smazala... Nesto ni ovako ne jedem ljutu hranu pa ne mogu...

A što te je stavio na dijetu? Jel mala isuviše velika ili je neki drugi razlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, meni se sve mota po glavi kako ću moći da uđem u svoje stvari...pa sa bebicom na Adu i da se izvalimo tamo negde kao gušteri na klupicu ja a on u kolicima i da se grejemo na suncu :D

Ma uci ces , nego sta :) Moja sestra se ugojila 23 kiograma, pa posle tri meseca sve nestalo. Bila je na nekoj dijetici, nista rigorozno! kasnije je pocela malo da vezba i sad izgleda bolje nego ikad. A ja nemam nista od trudnickih stvari, nosim sve kao ranije, samo vise ne smem farmerice, pala je zabrana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uci ces , nego sta :) Moja sestra se ugojila 23 kiograma, pa posle tri meseca sve nestalo. Bila je na nekoj dijetici, nista rigorozno! kasnije je pocela malo da vezba i sad izgleda bolje nego ikad. A ja nemam nista od trudnickih stvari, nosim sve kao ranije, samo vise ne smem farmerice, pala je zabrana!

Ja nosim samo svoje stvari, ali te stvari su samo trenerke :) U majice ulazim ali mi viri stomak, tako da nešto maznem od muža, a nešto sam dobila od komšinice. Sve u svemu imam samo jedne trudničke pantalone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim samo svoje stvari, ali te stvari su samo trenerke :) U majice ulazim ali mi viri stomak, tako da nešto maznem od muža, a nešto sam dobila od komšinice. Sve u svemu imam samo jedne trudničke pantalone.

Ja imam samo trudnicke gacice :lol: Mada je to samo lepsi naziv za one "bapske", inace nema razlike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A što te je stavio na dijetu? Jel mala isuviše velika ili je neki drugi razlog?

Pa zbog secera... Ruckam slatko malo vise... :) Pa mi je rekao da vise ne jedem slatko i hleb skroz malo... Za bebicu mi nista nije reko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nosim samo svoje stvari, ali te stvari su samo trenerke :) U majice ulazim ali mi viri stomak, tako da nešto maznem od muža, a nešto sam dobila od komšinice. Sve u svemu imam samo jedne trudničke pantalone.

xaxaxaa isto... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kiki to ti je neki recept od kineza kao ako jedes ljuto postoji sanasa da se beba okrene :)
Ma nije to Mico nego me doktor stavio na dijetu zbog secera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajojj nisam znala pa jel previsok...sta kaze dr jos ?

Prosle nedelje sam davala krv i bio je bas visok pa mi je dao uput da ponovim opet i sad je manje pet zarez nesto a oko sest je gornja granica pa zato... Da je ne predjem... :) Sama sam kriva, slatko 24 casa dnevno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja bila juce opet na UZ dobila je beba 200g ove nedelje :)

Sad ima 2050-2100g i dugacka je 45cm :):wub:

Nece se vise okretati jer se ona spustila dole jos nize, definitivno ostaje na glavi...

Ali zato se mama zadnje tri nedelje gojila skoro pola kile nedeljno, a da pritom ne mogu nista da jedem od gorusica, ali vidim da beba dobija 200g po nedelji, pa rekoh mozda je i zbog toga, mada i ovi otoci na nogama imaju udela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosle nedelje sam davala krv i bio je bas visok pa mi je dao uput da ponovim opet i sad je manje pet zarez nesto a oko sest je gornja granica pa zato... Da je ne predjem... :) Sama sam kriva, slatko 24 casa dnevno...

Kao zbog šećera a ovamo ugoila se 35kg :P

Šalu na stranu, mislim da je dovoljno da samo smanjiš unos šećera i to je dovoljno. Ili da jedeš samo voćkice (hehehehe ko ti kaže bože pa prva ja ne mogu da se zadržim samo na voću a to savetujem trudnici)

E ja bila juce opet na UZ dobila je beba 200g ove nedelje :)

Sad ima 2050-2100g i dugacka je 45cm :):wub:

Nece se vise okretati jer se ona spustila dole jos nize, definitivno ostaje na glavi...

Ali zato se mama zadnje tri nedelje gojila skoro pola kile nedeljno, a da pritom ne mogu nista da jedem od gorusica, ali vidim da beba dobija 200g po nedelji, pa rekoh mozda je i zbog toga, mada i ovi otoci na nogama imaju udela :)

Opaaaaa a koliko "juće" je bila uraaaa prešli smo 1kg. :wub: Mašala... Lepo sam rekla na kraju ćeš ti nju terati napolje kad budeš probila termin ;) Samo rastite..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opaaaaa a koliko "juće" je bila uraaaa prešli smo 1kg. :wub: Mašala... Lepo sam rekla na kraju ćeš ti nju terati napolje kad budeš probila termin ;) Samo rastite..

Hehehehehe, to sam i ja rekla, svaki put kad dodjem ona sestra me pita, Vi se jos niste porodili, pa ja sam mislila da ste uveliko...

Ne damo se mi tako lako, ali zato ne ustajem gotovo uopste :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.