Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hej

Evo i nas malo, mi danas idemo na prvu kontrolicu ...jedva cekam da vidim kako moj dijecak napreduje a s obzirom da samo siki i spava ( pozelila sam da vidim okice dijetetu vijerujem da je napredovao fino .

Milankice cuvaj se sad ovg sunca...puno ti je da budes citav dan na suncu...tijelo vijerovatno jos reaguje i nije se oporavilo od porođaja. Tako je i meni bilo s prvim. Zavidim ti kako si opustena s Sarom, vidim po tome kako je oblacis....ja sam uvijek imala problem s tim sta obuci dijetetu

Anuska vidim tvoji idu u Bosnu? Gdje u Bosnu? Ja sam u Brckom, tako ako nekad budes prolazila nemoj slucajno da prodjete da a da ne popijemo kaficu

Buba maro bas me nasmija s ovim svojim postom .

Veliki poljubac za sve mame, bebuske i trubuscice

Javi kako je bilo na kontrolici,mi idemo 7 maja na prvu vakcinu....nadam se da je nece boleti :blink: puno poljubaca :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas je pusto na bebcu..ovo lepo vreme nas je sve rasteralo...ah,kad se setim one zime...koliko smo vremena provodile na forumu :rolleyes: A sad nema nigde nikoga :rolleyes: Ja sam juce i danas isla u kupovinu za mog malog Andjela...pokupovala sve sto mi je potrebno..od flasica do kolica i nosiljke...tako da smo sad mirni...ostale su nam jos par sitnica...I bas sam srecna...Kako mi samo te stvari krase stan :) Bas sam srecna i nekako me te stvari cine ispunjenom ;)

Kako ne draga :rolleyes: ,kad znas da sve to spremas za tvoju beku,da je sacekate spremni,sve ti je slatko da uradis,i da operes,i opeglas,ma nista nije tesko :rolleyes: Tek cemo biti ispunjene,kad nam dodju beke :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ne draga :rolleyes: ,kad znas da sve to spremas za tvoju beku,da je sacekate spremni,sve ti je slatko da uradis,i da operes,i opeglas,ma nista nije tesko :rolleyes: Tek cemo biti ispunjene,kad nam dodju beke :wub:

Joj veruj mi nestrpljiva sam..Bas zavidim ovim mamama ;):P

Tebi je draga ostalo jos malo..ja cu se jos klackati do jula ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro.

Ja sam sad dosla iz dz. Dr me pregledala, otvorena sam 1 prst, beba je spremna, kaze sve je zrelo dole i moze da krene svaki cas :blink:

Ja sam se toliko uplasila da vam ne mogu opisati. Nisam ocekivala da ce mi to reci.

Dala mi je uput za porodiliste, ali posto do Bg-a imam 70km, rekla mi je da prvo dodjem kod njih kad krene, da oni vide sta i kako, inace i u Laz ima porodiliste ali samo ono bas bas najosnovnije, ako nesto ne daj Boze krene naopako, sanitetom za Bg. A ona sestra mi kaze, svaka koja je dobila uput porodila se kod nas, i zlobno se smeska :(

Malo me boli dole od pregleda ali nije strasno.

Ctg je dobar, ali sam se i tu prepala. Ona sestrica 5 min nije mogla da nadje gde da stavi onaj djavo, nista se nije culo, ja se odsekla.

Eto, to su novosti kod mene. Uh.

Jao Megi,pa dobro jutro vam zelim :wub::rolleyes: Ja tek sad vidim....Aaaaaa uskoro ce da nam stigne drugarica :wub: Polako,bice sve ok,kad krene,krene....yeeeee :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj veruj mi nestrpljiva sam..Bas zavidim ovim mamama ;):P

Tebi je draga ostalo jos malo..ja cu se jos klackati do jula ;)

Jao,pa ti nemas pojma kako ce ti ovaj treci trimestar proleteti,cas ce to Draganice :) A mamicama i ja zavidim,pa kad sve tako lepo pisu verujem im,i ja takodje jedva cekam da se ostvarim kao majka...Ali eto boze zdravlja jos malkice :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,pa ti nemas pojma kako ce ti ovaj treci trimestar proleteti,cas ce to Draganice :) A mamicama i ja zavidim,pa kad sve tako lepo pisu verujem im,i ja takodje jedva cekam da se ostvarim kao majka...Ali eto boze zdravlja jos malkice :) :) :)

Samo Boze zdravlje...i mi ce mo jos malo,bas me to raduje... :wub: :wub:

Samo neka su nama bebe zive i zdrave :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam neku glavobolju i vrtoglavicu 3 dana,ne prestaje da me boli glava,a svasta sam pila. Pojma nemam sta se desava i od cega je. Mislila sam da me suncanica nije udarila jer sam po ceo dan napolju ali nije,bar ja tako mislim. Nadam se da ce uskoro proci,jer cicu ne smem da nosim jer imam utisak da cu se svakog trenutka onesvestiti i pasti negde,i imam velike nagone za povracanjem. Uzas.

Milankaa,nemoj puno na suncu,prvo sto sunce nije zdravo kao nekad,a drugo bar se zastitite velikim faktorom kad izlazite iz kuce....I gledaj da ste uvek u nekom hladu kad setate,pogotovo od 10 do 17 h....Ljubac za vas dve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo Boze zdravlje...i mi ce mo jos malo,bas me to raduje... :wub: :wub:

Samo neka su nama bebe zive i zdrave :wub: :wub:

Naravno i bice :wub::) Ljubac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubimo vas sve i mi i odlazimo da kupimo neke silne poklone,pa na posao! Uzivajte u ovom lepom danu! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej ja se zarazih ovom pesmicom

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ewo i ja malo da se jawim,kod mene slabo ima nowosti,cekam da mi stigne izwod owih dana pa da mogu da menjam lk i zdrawstwenu,rodjus prosao,2 dana kuca puna gostiju...

danas moj cale daje pare za kolica i nosiljku tako da jedwa cekam da mm dodje sa posla...

dobili od kumowa za wencanje pare,i mm kazeda odma sklonim 5 000 da znam gde su,ja pitam zbog cega,a on meni,pa ako budes imala lazne kontrakcije da idemo u bolnicu...xexe nisam znala da se toliko razume u trudnocu,obawesten je...a ja njemu odgoworim:e da si ti meni ziw i zdraw ja sam ih wec i imala a ti ni neznas...xexex prwo je naprawio owakwu facu :blink: a posle poceo da besni sto mu nisam rekla,a da sam mu rekla naprawio bi opstu uzbunu :lol:

sutra cemo malo da rostiljamo,za mene specijalno belo meso a on nek pece sebi sta hoce...

nego,jel se neko cuo sa Deom,jel izasla iz porodilista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubimo vas sve i mi i odlazimo da kupimo neke silne poklone,pa na posao! Uzivajte u ovom lepom danu! :wub: :wub: :wub:

Hvala takodje!!!I mi vas ljubimo,lepo provedite dan :wub::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ewo i ja malo da se jawim,kod mene slabo ima nowosti,cekam da mi stigne izwod owih dana pa da mogu da menjam lk i zdrawstwenu,rodjus prosao,2 dana kuca puna gostiju...

danas moj cale daje pare za kolica i nosiljku tako da jedwa cekam da mm dodje sa posla...

dobili od kumowa za wencanje pare,i mm kazeda odma sklonim 5 000 da znam gde su,ja pitam zbog cega,a on meni,pa ako budes imala lazne kontrakcije da idemo u bolnicu...xexe nisam znala da se toliko razume u trudnocu,obawesten je...a ja njemu odgoworim:e da si ti meni ziw i zdraw ja sam ih wec i imala a ti ni neznas...xexex prwo je naprawio owakwu facu :blink: a posle poceo da besni sto mu nisam rekla,a da sam mu rekla naprawio bi opstu uzbunu :lol:

sutra cemo malo da rostiljamo,za mene specijalno belo meso a on nek pece sebi sta hoce...

nego,jel se neko cuo sa Deom,jel izasla iz porodilista?

Divno jenny,uzivajte u pripremama a naravno i u rostiljiu :wub::rolleyes: Lazne kontrakcije i ja jos uvek imam,a kada ce prave da nastupe,videcemo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ste se raspisale. Napolju je pakao od vrucine, meni uopste ne prija. Sedela sam u basti kafica preko puta mojih pola sata, i sva sam mokra. Htela sam da odem i do grada do frizerke da se isfeniram, ali nema sanse, jedva hodam, bas me boli dole, i prepone su pocele da me zigaju.

Smirila sam se, sad sam bas opustena.

Buba maro, izgleda da nece da saceka jos nedelju dana, ali nema veze, kad ona odluci tad ce biti, ja ne mogu tu nista, samo nek je meni ona dobro, bubica moja mala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta li je sa Sabinom, da li se porodila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MasaS Draga,zanima me u kojoj bolnici si se porodila?Pozz

Da Vam mahnemo i nas dve :)

Maso, Nikolina je preslatka,dusa malena :wub: :wub: :wub: imamo istu ogradicu za krevetac,samo je moja krem boje. Ja sam Saru sa 10 dana iznela napolje i nije bila na kratko,vec po sat-dva,stavim je u kolica i dok sedim na terasi ona spava. Sad smo pola dana napolje, nesto bude u kolicima,a malo je i u nosiljci, ljuskam je.

Sto se oblacenja tice,obucem joj samo bodic kratkih rukava da joj ruke i noge budu gole,i carapice. Ne pretopljavam je,gledam kako se ja oblacim pa tako i nju oblacim. Zamisli da moram ja ici u pantalonama i dugih rukava po vrucini,tako ni njoj ne bi prijalo.

Ljubim sve trudnice,bebice i mamice

Hvala draga,meni je danas bila patronazna i rekla mi je da je mogu odmah iznositi :blink: kaze pa sta bi da mora na neku kontrolu,kao prvao malo pored otvorenog prozora pa drugi dan napolje na 5 min pa sledeci dan na 10 min i tako da povecavam do pola sata a onda mogu koliko hocu.. :rolleyes:

E slatko si me nasmejala :P

Ena mi sad spava pa reko da se javim. Joj ja ti zavidim kako ti se beba noću budi na 4 sata. Meni spava 4 sata samo posle kupanja, a onda se celu noć budi na sat i po, malo ručka, pa opet zaspi, pa se budi za sat i po. Ne znam kako da to regulišem noću. Tokom dana siki na dva i po, tri sata. Ne znam šta je problem, jer lepo napreduje, za jedan mesc se ugojila kilo i 150 grama. Znači nije do mleka, valjda, ali kako da je navinem da noću isto jede na tri sata? Grčeve nema, tako da nije ni to. Ako neko ima ideju, please help me:-)

Draga ako mogu da ti zakem ja bih ti rekla da je to zato sto ti nocu kada siki sigurno brzo zaspe na siki pa se ne najede dobro pa se zato budi cesce,malo je razdrmaj kada se nocu probudi u toku sisanja,nedaj joj da odma zaspi jel sto duze bude sikila duze ce spavati,tj.nece biti ponovo gladna za sat vremena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MasaS Draga,zanima me u kojoj bolnici si se porodila?Pozz

U Grackoj bolnici na Zvezdari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga,meni je danas bila patronazna i rekla mi je da je mogu odmah iznositi :blink: kaze pa sta bi da mora na neku kontrolu,kao prvao malo pored otvorenog prozora pa drugi dan napolje na 5 min pa sledeci dan na 10 min i tako da povecavam do pola sata a onda mogu koliko hocu.. :rolleyes:

Draga ako mogu da ti zakem ja bih ti rekla da je to zato sto ti nocu kada siki sigurno brzo zaspe na siki pa se ne najede dobro pa se zato budi cesce,malo je razdrmaj kada se nocu probudi u toku sisanja,nedaj joj da odma zaspi jel sto duze bude sikila duze ce spavati,tj.nece biti ponovo gladna za sat vremena :rolleyes:

Probala sam da je štipkam i slično, ali ne pomaže, jednostavno neće. Razbudi se jedino kad je presvlačim, ali onda se probudi skroz neće više da zaspi, tako da baš ne znam šta ću. Ma ništa, da ustajem kad se njoj hoće :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Grackoj bolnici na Zvezdari

Hvala veliko,divna si ;) Ljubac za tebe i bebicu :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej ja se zarazih ovom pesmicom
:lol:

ja sam se zarazila sa

i tako slicnim stvarima zbog bebe :rolleyes:

ewo i ja malo da se jawim,kod mene slabo ima nowosti,cekam da mi stigne izwod owih dana pa da mogu da menjam lk i zdrawstwenu,rodjus prosao,2 dana kuca puna gostiju...

danas moj cale daje pare za kolica i nosiljku tako da jedwa cekam da mm dodje sa posla...

dobili od kumowa za wencanje pare,i mm kazeda odma sklonim 5 000 da znam gde su,ja pitam zbog cega,a on meni,pa ako budes imala lazne kontrakcije da idemo u bolnicu...xexe nisam znala da se toliko razume u trudnocu,obawesten je...a ja njemu odgoworim:e da si ti meni ziw i zdraw ja sam ih wec i imala a ti ni neznas...xexex prwo je naprawio owakwu facu :blink: a posle poceo da besni sto mu nisam rekla,a da sam mu rekla naprawio bi opstu uzbunu :lol:

sutra cemo malo da rostiljamo,za mene specijalno belo meso a on nek pece sebi sta hoce...

nego,jel se neko cuo sa Deom,jel izasla iz porodilista?

Divno,uzivaj u kupovini i u rostilju....lepo se provedite i odmorite od silnih gostiju....puno poljubaca vam saljemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta li je sa Sabinom, da li se porodila?

ne znam nema je ni ovde ni na fb-u,juce rece da joj curi vodenjak po malo ne znam da li je otisla kod lekara,valjda jesete,mozda vec uziva sa svojim sincicem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke što sam poludela. Zovem ja Dom zdravlja da zakažem pregled, onaj kontrolni posle 6 nedelja. Kažu mi SVE JE POPUNJENO U MAJU, a ja PA DOBRO ALI JA MORAM NA PREGLED POSLE POROĐAJA. Kažu mi da u petak zovem doktorku pa ako može tad da me primi. A ja dok bi došla iz Pančeva do nje u Beograd...ne mogu tako brzo... i tako odlepim. Nego, bila sam ja ne pregledu pre tri nedelje jer sam imala temperaturu, tad mi je rekla da je rana zarasla da su konci ispali i da je sve u redu, i da je temperatura od nekog virusa, i na kraju se ispostavilo da je tako. Pa kontam, ako je tad rana zarasla i materica bila u redu, nije se promenilo ništa posle toga? Svakako bih za sex sačekala da prođe još par dana, ali nek se nose oni i njihovi pregledi. Nego, htedoh da vas pitam kakvu ćete zaštitu ubuduće koristiti? Kondom, spiralu, pilule ili sistem "brzog" vađenja:-) koji je do sada bio naš:-) baš sam u nedoumici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeeeneeee SITNOOOOOO!!! :D Ja pocela da oticem, retko kad spavam, bebac sutira sve vislje u rebra-a meni pored svih tih muka jos mi se ne ide u porodiliste... Ufff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E devojke što sam poludela. Zovem ja Dom zdravlja da zakažem pregled, onaj kontrolni posle 6 nedelja. Kažu mi SVE JE POPUNJENO U MAJU, a ja PA DOBRO ALI JA MORAM NA PREGLED POSLE POROĐAJA. Kažu mi da u petak zovem doktorku pa ako može tad da me primi. A ja dok bi došla iz Pančeva do nje u Beograd...ne mogu tako brzo... i tako odlepim. Nego, bila sam ja ne pregledu pre tri nedelje jer sam imala temperaturu, tad mi je rekla da je rana zarasla da su konci ispali i da je sve u redu, i da je temperatura od nekog virusa, i na kraju se ispostavilo da je tako. Pa kontam, ako je tad rana zarasla i materica bila u redu, nije se promenilo ništa posle toga? Svakako bih za sex sačekala da prođe još par dana, ali nek se nose oni i njihovi pregledi. Nego, htedoh da vas pitam kakvu ćete zaštitu ubuduće koristiti? Kondom, spiralu, pilule ili sistem "brzog" vađenja:-) koji je do sada bio naš:-) baš sam u nedoumici

joj ja se plasim tog pegleda.....a sad da vam odam tajnu recicete da sam luda ali sinoc je pao sex ;)

A za zastitu ne znam verovatno vadjenje jer pilule ne mogu zbog sisanja a ovaj moj ne podnosi kondomcice tako da....spirala mi se sad nesto i neugradjuje to cu kad budem sigurna da vise necu da radjam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj ja se plasim tog pegleda.....a sad da vam odam tajnu recicete da sam luda ali sinoc je pao sex ;)

A za zastitu ne znam verovatno vadjenje jer pilule ne mogu zbog sisanja a ovaj moj ne podnosi kondomcice tako da....spirala mi se sad nesto i neugradjuje to cu kad budem sigurna da vise necu da radjam....

i ja sam se plasila pregleda ali veruj mi da nista ne boli.. tako da nema razloga za strah....

E i ja cu vam odati tajnu, i nama je pso sex u cetvrtak odmah posle pregleda :-) , kada smo se uverili da je sve u redu... Ali mogu vam reci da me je malo bolelo, ali kada se razradi nista vise ne boli ;-):-D...

A sto se tice kontracepcije, meni je ginekolog rekao da samo jedne tablete mogu da pijem dok dojim, tako da cu ih uzeti

piju sr svaki dan bez prestanka, i u to vreme nemas mecu. cim prestsnes dolazi vestica... on mi je savetovao te tablete ili spiralu, sobzirom da je poznato to da ni jedan muskarac ne voli kondome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.