Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

He he ja sam dobila još tableta, još malo pa otvaram svoju apoteku. Za sad pijem: Folnu kiselinu, gvožđe, c vitamin, utrogestan, fluorogal, i ovo najnovije nešto protiv gljivica jer dr. kaže da su mi se ...tamo... namnožile gljivice. E baš sad su našle...a kad je trebalo da idem na komisije da mi produže bolovanje onda sam bila zdrava kao dren, a sad, čim su mi dali do kraja da sam na bolovanju počele i kontrakcije, i puklo gvožđe i još na sve to kao šlag na tortu-gljivice :angry:

E i moja je mislila, pa sam ja na GAK-u uradila cervikalni i vaginalni bris o svom trosku i oba su bila cista, a ja imala hmmmm sekreta vise nego ikad... Mozda ih ni ti nemas :)

Ja pijem 6 Partusistena, 4-6 Verapamila, Vitamin C (sumeci), Folnu kiselinu, mama vit, Gvozdje,tablete za zvakanje, 4 Utrogestana od 200mg

ja sam definitivno hodajuca apoteka :blink: :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i moja je mislila, pa sam ja na GAK-u uradila cervikalni i vaginalni bris o svom trosku i oba su bila cista, a ja imala hmmmm sekreta vise nego ikad... Mozda ih ni ti nemas :)

Ja pijem 6 Partusistena, 4-6 Verapamila, Vitamin C (sumeci), Folnu kiselinu, mama vit, Gvozdje,tablete za zvakanje, 4 Utrogestana od 200mg

ja sam definitivno hodajuca apoteka :blink: :blink: :blink: :blink:

Verapamil pijes redovno ili po potrebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i moja je mislila, pa sam ja na GAK-u uradila cervikalni i vaginalni bris o svom trosku i oba su bila cista, a ja imala hmmmm sekreta vise nego ikad... Mozda ih ni ti nemas :)

Ja pijem 6 Partusistena, 4-6 Verapamila, Vitamin C (sumeci), Folnu kiselinu, mama vit, Gvozdje,tablete za zvakanje, 4 Utrogestana od 200mg

ja sam definitivno hodajuca apoteka :blink: :blink: :blink: :blink:

Kad se porodimo, napravićemo biznis, prodavaćemo polovne lekove koji nam ostanu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila nam se ponosna mama juče. Mali je 3260g velik, evo sad se javila, pustili su je sa intenzivne nege. Jeeeej!!!

zz-prazni.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, pa on se baš nešto ne trudi previše, barem tako mi deluje po tvojim komentarima. A jel te i on porađa?

Ne. On radi u D. zdravlja tamo vode trudnocu, a ja u bolnici se poradjam pa ko bude dezuran taj me poradja... Ne znam ni ko ima dole od doktora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. On radi u D. zdravlja tamo vode trudnocu, a ja u bolnici se poradjam pa ko bude dezuran taj me poradja... Ne znam ni ko ima dole od doktora...

Hvala bogu pa te on bar neće porađati, da ne bi rekao...ma...napni se...valjda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verapamil pijes redovno ili po potrebi?

Da i to onaj od 80mg, 4-6 puta na dan...

Ali to je zato sto ja imam manjih problema sa srcem od ranije i sto je srce oslabila dugogodisnja astma, zato sam imala problem sa jakim tahikardijama najjaca je bila sa 160 otkucaja srca u minutu :huh: , zato sam prvo dobila beta blokatore, ali se moj ginekolog nije slozio sa kardiologom i onda sad pijem doze Verapamila za konja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne. On radi u D. zdravlja tamo vode trudnocu, a ja u bolnici se poradjam pa ko bude dezuran taj me poradja... Ne znam ni ko ima dole od doktora...

Dobro je, bas mi se ne svidja koliko je nezainteresovan taj tvoj dr... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice, jos ima vremena da se namesti, Milice iskreno ne znam zasto te tvoja dr plasi kad polozaj bebe pre 32 nedelje ne znaci nista, vecina beba se namesta tek oko 36 nedelje, tacnije izmedju 34 i 36, a gotovo sigurno ce ostati onako kako je u 38. nedelji, imas jos deset nedelja, 2 i po meseca do tad :)

Evo moja sestra je sad u 38. nedelji, njena beba se iz zaglavljenog karlicnog polozaja i plus je nosi jako nisko, okrenula u 36.

Nemoj unapred da razmisljas o CR... Bebe se okrenu...

Е ово ме је мало смирило, пошто је и моја беба окренута карлично.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Е ово ме је мало смирило, пошто је и моја беба окренута карлично.

E tebe mogu i ja da oraspolozim moja se okrenula pre 5 dana na glavicu, bila je karlicno i poprecno-karlicno celu trudnocu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene i to plasi... da ne bude prirodno a beba karlicno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene moja dr. ne plasi-jer ako je beba karlicno nije to neki sad strah sta ima veze-da je to direktna idikacija za carski, ali ovde nije .. vec kaze sta ona misli o tom polozaju koji beba zauzima od pocetka nije to vise ni karlicni ali tako se vodi i po njoj je mala sansa da se iz tog medenicnog polazaja da se okrene kaze iz dosadasnje prakse jako je nezgodno, ali videcemo, i ja znam da ima fore jos s tim da se ona sto puta okrene i na trepavice uglavnom ovde se daje u 36. nedelji konacni uput sa instrukcijama i predlogom tvog dr.za porodiliste...mene to nista ne plasi porodice me nekako, sve su pa ce i mene samo mi je bzv sto ne mogu ja sa sobom da se pripremam jer je sve u vazduhu jos uvek npr.kao neko ko zna da mu je beba na glavu okrenuta i da ide prirodno, ...mene vise brine sto oni i na noge poradjaju prirodno to sve zavisi od tezine bebe, kako se otvaras i slicno bar tako meni dr.rece da je ovde pravilo...

Da i ovde je tako, nisam nista lose mislila, kazem ti bas zato sto je moja beba prvo bila karlicno, a onda se poprecila u nekom potpuno zaglavljenom polozaju, moja dr mi je rekla isto sto i tebi, a dr u porodilistu kod koga idem od 20. nedelje zbog problema, odmah mi je rekao da bebin polozaj nije vazan do 36. i da ima fore da se isprevrce i da njegovo iskustvo kaze da ako je materica pravilnog polozaja, a beba ne bude rodjena prevremeno da ce se namestiti na glavu

A evo ti i link sa bebca :)http://www.bebac.com/index.php?show=catego...p;int_catID=122

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je samo moja drugarica iz bl u glavi zbog toga ne bi nikog da plasim i sama se bojim toga ali nju su poradjali prirodno beba je bila na noge 12 sati na stolu, i na kraju na hitan carski, ako se oni zainate prirodno,a nema uslova za to e tog se ja najvise bojim, a sad carski ko carski ili prirodan a beba okrenuta sta je tu je..to je nesto sto moramo proci, ali ovog se plasim na noge a prirodno... :(

:( ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene i to plasi... da ne bude prirodno a beba karlicno..

Milenice ti trazi CR ako bude karlicno, idi kod tog tvog dr u dz i trazi mu uput sa preporukom za carski, to je sumanuto prvorotka da se poradja prirodno, a beba karlicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milenice ti trazi CR ako bude karlicno, idi kod tog tvog dr u dz i trazi mu uput sa preporukom za carski, to je sumanuto prvorotka da se poradja prirodno, a beba karlicno...

Ja sutra moram da mu nosim rezultate pa cu da ga pitam ako mi bude rekao nesto normalno oko karlicnog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce pocela sa ovim vezbicama sto kao pomazu da se beba okrene glavicom dole... Daj Boze da uspe...k1818.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juce pocela sa ovim vezbicama sto kao pomazu da se beba okrene glavicom dole... Daj Boze da uspe...k1818.gif

Poslušaj Milicu* idi do porodilišta i pitaj njih i za CTG i za ostalo.

A kakve su to vežbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj bebo mozemo mi traziti sta god zelimo, i da pise a kad dodjes u porodiliste oni ce opet raditi kako oni zele, jer su "najpametniji" sumanuto je ali prisutno jako u praksi nazalost ali tako je...dr.moze samo da preporuci a sta ce one budale da rade to je ipak do njih...a ti milenice tog dr.treba da tuzis to je ludo pa zivi ni na ctg ne ides ni nista on zaista nije normalan, a da ti malo odes do porodilista i raspitas se kako i sta cisto da vidis kako ide ko bi te mogao poradjati jel mozes kod njih da radis ctg i slicno...ma sve ce to biti dobro nase cure ima da ispadnu kao iz katapulta :)

Izvinite devojke što se mešam... :D :D :D

Moram reći da ja ni na jednom pregledu nisam išla na ctg... kod nas samo šalju ako pređeš termin ili imaš kontrakcije ranije pa onda proveravaju....

Uredne trudnoće ne šalju ba ctg....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslušaj Milicu* idi do porodilišta i pitaj njih i za CTG i za ostalo.

A kakve su to vežbe?

*svaka dva-tri sata tokomnekoliko dana kleknite pored kreveta, nagnite se napred i naslonite grudi iramena na krevet i ostanite u tom polozaju 15 minuta. U studiji koja jeobuhvatala 71 karlicno postavljenu bebu cak 65 beba se okrenulo glavom dolenakon sto su njihove majke koristile ovaj metod.

*provodite sto vise vremena“na sve cetiri” ljujajuci se napred-nazad.

*odmarajte lezeci na ledjimasa nogama podignutim iznad nivoa glave. mozete podmetnuti nekoliko jastuka.

*pustajte muziku kod donjegstomaka ili cak izmedju nogu, mozda ce beba pratiti zvuk!

to je ono sto ja radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinite devojke što se mešam... :D :D :D

Moram reći da ja ni na jednom pregledu nisam išla na ctg... kod nas samo šalju ako pređeš termin ili imaš kontrakcije ranije pa onda proveravaju....

Uredne trudnoće ne šalju ba ctg....

Kod nas je isto tako, ako je trudnoca uredna ctg se radi tek kad se predje termin ili ako se jave kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na CTG idem jos od 30. nedelje, idem svake druge nedelje, a kada udjem u deveti onda svake nedelje. Mada je mozda razlog sto privatno vodim trudnocu, pa im trebaju parice :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na CTG idem jos od 30. nedelje, idem svake druge nedelje, a kada udjem u deveti onda svake nedelje. Mada je mozda razlog sto privatno vodim trudnocu, pa im trebaju parice :unsure:

Sve je moguće... ja sam trudnoću vodila u DZ... a vidim da se dosta razlikuje po gradovima a i po državama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na CTG sam bila samo jednom i to kad su me primili u porodiliste. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je moguće... ja sam trudnoću vodila u DZ... a vidim da se dosta razlikuje po gradovima a i po državama :D

Ja razumem da se razlikuje od grada do grada, ili po drzavama, ali ovde kod nas se razlikuje od lekara do lekara. Drugarica i ja vodimo trudnocu u istoj ordinaciji, samo kod razlicitih lekara, i nijedna analiza nam se ne poklapa, sve radimo u razlicitim nedeljama. Ono sto je ona radila na pocetku, ja radim sada i obrnuto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad iz dz... Doktor kaze da drzim dijetu... :D Moracu da izbacim slatko... Joooj... A ja zavisna... :o To sto me boli gornji deo stomaka kaze da je normalno zato sto smo vec pri kraju pa mi se sve dosta rasteglo pa zato, a carski rez... Ne daje uput zato sto moze do zadnjeg trenutka da se okrene i kaze da ne brinem... Kaze, do sad je bila bas visoko gore trebalo bi da pocne da se spusta... Uput sam uzela za vaginalni bris i sutra to da uradim odnesem mu rezultate i to je to... Posle samo da cekam da krene... A jutros kad sam ustala beba mi je bila toliko visoko... Donji deo stomaka mi je bio skroz prazan ... Blesica mala... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.