Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo, ja cu da se pridruzim Trecem trimestru :) Danas smo bili na kontroli i kaze doktorica ovo je 28. sedmica (kod nje 27+1)..meni su razna tumacenja sedmica i mjeseci vazda nejasni ali bitno je da smo zdravi i da se super osjecamo. Brinuo me visak kilograma ali kaze dr da je to zbog oticanja i da sljedeci mjesec mogu i da izgubim koji, ako se budem pridrzavala nekih savjeta (da se voda izbaci iz organizma). Tako eto, pozdrav svima! Termin mi je 27.jula :) Jos malo.. ;)

smileyvault-cute-big-smiley-animated-018

Dobro došla u završnicu! Šta ti je dr savetovala za izbacivanje vode?

Nančika,ima nas ovde samo grupa koja je najviše čavrljala u trećem se ili porodila i ili samo što nije.

Veliki pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejlita,dobrodošla u treći! Evo nastavljamo druženje i ovde! ;) Večeras je pusto,mora da su nam se koleginice umorile od šetnjice po ovako lepom vremenu! Kažu da će sutra biti baš toplo, pa će se i to iskoristiti za skitnju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro došla u završnicu! Šta ti je dr savetovala za izbacivanje vode?

Nančika,ima nas ovde samo grupa koja je najviše čavrljala u trećem se ili porodila i ili samo što nije.

Veliki pozdrav!

Pratila sam vas u trećem još dok sam bila u drugom i baš je bilo živo... Ali neka, samo neka nam se bebice radjaju,svakodnevno dobijamo nove drugarice u trećem, verujem da će biti opet dinamično. A i bila je zima, od kako je proleće, razbežale smo se sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pratila sam vas u trećem još dok sam bila u drugom i baš je bilo živo... Ali neka, samo neka nam se bebice radjaju,svakodnevno dobijamo nove drugarice u trećem, verujem da će biti opet dinamično. A i bila je zima, od kako je proleće, razbežale smo se sve!

Napokon sunce i lepo vreme. Ja da imam terasu ili dvorište nikada ne bih ulazila u kuću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici!

milena, doktorica mi je savjetovala sto manje slanu hranu, dosta tecnosti i magnezij i da malo usporim i vise odmaram sa odignutim nogama ^_^ Ja sam inace brzac pa time samo pogorsavam stanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejlita Dobrodosla u treci trim. :wub:

Ja sam danas sa pasuljcicom iz drugog trim. isla na neka predavanja u Ziri...Predavanja za trudnice...Bice i na TV-u..Bili su ginekolozi iz gradske bolnice,babice,onda nutricionista,pedijatristi,psiholozi idr. I mogu vam reci da sam dosta naucila(saznala) i svakojaka pitanja im postavila..trajalo je 3,5 sati sa pauzom i modnom revijom za trudnice..bas je bilo veselo i lepo iskorisceno popodne ;) ;)

Lepo vreme svi docekali pa zapalili napolje..bas je zatisje u trecem... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lejlita Dobrodosla u treci trim. :wub:

Ja sam danas sa pasuljcicom iz drugog trim. isla na neka predavanja u Ziri...Predavanja za trudnice...Bice i na TV-u..Bili su ginekolozi iz gradske bolnice,babice,onda nutricionista,pedijatristi,psiholozi idr. I mogu vam reci da sam dosta naucila(saznala) i svakojaka pitanja im postavila..trajalo je 3,5 sati sa pauzom i modnom revijom za trudnice..bas je bilo veselo i lepo iskorisceno popodne ;) ;)

Lepo vreme svi docekali pa zapalili napolje..bas je zatisje u trecem... :rolleyes: :rolleyes:

Piši nam,draga, neke zanimljivosti ;) Da i mi saznamo nešto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice

Ja sam uzasno spavala, tj. skoro da i nisam. Kukovi me toooliko bole, svakih 15 min se okrecem, kao prasence na raznju. A okrenuti se postaje nemoguca misija. Kao nasukani kit sam. Jos dok prebacim i sve one jastucice koje stavljam pod stomak, izmedju kolena, haos.

Sa bebom je sve ok, sad ima oko 3.200gr, zbrzala je dr pregled jer su je zvali u porodiliste, poceo neki porodjaj. 8. maja ponovo kontrola. Ja je pitala za stomak sto me boli, ona kaze to je normalno, priprema se.

Lejlita, dobrodosla u zavrsnicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje,evo ja jutros ustala pre bebe :blink: nocas je fino spavala budila se na 4 sata siki i odmah zaspi tako da sam se naspavala,a i kad vidim ovako divno vreme napolju oddmah sam raspolozena....Kako ste vi sta radite,ima li DEE da se javi,da nam nije stigla Sofijica....

Sabina treba danas na kontrolu,danas je termin rekla je da ce poslati poruku ako bude mogla ako je ostave....

k9a-420185.jpg

evo malo da se zasladite za pocetak dana

Evo, ja cu da se pridruzim Trecem trimestru :) Danas smo bili na kontroli i kaze doktorica ovo je 28. sedmica (kod nje 27+1)..meni su razna tumacenja sedmica i mjeseci vazda nejasni ali bitno je da smo zdravi i da se super osjecamo. Brinuo me visak kilograma ali kaze dr da je to zbog oticanja i da sljedeci mjesec mogu i da izgubim koji, ako se budem pridrzavala nekih savjeta (da se voda izbaci iz organizma). Tako eto, pozdrav svima! Termin mi je 27.jula :) Jos malo.. ;)

smileyvault-cute-big-smiley-animated-018

Dobro nam dosla u zavrsnicu,ovaj period ce ti najbrze proci....

Dobro jutro trudnice

Ja sam uzasno spavala, tj. skoro da i nisam. Kukovi me toooliko bole, svakih 15 min se okrecem, kao prasence na raznju. A okrenuti se postaje nemoguca misija. Kao nasukani kit sam. Jos dok prebacim i sve one jastucice koje stavljam pod stomak, izmedju kolena, haos.

Sa bebom je sve ok, sad ima oko 3.200gr, zbrzala je dr pregled jer su je zvali u porodiliste, poceo neki porodjaj. 8. maja ponovo kontrola. Ja je pitala za stomak sto me boli, ona kaze to je normalno, priprema se.

Lejlita, dobrodosla u zavrsnicu!

Imas kontrolu na moj rodjendan :rolleyes: mada ko za to je za 11 dana mozda se Megi i rodi do tada,sad je ovo lepo vreme mozda joj se svidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea 22.04.2012

Mm88 26.04.2012

SabinaC 27.04.2012

Slagana-elena 29.04.2012

Jela Jela 12.05.2012

A.N.A 12.05.2012

Megi. 13.05.2012

nanica bananica 23.05.2012

Kiki87 28.05.2012

Jenny 07.06.2012

milena026 15.06.2012

milenalena 23.06.2012

bookaa 27.06.2012

nanchika88 8.07.2012

Topaz 8.07.2012

Dragana-baby 12.07.2012

Lejlita 27.07.2012

Lejlita dobro dosla u treci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba Maro a mene si zaboravila????

Dea mi se juce nije javila, al sam videla da je bila na fejsu tako da verovatno nema nista novo kod nje...

Kod mene svasta nesto, nocas me je ubijao stomak dobrih dva sata sam bila budna i merila i na svakih 5-6min me sasekao ostar bol u donjem delu stomaka al samo to, nit krsta nit mi se stvadne stomak tako da nikog nisam budila da me voze do bolnice, al ako me i sad bude boleo vala otisla sam opet do bolnice... Malopre opet gomila sluzi kad sam isla u wc :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba Maro a mene si zaboravila????

Dea mi se juce nije javila, al sam videla da je bila na fejsu tako da verovatno nema nista novo kod nje...

Kod mene svasta nesto, nocas me je ubijao stomak dobrih dva sata sam bila budna i merila i na svakih 5-6min me sasekao ostar bol u donjem delu stomaka al samo to, nit krsta nit mi se stvadne stomak tako da nikog nisam budila da me voze do bolnice, al ako me i sad bude boleo vala otisla sam opet do bolnice... Malopre opet gomila sluzi kad sam isla u wc :blink:

Nisam te zaboravila draga,znam da ce nemanjica uskoro....ako nastavi da te boli idi do bolnice mozda je resio da izadje i pre ponedeljka... :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam te zaboravila draga,znam da ce nemanjica uskoro....ako nastavi da te boli idi do bolnice mozda je resio da izadje i pre ponedeljka... :wub: :wub: :wub: :wub:

E a veruj mi ne znam sta da radim, nisam pametna... Ne ide mi se pa da me vrate opet kuci, a ovaj bol se javlja bas cesto, na svakih 5-6min i drzi me tako do 30 sec pa popusti i tako u krug, a kad sam lezala u bolnici su mi rekli da mora da se stvrdne stomak kad imas kontrakcije :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro devojke :)

Jos uvek nema novih bebica :(

Sara i ja smo juce celo popodne setale, preko dana je bilo dosta vruce. Pesacila sam 3 sata, a onda sam otisla na trening, sad me sve zivo boli. Ali neka, vazno da je nama bilo lepo, Sara obozava da spava u kolicima, cim izadjemo napolje odmah zaspi.

Ljubac za sve trudnice, bebice i mamice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro žene :)

Vidim da se spisak polako pomjera i da više nisam predzadnja :D :D :D

Baš sam razmišljala o Dei ovih dana ... napati se ona u bolnici, ja sam mrzila da ležim gore pred porod, minute su kao sati :( ... javljajte ako se desi nešto veselo

Šta ima kod vas, kako ste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba Maro a mene si zaboravila????

Dea mi se juce nije javila, al sam videla da je bila na fejsu tako da verovatno nema nista novo kod nje...

Kod mene svasta nesto, nocas me je ubijao stomak dobrih dva sata sam bila budna i merila i na svakih 5-6min me sasekao ostar bol u donjem delu stomaka al samo to, nit krsta nit mi se stvadne stomak tako da nikog nisam budila da me voze do bolnice, al ako me i sad bude boleo vala otisla sam opet do bolnice... Malopre opet gomila sluzi kad sam isla u wc :blink:

Kod tebe se ove pripreme baš odužile :P

Ja sam imala te lažne kontrakcijei do mjesec dana pred porod i baš me je bolilo, gotovo identično kao i one pred porođaj. Zbog njih sam i ležala u bolnici a nikako beba da krene ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene!

Ovi mali bikčići su baš tvrdoglavi pa neće napolje,,baš im je lepo kod mamica u stomaku :lol:

Da vas pitam nešto,da li je rano da se u 33-oj,34-oj nedelji počinje da spušta stomak? U roku od 2 dana su mi 2 osobe koje me nisu videle dugo rekle da im se čini da je počeo da mi se spušta stomak. Iskreno,i meni se to čini jer primećujem da kada se penjem uz stepenice da mi stomak više nego ranije dodiruje butine,a kad sedim,a beba se mrda osećam kao da me golica po butinama :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro devojke :)

Jos uvek nema novih bebica :(

Sara i ja smo juce celo popodne setale, preko dana je bilo dosta vruce. Pesacila sam 3 sata, a onda sam otisla na trening, sad me sve zivo boli. Ali neka, vazno da je nama bilo lepo, Sara obozava da spava u kolicima, cim izadjemo napolje odmah zaspi.

Ljubac za sve trudnice, bebice i mamice :rolleyes:

Jutro....mi smo sad bili napolju,javili su danas da cer biti bas toplo pa smo iskoristili ovo lepo suncano jutro....Micka samo razgleda nista joj nije jasno sta se desava :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napokon sunce i lepo vreme. Ja da imam terasu ili dvorište nikada ne bih ulazila u kuću.

isto je i kod mene,cim uspavam beku ja bezim napolje ili na terasu.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, zavidim vam na tome što iz kuće možete direkt u dvorište :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene!

Ovi mali bikčići su baš tvrdoglavi pa neće napolje,,baš im je lepo kod mamica u stomaku :lol:

Da vas pitam nešto,da li je rano da se u 33-oj,34-oj nedelji počinje da spušta stomak? U roku od 2 dana su mi 2 osobe koje me nisu videle dugo rekle da im se čini da je počeo da mi se spušta stomak. Iskreno,i meni se to čini jer primećujem da kada se penjem uz stepenice da mi stomak više nego ranije dodiruje butine,a kad sedim,a beba se mrda osećam kao da me golica po butinama :unsure:

Mislim da nije rano, meni se do pocetka 9og meseca spustio stomak, tako da su bolovi u ledjima, krstima prestali. Imala sam utisak da imam 50kg, koliko sam se lagano osecala i kretala. Ali kada mi se spustio stomak, bebana me glavicom pritiskala na levu nogu, pa je bilo dana kada se probudim i jedva vucem nogu, a nekad kad normalno hodam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto je i kod mene,cim uspavam beku ja bezim napolje ili na terasu.... :rolleyes:

I ja tako, bebanu u kolica i sedimo ispred kuce, njoj prija napolje i bas lepo spava ili razgleda sta se o desava. A i setamo po par sati dnevno, pa je klackanje kolicima uspavljuje. Dosta je bilo zime, snega, kise i zatvora u kuci :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije rano, meni se do pocetka 9og meseca spustio stomak, tako da su bolovi u ledjima, krstima prestali. Imala sam utisak da imam 50kg, koliko sam se lagano osecala i kretala. Ali kada mi se spustio stomak, bebana me glavicom pritiskala na levu nogu, pa je bilo dana kada se probudim i jedva vucem nogu, a nekad kad normalno hodam.

Hvala na odgovoru. Pa otprilike ista situacija,leđa i krsta me ne bole više,ali zato leva prepona i noga bole. Doduše,ne stalno,nego samo odjednom mi se odseče noga i tad moram da sednem jer sve mislim da ću da padnem. to traje 1-2 min pa sam opet ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tako, bebanu u kolica i sedimo ispred kuce, njoj prija napolje i bas lepo spava ili razgleda sta se o desava. A i setamo po par sati dnevno, pa je klackanje kolicima uspavljuje. Dosta je bilo zime, snega, kise i zatvora u kuci :angry:

joj kad se samo setim onog odvratnog snega mislila sam da nikad nece da se otopi....ad smo po ceo dan visile na forumu....ljubi mi saru puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj kad se samo setim onog odvratnog snega mislila sam da nikad nece da se otopi....ad smo po ceo dan visile na forumu....ljubi mi saru puno

Da, forum je bio idealan za druzenje i ubijanje dosade.

I mi ljubimo tebe i Micu puno, puno :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.