Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kod nas čekaš ispred jedne kancelarije i nosiš brdo dokumentacije, uglavnom otpusne liste, lične karte i rodne listove za "supružnike", e sada MM je morao da potpiše da prizneje S kao svoje djete jer nismo u braku i ne prave dodatne probleme, samo ne može ništa bez mene :D

Ovde ti nista ne traze, samo uzmu licne karte, pitaju te za ime, i kopiju vencanog lista im ostavis i to je to. Za nedelju dana dizes bebin izvod bilo na kojoj opstiti. Ovde ima za svako porodiliste druga kancelarija, pise na vratima porodiliste.

Ma kakve sve papirologije trebaju za materinski i ono za nezaposlene porodilje, mm su vracali 3 puta, uvek hvali po jedan papir :angry: A tek kada malo povisis ton, onda sve moze :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde ti nista ne traze, samo uzmu licne karte, pitaju te za ime, i kopiju vencanog lista im ostavis i to je to. Za nedelju dana dizes bebin izvod bilo na kojoj opstiti. Ovde ima za svako porodiliste druga kancelarija, pise na vratima porodiliste.

Ma kakve sve papirologije trebaju za materinski i ono za nezaposlene porodilje, mm su vracali 3 puta, uvek hvali po jedan papir :angry: A tek kada malo povisis ton, onda sve moze :D

Ja uvjek kod tih "šalteruša" idem u dve različite krajnosti :)

Ili lijepa riječ i osmjeh otvore sva vrata ili moram da urlam kao luda. Obično urlam na medicinske sestre :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje da vam se javim sa stola za porodjaj,porodila sam se u 10 i 20 sve je trajalo nepunih sat vremena,beba ima 3400 i 52 duga,nisam pukla i nisu me sili,zelim vam svima takav porodjaj,pustaju nam muziku,super je,sad cekam da me odvezu u sobu i da mi donesu bebicu..pa se javljam posle

DRAGA CESTITAM,DA STE NAM ZIVI I ZDRAVI 100 GODINA....PUNO POLJUBACA VAM SALJEMO JA I MILICA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jenny, srećan rođendan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svim mamicama i stomacima! Mi samo da vam mahnemo! Dobila sam pojas od mame, sad se lakše šeta i diše ;) Sinoć smo bili na nekoj proslavi mm i ja (beba je djuskala kao blesava) i tamo je bila devojka koja nosi blizance, u 6.je mesecu. Mm je samo rekao da je njen stomak mala maca za moj :lol: Koristiće nam pojas,definitivno.

Mama mi je bila i do Akse, kupila onaj držač za baldahin,šije sve i svašta unukici,a kupila joj je male medene čarapice i onu nepromočivu podlogu za krevetac!

Divan dan danas, hajde da ga iskoristimo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jenny srecan rodjendan, sve najlepse :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima neko problema sa tvrdom stolicom i znate li za neki sirup na biljnoj bazi za to? Sve sam isprobala sto se tice ishrane i ne vredi.

laxomicil od Ivancic i sinovi su spas ali stvarno spasss

to su biljna vlakna u kesici, pomesa se sa 1dl vode i to se pije 3x dnevno. ja ga pijem uglavnom 1 dnevno i to ne svaki dan.

imala sam jako velike probleme na pocetku trudnoce, a evo i sada od pre nedelju dana, poludecu vise. nikada nisam imala problem s tim, sad ne znam sta me je snaslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav trudnjace i mame..evo i ja sam stala na ludi kamen..bilo je prelepo...nisam jos dobila slike,ali kacim ih cim ih dobijem...ljubim vas sve..bebica je dobro...udarci su sve jaci i jaci..guzica moja mala...

bookoo NEKA TI JE SA SRECOM I SVE NAJBOLJE :wub: Obavezno da vidimo slicice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ево ме, три месеца сам издржала лежећи, још мало остало ;) доктор каже да чим уђем у 9-ти могу да се породим, још сутра пијем утрогестан па сам и с њим завршила, онда остаје само да чекамо. 4.маја идем на контролу и по те све упуте... и тако, све се полако спрема, јесте да нисам могла сама да бирам те основне ствари, ишла моја мама да купи,ал ми се све свиђа. ма биће прилика после да и ја нешто бирам, само нек све буде у реду са нашим Михаилом. Велики пољубац за све :wub:

Eto,pregurali ste i to Kiki,ti i bebica zajednickim snagama :wub: Jos malkice i eto i Mihaila,inace jako lepo ime :wub: A za garderobicu naravno da ima vremena,kupovaces i kupovaces :) :) I mi smo samo osnovno kupili,dovoljno je za pocetak :rolleyes:Veliki poljubac i mi tebi saljemo :wub:I SRECNA GODISNJICA SA MALIM ZAKASNJENJEM :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jenny SRECAN RODJENDAN I SVE NAJLEPSE :wub: DRAGANA I TEBI TAKODJE SVE NAJBOLJE,SA MALIM ZAKASNJENJEM :wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,pregurali ste i to Kiki,ti i bebica zajednickim snagama :wub: Jos malkice i eto i Mihaila,inace jako lepo ime :wub: A za garderobicu naravno da ima vremena,kupovaces i kupovaces :) :) I mi smo samo osnovno kupili,dovoljno je za pocetak :rolleyes:Veliki poljubac i mi tebi saljemo :wub:I SRECNA GODISNJICA SA MALIM ZAKASNJENJEM :wub:

Хвала ти,драга :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Труднице, да вас питам, да ли се бријете,депилирате или епилирате? И како успевате од стомака? ја ноге једва дохватим и то тешко. Не знам дал смем да користим сад епилатор јер боли па дал може да изазове контракције ил нешто?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas mi palo na pamet, nece on da muci mamu, oce da saceka jos koji dan da bude 6 meseci braka pa da tata moze sam da ide u opstinu da ga prijavi :D

Ma cuti,lepo mu je u stomacicu :) :) Majo,da li znas nesto o bolovima prepona...Mm i ja smo juce setali jedno pola sata,i kada smo se vratili kuci mene su prepone otkinule od bolova,doduse malo i izmedju nogu,onako kao kada se negde nazuljas :lol: (ne znam kako drugacije da objasnim taj bol).A inace mi nemamo odnose vec skoro punih 9 meseci.Jutros sam isla da dam bris za streptokoke,ne znam da li se to radi dole,i ja rekoh kad vec idem tamo,da zamolim onu doktorku da me taman i pregleda,da vidi da li sam se mozda i koliko otvorila,kad ona me otkaci na brzaka....Ja mogu samo da ti uzmem bris,a ako te to zanima,mozes proveriti kod tvog lekara.Mislim da je mogla toliko,ali jednostavno nije htela....A ja kod mog lekara mogu da zakazem danas za dve nedelje tek pregled,jedino ako si ovde hitan slucaj onda ides preko reda :lol: Strasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Труднице, да вас питам, да ли се бријете,депилирате или епилирате? И како успевате од стомака? ја ноге једва дохватим и то тешко. Не знам дал смем да користим сад епилатор јер боли па дал може да изазове контракције ил нешто?

Imam i ja epilator,ali ga u trudnoci nisam koristila,sta znam lakse mi je bilo sa brijacem...E sada vec kad mi je veliki stomak,za noge se snadjem nekako,a za medjunozje stavim ogledalo ispred sebe na neku stolicu u kupatilu i tako se sredim najlakse,drugacije ne mogu i ne vidim :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za letnje mame:

u cemu cete izneti bebu iz porodilista?

predpostavljam da njima bas nece biti mnogo toplo, s obzirom da ce imati tek nekoliko dana i da im temperatura tela nije "podesena".

da li ce to biti bodic sa dugackim rukavima i pantalonice neke lagane pamucne ili nesto kratko?

razmisljam polako o tome..volela bih da nadjem nesto sto ce moci i kasnije da nosi, ne bih volela da je nabudzim u neku haljinu, cipku i sl a da opet bude malo svecanije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage moje evo i mene raspevane :lol: :lol:

Kiki87 Draga,ja se depiliram,ali ne sama,dolazi mi kozmeticarka kuci pa me iscupa celu :rolleyes: Inace sama nema sanse...jedino na slepo da se cupam :rolleyes: a brijac da uzmem i na slepo,hm...mislim da ne bih uspela :blink:

Jela Jela Hvala veliko :wub: :wub:

Jenny SRECAN RODJENDAN,ZELIM TI SVE NAJBOLJE... :wub:

Evo jedna pesma od mene raspevane

http://youtu.be/tdzG9DTlz94

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi probaj Portlak (tako nesto se pise) sirup je u pitanju, moze celu trudnocu da se pije... Meni ga je dr dala zbog hemoroida al ujedno sluzi i za regulisanje stolice :)

laxomicil od Ivancic i sinovi su spas ali stvarno spasss

to su biljna vlakna u kesici, pomesa se sa 1dl vode i to se pije 3x dnevno. ja ga pijem uglavnom 1 dnevno i to ne svaki dan.

imala sam jako velike probleme na pocetku trudnoce, a evo i sada od pre nedelju dana, poludecu vise. nikada nisam imala problem s tim, sad ne znam sta me je snaslo.

Devojke, hvala na odgovorima, uzecu danas nesto od ovoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i od nas :rolleyes:

Mi uletismo na brzinu da vidimo da li se dea ili slucajno Majaporodile a ono nista ...te bebice nesto nece van :lol:

Bookaa NEKA TI JE SA SRECOM I SVE NAJBOLJE :wub:

Dragance srecan rođendan s malim zakasnjenjem :wub::rolleyes:

Jenny SRECAN RODJENDAN I SVE NAJLEPSE :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage moje evo i mene raspevane :lol: :lol:

Kiki87 Draga,ja se depiliram,ali ne sama,dolazi mi kozmeticarka kuci pa me iscupa celu :rolleyes: Inace sama nema sanse...jedino na slepo da se cupam :rolleyes: a brijac da uzmem i na slepo,hm...mislim da ne bih uspela :blink:

Jela Jela Hvala veliko :wub: :wub:

Jenny SRECAN RODJENDAN,ZELIM TI SVE NAJBOLJE... :wub: :wub:

Samo nek je veselooooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragance srecan rođendan s malim zakasnjenjem :wub::rolleyes:

Hvala Punoooo t4801.gif t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo nek je veselooooo :D

t4801.gif t4801.gif t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Труднице, да вас питам, да ли се бријете,депилирате или епилирате? И како успевате од стомака? ја ноге једва дохватим и то тешко. Не знам дал смем да користим сад епилатор јер боли па дал може да изазове контракције ил нешто?

Ja noge cupam sa nekim valjda epilatorom, tj prepravka mama me dohvati pa ona, jer od stomaka nista ne mogu sama... Pomenuto medjunozje malo na slepo sa brijacem a malo uvalim muzu da on sredi to sto ja preskocim

Ma cuti,lepo mu je u stomacicu Majo,da li znas nesto o bolovima prepona...Mm i ja smo juce setali jedno pola sata,i kada smo se vratili kuci mene su prepone otkinule od bolova,doduse malo i izmedju nogu,onako kao kada se negde nazuljas (ne znam kako drugacije da objasnim taj bol).A inace mi nemamo odnose vec skoro punih 9 meseci.Jutros sam isla da dam bris za streptokoke,ne znam da li se to radi dole,i ja rekoh kad vec idem tamo,da zamolim onu doktorku da me taman i pregleda,da vidi da li sam se mozda i koliko otvorila,kad ona me otkaci na brzaka....Ja mogu samo da ti uzmem bris,a ako te to zanima,mozes proveriti kod tvog lekara.Mislim da je mogla toliko,ali jednostavno nije htela....A ja kod mog lekara mogu da zakazem danas za dve nedelje tek pregled,jedino ako si ovde hitan slucaj onda ides preko reda Strasno....

Bol u preponama, pa normalna stvar, menja se telo pogotovu pred kraj trudnoce posto se sprema za izlazak bebe... Ja iskreno sad i kad sedim malo duze u istom polozaju (2h dovoljno) kad ustanem jedva hodam od bola u preponama, a vala i tog sto si ga ti pa lepo objasnila... Joj mogu misliti tm, meni mm posle 2-3 nedelje bez odnosa sedne na glavu :blink:

Pitanje za letnje mame:

u cemu cete izneti bebu iz porodilista?

predpostavljam da njima bas nece biti mnogo toplo, s obzirom da ce imati tek nekoliko dana i da im temperatura tela nije "podesena".

da li ce to biti bodic sa dugackim rukavima i pantalonice neke lagane pamucne ili nesto kratko?

razmisljam polako o tome..volela bih da nadjem nesto sto ce moci i kasnije da nosi, ne bih volela da je nabudzim u neku haljinu, cipku i sl a da opet bude malo svecanije

A jesi razmisljala moda da pozoves one halo beba servis, ipak mislim da mogu da ti daju strucan savet za oblacenje? Mislim ja ne znam, jer posto je iznosis i u nekoj nosiljci i u tome ce jos da bude toplo :unsure:

Cao i od nas

Mi uletismo na brzinu da vidimo da li se dea ili slucajno Majaporodile a ono nista ...te bebice nesto nece van

Majce, Dea i ja bas mucimo muku sa nasim bebicama, nece da izadju da se druze pa to ti je :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje ja celo jutro pokusavam nesto da otkuckam ali Milica mi ne dozvoljava,poceli su grcici da nas muce pa jedva zaspi,a i kad zaspi iz sna se budi sa vriskom,pa se tako masiram i ljuskamo i mazimo,nadam se da ce je uskoro proci....Vi se raspisale dok sam iscitala sata se sve desava uh....

Evo da vidite u cemu ce nasa smizla da dodje njenoj kucici. Zaboravila sam kapicu da kupim, to cu u cetvrtak

Megi kompletic vam je presladak,imamo isti ovakav samo srz ljubicast

Evo u cemu cemo mi izneti nasu curicu :) Baka,tj sveki je poslala juce iz Srbije i nama se svidja,tako da...bice tako obucena oif-230420.jpgNaravno,samo da se opere i opegla :rolleyes: A od vremena zavisi da li ce biti suknjica ili ipak pantalonice...videcemo

Jelo super vam je odelce,suknjica je preslatka,ja idem ovih dana da Micki kupim prvu haljinicu,neki dan sam videla skroz malenu sto moze sa mesec dana da se nosi i raspametila sam se....

Joj ja imam spavacu boooleessttttttt :blink: Ko sta radi samo spavam..bojim se da ne naviknem...Pa sutra bude:"izvini sine mama mora malo da odspava" Inace ako sam neispavana(kao danas)onda se kao malo dete unervozim i sve me nervira i sve mi smeta

Spavaj draga,SPAVAJ....navicices se ne sekiraj se cim se rodi,ja sam jedno vreme samo spavala a pred kraj sam sovila po celu noc,a sad da mi je da zaspim ko covek platila bi,tako da iskoristi jos ovo malo vremena sto ti je ostalo....

Ljudi moji dajte mi neki savet sta da radim ne bi li dobila bolove, a da nisu cucnjevi njih nema sanse da mogu da uradim ni jedan

Majo jos si 2 u 1 :rolleyes: usoro ce Nemanja ne brini,a za bolove mogu da ti posaljem ovu moju doktorku,ona mene kako je pregledala jos nisam ni izasla iz bolnice poceli su polako bolovi i uvece sam se porodila,zena je gruba kao traktor,posle nje bi dobila bolove sigurno.... :rolleyes:

Evo obavestenja o Dei, javila mi se na fb-ku:

Cao!ne mogu da se ulogujem na forum pa bar ovde da se javim.Od juce sam u bolnici,bebini otkucaji su isli do 200,a meni je bio visok pritisak.sada je sve ok.rade mi ctg,pregledali su me,krvarim malo.kaze dr da je to normalno.samo prst ipo sam otvorena,kontrakcije mi jutros isle do 80,a sada tek do 30.Danas se sigurno necu poroditi,a za sutra cemo videti.I doktori i sestrice su ok,cak i onaj dr kojeg sam se plasila je super prema meni.

Dea draga srecnoooo,da se sve lepo i brzo zavrsi....saljemo ti puno poljubaca jedva cekamo da nam se javis sa Sofijom u naruciju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka,Olja,Aanuska,Mala Nina,Mila,Maso,Mayo puno poljubaca za vas i vase bebice :wub: :wub: :wub:

AAA ZABORAVIH JELENU I NJENA TRI ANJELA :wub:

Sabina draga,kako si nam,jos malo je ostalo....?

KIKI IZDRZI JOS MALO KAD SI TOLIKO LEZALA I BORILA SE OVO SAD JE NISTA,A ZA BIRANJE STVARCICA CE BITI VREMENA CELO LETO I LEPO VREME JE PRED VAMA PA U KOLICA I U SOPING,SAMO VI BUDITE DOBRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Majo na odgovoru :) A sto se tice odnosa,jedva izdrzasmo,pa tek posle treba jos dva meseca....Ali kad smo pokusavali,meni nije prijalo stvarno,nije mi rizicna trudnoca,ali opet nisam mogla da se opustim :ph34r: Nego kad smo vec izdrzali ovoliko,mozemo jos malkice :P:lol: Bubamaro hvala!!!Inace,videcemo da li ce biti tolika beba,malo mi se cini da mi je kompletic veci,ali kupicemo lako drugi,ako ovaj ne odgovara,pa ce kasnije da ga nosi...nego smo hteli da isteramo babi zelju....sto da ne :rolleyes: Kako je Milica,kako si mi ti sad?Jel ste isle malo u neku kracu setnjicu?Ljubac za vas dve!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.