Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo uspela sam,hvala na pomoci... :rolleyes:

A zasto nisi upisala tekst ma tikere? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima! Ni nama danas ne cvetaju ruže. Pre podne sam spremala kuću,a popodne preležala jer me je stomak jako čudno boleo, jedva sam došetala do kreveta. Bol mi je bio jako čudan, nisu bili menstrualni bolovi,ali slično nešto tome. Baš sam se uplašila! Mislim da mi se malo niže namestila, pa sam imala muke sa tim. Ali prošlo je u međuvremenu. Inače, da li iko od vas nosi pojas? Ja bih da počnem da ga nosim, teško mi je već sada! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

konacno da se i ja javim

Prekjuce sam vise od pola dana trazila po gradu nesto da kupim jer sam imala neku svadbu juce, i jedva sam nasla. Uzas zivi. Bila sam nacisto deprimirana. Sta bi bilo da imam 120kg, verovatno bih morala da hodam gola naokolo. Nasla konacno neku tuniku i helanke, i koliko je moguce vrlo pristojno sam izgledala za tu svadbu juce.

Ja izmuzla mleka i ostavila mami da nahrani Danku, podojila sam je u 2 popodne pre nego sto cu da krenem, i kad je mama pokusala kasnije da joj da to mleko, ova mala smizla ni da ga pogleda :P ni cucla, ni spric, ni kasicica, nista ne pali kod moje male sisalice :lol: na kraju je moja ocajna majka morala da me zove da dodjem kuci da joj dam to sto joj treba.

Hajde devojke, gurajte te bebice napolje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke! I tako...meni danas termin :rolleyes: a ni B od bolova ili bilo kakvih kontrakcija...Ništa. Ufff sutra ću morati kod onog doktora na kontrolu. Ja lepo kažem mm da mi pomogne, da malo ubrzamo da dobijem kontrakcije, ali nema šanse.Ne da se. <_< Napašću ga danas,nemam drugog izbora. Hoću da se porodim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nanchika88 ja nosim pojas jos od petog meseca. Pocela sam da ga nosim zbog ledja, uzasno me bole pa mi on bar malo pomogne. A moja drugarica ga je nosila zbog stomaka koji je jako nisko i kune se u njega! Kaze ne zna kako bi doguralado krajada joj nije pojasa.

Ja ga sad stavim samo kad znam da cu puno hodati.

Mene inace garderoba sad ubiija. Imam par majica kratkih rukava koje su mi dobre, ali je zima za njih. Tako da trenutno imam samo 2 duksa od mm i nista vise :(

I ne izlazimi se iz kuce kad tako izgledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša prva besana noć <_< Stomak me je opet boleo onako,poput menstrualnih bolova, opet sam se uplašila... Mislim da ću da se čujem sa doktorom i da pitam šta i kako i da idem na vanredni pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naša prva besana noć <_< Stomak me je opet boleo onako,poput menstrualnih bolova, opet sam se uplašila... Mislim da ću da se čujem sa doktorom i da pitam šta i kako i da idem na vanredni pregled.

Ja da sam na tvom mestu ne bi nista cackala sto se tice pregleda,ti bolovi su normalna stvar(nazalost) i nije nista zabrinjavajuce,ja ih imam vec dugo i bas su uzasni ali sta da se radi,sve to ide u rok sluzbe :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maya mi cekamo tvoje iskustvo,vidim da si online,pisiiii nestrpljivi smo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke! I tako...meni danas termin :rolleyes: a ni B od bolova ili bilo kakvih kontrakcija...Ništa. Ufff sutra ću morati kod onog doktora na kontrolu. Ja lepo kažem mm da mi pomogne, da malo ubrzamo da dobijem kontrakcije, ali nema šanse.Ne da se. <_< Napašću ga danas,nemam drugog izbora. Hoću da se porodim!!!

E Dea luda si,ma nece hteti 100% oni se uprpaju i boje se da se nesto lose ne desi :P idi sutra lepo i vidi sta ce ti dr.reci,ja idem u utorak u porodiliste i ne mogu vam opisati koliko me hvata frka :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo trudnjace moje,kako ste mi?Dea blago tebi,sad ce curica,samo sto nije :wub::rolleyes: Maso tri danaaaa? :rolleyes: Kako vreme prolete :) Mayo kako si nam ti?Mi smo dobro,grickamo suncokret i bas smo se zarazile :) Ja umesila kiflice,sad cu da ih ispecem,pa popodne mm i ja idemo do obliznjeg jezerceta u setnjicu :rolleyes: Pozzz svima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo trudnjace moje,kako ste mi?Dea blago tebi,sad ce curica,samo sto nije :wub::rolleyes: Maso tri danaaaa? :rolleyes: Kako vreme prolete :) Mayo kako si nam ti?Mi smo dobro,grickamo suncokret i bas smo se zarazile :) Ja umesila kiflice,sad cu da ih ispecem,pa popodne mm i ja idemo do obliznjeg jezerceta u setnjicu :rolleyes: Pozzz svima :D

Hocu i ja kifliceeee :rolleyes: posalji mi koju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu i ja kifliceeee :rolleyes: posalji mi koju

Hocu draga :) Sa sirom ili virslama? :rolleyes: Imam jedan recept za kiflice,ne treba puno vremena da se spreme,pa sam zasukala od ranog jutra rukave :P Ljubim vas,odoh sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Halo drustvo

Evo i nas ...pa gdje su te bebuske? Njima bas lijepo kod mamica u stomaku :rolleyes:

Ja i moj dijecak smo super, ruckamo - sikimo, spavamo, mazimo se, volimo .... bato cuva malog Nemanju i za sad nema ljubomore...bas uzivamo :rolleyes:

Na brzinu cu da vam napisem kako je to bilo kod nas...a i bilo je na brzinu :D

Osijecala sam bolove od petka, to sam vam i govorila. Znate da sam se zezala da hoce Nemanja samo da saceka da prođe Vaskrs :rolleyes:

E tako sam ja osijecala bolove, petak, subotu, nedelju, ponedeljak, utorak . I svaki dan bolovi su postajali sve jaci i jaci ali nismu bili u tacnim razmacima i nocu sam spavala pa ih nisam osjecala ( zato sam mislila da su lazni - kakav san imam :lol: ).

U srijedu ja odem na redovnu kontrolu kod mog doktora... odvezem se sama s autom, i dok sam radila ctg i cekala da dođem na red vidim ja imam bolove svakih 4 min.

Zamolim sestru i uđem preko reda na pregled - babe kad me ne pojedose :lol:

Kad me je doktor pregledao ja otvorena 8 prstiju, doktor me gleda i ne moze da vijeruje...da sam dosla sama i jos da cekam da dođem na red.

Kaze mi da odmah moram u bolnicu. To je bilo 10 i 40.

Nije mi dao da idem kuci po stvari - rekao je : NEMAS VREMENA :blink:

I tako vam ja odem po auto, vratim se po doktora , i ja i doktor zajedno odemo u porodiliste :lol:

U porodiliste sam usla u 11 h, nisam imala velikih bolova... dokor mi probusijo vodenjak u 11 i 10 i tad krecu jaki bolovi, prvi, drugi a onda treci i cetvrti bol rodijo se Nemanja 11 i 20

Porođaj iz snova ...takav zelim i vama svima cure moje .

Nisam popucala tako da me nisu šili, odmah drugi dan sam mogla da sijedim...

Doktor, sestre, zene koje su se porađale a i one koje su se vec porodile...sve su dolazile i cudile se. Niko brzeg porođaja dugo nije vidijo :lol:

Eto to bi bilo od mene. Veliki kiss od nas za sve vas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i ja da se javim. Ja se porodila u cetvrtak 19.04. I rodila deckica kome se bar zurilo napolje jer je dosao mesec dana pre termina 35+4 nedelja. Sada je na institutu za majku i dete jer smo se malo namucili na porodjaju ali doktori kazu da je hvala Bogu dobro i da napreduje... Inace,rodio se sa 2900 nije sitan ali zbog prevremenog rodjenja su ga zadrzali tamo. Ja cu sutra kuci jer sam u izolaciji (zbog dijareje koju sam imala celu noc pred porodjaj). Jedva cekam da vidim mog malenog andjela Aleksu jer nisam stigla ni da ga poljubim kada se rodio,videla sam ga na par sekundi samo. Ali Boze zdravlja za par dana cemo biti zajedno da se mazimo ;-)

post-50930-1335094506_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maya mi cekamo tvoje iskustvo,vidim da si online,pisiiii nestrpljivi smo :rolleyes:

Eto ga ...bas zavrsi s pisanjema :lol:

Pa dok sam vidjela ima li bebica...i iscitala sve sto sam propustila ;)

Ljubim vas sve i cekam vase bebice :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i ja da se javim. Ja se porodila u cetvrtak 19.04. I rodila deckica kome se bar zurilo napolje jer je dosao mesec dana pre termina 35+4 nedelja. Sada je na institutu za majku i dete jer smo se malo namucili na porodjaju ali doktori kazu da je hvala Bogu dobro i da napreduje... Inace,rodio se sa 2900 nije sitan ali zbog prevremenog rodjenja su ga zadrzali tamo. Ja cu sutra kuci jer sam u izolaciji (zbog dijareje koju sam imala celu noc pred porodjaj). Jedva cekam da vidim mog malenog andjela Aleksu jer nisam stigla ni da ga poljubim kada se rodio,videla sam ga na par sekundi samo. Ali Boze zdravlja za par dana cemo biti zajedno da se mazimo ;-)

Cestitam Vam draga :wub: Da nam je drugar ziv i zdrav :wub:

Bice to sve super, pa on je veliki djecak. Moj dijecak se rodijo sa 3050 a izasao iz bolnice 2770...sto zaci tvoj momak je veliki dijecak. Bice to sve ok.

Veliki poljubac za tebe i tvog djecaka :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo i ja da se javim. Ja se porodila u cetvrtak 19.04. I rodila deckica kome se bar zurilo napolje jer je dosao mesec dana pre termina 35+4 nedelja. Sada je na institutu za majku i dete jer smo se malo namucili na porodjaju ali doktori kazu da je hvala Bogu dobro i da napreduje... Inace,rodio se sa 2900 nije sitan ali zbog prevremenog rodjenja su ga zadrzali tamo. Ja cu sutra kuci jer sam u izolaciji (zbog dijareje koju sam imala celu noc pred porodjaj). Jedva cekam da vidim mog malenog andjela Aleksu jer nisam stigla ni da ga poljubim kada se rodio,videla sam ga na par sekundi samo. Ali Boze zdravlja za par dana cemo biti zajedno da se mazimo ;-)

Cestitam,neka je ziv i zdrav,i da se sto pre mazite :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mayo svaka cast,blago tebi,zelim svima takav porodjaj!!! Ej reci mi molim te kako ga je bato prihvatio,izmedju ostalog i toga se plasim :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu draga :) Sa sirom ili virslama? :rolleyes: Imam jedan recept za kiflice,ne treba puno vremena da se spreme,pa sam zasukala od ranog jutra rukave :P Ljubim vas,odoh sad...

Ne biram,ali posalji obe necu se ja ljutiti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne biram,ali posalji obe necu se ja ljutiti :lol:

a8e-529893.jpg Evo nedeljni kolacic za sve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da sam na tvom mestu ne bi nista cackala sto se tice pregleda,ti bolovi su normalna stvar(nazalost) i nije nista zabrinjavajuce,ja ih imam vec dugo i bas su uzasni ali sta da se radi,sve to ide u rok sluzbe :rolleyes:

Hvala ti na ovome,umirila si me. Nikako mi nije bilo jasno jel to treba tako da boli ili se nešto dešava! Inače, može se sve izdržati! Hvala ti puno. Doktor mi je rekao da mirujem i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, konacno da se javimo i mi :)

Draga Tamarica, rodila se 10.04. u porodilistu Narodni front, ali smo 9 dana bile u bolnici, jer je porodjaj bio bas tezak i naporan za obe, na kraju su nas bukvalno spasili carskim rezom, ali bebica mi se bas namucila i trebalo joj je vremena da se oporavi.

Sada smo konacno kod kuce, lepo siki, prilicno lepo spava, a ja samo lebdim nad njom, dal je dovoljno jela, dal previse spava, dal da je budim... ima hypo tonus misica, primala je antibiotike 7 dana i bila na kiseoniku u inkubatoru dva dana :( ziva sam se raspala dok konacno nije krenula na bolje, strasno drage mame kako vam nekad veza zatreba a nemate je, pa sve krene lose....

Ali necemo o ovoj temi vise, sad smo dobro i napredujemo

pozdravljam vas sve, svu vasu decicu i bebice u stomaku, mazite se i volite, nista lepse na svetu.

:wub: nisam stigla da iscitam kakve su novosti kod ostalih, ali cim se malo naviknemo i uhvatimo ritam, citam i pisem ponovo kiss kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke svm novopecenim mamicama, da su vam bebe zive i zdrave 1000godina :D

Nita jedno pitanjce za tebe, jel beba bila uopste sa tobom u sobi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mayce svaka cast, stvarno porodjaj za pozeleti :) Ljubi tvog nemanjicu a ja ovog mog nikako da namolim da izadje da se druzimo...

Nego, meni pre neki dan kao onaj cep ispao a od jutros me malo bole i krsta, jel to ima veze? Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mayce svaka cast, stvarno porodjaj za pozeleti :) Ljubi tvog nemanjicu a ja ovog mog nikako da namolim da izadje da se druzimo...

Nego, meni pre neki dan kao onaj cep ispao a od jutros me malo bole i krsta, jel to ima veze? Sta mislite?

mm sve je to individualno,vidis po mom primeru,cep mi je ispao pre 15tak dana i onda nista do prekljuce kada je krenuo opet da ispada,i bolovi su sve jaci...Kaze dr.da je to normalno jel beba vrsi sve veci "pritisak" ali opet ponavljam sve je to individualno,samo odmaraj i osluskuj svoje telo(to i ja radim) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.