Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Joj ti bar imas od koga da uzmes stvarcica..mm i ja nemamo bas nikoga ko ima malu bebicu pa cak ni dete...Svi su ili neudati-neozenjeni ili su tek sad trudni :lol: Mnogo znaci kad moze neko da ti da ;) A sto se tice krupnih stvari mislila sam nam:kolica,krevetac,gimnastiku,ljuljaskice,nosiljke itd...

Meni je moja svekica rekla da se nece mesati,da ona nista ne zna oko dece da ako hoce moja mama da mi pomogne moze..Svekica moze da ga pricuva tek kad bude bio veliki(2-3god)kaze ovako nista...Sad za sad je dobra,ne mesa se..videcemo kad se Pavle rodi,mozda tad poludi :lol: A inace svekica ima love...nije da nema...i ja kad sam joj rekla da ne kupuje nista od tih krupnih stvari ona se zena odusevila...ahahah..a ova moja keva jedva prezivljava (sa jednom platom 4 clana)i ona mi se tu prsi kao milione da ima..uh,bas me nervira :angry:

Dragana, ni meni niko nije dao stvarcice, sve smo sami kupili. Ali nemoj previse stvarica kupovati, bebe neverovatno brzo rastu i prerastaju stvari, tako da kupi ono osnovno. Meni se desilo da neke stvarcice nismo ni koristili, odmah su joj bile male broj 56(zavisi od kalupa), a sad smo preraste i 62. Nosimo uglavnom 68, i nesto 62 kao sto su pantalonice koje nisu dole zatvorene, benkice, jer one zeke sto sam kupila 62 noge joj zapinju i ne moze da se ispruzi. Samo neka ona raste, kupice joj mama nove stvarcice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnice i mamice :)

Danas je divan topao dan, posle koliko kisovitih dana...tako da cekam da se cica probudi i idemo u setnju. Kako ste mi vi?

Draga najavili za kasnije kisu...kazu pljuskovi sa grmnjavinom :rolleyes: Nemoj daleko ... ;) Poljubac za tebe i Saricu :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zaboravite na paket koji dobijate kad se porodite. Ne znam kako je po drugim gradovima, ali Nis poklanja bebama veeliki paket sa garderobom, posteljinom i svakakvim sitnicama-u iznosu od 10.000din Tako je bar bilo pre dve godine. Sad cujem da su smanjili velicinu paketa, ali svakako ima puno stvarcica unutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragana, ni meni niko nije dao stvarcice, sve smo sami kupili. Ali nemoj previse stvarica kupovati, bebe neverovatno brzo rastu i prerastaju stvari, tako da kupi ono osnovno. Meni se desilo da neke stvarcice nismo ni koristili, odmah su joj bile male broj 56(zavisi od kalupa), a sad smo preraste i 62. Nosimo uglavnom 68, i nesto 62 kao sto su pantalonice koje nisu dole zatvorene, benkice, jer one zeke sto sam kupila 62 noge joj zapinju i ne moze da se ispruzi. Samo neka ona raste, kupice joj mama nove stvarcice :)

Joj srce maleno.. :) Ljubi mi bwe tu tvoju vejiku devojku.,..t4801.gif

Slusam tebe veruj mi...Nemam nista u 56vel...Sve sam od samog pocetka kupovala 62 a sad sam pocela da kupujem 68 :rolleyes: Trudim se draga maksimalno da ne kupujem ali koliko mogu...odlepim kad vidim stvarcice... :lol: :lol: A zamisli da nosim devojcicu :rolleyes: A joj,to bi me upropastilo,ne bih izbijala iz radnji :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zaboravite na paket koji dobijate kad se porodite. Ne znam kako je po drugim gradovima, ali Nis poklanja bebama veeliki paket sa garderobom, posteljinom i svakakvim sitnicama-u iznosu od 10.000din Tako je bar bilo pre dve godine. Sad cujem da su smanjili velicinu paketa, ali svakako ima puno stvarcica unutra.

Dobijamo i mi te pakete,samo nema posteljine

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1490009

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi dobijemo bebu kad krećemo iz porodilišta i pali kući :rolleyes: Mada sam čula da se dobije neki mali paket sa radosnicom,kupka,krema...I to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde ne poklanjaju nista,daju ti spisak otprilike dva-tri meseca ranije,i sve trebas da pripremis unapred po 5 komada,bodice,zekice,,kapice,cipelice,carapice,portikle,benkice,cebence,1 kompletic,rukavicei naravno stvari za mamu:spavacice 3,mrezaste uloske,mrezaste gacice,papuce kucne i gumene za tusiranje,peskire velike,male i naravno sredstva za licnu higijenu.Jedino sto je dobro je to da se porodjaj ovde ne naplacuje,bilo da je prirodni,carski ili u vodi,cak ni prisustvo tatino se ne naplacuje.Jedino sto se placa ovde je epidural koliko sam informisana :rolleyes: i to mislim da je dosta skuplji nego u Srbiji,ali nisam sigurna koja je cena tacno... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj srce maleno.. :) Ljubi mi bwe tu tvoju vejiku devojku.,..t4801.gif

Slusam tebe veruj mi...Nemam nista u 56vel...Sve sam od samog pocetka kupovala 62 a sad sam pocela da kupujem 68 :rolleyes: Trudim se draga maksimalno da ne kupujem ali koliko mogu...odlepim kad vidim stvarcice... :lol: :lol: A zamisli da nosim devojcicu :rolleyes: A joj,to bi me upropastilo,ne bih izbijala iz radnji :lol: :lol: :lol:

Joj znam kako ti je, ja sam jedva cekala da udjem u 9ti da mogu sve da kupim. 56 velicina ti treba samo za izlazak iz porodilista, da mu budu taman stvarcice.

Ako dobijes devojcicu, ne brini, poklanjam ti sve Sarine stvarcice :) I ovajko ne znam sta cu sa njima kad bude prerasla, nekako mi zao da ih bacam. A jos koliko smo dobili stvari od ljudi koji su bili da je vide....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobijamo i mi te pakete,samo nema posteljine

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1490009

U paketu koji je dobila moja cerka, pre 2 godine, nije bilo pelena i maramica-nego samo garderoba. I nije sva velicina za tek rodjenu bebu. Sad nosi neke pidzamice koje su bile u tom paketu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka nemoj ništa bacati, trebaće ti za drugo dete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej cure moje :wub:

Mi cekamo da dodju po nas i idemo nasoj kucici :D a onda prvi slobodan minut vam pisem detalje :) i cekam s vama nove drugare i drugarice :wub:

Hvala svima jos jednom na lijepim zeljama :wub:

Veliki poljubac od nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ranije su posteljinu za krevetic (sa ogradicom) stampali :" JA VOLIM NIS" Takve su bile i portikle i neki bodici. Nazalost, prestali su da stampaju kad sam ja rodila cerku, tako da nemam takvu, ali je svakako dobrodosao pun dzak garderobe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka nemoj ništa bacati, trebaće ti za drugo dete :)

Hahaha, samo da uspe muz da je nagovori na drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka nemoj ništa bacati, trebaće ti za drugo dete :)

:lol: :lol: :lol: Jaoj sto me nasmeja, valjda mi nece trebati. Sad kad si to pomenula, pre nekoliko dana isli mi do suda da uzmemo neku potvrdu i kaze mi ona salterusa da odmah rodim jos jedno, da rastu zajedno. A mm kaze njoj "ko ce nju naterati na drugo" uhhhh u zemlju da propadnem, bas me bilo blam, a on bi minimum dvoje zato sto je on jedinac :(

A da ne pricam kako mi sveki kaze da imamo uslova da cuvamo 3-4 dece, kao bila bi greska da nemamo toliko dece :blink: :blink: :blink: Ja je slusam i ne verujem sta joj pada na pamet, htela sam da je pitam sto je onda samo jedno ona rodila, al se ujedoh za jezik :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, samo da uspe muz da je nagovori na drugo :)

Hihihihi, zato i kažem :D

Hej cure moje :wub:

Mi cekamo da dodju po nas i idemo nasoj kucici :D a onda prvi slobodan minut vam pisem detalje :) i cekam s vama nove drugare i drugarice :wub:

Hvala svima jos jednom na lijepim zeljama :wub:

Veliki poljubac od nas.

t4705.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej cure moje :wub:

Mi cekamo da dodju po nas i idemo nasoj kucici :D a onda prvi slobodan minut vam pisem detalje :) i cekam s vama nove drugare i drugarice :wub:

Hvala svima jos jednom na lijepim zeljama :wub:

Veliki poljubac od nas.

Super, konacno svojoj kucici. Kako sam ja bila srecna kad sam trebala za izadjem iz porodilista :):rolleyes:

Cekamo detalje porodjaja i ljubimo Vas puno :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Jaoj sto me nasmeja, valjda mi nece trebati. Sad kad si to pomenula, pre nekoliko dana isli mi do suda da uzmemo neku potvrdu i kaze mi ona salterusa da odmah rodim jos jedno, da rastu zajedno. A mm kaze njoj "ko ce nju naterati na drugo" uhhhh u zemlju da propadnem, bas me bilo blam, a on bi minimum dvoje zato sto je on jedinac :(

A da ne pricam kako mi sveki kaze da imamo uslova da cuvamo 3-4 dece, kao bila bi greska da nemamo toliko dece :blink: :blink: :blink: Ja je slusam i ne verujem sta joj pada na pamet, htela sam da je pitam sto je onda samo jedno ona rodila, al se ujedoh za jezik :angry:

Da...i moj muž već planira i drugo i treće dete :lol:

Ja bih volela, i ja imam 2 sestre i brata, najmlađa sam. Nekako bi mi bilo žao da Sofija bude sama, ali ima vremena...da rodim prvo nju pa ćemo za kasnije lako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj znam kako ti je, ja sam jedva cekala da udjem u 9ti da mogu sve da kupim. 56 velicina ti treba samo za izlazak iz porodilista, da mu budu taman stvarcice.

Ako dobijes devojcicu, ne brini, poklanjam ti sve Sarine stvarcice :) I ovajko ne znam sta cu sa njima kad bude prerasla, nekako mi zao da ih bacam. A jos koliko smo dobili stvari od ljudi koji su bili da je vide....

Cuvaj ludaco za drugo dete ili za nekog od rodbine...to uvek treba... ;) Ako nista drugo pelene i benkice su odlicne za brisanje prozora,ne ostavljaju dlacice :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej cure moje :wub:

Mi cekamo da dodju po nas i idemo nasoj kucici :D a onda prvi slobodan minut vam pisem detalje :) i cekam s vama nove drugare i drugarice :wub:

Hvala svima jos jednom na lijepim zeljama :wub:

Veliki poljubac od nas.

t4801.gif t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Milanka jel na kraju bi u nekom paketu radosnica? Da znam, ako nema da kupim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da...i moj muž već planira i drugo i treće dete :lol:

Ja bih volela, i ja imam 2 sestre i brata, najmlađa sam. Nekako bi mi bilo žao da Sofija bude sama, ali ima vremena...da rodim prvo nju pa ćemo za kasnije lako

Ja imam mladjeg brata, ali nekako bih volela da Sara bude jedinica ;)

Ili druga beba kad Sara krene u skolu, da bude velika razlika. Naravno, ako se kojim slucajem ne desi pre :lol: pa onda nema povratka. Ni Sara nije bila u planu pa se rodila.

Cuvaj ludaco za drugo dete ili za nekog od rodbine...to uvek treba... ;) Ako nista drugo pelene i benkice su odlicne za brisanje prozora,ne ostavljaju dlacice

Hahahah :lol: odlicna ideja :lol: A za rodbinu, nije losa ideja, samo da vidim gde cu ih cuvati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Milanka jel na kraju bi u nekom paketu radosnica? Da znam, ako nema da kupim :)

Nije bila, tako da mi je dobrodosla ona koju sam dobila za rodjendan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nesto od Sarinih stvarcica, sta sve ima za decu pamet da ti stane :)

g7-CIMG41.jpg

pdd-CIMG41.jpg

sak-CIMG41.jpg

imv-CIMG41.jpg

udn-CIMG41.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj milanka prelepo je sve...Koliko god da sam zelela decaka i da mi se zelja ispunila...Kad vidim stvarcice za devojcice ja odlepim...Bas su lepe...

Odlepicu :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto su medene stvarcice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.