Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jenny, ti i ja ćemo izgleda u istovreme. :rolleyes: Ljudi su haos! Prošle nedelje ja na autobuskoj u Sd kupujem kartu za Bg, kad meni žena: Ti to žuriš u Beograd na porođaj? :blink: Rekoh,imam ja još 8 nedelja,a ona kao,ma izgleda ko da ćeš sad,baš ti je veliki stomak,pa kakva ćeš biti pred porđaj. A ja,okrugla,da će mi biti lakše da se kotrljam nego da hodam i počnem da se smejem. P šta njih briga kako pa nisu oni trudni :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,ženske,kako se osćate?

Nadam se da je Sabina dobro. Nema ni Dee da se javi danas,možda je Sofija ipak rešila da se rodi.

Topaz,što vas ne bismo primile,ipak sve ovde čekamo taj dan kad će naši bebci da se rode. a niste ti i Kiara neiskusne mamice kao većina ovde,od vas ćemo nešto moći da naučimo

E kamo lepe sreće da hoće napolje, evo je igra fudbal sa mojim želudcom. Njoj je super unutra, a meni je već dosta...Preći ću ja termin. Kako ste mi vi, Maja ima bolove, Masa će u utorak.... :)

Poljubac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E žemske jel smijem i ja da se upišem? :)

Hoću kopirati spisak pa se dodati ili da me upišete? :)

Nitta 09.04.2012

Waterlily 13.4.

Sandrisha 15.04.2012

Dea 22.04.2012

Mm88 26.04.2012

SabinaC 27.04.2012

Slagana-elena 29.04.2012

MasaS 03.05.2012

Jela Jela 12.05.2012

Megi. 13.05.2012

nanica bananica 23.05.2012

Kiki87 28.05.2012

Jenny 01.06.2012

milena026 15.06.2012

milenalena 23.06.2012

bookaa 27.06.2012

Topaz 08.07.2012

Dragana-baby 12.07.2012

Pošto je hronološki poredano stavila sam se gdje pripadam ... predzadnje mjesto

Dragana-baby meni se čini da ćemo se ti i ja načekati :D

Mislim da ima i kiara, vratiću se par postova unazad pa ću je dodati, ona je koji dan prije mene, mi smo "nove" u ovoj temi, tek smo upale u treći trimestar - PRIMATE LI NAS? :D

Naravno da vas primamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jenny, ti i ja ćemo izgleda u istovreme. :rolleyes: Ljudi su haos! Prošle nedelje ja na autobuskoj u Sd kupujem kartu za Bg, kad meni žena: Ti to žuriš u Beograd na porođaj? :blink: Rekoh,imam ja još 8 nedelja,a ona kao,ma izgleda ko da ćeš sad,baš ti je veliki stomak,pa kakva ćeš biti pred porđaj. A ja,okrugla,da će mi biti lakše da se kotrljam nego da hodam i počnem da se smejem. P šta njih briga kako pa nisu oni trudni :angry:

Ma šta nju briga kakva ćeš biti pred porođaj...nerviraju me te ženturače koje nađu sebi za pravo da tako komentarišu. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bebe su nepredvidive, tako da dea nemoj biti ubedjena da ces preci termin... Meni bio osecaj da ce da porani kad ono cvrc, nece napolje pa to ti je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo poslednjeg spiska :)

Nitta 09.04.2012

Waterlily 13.4.

Sandrisha 15.04.2012

Dea 22.04.2012

Mm88 26.04.2012

SabinaC 27.04.2012

Slagana-elena 29.04.2012

MasaS 03.05.2012

Jela Jela 12.05.2012

A.N.A 12.05.2012

Megi. 13.05.2012

nanica bananica 23.05.2012

Kiki87 28.05.2012

Jenny 07.06.2012

milena026 15.06.2012

milenalena 23.06.2012

bookaa 27.06.2012

nanchika88 8.07.2012

Topaz 8.07.2012

Dragana-baby 12.07.2012

Imamo ovde cak 3 clana sa kojima se ne zna sta je???? Dea po terminu si ti sad prva :) A ja druga :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deice,tu su,ja se pomislila da te je Sofija obradovala. Ma dobro,još malo,koji dan i biće. Ja kad pomislim da treba još da guram,a opet,s druge strane,plašim se da ne krene slučajno ranije. Volim kad mi se javlja, ali nekad tako dobro zvekne ili se istegli pa zna i da zaboli, a o nameštanju za spavanje da ne pričam jer svi mučimo istu muku.

A na te priče i isčuđavanja žena i babuskera se trudim da se ne neviram mnogu jer su mi takve dušebrižne izjave smešne, a kad neko počne sa pričama tipa ne valja ovo,ne valja ono u trudnoći ili naglo promenim temu ili jednostavno odem. Zbog takvih stvari mi je drago što smo mm i ja ovde sami i ne znamo mnogo ljudi niti nas smara dosadna familija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo živcira to što ako pređem termin onda moram svaki dan u Vrbas na pregled i ctg. A danas i u nedelju je dežuran moj doktor koji je super, a od ponedeljka neki drugi koji je nežan kao medved i ne voli baš svoj posao...Ali dobro.Šta je tu je :) Ja danas nastavljam sa dugim šetnjama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo živcira to što ako pređem termin oda moram svaki dan u Vrbas na pregled i ctg. A danas i u nedelju je dežuran moj doktor koji je super, a od ponedeljka neki drugi koji je nežan kao medved i ne voli baš svoj posao...Ali dobro.Šta je tu je :) Ja danas nastavljam sa dugim šetnjama. :)

Deluje li ti da te setnje imaju efekta? Blago tebi kad mozes da setas, ja odem do prodavnice i pijace koje su mi preko puta zgrade i crknem :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene mene moja mama punoooo nervira :rolleyes: Da mi je neko pricao..uh... :rolleyes: Strasno,zena opterecena obicajima i glupostima...Samo idem za njom i vicem..Sva sreca pa ne zivimo zajedno...Juce sam joj rekla da izbegavam da dolazim jer me smara i davi glupostima...Razumem da je jedva docekala da postane baba,ali ne razumem te neke glupave obicaje...Strasno...E a jos ja sa Kosova,a Bogu hvala tamo obicaja (glupavih)ima koliko volis... :rolleyes: Mislim da su Kosovari pokupili obicaje iz citave srbije i poceli da primenjuju..Sva sreca pa mi je muz iz Bgd-a pa cu se vaditi na to da se on ljuti i da ne da....Zato mi je svekica moderna zena :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo živcira to što ako pređem termin onda moram svaki dan u Vrbas na pregled i ctg. A danas i u nedelju je dežuran moj doktor koji je super, a od ponedeljka neki drugi koji je nežan kao medved i ne voli baš svoj posao...Ali dobro.Šta je tu je :) Ja danas nastavljam sa dugim šetnjama. :)

Ma biće sigurno do nedelje :rolleyes: I šetaj,danas je lepše vreme nego juče i uživaj. Ja se nadam da ću danas da izađem iz kuće malo kad se mm vrati s posla. Skoro cele nedelje nisam izašla iz kuće zbog ove glupave kiše.

Odoh sad da peglam stvarčice za bebicu. Gomilu imam i još gomilu ću da dobijem, pa sve dok to operem i opeglam doći će vreme za porođaj :lol: . Ima stvari i za novorođenče i za starije bebe tako da će sve da bude spremno, jer kad se porodim, ni na koga ne mogu da računam da mi pegla i pere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene mene moja mama punoooo nervira :rolleyes: Da mi je neko pricao..uh... :rolleyes: Strasno,zena opterecena obicajima i glupostima...Samo idem za njom i vicem..Sva sreca pa ne zivimo zajedno...Juce sam joj rekla da izbegavam da dolazim jer me smara i davi glupostima...Razumem da je jedva docekala da postane baba,ali ne razumem te neke glupave obicaje...Strasno...E a jos ja sa Kosova,a Bogu hvala tamo obicaja (glupavih)ima koliko volis... :rolleyes: Mislim da su Kosovari pokupili obicaje iz citave srbije i poceli da primenjuju..Sva sreca pa mi je muz iz Bgd-a pa cu se vaditi na to da se on ljuti i da ne da....Zato mi je svekica moderna zena :lol:;)

Koji običaji - jel da ne smiješ da kupiš bebi nipra dok se ne rodi? :P :P :P:lol:

Moja je mene sa tim izluđivala pa sam joj ja fino rekla ... OK, nemam ništa protiv, čak šta više hoću da kada dođem kući sve me čekia, od krevetića preko pelena, kozmetike i gardarobe za bebu do svih potrebnih rekvizita za mene!!! ... i to pod uslovom da ona finasira - hahahaha PRISTALA JE!

Ja lijepo obišla prodavnice, napravila spisak sa cjenama šta sve hoću i kada sam došla kući sve je bilo pod konac :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji običaji - jel da ne smiješ da kupiš bebi nipra dok se ne rodi? :P :P :P:lol:

Moja je mene sa tim izluđivala pa sam joj ja fino rekla ... OK, nemam ništa protiv, čak šta više hoću da kada dođem kući sve me čekia, od krevetića preko pelena, kozmetike i gardarobe za bebu do svih potrebnih rekvizita za mene!!! ... i to pod uslovom da ona finasira - hahahaha PRISTALA JE!

Ja lijepo obišla prodavnice, napravila spisak sa cjenama šta sve hoću i kada sam došla kući sve je bilo pod konac :P

Svaka cast :) Mene moji izludjivali sa tim, al kad sam prvi put na kvarno kupila posle nisu mogli nista vise, jer kako mi je rekla pa vec si kupila sta sad da ti branim za dalje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji običaji - jel da ne smiješ da kupiš bebi nipra dok se ne rodi? :lol:

Moja je mene sa tim izluđivala pa sam joj ja fino rekla ... OK, nemam ništa protiv, čak šta više hoću da kada dođem kući sve me čekia, od krevetića preko pelena, kozmetike i gardarobe za bebu do svih potrebnih rekvizita za mene!!! ... i to pod uslovom da ona finasira - hahahaha PRISTALA JE!

Ja lijepo obišla prodavnice, napravila spisak sa cjenama šta sve hoću i kada sam došla kući sve je bilo pod konac :P

Ma da te obicaje i jos je dodala kao valja se da majka(tj.bebina baba)prva opere te stvarcice :lol: Pazi da nece da ih opere,ne pada mi napamet :rolleyes: Ma ja pokupovala svasta,bas me boli uvo i ja cu to da operem i ispeglam kad dodjem iz bolnice da imam sve cisto i sredjeno i da znam gde mi je sta....

Jos kad me je pitala da li moze da dodje u bolnicu kad izlazimo :rolleyes: Ah,kad nisam odlepila :angry: Sta ces mi ti zeno Bozija to se beba samo obuce i palimo kuci a ti ako ti nije tesko dodji pa se klackaj autobusom(tako sam joj rekla :lol: ) Ma ajde,da mi se i ona vuce tamo po hodnicima...Joj samo da je istrpim :rolleyes: Nikada me nije nervirala kao sad..mozda i ovo drugo stanje...ne znam... :rolleyes: Jos sam joj rekla da mi nista od velikih i skupih stvari ne kupuje(to sam i svekici rekla)zato sto mm i ja zelimo sami da kupimo sto se nama svidja a da nam cene budu ne bitne....Ona zapela..ah..jedva sam je odgovorila...Moze samo stvari...Ma necu da mi kupuju nesto vredno a da mi se to ne svidi pa da to moram iz postovanja da koristim detetu..ovako nek daju parica pa cemo mi kupovati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe, pa pametno... To sam i ja rekla, gde da pustim mm da kupuje sam dok sam ja u bolnici?! Prvo sto nema pojma nista oko bebe sta treba, drugo kad i da se opere i opegla?! A sto se tice tih krupnijih stvari, na sta tacno mislis?

Ja rekla sad mm da kaze svojima da prenesu rodbini da nam garderobica za prvi period ne treba pa s toga da nam ne uzimaju za dzabe to kad budu dolazili da vide bebu, lepo kazemo sta nam treba pa da nam to uzimaju, mislim da je tako pametnije...

A sto se tice svekrve, moja kupila kolica i pita jel to dosta sa njene strane??? :blink: :blink: :blink: Ja se sokirala na to pitanje... Moja mama jeste dobila stvari gomilu tu gde je cuvala bebicu, al brat bratu ima oko 600-700 eura vrednost robe, a svekrva tako... Iskreno po ponasanju su kao da ih unuce ne interesuje... Dosli u ponedeljak kao do nas (ja pobegla u bolnicu pa ih izbegla) pa mi mama prica kaze usla svekrva da vidi krevetac i kaze samo je stala ko drvo ispred i rekla pa lepo je, i vise gledala svud po sobi nego krevetac... Cudni ljudi zaista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao,devojke drage! Joj, jel mogu ja da se porodim danas? Da uskočim preko reda? :lol: Joj,pa ja ovo necu izdrzati do jula! Ako legnem na ledja, muka, ako legnem sa strane,udara, ako legnem na drugu stranu, ne znam šta mi radi sa želudcem, sav vibrira... Nakukala sam se sada pošteno...

Iskusne drugarice, da li ste i kada osetile bolove u predelu karlice i prepona? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao,devojke drage! Joj, jel mogu ja da se porodim danas? Da uskočim preko reda? :lol: Joj,pa ja ovo necu izdrzati do jula! Ako legnem na ledja, muka, ako legnem sa strane,udara, ako legnem na drugu stranu, ne znam šta mi radi sa želudcem, sav vibrira... Nakukala sam se sada pošteno...

Iskusne drugarice, da li ste i kada osetile bolove u predelu karlice i prepona? :unsure:

Da, imam te bolove zanjih mesec dana... Siri se dole sve, sprema se za dolazak bebe pa zato... Mada tebi je mislim jos rano za takve bolove :blink:

A to za lezanje svi imamo problem :) Bebci se bune kako god okrenes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj,Dragana šta bi ti da viđaš mamu svaki dan? :lol: Moja je super, ali sveki i svekar su već počeli da zakeraju sa pitanjima- zašto uzimate tudje stvari za bebu? (a stvari moje :blink: ?!) , zašto ne kupite novi krevetac, zašto ovo zašto ono... Sveki je prošle godine bacila stvari mm od kad je bio mali,pa nisam je aj terala...

Ma najbitnije je da se ti i tm dogovorite, tako smo i mi. I naravno da cu oprati sve pre porodjaja,da cu spremiti sobu,pokupovati sve,makar se njih 100 bunilo!

A za dolazak kad se beba rodi, najviše pomoći očekujem od moje mame, sveki mi je malo starija,a i nije baš vešta sa bebama. To treba iskalkulisati da se ne naljuti,uključiti je u poslove... HUH! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, imam te bolove zanjih mesec dana... Siri se dole sve, sprema se za dolazak bebe pa zato... Mada tebi je mislim jos rano za takve bolove :blink:

A to za lezanje svi imamo problem :) Bebci se bune kako god okrenes...

E moja mm88, ja te bolove imam od početka trudnoće, sve se tešim da ću da se porodim lako :lol: Širim se i pripremam već 9 meseci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deluje li ti da te setnje imaju efekta? Blago tebi kad mozes da setas, ja odem do prodavnice i pijace koje su mi preko puta zgrade i crknem :S

Meni jako prijaju šetnje, ne boli me ništa dok šetam. Danas posle ručka idem opet. Kod nas se nešto naoblačilo, valjda neće kiša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da bi siznula kada bi imala te bolove od pocetka trudnoce :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da bi siznula kada bi imala te bolove od pocetka trudnoce :S

Ne boli em tsalno,ali npr kad dugo lezim,pa treba da ustanem to je onda uzasno! A još ja radim pa dosta stojim,pa onda kad dodjem kući,haos! ALi dobro je, neću više da kukam, sve će to da prođe kada bebironci dođu! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe, pa pametno... To sam i ja rekla, gde da pustim mm da kupuje sam dok sam ja u bolnici?! Prvo sto nema pojma nista oko bebe sta treba, drugo kad i da se opere i opegla?! A sto se tice tih krupnijih stvari, na sta tacno mislis?

Ja rekla sad mm da kaze svojima da prenesu rodbini da nam garderobica za prvi period ne treba pa s toga da nam ne uzimaju za dzabe to kad budu dolazili da vide bebu, lepo kazemo sta nam treba pa da nam to uzimaju, mislim da je tako pametnije...

A sto se tice svekrve, moja kupila kolica i pita jel to dosta sa njene strane??? :blink: :blink: :blink: Ja se sokirala na to pitanje... Moja mama jeste dobila stvari gomilu tu gde je cuvala bebicu, al brat bratu ima oko 600-700 eura vrednost robe, a svekrva tako... Iskreno po ponasanju su kao da ih unuce ne interesuje... Dosli u ponedeljak kao do nas (ja pobegla u bolnicu pa ih izbegla) pa mi mama prica kaze usla svekrva da vidi krevetac i kaze samo je stala ko drvo ispred i rekla pa lepo je, i vise gledala svud po sobi nego krevetac... Cudni ljudi zaista...

Joj ti bar imas od koga da uzmes stvarcica..mm i ja nemamo bas nikoga ko ima malu bebicu pa cak ni dete...Svi su ili neudati-neozenjeni ili su tek sad trudni :lol: Mnogo znaci kad moze neko da ti da ;) A sto se tice krupnih stvari mislila sam nam:kolica,krevetac,gimnastiku,ljuljaskice,nosiljke itd...

Meni je moja svekica rekla da se nece mesati,da ona nista ne zna oko dece da ako hoce moja mama da mi pomogne moze..Svekica moze da ga pricuva tek kad bude bio veliki(2-3god)kaze ovako nista...Sad za sad je dobra,ne mesa se..videcemo kad se Pavle rodi,mozda tad poludi :lol: A inace svekica ima love...nije da nema...i ja kad sam joj rekla da ne kupuje nista od tih krupnih stvari ona se zena odusevila...ahahah..a ova moja keva jedva prezivljava (sa jednom platom 4 clana)i ona mi se tu prsi kao milione da ima..uh,bas me nervira :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnice i mamice :)

Danas je divan topao dan, posle koliko kisovitih dana...tako da cekam da se cica probudi i idemo u setnju. Kako ste mi vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imas li poseban razlog carskog ili ti tako hoćeš?

Imala sam carski pre dve godine, tako da je verovatan i drugi carski. Nije sigurno, videcemo 6.5. Lekar mi je juce rekao da - ukoliko se telo pripremi lepo za lagan prirodni-necu na operaciju, ali ukoliko se proceni da necu lagano da se porodim prirodnim putem-idemo odmah na carski bez prethodnog mucenja (kao prosli put).

Iskreno, sad mi je mnogo lakse kad znam da nece da me izmuce pre operacije. Vec ce odmah da se zna-ili lagan prirodni ili spavanjac pa oporavak! Jos samo da se klinac strpi do Djurdjevdana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.