Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

topaz, u pravu si skroz..vec sam pocela da mu pricam da ce sve ostati isto i da cemo se mi i dalje igrati, maziti i druziti se i kad dodje seka.

ne razume on to, naravno, ali trudicemo se..

negde sam citala da je jako bitno da mama i starije dete imaju svoje rituale i druzenja svaki dan - ili koliko vreme dozvoli po sat vremena. e sad, koliko je to izvodljivo u praksi, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm88, ja sam zarko zelela da ostanem u bolnici jer mi je 5dana curkao vodenjak i svako jutro sam isla na preged kod dr u bolnicu. otvorenost -0, bolova nema a meni to ide..

na kraju su mi ga probusili u bolnici ali je stalo oticala voda.

uf sad me vec frka hvata..ali do 9 jer kad je vec kraj, nek izlazi gde hoce samo nek ide:-))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm88, ja sam zarko zelela da ostanem u bolnici jer mi je 5dana curkao vodenjak i svako jutro sam isla na preged kod dr u bolnicu. otvorenost -0, bolova nema a meni to ide..

na kraju su mi ga probusili u bolnici ali je stalo oticala voda.

uf sad me vec frka hvata..ali do 9 jer kad je vec kraj, nek izlazi gde hoce samo nek ide:-))))

Mene za divno cudo nikakva frka ne hvata, a inace me od svega novog hvatala panika... A ovo mi prva beba :)

Ja sam u bolnici 5 puta pregledana i uvek 1-1.5prst otvorena... Otisla sam kod njih jer nisam bila sigurna za vodenjak posto mi stalno po malo curkalo, al su mi na kraju rekli da nije puko vodenjak... I sad me vratili na par dana kuci, pa ako nista ne bude do srede tad im se javljam, a u cetvrtak sledeci mi termin tako da je moje misljenje da ce me tada zadrzati u bolnici (ako se ne desi nista do tada)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je taj cep ispao pre 15tak dana pa jos nista :rolleyes: to je normalno nema potrebe da se cimas,mozda ce ti sutra opet malo ispasti,meni je tako 3 dana po jedanput ispadao,i evo jos sam tu,i ja sam odmah obavestila dr.on kaze da je to sve ok :rolleyes:

E al meni svako jutro nesto novo... juce ujutro isla do wc-a prvi put sve normalno, odem pred vizitu opet kad ono krv na ulosku i na papiru, ja rekla doktorki za to ona kaze sve je to normalno... Jutros ovo, ko zna sta ce jos da bude :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao i od nas dve.

Ja sam jutros 3h provela u dz, dosla u pola 8 kad tamo vec 20 trudnica pre mene :blink:

Dr mi kaze da je glavica skroz dole i da cu ja jos malo :blink:

POsle 15h idem da uzmem rezultate kks, bas me zanima kakvo mi je gvozdje i hemoglobin, jer nema sta nisam pila da se podigne.

Sutra najverovatije idem u Misovic na razgovor za epidural.

Toliko sam se umorila, prepone i stomak skroz dole me otkidaju, jedva hodam.

Prosle nedelje kad sam isla na ctg bila jedna trudnica, kaze dobila bolove, a cujem da je dr grdi kao ja mesec dana slusam ovu tvoju pricu, dajem ti uput svaki put i vidis da nece niko da te primi jer nemas bolove, jutros opet ona dosla i opet kaze ima bolove, a dr mi kaze da ona ima psihickih problema, a nijedno porodiliste nece da je primi, ctg ne registruje nista, a ne da da je pregledaju :unsure:

Mm sutra treba da okreci nasu sobu i da konacno napravimo mesta za krevetac, kupila sam zeleni i zuti toner, kaze onaj decko u farbari da su bas nezne boje, nisu drecave.

Posle kad budem isla po rezultate svraticu da kupim stikee za zid, i jos nesto u apoteci sto mi je ostalo, i ja sam spremna.

Mayo, ti si carica, kako si super prosla, jedva cekam da cujem detalje!

Buba maro, Milica je prava mala princezica, preslatka je!

Kiara, dobro dosla u trece tromesecje!

Poljubac za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam sliku tog cepa, ja mislim da cu se onesvestiti kad mi to ispadne, ionako sam ogromna kukavica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Megi. neces se onesvestiti. bices na visini zadatka. mnogo pribranija od muza:-)

ja sam htela i kosu da operem kad sam vec u kadi ali poceli su malo ozbiljniji bolovi pa sam se uplasila. bolje da budem na "sigurnom". i bila sam na patologiji punih 9 sati sa kontrakcijama na 3 i 4 min , trajale su 45sek-1 min,a otvaranje 2sata 1prst, aaa kad se setim.

zato mi je sada glavna preokupacija kako da se dokopam epidurala koji sam dobila srecom prosli put.

ovog puta ne bih bez njega nikako. cak razmisljam i o carskom rezu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala Megi. neces se onesvestiti. bices na visini zadatka. mnogo pribranija od muza:-)

ja sam htela i kosu da operem kad sam vec u kadi ali poceli su malo ozbiljniji bolovi pa sam se uplasila. bolje da budem na "sigurnom". i bila sam na patologiji punih 9 sati sa kontrakcijama na 3 i 4 min , trajale su 45sek-1 min,a otvaranje 2sata 1prst, aaa kad se setim.

zato mi je sada glavna preokupacija kako da se dokopam epidurala koji sam dobila srecom prosli put.

ovog puta ne bih bez njega nikako. cak razmisljam i o carskom rezu.

Da cu od njega biti pribranija, to znam, na svaku kontrolu kad idemo on se pogubi vise nego ja, i ovih dana svaki cas me pita Jel te boli nesto, sta ti je, jel pocelo, vise me i nervira, ja ku kazem ti ces mene zaboraviti kad krenemo u porodiliste.

Ja sutra bas idem na razgovor, pa cu da vidim sta ce da mi kaze. Nadam se da ce sve biti ok sto se tice tog epidurala, znam da trombociti ne smeju biti smanjeni.

Ja ne mogu da verujem kako leti vreme, jos 24 dana do termina :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da cu od njega biti pribranija, to znam, na svaku kontrolu kad idemo on se pogubi vise nego ja, i ovih dana svaki cas me pita Jel te boli nesto, sta ti je, jel pocelo, vise me i nervira, ja ku kazem ti ces mene zaboraviti kad krenemo u porodiliste.

Ja sutra bas idem na razgovor, pa cu da vidim sta ce da mi kaze. Nadam se da ce sve biti ok sto se tice tog epidurala, znam da trombociti ne smeju biti smanjeni.

Ja ne mogu da verujem kako leti vreme, jos 24 dana do termina :blink: :blink: :blink:

Hehehe, ovo mi poznato... Kazem ja mm u ponedeljak aj idemo do bolnice cisto da bi proverili dal je puko vodenjak, kad se on pogubio :D pogleda u mene, pa mu se onda negde izgubi pogled i sve tako u krug, a to je izgleda normalno da se uspanice i da samo idu i zapitkuju dal nas nesto boli...

E kako leti vreme, meni ko da juce bio septembar i trenutak kad sam dobila potvrdu da sam trudna, a ono ostalo 6 dana do termina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe, ovo mi poznato... Kazem ja mm u ponedeljak aj idemo do bolnice cisto da bi proverili dal je puko vodenjak, kad se on pogubio :D pogleda u mene, pa mu se onda negde izgubi pogled i sve tako u krug, a to je izgleda normalno da se uspanice i da samo idu i zapitkuju dal nas nesto boli...

E kako leti vreme, meni ko da juce bio septembar i trenutak kad sam dobila potvrdu da sam trudna, a ono ostalo 6 dana do termina :D

hehe, isti su, sto ti kazes izgubi mu se pogled negde u daljinu, ja mu lepo kazem Ajde udji samnom na uy, kad ja vec ne mogu da vidim bebu jer ne okrece ekran, da je vidis ti, on ne sme, kaze neka neka, cekam te ja ispred. Kad smo isli na 4d on je prosao pored doktora i pored mene koja lezim na onom stolu i krenuo u drugu prostoriju, uopste nas nije video :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kako leti vreme, meni ko da juce bio septembar i trenutak kad sam dobila potvrdu da sam trudna, a ono ostalo 6 dana do termina :D

Ja sam 1.09. radila test, a 13. otisla kod dr, kao da je juce bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam sliku tog cepa, ja mislim da cu se onesvestiti kad mi to ispadne, ionako sam ogromna kukavica

E neces sigurno, znas kako sam se ja sokirala jutros kad sam videla na papiru... Ruzno izgleda, al jake smo mi zene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Здраво друштво, прво да ЧЕСТИТАМ НОВОПЕЧЕНИМ МАМАМА,свако добро и вама и бебицама желим :wub:

Ми смо коначно потврдили да ће бити бата,ухватио га доктор неспремног,није стигао да се сакрије,па је усликао доказ и сличицу дао тати да чува :lol: Рекао ми доца да издржим још 2 недеље па да се могу породити,мени је беба све време јако ниско и грлић је опет мало скраћен,пијем утрогестан још једну кутију и онда крај. 4.маја идем на контролу и по те све упуте,па ћемо видети шта даље.Иначе ме данима мучи горушица,баш... поздрав за све

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe, isti su, sto ti kazes izgubi mu se pogled negde u daljinu, ja mu lepo kazem Ajde udji samnom na uy, kad ja vec ne mogu da vidim bebu jer ne okrece ekran, da je vidis ti, on ne sme, kaze neka neka, cekam te ja ispred. Kad smo isli na 4d on je prosao pored doktora i pored mene koja lezim na onom stolu i krenuo u drugu prostoriju, uopste nas nije video :lol: :lol: :lol:

:D :D :D Ja mog jedva naterala da ide na uz, sve kao nece da ide jer nije hteo da zna sta je, al na kraju mu ipak drago sto je isao svaki put kad je mogao :) da mi je videti taj kez stalno, svaki dan :) Ja sam radila test kraj avgusta i bio pozitivan, a oko 6.9 sam bila i kod dr da i potvrdi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Здраво друштво, прво да ЧЕСТИТАМ НОВОПЕЧЕНИМ МАМАМА,свако добро и вама и бебицама желим :wub:

Ми смо коначно потврдили да ће бити бата,ухватио га доктор неспремног,није стигао да се сакрије,па је усликао доказ и сличицу дао тати да чува :lol: Рекао ми доца да издржим још 2 недеље па да се могу породити,мени је беба све време јако ниско и грлић је опет мало скраћен,пијем утрогестан још једну кутију и онда крај. 4.маја идем на контролу и по те све упуте,па ћемо видети шта даље.Иначе ме данима мучи горушица,баш... поздрав за све

I meni je dr rekla da kad udjem u 37. mogu da se poradjam slobodno.

Jos malo izdrzi i svim tim mukama je kraj.

Jel si probala mozda da grickas sirovu sargarepu, meni je pomogla za gorusicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D Ja mog jedva naterala da ide na uz, sve kao nece da ide jer nije hteo da zna sta je, al na kraju mu ipak drago sto je isao svaki put kad je mogao :) da mi je videti taj kez stalno, svaki dan :) Ja sam radila test kraj avgusta i bio pozitivan, a oko 6.9 sam bila i kod dr da i potvrdi :)

Muskarci su cudo, kad bi morali da budu trudni samo 3 dana crkli bi. Moj muz kad ima najobicniju prehladu odmah umire :lol:

Jel sve spremno za Nemanju?

Ja sam juce kupila mrezaste gacice, bas su grozne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muskarci su cudo, kad bi morali da budu trudni samo 3 dana crkli bi. Moj muz kad ima najobicniju prehladu odmah umire :lol:

Jel sve spremno za Nemanju?

Ja sam juce kupila mrezaste gacice, bas su grozne

Sve spremno, mislim fali kadica, al to ce moji uzeti kad im javim da sam se porodila da ne bi sad smetala po kuci....

Joj te mrezaste gacice, crkla sam od smeha kad sam ih kupila :D Nisam mogla da provalim sta je, ja reko trazila gacice a oni mi dali gazu, ono kockasto pa dok sam provalila da ima otvor potrajalo je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve spremno, mislim fali kadica, al to ce moji uzeti kad im javim da sam se porodila da ne bi sad smetala po kuci....

Joj te mrezaste gacice, crkla sam od smeha kad sam ih kupila :D Nisam mogla da provalim sta je, ja reko trazila gacice a oni mi dali gazu, ono kockasto pa dok sam provalila da ima otvor potrajalo je :D

I meni je ostalo kadicu da kupim, uzecu najobicniju u plastici i onog kupka.

A koja je razlika izmedju fizioloskog rastvora u boci, ono sto se stavlja spricem i onih ampula Bebisol, koje je bolje da uzmem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je ostalo kadicu da kupim, uzecu najobicniju u plastici i onog kupka.

A koja je razlika izmedju fizioloskog rastvora u boci, ono sto se stavlja spricem i onih ampula Bebisol, koje je bolje da uzmem?

Ma i ja cu neku najobicniju :)

E za to nemam pojma, ja nisam jos nista uzela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel kolica imaju skroz lezeci polozaj?

E a posteljinica ista kao sto smo mi uzeli :D Samo ne mogu da dokucim boju na ovoj slici, nasa je plava...

Imaju skroz lezeci, i jos 3 polozaja, sve sam isprobala u radnji. Ja ne volim glomazna kolica, ova su mi bas legla, jos samo bebi da se svide :rolleyes:

A boja je nezno ljubicasta, uzivo je prelepa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A boja je nezno ljubicasta, uzivo je prelepa

Divna je posteljina. Boja je prelepa. Ja sam trazila slicnu,ali nisam nigde nasla ljubicastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaju skroz lezeci, i jos 3 polozaja, sve sam isprobala u radnji. Ja ne volim glomazna kolica, ova su mi bas legla, jos samo bebi da se svide :rolleyes:

A boja je nezno ljubicasta, uzivo je prelepa

Super :) Posteljinica je stvarno prelepa i jako lepo lezi u krevecu sve je sareno zbog onih medica :) Mislim da ce beki da se svidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divna je posteljina. Boja je prelepa. Ja sam trazila slicnu,ali nisam nigde nasla ljubicastu.

Hvala Dea, ja sam htela skroz neku drugu, ali je onda mm ugledao ovu i to je bilo to, nisam vise ni gledala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.