Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Topaz hvala, ako je tako ovo moje je bilo slicno tome bar meni deluje :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EVO I NAS DVE DA VIDIMO STA RADITE I KAKO STE....PUNO BEBICA OVOG MESECA,BAS SE RADUJEM...

NEMA NITTE DA SE JAI ILI SAM NEGDE PRESKOCILA?????'

E EVO DA VAM POSTAVIM JEDNU MICKINU SLIKICU,DA VIDITE KAKVA SAM JA MAMINA PRINCEZA :rolleyes:

6sz-Fotogr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba maro preslatki ste :) Ja vec bacila pogled na fb-ku na slicice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba Maro, Micka je preslatka devojčica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nekome taj cep ispadne a porodjaj pocne za nekoliko dana. meni prvo curkao vodenjak par dana pa onda i cep i kontrakcije pocele na 15 min. taj cep sluzi da spreci infekcije od spolja. da mi nisu kontrakcije pocele, ja bih otisla odmah u bolnicu jer bih se bojala da nesto ne zapazarim.

mm88, sad ce, samo sto nije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm88 ja tipujem u roku od 5 dana da stiže bebica :P

Kako ćeš se porađati prirodno bez ili sa epiduralom ili imaš nešto treće u opciji :D

PS Da li u BG-U ima opcija da se porađate u privatnim klinikama ili samo državnim i da li možete da se porodite npr u bazenu i slično tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure moje, hvala vam na lijpim zeljama ... Sto mislite na nas...

Mi vas pratimo s telefona, ali je pisati dosta tesko. Nemanja siki i dosta vremena bude s svojom mamom :D Sutra idemo kuci, jer je bebica super a i ja. Osijecam se kao da se nisam porodila, nemam konaca...jos da nije ovog stomaka sto je ostao bila bi ko riba i po hehehehehe :D

Pisem vam sve uskoro.

Dea ne brini se sto nisi otvorena, ja sam bila otvorena u proslu srijedu jedan prst, a juce jedva stigo do porodjajne sale :D

Ljubimo vas punoooooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kiara, kada ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kraj juna mi je termin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni 08.07. :D ali kontam da ću ranije. I ovo dvoje sam morala čitav deveti da ležim i pijem terapije pa su opet požurili... jedno 20 a drugo 10 dana prije termina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Buba maro Micika je prava cura :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

topaz, trece dete, svaka cast:-)

mm u sali prica da cemo imati troje, prvo da vidim kako cu se sa dvoje naci:-)

kazu da je velika razlika izmejdu jedno i dvoje dece, ali dvoje i troje mala:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

topaz, trece dete, svaka cast:-)

mm u sali prica da cemo imati troje, prvo da vidim kako cu se sa dvoje naci:-)

kazu da je velika razlika izmejdu jedno i dvoje dece, ali dvoje i troje mala:-)

Pa kada se porodiš neće ti biti do nove trudnoće neko vrijeme ... ne kažu džaba da je najbolja kontracepcija - POROĐAJ :lol: .... nama je treća beba bila "kinder suprise" pošto smo je planirali tek za 3-4 godine :)

Zavisi kolika je razlika između djece

Ana je imala 6,5 god kada je Stefan došao i nisam ni osjetila teret dvoje djece

Sada Stefan će da ima 18 mjeseci kada dodje druga beba a još uvjek ide u pelene i ponaša se kao beba koja hoda i pravi pi*darije po kući - e to će biti prava ludnica. Moraću da se prtvorim u hobotnicu da sve stignem ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, bas hotobnica :) devojcice su inace nekako zrelije, mada koliko mogu da primetim iz okoline, decaci su jednostavniji. voze autice, motore i sl i super. devojcice vole da se sminkaju, sredjuju, imitiraju mamu:-)

sada cekamo devojcicu, videcu kako ce biti:-)

moja razlika ce biti 3 god i 5 meseci. po mom malom je ova razlika idealna-uzimajuci u obzir njegovu pre- aktivnost i sposobnost da razume sta od njega ocekujem.

da je ranije, ne bi valjalo:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm88 ja tipujem u roku od 5 dana da stiže bebica :P

Kako ćeš se porađati prirodno bez ili sa epiduralom ili imaš nešto treće u opciji :D

PS Da li u BG-U ima opcija da se porađate u privatnim klinikama ili samo državnim i da li možete da se porodite npr u bazenu i slično tome?

Ima privatno porodiliste,porodjaj kosta od 3000e do 4000 pa navise,zavisi kako prodje,a ima u grackoj bolnici porodjaj u vodi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis onaj pred porod???

Pa sluz i krv, kao mali "ljigavi" ugrusak :S :S :S

Jeste li vi pile Utrogestan, kako ste se od njega osjećale, meni se vrti u glavi i pada mi se u nesvjest ....

Ja sam pila utrogestan ceo 8 mesec i nisam imala neke nezeljene efekte(jedino sam slabo spavala e sad da li je zbog njega ne znam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz hvala, ako je tako ovo moje je bilo slicno tome bar meni deluje :S

Meni je taj cep ispao pre 15tak dana pa jos nista :rolleyes: to je normalno nema potrebe da se cimas,mozda ce ti sutra opet malo ispasti,meni je tako 3 dana po jedanput ispadao,i evo jos sam tu,i ja sam odmah obavestila dr.on kaze da je to sve ok :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, bas hotobnica :) devojcice su inace nekako zrelije, mada koliko mogu da primetim iz okoline, decaci su jednostavniji. voze autice, motore i sl i super. devojcice vole da se sminkaju, sredjuju, imitiraju mamu:-)

sada cekamo devojcicu, videcu kako ce biti:-)

moja razlika ce biti 3 god i 5 meseci. po mom malom je ova razlika idealna-uzimajuci u obzir njegovu pre- aktivnost i sposobnost da razume sta od njega ocekujem.

da je ranije, ne bi valjalo:-)

Pa tebi će najgore biti objasniti da dolaskom seke ne znači da ćeš ga voliti manje :D :D :D .... To je taj neki period kada "ništa ne kontaju a kontaju sve" :)

Ima privatno porodiliste,porodjaj kosta od 3000e do 4000 pa navise,zavisi kako prodje,a ima u grackoj bolnici porodjaj u vodi :rolleyes:

Toliko košta ???? Pa nisu normalni!!! To je izgleda rezervisano samo za buržoaziju ... Kod nas je tek došla epiduralna a o porođaju u vodi neću ni da pričam + zakon ne dozvoljava privatnim klinikama da vrše porode ....

Ja sam pila utrogestan ceo 8 mesec i nisam imala neke nezeljene efekte(jedino sam slabo spavala e sad da li je zbog njega ne znam)

Ma meni se BAŠ nesvjesti, cijela soba mi se okreće. Pročitala sam da kontraidikacija može da bude nesvjestica i suprotno od tog što je tebi bilo tj ne nesanica nego pospanost ali da to bude samo kod manjeg broja pacijenata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da, bas hotobnica :) devojcice su inace nekako zrelije, mada koliko mogu da primetim iz okoline, decaci su jednostavniji. voze autice, motore i sl i super. devojcice vole da se sminkaju, sredjuju, imitiraju mamu:-)

sada cekamo devojcicu, videcu kako ce biti:-)

moja razlika ce biti 3 god i 5 meseci. po mom malom je ova razlika idealna-uzimajuci u obzir njegovu pre- aktivnost i sposobnost da razume sta od njega ocekujem.

da je ranije, ne bi valjalo:-)

I ja se slazem da je to lepa razlika,moj sin ima 4 i dva meseca tolika ce biti razlika izmedju njih,sad vec sve mozemo da se dogovorimo i da to lepo funkcionise,naravno da ce tu biti i decijih zavrzlama ali ipak puno je lakse nego da je i on jos u pelenama ili sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MasaS a sada je curica? ..... Razlika je onakva kakvu sam ja htjela (ali neće kako ti hoćeš :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa tebi će najgore biti objasniti da dolaskom seke ne znači da ćeš ga voliti manje :D :D :D .... To je taj neki period kada "ništa ne kontaju a kontaju sve" :)

Toliko košta ???? Pa nisu normalni!!! To je izgleda rezervisano samo za buržoaziju ... Kod nas je tek došla epiduralna a o porođaju u vodi neću ni da pričam + zakon ne dozvoljava privatnim klinikama da vrše porode ....

Ma meni se BAŠ nesvjesti, cijela soba mi se okreće. Pročitala sam da kontraidikacija može da bude nesvjestica i suprotno od tog što je tebi bilo tj ne nesanica nego pospanost ali da to bude samo kod manjeg broja pacijenata....

Ma kod mene je sve kontra qdw-privat.jpg ovo ti je slika jedene od sala u privatnom porodilistu u BG. tu je porodjaj 3000e to je porodiliste "jevremova" mozes naci na netu i sama videti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MasaS a sada je curica? ..... Razlika je onakva kakvu sam ja htjela (ali neće kako ti hoćeš :D )

xaxa da sada je devojcica,ma neka su zivi i zdravi nije toliko vazna razlika,preguracemo mi to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis onaj pred porod???

Pa sluz i krv, kao mali "ljigavi" ugrusak :S :S :S

Jeste li vi pile Utrogestan, kako ste se od njega osjećale, meni se vrti u glavi i pada mi se u nesvjest ....

Ja jesam, stalno mi se od toga spavalo -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nekome taj cep ispadne a porodjaj pocne za nekoliko dana. meni prvo curkao vodenjak par dana pa onda i cep i kontrakcije pocele na 15 min. taj cep sluzi da spreci infekcije od spolja. da mi nisu kontrakcije pocele, ja bih otisla odmah u bolnicu jer bih se bojala da nesto ne zapazarim.

mm88, sad ce, samo sto nije :)

Ako si videla prethodne moje postove ovde, pisala sam da sam bila u bolnici jer sam mislila da mi pukao vodenjak pa curkalo par dana, al su me vratili kuci juce i rekli da nije pukao... ja sam inace spremna pa moze odma ako oce, tj nek saceka do posle podne da nabavim novi uput za bolnicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mm88 ja tipujem u roku od 5 dana da stiže bebica :P

Kako ćeš se porađati prirodno bez ili sa epiduralom ili imaš nešto treće u opciji :D

PS Da li u BG-U ima opcija da se porađate u privatnim klinikama ili samo državnim i da li možete da se porodite npr u bazenu i slično tome?

prirodno, pa ako vidim da je frka da ne mogu pitacu da mi daju epidural ako bude uslova za to... inace sam imala jako bolne menstruacije tako da sam naucila da se nosim sa bolom :)

ja koliko znam samo u jednoj bolnici ima kada al kazu da si tamo samo dok se ne otvoris i posle normalno ides na sto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.