Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

E devojke uzela sam uput za bolnicu ;) sad moze da krene kad hoce ja sam spremna (fizicki) :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima...Mene donji deo leđa jako, jakooooo boli. :( Bila sam kod mojih, jedva sam došla peške kući, a oni su na 5min od mene...Idem sad da legnem, valjda me neće uhvatiti porođajni bolovi danas. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenske, kako ste danas?

Lepo vreme pa ste sve napolju.

Ja sam ustala u 13h i sad sam sva nikakva, bas sam neraspolozena.

Opet sam sanjala porodjaj, 4ti put :wacko:

Sinoc su mi po prvi put otekle noge, onako posteno bas. Prsti su mi bili kao krofne. Merila sam pritisak, 90 sa 60, standardno. Ruke mi jos ne oticu, burmu opusteno skidam, cak mi je i malo povelika kao i pre.

Bebana se nesto umirila ova dva dana, nema mesta vise za akrobacije, samo se isteze.

Mayo za kasalj napravi usecereno mleko, to je dobro, a za temperaturu cajevi, limunada, to i sama znas. Bas bezveze sto te to sad pred kraj uhvatilo.

Niko mi nije odgovorio za ctg, jel donja linija oznacava kontrakcije?

Poljubac za sve :wub:

I ja sam juce radila ctg i ta donja linija jeste oynacavala kontrakcije....

E Milanka pitnjce za tebe, jesu ti dolazili iz Halo Beba???

Mayce ja sam pila Pancicev caj koji je kao za bronhitis al smeju i trudnice da ga piju, pa mozes probati sa tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam juce radila ctg i ta donja linija jeste oynacavala kontrakcije....

E Milanka pitnjce za tebe, jesu ti dolazili iz Halo Beba???

Mayce ja sam pila Pancicev caj koji je kao za bronhitis al smeju i trudnice da ga piju, pa mozes probati sa tim...

Nisu, zvali su me, ali niko nije dolazio sem patronazne sestre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu, zvali su me, ali niko nije dolazio sem patronazne sestre.

Hm, ja juce isla ono da vadim za hepatitits b krv, i tamo mi zapisali broj kao da mi se javi neko iz halo beba... Malopre me zvala zena da pita za adresu i kaze mi doci ce koleginica jednom pre porodjaja i jednom posle porodjaja :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure moje :wub:

Idem da pijem caj i da probacu uspinovan seces i mlijeko, znam za to ... Da probam ovo da sprijecim.

Milanka i kod nas vlada neki virus... Cuvajte se ti i Sara , ali i sve mamice i buduce mamice.

Ljubim vas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm, ja juce isla ono da vadim za hepatitits b krv, i tamo mi zapisali broj kao da mi se javi neko iz halo beba... Malopre me zvala zena da pita za adresu i kaze mi doci ce koleginica jednom pre porodjaja i jednom posle porodjaja :unsure:

E isto su i meni tamo uzeli broj i zvali me da kazu da ce doci, i nikad se vise niko nije javio sem tog prvog puta kad su pitali za adresu. Nema od njih nikakve koristi ;) Dolazi patronazna i ona stvarno sve objasni sta god te zanima. Nama je bila 4 puta, imam pravo jos na jednu posetu kad mi zatreba, ne moras ih koristiti odjednom, ja sam svake nedelje po jednom da mi dolazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E isto su i meni tamo uzeli broj i zvali me da kazu da ce doci, i nikad se vise niko nije javio sem tog prvog puta kad su pitali za adresu. Nema od njih nikakve koristi ;) Dolazi patronazna i ona stvarno sve objasni sta god te zanima. Nama je bila 4 puta, imam pravo jos na jednu posetu kad mi zatreba, ne moras ih koristiti odjednom, ja sam svake nedelje po jednom da mi dolazi.

Znaci da ih ne ocekujem... A jesi i ti dobila tamo cd neki? Ja dobila al ne mogu ga pustim nikako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao devojke moje da vam se pozalim,kuku meni ako mi danas krene porodjaj,ja sam se sad najela toliko LUKA da mi nije dobro,u zivotu nisam ovoliko,sad kontam ako nesto krene popadace oni tamo u bolnici.Ne znam sta mi bi,ja juce skuvala pun lonac sarme za moje momke a ja to ne mogu sad da jedem jel imam kiselinu od njih,i dohvatim se tunjevine,majoneza i LUKA :blink: strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao devojke moje da vam se pozalim,kuku meni ako mi danas krene porodjaj,ja sam se sad najela toliko LUKA da mi nije dobro,u zivotu nisam ovoliko,sad kontam ako nesto krene popadace oni tamo u bolnici.Ne znam sta mi bi,ja juce skuvala pun lonac sarme za moje momke a ja to ne mogu sad da jedem jel imam kiselinu od njih,i dohvatim se tunjevine,majoneza i LUKA :blink: strasno

hehe Maso, ma bas te briga! Tako se meni pre neki dan jela tunjevina, mislim da bih crkla da je nisam pojela, i narezala celu glavicu luka, gorusica me dva dana mucila, rekla sam nikad vise, a bas volim luk i tunjevinu.

Hvala ti za odgovor sto se tice ctg-a. Ja sam onda imala dve kontrakcije, jedna je isla do 25, a druga do 50. Videcemo sta ce biti u cetvrtak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci da ih ne ocekujem... A jesi i ti dobila tamo cd neki? Ja dobila al ne mogu ga pustim nikako....

Jesam,na tom cd-u imas kako oblacis,presvlacis,kupas,drzis bebu,masiras je, nista narocito,to sve ima na you tube. I traje bas kratko,mislim da nema ni pola sata filma na cd-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam da ne citam sve unazad, jeste li imale one lazne Braxon Hiks kontrakcije i kako to izgleda?

Mene veceras nesto stislo,par puta bome sam se uplasila a tek sam 35. nedelja-rano mi je jos. I nesto mi se mrvica mnogo uzvrpoljila.

A najgore mi je so ja nisam nikad patila od nekih menstrualnih grceva pa ne znam kako ce to uopste izgledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zenske. Ja budna od 4h :blink:

Lorelaj ja ti ne mogu pomoci jer nemam pojma kako izgledaju kontrakcije, nisam ih imala nijednom :unsure:

Ima li nekih novosti, Dea, jel te jos bole ledja?

Mayo kako prehlada, jel te malo popustilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od mene,kako ste danas,ja opet idem veceras na ctg,Lorelaj to sto ti opisujes nije nista zabrinjavajuce,ne boj se,neces ti jos :rolleyes:xpg-522130.jpg Jel se neko od nas malo ˝starijih˝seca ovoga.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Megi, bolela su me leđa opet i donji deo stomaka malo sinoć, ali prestalo je čim sam legla da spavam. Za sada je sve ok, pratimo situaciju :) Svi mi kažu da ću se najkasnije za vikend poroditi, a ja bi volela baš u subotu kad radi moj doktor :D

Lorelaj, te lažne kontrakcije su kad ti se stvrdne stomak i počne kao da pulsira na nekom određenom mestu, bar je to kod mene tako bilo. Ja sam ih do sada osetila možda 3 puta. Kad ih osetiš, samo lezi i odmaraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do pre mecec dana smo ziveli u centru preko puta Bolnice u Vicenzi,bas iznad supermerkata COOP,a sada smo u Torri de quartesolo-vise predgradje nego grad,ali bar imamo vise mira nego pre,kao da sam u mojoj Plani :rolleyes: Znas kako je pored bolnice,sirene non stop,guzva a sada nam je bas fino,cak je ivazduh drugaciji i cistiji :) :) Ja sam sad prezadovoljna,a nadam se da ce i bebici odgovarati zbog spavanja :rolleyes::wub: Anusa odakle si ti?Cini mi se da sam procitala da si iz Smedereva :) ,imam ja dosta rodjaka tamo,tj tetke po majcinoj liniji,mozda znas neku od njih :rolleyes: Pozdrav tebi i lepotici!!!

Jesam ja iz Smedereva, 80-to sam godiste, dosta ljudi znam, pa osim ako ti tetke nisu clanovi kluba penzionera, mozda ih zaista i poznajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke...

Sat se radi, nesto je danas tmuran dan, jako malo sunca ima :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenske, nigde nikoga nema <_<

Ja pokusavala da spavam ali bezuspesno.

Milanka i ovde je bas tmurno, bezveze vreme.

Kako je Sarica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenske, nigde nikoga nema <_<

Ja pokusavala da spavam ali bezuspesno.

Milanka i ovde je bas tmurno, bezveze vreme.

Kako je Sarica?

Nadam se da ce sutra biti lepse, mi idemo popodne na kontrolu pa da mozemo malo i gradom da setamo, kad vec idemo do DZ. Dobro je Sarica, malo pajki, malo budna i tako ceo dan :)

Kako si ti? Jel malena udara?

Kako je ranije ovo bila najaktivnija tema, a sad nigde nikog :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce sutra biti lepse, mi idemo popodne na kontrolu pa da mozemo malo i gradom da setamo, kad vec idemo do DZ. Dobro je Sarica, malo pajki, malo budna i tako ceo dan :)

Kako si ti? Jel malena udara?

Kako je ranije ovo bila najaktivnija tema, a sad nigde nikog :unsure:

Super, ona je bas dobrica :)

Ja sam trenutno nikako, svaka me koska boli, nespavanje nocas me dotuklo.

Evo je upravo stuca :) Bar mislim da je stucanje, osecam je dole gde joj je glavica kao da kucka iznutra :rolleyes:

Sutra ujutru idem na ctg i da mi da upute za te analize sto trebaju pred porodjaj da se rade, a u utorak idemo u Misovic na kontrolu, jedva cekam da vidim kako je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, ona je bas dobrica :)

Ja sam trenutno nikako, svaka me koska boli, nespavanje nocas me dotuklo.

Evo je upravo stuca :) Bar mislim da je stucanje, osecam je dole gde joj je glavica kao da kucka iznutra :rolleyes:

Sutra ujutru idem na ctg i da mi da upute za te analize sto trebaju pred porodjaj da se rade, a u utorak idemo u Misovic na kontrolu, jedva cekam da vidim kako je

Super, jos samo malo i stize bebica :)

Valjda ce ti sada biti bolje, meni je 8mi mesec bio najgori, u 9om kao da nisam bila trudna, ali su mi masaze dosta pomogle. Mm me masirao svako vece pred spavanje, mene su bokovi boleli zato sto sam spavala na stranu i malo dodnji deo ledja. A za spavanje nikad vise ni lepse nisam spavala nego u trudnoci, a bogami ni sada, nekad ne cujem da beba place kad je gladna pa me muzic budi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, jos samo malo i stize bebica :)

Valjda ce ti sada biti bolje, meni je 8mi mesec bio najgori, u 9om kao da nisam bila trudna, ali su mi masaze dosta pomogle. Mm me masirao svako vece pred spavanje, mene su bokovi boleli zato sto sam spavala na stranu i malo dodnji deo ledja. A za spavanje nikad vise ni lepse nisam spavala nego u trudnoci, a bogami ni sada, nekad ne cujem da beba place kad je gladna pa me muzic budi :D

Blago tebi kad tako dobro spavas, ja se celu trudnocu patim sa spavanjem. Bole i mene bokovi, pa se samo okrecem, na svakih pola sata i tako celu noc. Do sada mi je 8mi mesec bio ok, jedno 2 nedelje me nista nije bolelo, a poslednja 3-4 dana ne mogu da disem, sve mislim ugusicu se, i to traje poduze, po sat dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi kad tako dobro spavas, ja se celu trudnocu patim sa spavanjem. Bole i mene bokovi, pa se samo okrecem, na svakih pola sata i tako celu noc. Do sada mi je 8mi mesec bio ok, jedno 2 nedelje me nista nije bolelo, a poslednja 3-4 dana ne mogu da disem, sve mislim ugusicu se, i to traje poduze, po sat dva.

Proci ce uskoro, a i nije ti puno ostalo do porodjaja, brzo ce sve to proci :) Posle te vise nista nece boleti :rolleyes: Izdrzi jos malo.

Maya82, vidim da si online, kako si draga, jel prolazi polako prehlada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej cure moje :wub:

Ja sam se ulogovala i krenula da radim...jer iako sam na bolovanju i kuci radim dosta posla od kuce :angry:

Ja sam bolje danas , sinoc sam bas bila grozna , kasalj, cak sam imala i malu temp. Ali danas sam dosta dobro. Hvala Milankaa i Meqi sto mislite na mene :wub:

Jutros sam isla doktroru na pregled i ctg i cula sam otkucaje srca moje bebuske ( mozda sam zato super danas :rolleyes: ), kontrakcije idu do 60 :blink: i otvorena sam jedan prst :huh: tako da mi je doktor zakazao pregled i ctg za sedam dana ako se ne bi desilo nesto prije :unsure: Stvarno je vrijeme da pocnem s pripremama :lol:

Veliki poljubac od nas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ulogovala i krenula da radim...jer iako sam na bolovanju i kuci radim dosta posla od kuce

Ja sam bolje danas , sinoc sam bas bila grozna , kasalj, cak sam imala i malu temp. Ali danas sam dosta dobro. Hvala Milankaa i Meqi sto mislite na mene :wub:

Jutros sam isla doktroru na pregled i ctg i cula sam otkucaje srca moje bebuske ( mozda sam zato super danas , kontrakcije idu do 60 :blink: i otvorena sam jedan prst :huh: tako da mi je doktor zakazao pregled i ctg za sedam dana ako se ne bi desilo nesto prije :unsure: Stvarno je vrijeme da pocnem s pripremama :lol:

Veliki poljubac od nas

Jaojjj pa ti kao da si na poslu, ali u svakom slucaju ti je bolje od kuce da radis, nego da se cimas da ides na posao. Drago mi je da ti je bolje, nadam se da ce uskoro skroz proci prehlada.

Spremaj stvarcice za bebana, mozda te uskoro iznenadi :rolleyes:

Ljubimo Vas Sara i ja :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.