Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mayo nije to nista strasno,verovatno si istegla taj donji misic stomaka,a on je ionako sada vec neko vreme opterecen bebicom pa mu malo treba da se istegne proci ce to brzo :rolleyes:

Hvala Maso :wub: vjerujem da si u pravu :rolleyes:

Maya bitno je da je bebuška aktivna, ali ako ti se nastave bolovi bolje pitaj doktora šta bi to moglo biti. Možda nas i i uskoro iznenadiš :)

A ne, ne... idemo redom :lol: moze jedino Masa preko reda :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, bila sam dosta mršava pre trudnoće, a sad još i otičem, ma kao bumbar sam. Samo što ne puknem. Kod nas isto na terasi napolju zapale, ali mene jako iznerviraju neki ljudi što dođu i onda kao: ma šta ako si trudna i moja žena je bila trudna i još je i pušila pa ni njoj ni bebi sad ništa ne fali. Pa dobro druže tvoja žena je tvoja žena, ja neću da se trujem. Uh već me sad nervoza hvata jer znam da će doći...A možda mi je samo dan takav,nemam pojma. :mellow:

Ma pusti neki ljudi stvarno nemaju ni mrvu pameti u glavi...I moja sveki zna nekad reci tako jer ona ludo pusi cigaru za cigarom ali bogami ja to sve lagano na kulturan nacin od*ebem .Briga me ako ja ne mislim na sebe i na bebu ko ce ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Maso :wub: vjerujem da si u pravu :rolleyes:

A ne, ne... idemo redom :lol: moze jedino Masa preko reda :lol::P

Mayo evo velikodusno ti prepustam da ti ides preko reda :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mala pomoc za mene iz drugog trimestra? :) Zanima me da li je neko imao problem sa mlecnim zlezdama. Meni je iskocila neka zlezda ispod pazuha blize dojci. Cula sam se sa doktorkom i ona kaze da je verovatno upala mlenih zlezda. Nije tvrda, meka je i boli samo na dodir. Da li je neko imao slican problem!

Poz za sve mame i bebironce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mala pomoc za mene iz drugog trimestra? :) Zanima me da li je neko imao problem sa mlecnim zlezdama. Meni je iskocila neka zlezda ispod pazuha blize dojci. Cula sam se sa doktorkom i ona kaze da je verovatno upala mlenih zlezda. Nije tvrda, meka je i boli samo na dodir. Da li je neko imao slican problem!

Poz za sve mame i bebironce :)

Ja imam te neke zljezde ali na grudima sa strane i to je od nadolazenja mljeka a ispod pazuha nisam jos imala :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame :)

ja bih tako rado da ostanem na prvom mestu i da moja mala konacno resi da nas upozna :rolleyes:

Maso, Sabina, Mayo, sve ste kao pred porodjaj a jaaa :(

poludecu od zavirivanja svaki put, ima li tog sluzavog cepa, pa pratim kontrakcije, a nista.

Samo je bebica i dalje vrlo aktivna, a ja se skroz fino osecam, cak nikakav ni pritisak dole o kom pricate, ma cak mi ni noge ne oticu :(

Sutra idem na ctg, a u utorak na pregled, nadam se da ce me doktor ostaviti pa da pocnemo sa indukcijom, jer mislim stvarno da nije ok da me puste da i dalje cekam :( jer prvi termin po mns je daaaaavno prosao, a ovaj po uz je SUTRA :)

sto se mene same tice, mogla bih ja i sacekati ali me bas strah za bebicu, da ne pocne da kaki u plodovu vodu pa sta onda :)

Puno vas sve pozdravljam, i samo vi ugodite sebi, kakvi pusaci i guzva, pa zene trudne ste, nek oni malo povedu racuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pričate o tim kontrakcijama, a ja iskreno ne znam da li sam ih do sada 3 puta osetila? Ma nisam sigurna ni da su to i bile kontrakcije. Jel to normalno??? :huh:

Joj Dea nisi jedina, i ja cak nisam sigurna i ono jednom sto sam pomenula dal su bile kontrakcije :blink: Ja i ti bar necemo imati problem sa tim da znamo kad treba u bolnicu :D

Milankice priblizilo nam se opasno :) Ja danas spakovala torbu, samo jos da iskopam u ovom dzumbusu papuce ove sto mogu se kvase....

Joj bre koji ste vi mrsavitisi :o Ja imala 86kg sad imam preko 100.... A te bolove u preponama imam i ja zadnjih 15-tak dana ako ne i malo jace.... Od danas pocelo i sve drugo da me boli... I iskreno jedva cekam da se porodim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mayo evo velikodusno ti prepustam da ti ides preko reda :lol::lol:

Maso kako se danas osijecam daj Boze da docekam srijedu i redovnu kontrolu :unsure: cak sam malopre spremila i torbu za bolnice, bar ona da je spremna...a od sutra spremam gardarobu za bebicu i krevetac :rolleyes:

Drage mame :)

ja bih tako rado da ostanem na prvom mestu i da moja mala konacno resi da nas upozna :rolleyes:

Maso, Sabina, Mayo, sve ste kao pred porodjaj a jaaa :(

poludecu od zavirivanja svaki put, ima li tog sluzavog cepa, pa pratim kontrakcije, a nista.

Ma Nitta nista ne brini, bolje sto te nista ne boli i nemas nikakvih tegoba...nisam ni ja s prvim sincicem a s ovim drugim od sinoc... kako skocih sinoc i kako sam se prepala, danas me sve zivo boli...da me samo vidite kako hodam :huh::blink: uzas zivi... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Dea nisi jedina, i ja cak nisam sigurna i ono jednom sto sam pomenula dal su bile kontrakcije :blink: Ja i ti bar necemo imati problem sa tim da znamo kad treba u bolnicu :D

Joj bre koji ste vi mrsavitisi :o Ja imala 86kg sad imam preko 100.... A te bolove u preponama imam i ja zadnjih 15-tak dana ako ne i malo jace.... Od danas pocelo i sve drugo da me boli... I iskreno jedva cekam da se porodim...

Manista ne brini za kg spasce one...nek si ti i bebirone nama dobro ,a kg ma ko ih šiša

:rolleyes:

KISS :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče svima! :rolleyes: Kako izguraste ovaj bljakav dan? Ja radno,čišćenje,peglanje pranje veša... Jučerašnje toplo i umereno vedro vreme mm i ja smo iskoristili za farbanje kreveca,tj. on je farbao a ja sam uživala. Još smo uzeli neku boju na bazi vode koja se brzo suši i uopšte ne smrdi tako da smo ga odmah uneli unutra posle farbanja. Ofarbali smo u miš sivu i planiramo da uzmemo drečavo narandžastu ogradicu :rolleyes: . Ja sutra i prekosutra kod zubara u Sd pa u sredu ultrazvuk,jedva čekam da vidim koliko smo porasli :wub: .

vidim ja ovde da će biti uskoro novih bebica :rolleyes:

Veliki pozdrav za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spavala od 5 do pola 8 i sad mi se vec spava, a ako zaspim, probudicu se u 3 i onda cu da sovim do jutra. :blink: Bas mi je danasnji dan katastrofa. I malopre se tusiram i osetim neki bol dole, ali prestalo je.Ponadala sam se da je porodjaj krenuo. Sutra idem na pregled i ctg.I bas me zanima koliko je moja beba porasla, pre mesec dana sam bila na uz. Vidim Jenny mi nije odgovorila na pitanje, nema je danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame :)

ja bih tako rado da ostanem na prvom mestu i da moja mala konacno resi da nas upozna :rolleyes:

Maso, Sabina, Mayo, sve ste kao pred porodjaj a jaaa :(

poludecu od zavirivanja svaki put, ima li tog sluzavog cepa, pa pratim kontrakcije, a nista.

Samo je bebica i dalje vrlo aktivna, a ja se skroz fino osecam, cak nikakav ni pritisak dole o kom pricate, ma cak mi ni noge ne oticu :(

Sutra idem na ctg, a u utorak na pregled, nadam se da ce me doktor ostaviti pa da pocnemo sa indukcijom, jer mislim stvarno da nije ok da me puste da i dalje cekam :( jer prvi termin po mns je daaaaavno prosao, a ovaj po uz je SUTRA :)

sto se mene same tice, mogla bih ja i sacekati ali me bas strah za bebicu, da ne pocne da kaki u plodovu vodu pa sta onda :)

Puno vas sve pozdravljam, i samo vi ugodite sebi, kakvi pusaci i guzva, pa zene trudne ste, nek oni malo povedu racuna

Nitta ma meni je jos juce ispao taj cep,pa i danas deo,(ako je to to) otvorena sam 2 prsta od cetvrtka pa jos nista,opusti se i uzivaj :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spavala od 5 do pola 8 i sad mi se vec spava, a ako zaspim, probudicu se u 3 i onda cu da sovim do jutra. :blink: Bas mi je danasnji dan katastrofa. I malopre se tusiram i osetim neki bol dole, ali prestalo je.Ponadala sam se da je porodjaj krenuo. Sutra idem na pregled i ctg.I bas me zanima koliko je moja beba porasla, pre mesec dana sam bila na uz. Vidim Jenny mi nije odgovorila na pitanje, nema je danas...

Au bwe, pa ovde svi krnuli na ctg cim usli u 9-ti mesec, jedino meni dr rekla tek u drugoj polovini da krenem.... Da nisam onda otisla na onaj 4d, ne bi imala ni uz jos od pocetka februara :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maso kako se danas osijecam daj Boze da docekam srijedu i redovnu kontrolu :unsure: cak sam malopre spremila i torbu za bolnice, bar ona da je spremna...a od sutra spremam gardarobu za bebicu i krevetac :rolleyes:

Ma Nitta nista ne brini, bolje sto te nista ne boli i nemas nikakvih tegoba...nisam ni ja s prvim sincicem a s ovim drugim od sinoc... kako skocih sinoc i kako sam se prepala, danas me sve zivo boli...da me samo vidite kako hodam :huh::blink: uzas zivi... :lol:

Mayo ipak ces ti pre mene,ako i treba,i ja sam spakovala tasnu odmah sutradan posle kontrole kada mi je rekao sve ono,i sad cekam sledecu u cetvrtak,a torba stoji,za svaki slucaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au bwe, pa ovde svi krnuli na ctg cim usli u 9-ti mesec, jedino meni dr rekla tek u drugoj polovini da krenem.... Da nisam onda otisla na onaj 4d, ne bi imala ni uz jos od pocetka februara :o

Pa ja sutra idem prvi put na ctg, tj.valjda cu ici jer su mi rekli da nazovem i proverim jel ginekologija radi.Renovirali su odeljenje pa niko ne zna jel su poceli da rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sutra idem prvi put na ctg, tj.valjda cu ici jer su mi rekli da nazovem i proverim jel ginekologija radi.Renovirali su odeljenje pa niko ne zna jel su poceli da rade.

A meni rekla da idem tek tamo posle 16-tog, a posto je to prvi dan posle uskrsa onda mogu verovatno tek 17-18-tog....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ddn-rodite.jpg

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea* imala sam obaweza pa nisam bila danas na forumu,auwrbasu nisam bila od pocetka januara tako da neznam dalrade,najbolje da nazowes pa da pitas da neodes za dzabe

stigle mi 3 kutije robe za malog odrodjake,sweki se ponudila da ce onaswe to lepo srediti i presortirati po welicini tako da jedan posao manje za mene...donela ja od mojih jos dwa tanka prekriwaca za bebe,i nawlaku za jorgance sa miki mausom :wub: ,brat lakira owih dana nas krewetac tako da se wec polako pripremamo..bebac je super,sad se malo cesce jawlja al jos uwek nesutira toliko jako da me swe zaboli...

danas sam jako srecna,widela sam bracu od ujaka,ujaka,snaju i malu bratowu kcerkicu,nisam ih widela skoro 2 godine,tj malu nisam ni widela do sad a ima wec 16 meseci,preslatka je... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej Jenny, zvacu ujutru bolnicu pa cu pitati. Jel imas u planu uskoro da ides tamo? Ipak je tamo bolji uz nego u Kuli, pa bar da vidis koliko je bebica napredovala :rolleyes: ...Znam da si na pocetku imala lose iskustvo jer su rekli da plod kasni, ali po meni ova doktorica u Kuli ne moze da se poredi sa doktorima iz Vrbasa, ni po strucnosti ni po nicemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke,ajde budjenje,stakwd-kafica.jpg ste se uspavale,nema nigde nikoga :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ddn-rodite.jpg

:lol: :lol: :lol:

Jaooo bas je luda slicica. Da ne bih ovako prosla ne useljavam bebu u krevet, pa ni ja ne delim sa njom njen krevetac :P:lol:

Dobro jutro devojke,ajde budjenje,stakwd-kafica.jpg ste se uspavale,nema nigde nikoga :rolleyes:

Dobro jutro i od mene. Evo ja poranila jutros, cekam patronoznu sestru da dodje :blink:

Ja cu ovu kaficu sa slagom :rolleyes:

Nema buba mare da nam se javi, verovatno ce danas izaciiz bolnice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke! Ja sam imala nocne more, skoro da i nisam spavala. Sva sam sludjena :wacko: U pola 11 idem na kontrolu. Samo da sve bude dobro...Bas su mi bili ruzni snovi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke! Ja sam imala nocne more, skoro da i nisam spavala. Sva sam sludjena :wacko: U pola 11 idem na kontrolu. Samo da sve bude dobro...Bas su mi bili ruzni snovi :(

Dea naravno da ce sve biti ok.verovatno si se previse opteretila sa kontrolom i sa svim pa otud ti snovi,cekamo te da se javis :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene :) Dea i ja sam imala ruzne snove ali pokusavam da ne mislim nista lose..JAvi nam se s lijepim vijestima.

Trebala sam danas na ctg ali posto je uskrs necu,sutra cu otici :)

Sestra mi treba stici iz Bosne pa sam ko na iglama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej Jenny, zvacu ujutru bolnicu pa cu pitati. Jel imas u planu uskoro da ides tamo? Ipak je tamo bolji uz nego u Kuli, pa bar da vidis koliko je bebica napredovala :rolleyes: ...Znam da si na pocetku imala lose iskustvo jer su rekli da plod kasni, ali po meni ova doktorica u Kuli ne moze da se poredi sa doktorima iz Vrbasa, ni po strucnosti ni po nicemu.

icicu tek krajem aprila il pocetkom maja,da widim kako bebac napreduje,sto se tice onog loseg iskustwa,pa to nema weze,swi mogu da pogrese,drugih zamerki na njih nemam,ljubazni su i swe,cak su me zadnji put primili bez zakaziwanja,ipak mi je bolje da idem u wrbas nego u sombor jer iz sombora stwarno nosim traume...sad u cetwrtak idem kod doktorice da joj dam rezultate krwi pa cu snjom wideti kad je najbolje da idem za wrbas na uz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.