Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Drage moje..

Hvala puno Vama i vasim bebicama na lepim zeljama i cestitkama...puno vas pozdravljamo hana i ja...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nas...bili do Delta sity-ja da prosetamo, bebana je bas bila dobra, malo spavala, malo bila budna. I naravno polizali sladisu u MC-u :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece devojke...

Vidim Masa nam se sprema :P fino, bas fino

Ja danas sa decom lepo provela dan (nekad ni sama ne kontam da imam dvoje dece!), sad ih smestila u krevet, okupala se i cekam dragog sa posla ;)

Top Gun na tv Avali, ako nekog zanima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nigde nikoga... :unsure:

Samo da vam se javim, sve cekam da li ce se mali svrca buditi za podoj pa da spavam...

Stvarcice za bebe su vam preslatke, ja sam dobila jos 2 paketica stvari i verujte mi da ne znam kada ce ona stici sve to da obuce :rolleyes: a presvucem je par puta dnevno jer bljucka... dobila sam prvo od bratove dece, pa od jedne mamine drugarice i sada od druge koja inace ide da zivi u Austriji i kaze slace mi jednom mesecno paketic sa stvarima... milina! :) I da - dobila je za razne uzraste, tako da mi je i to super! Bas sam sreckovic...:) Kalina je dobila baletankice na koje sam odlepila, ko je video na FBu a ko nije postavicu ovde da vidite...

Sve ste mi ok, sto je najbitnije, ljubim vas sve puunoooo!!!

ibi-020420.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet ne mogu da spavam :angry: kisa pada,vreme je odvratno,ma uzas,juce i danas je deciji sajam pa mozda odvedem malog da nam prodje dan,jel ne mozemo nigde napolje a i to je bas lepa manifestacija za njih :rolleyes: Kako ste mi vi devojke,sta ima novo....Olja sandalice su preslatke :rolleyes: daj nam neku skoriju slicicu od Kaline da je vidimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage moje

Kako ste mi jutros po ovom tmurnom i ruznom vremenu ...bar je takvo kod mene :(

Da vas pitam nesto? Mozda znaju i buduce mamice, ali vjerovatno vise mamice koje cekaju drugu bebusku.

Sinoc sam lezala, kad mi je sincic se igrao u drugoj sobi...a onda se culo bummmm i on je poceo da vristi i place ( pao je i udarijo se, a poznavajuci njega on place kad ga bas zaboli), skocila sam iz lezeceg polozaja u sekundi i otrcala do sobe njegove a tad me je presjeklo po dnu stomaka ...takav snazan bol...

Skocila i potrcala...to je do sinoc bilo neizvodljivo, ali u onom strahu...sve je moguce bilo.

Od sinoc me toliko boli , imam osijecaj da me boli tamo gdje se spajaju noge s gornjim dijelom tijela i imam osijecaj da ne mogu da skupim noge...

Dok lezim dobro je , ali kad moram da ustanem i hodam...to je malo teze :unsure:

JA se bas napisa...ai mi sad nesto lakse kad sam se pozalila vama.

I da...moj veliki djecak se udarijo, ali je dobro prosao kako je moglo biti, umrla sam od straha.

Poljubac od nas :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima!

Majo verovatno ti je to od iznenadnog cimanja, skočila si na noge i cimnula pa te zabolelo. Jel osetiš bebuškicu u stomaku normalno kao do sad?

Mene već par dana uhvate neki nezgodni grčevi u preponama, ponekad ne mogu da hodam od bolova.Traje po par minuta pa me prođe. Kako ste trudnice i mamice, danas je jako hladno, vreme kao stvoreno za spavanje. Mi danas idemo na Uskrs kod kumova, a ja ne smem ništa slano da jedem. <_< Kako ću izdržati a da ne probam šunku nije mi jasno. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od nas :D

MAjo tako mene boli uvijek :D Jos me kao i Deu grcevi hvataju u listovima nogu prekonaksinoc(ako sam dobro napisala :D ) me uhvatio u lijevom listu i nisammogla stati na nogu do jutros i jutros po belaju me uhvati u desnom listu noge i sad nemogu ni na nju da stanem..Ali da vi vidite tih sokova u snu me uhvati i ja se derem a mm odma skace jel se poradjas :lol: ja kazem samo grc on jadan ne vidi prst pred okom uhvati masirati nogu :D Dusa moja :rolleyes:

Olja baletankice su preslatke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od nas :D

MAjo tako mene boli uvijek :D Jos me kao i Deu grcevi hvataju u listovima nogu prekonaksinoc(ako sam dobro napisala :D ) me uhvatio u lijevom listu i nisammogla stati na nogu do jutros i jutros po belaju me uhvati u desnom listu noge i sad nemogu ni na nju da stanem..Ali da vi vidite tih sokova u snu me uhvati i ja se derem a mm odma skace jel se poradjas :lol: ja kazem samo grc on jadan ne vidi prst pred okom uhvati masirati nogu :D Dusa moja :rolleyes:

Olja baletankice su preslatke :D

xexex tako je i mm pre neku noc skocio kad me je uhwatio grc u nozi,jaaaadan pomislio da se poradjam... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od nas :D

MAjo tako mene boli uvijek :D Jos me kao i Deu grcevi hvataju u listovima nogu prekonaksinoc(ako sam dobro napisala :D ) me uhvatio u lijevom listu i nisammogla stati na nogu do jutros i jutros po belaju me uhvati u desnom listu noge i sad nemogu ni na nju da stanem..Ali da vi vidite tih sokova u snu me uhvati i ja se derem a mm odma skace jel se poradjas :lol: ja kazem samo grc on jadan ne vidi prst pred okom uhvati masirati nogu :D Dusa moja :rolleyes:

Olja baletankice su preslatke :D

Preksinoć? :) Mene u preponama, ne u listovima.I baš ume da bude nezgodno, ukoči mi se noga pa je vučem. Ja sam se ponadala sinoć da će da mi krene porođaj, nekako mi delovalo kao da hoće, ali neće ova mala napolje...Samo me zeza. Neću previše da kukam, ali stvarno mi je već sad teško...Možda da mogu normalno da hodam bilo bi mi lakše,ali meni treba 10 min da se obujem,noge su mi kao balvani :( I peku me kao da me kopriva ožarila. Pitanje za Jenny: Da li si bila skoro u Vrbasu u bolnici? Ja treba sutra u 11 da idem, ali mi rekli da nazovem i da pitam hoće li raditi jer su menjali prozore na ginekologiji, renovirali su i porodilište valjda pa niko ne zna jel ginek.radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preksinoć? :) Mene u preponama, ne u listovima.I baš ume da bude nezgodno, ukoči mi se noga pa je vučem. Ja sam se ponadala sinoć da će da mi krene porođaj, nekako mi delovalo kao da hoće, ali neće ova mala napolje...Samo me zeza. Neću previše da kukam, ali stvarno mi je već sad teško...Možda da mogu normalno da hodam bilo bi mi lakše,ali meni treba 10 min da se obujem,noge su mi kao balvani :( I peku me kao da me kopriva ožarila. Pitanje za Jenny: Da li si bila skoro u Vrbasu u bolnici? Ja treba sutra u 11 da idem, ali mi rekli da nazovem i da pitam hoće li raditi jer su menjali prozore na ginekologiji, renovirali su i porodilište valjda pa niko ne zna jel ginek.radi.

Nije preksinoc jos jedna noc iza :D Znam kako to boli ruzno :S Mene bolucka stomak kao da ccu da dobijem kad imam kontrakcije,a tad mi se stegne stomak ne mogu da dahnem :blink:

A sinoc me mali gurao i nogama i rukama u glavom ma ne znam vise ni ja cim i bas bas mi je bilo neugodno :blink: Ja kad sam u cetvrtak bila u kinu i na pola filma odem u wc vjeruj da sam jedva stala na noge koliko su pekle bas sam se bila prepala nisam znala sta je a kad sam dosla kuci imala sam sta i da vidim isto balvani sto ti kazes :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xexex tako je i mm pre neku noc skocio kad me je uhwatio grc u nozi,jaaaadan pomislio da se poradjam... :lol: :lol: :lol:

Meni moj kaze ne moze me vise gledati kako se patim jer bas imam bolove grozne kada se krecem nekad mu i ne kazem ,ali mi vidi na licu koliko me boli..A i onda kaze jedva cekam da vidim malog sincica hajde vise i onda uzme stomak i kaze hajde izadji moliiiiim te :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pričate o tim kontrakcijama, a ja iskreno ne znam da li sam ih do sada 3 puta osetila? Ma nisam sigurna ni da su to i bile kontrakcije. Jel to normalno??? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pričate o tim kontrakcijama, a ja iskreno ne znam da li sam ih do sada 3 puta osetila? Ma nisam sigurna ni da su to i bile kontrakcije. Jel to normalno??? :huh:

Ja ne znam sta da ti kazem meni je nenormalno sto ih ovoliko imam..Zna mi krenuti i prestane na min i opet i sve tako ali su bezbolne sreca,samo u zadnje vrijeme bas osjetim pritisak dole kao da ce mi dijete ispasti i ono boluckanje kao da cu dobiiti ali ni to nije nesto extremno da kazem evo ga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao moram opet da vam se pozalim,malopre sam se vratila sa pijace i kada sam dosla kuci odem u wc.kad ono opet izasala ta gusta sluz braonkaste boje,danas malo vise nego juce :blink: opet sam se uplasila,ne znam sta je to,negde sam citala da taj cep ispada i po par dana,ja ne znam sta da mislim vise,a pritisak mi je dole sve jaci i jaci,trckam u wc svaki cas :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao moram opet da vam se pozalim,malopre sam se vratila sa pijace i kada sam dosla kuci odem u wc.kad ono opet izasala ta gusta sluz braonkaste boje,danas malo vise nego juce :blink: opet sam se uplasila,ne znam sta je to,negde sam citala da taj cep ispada i po par dana,ja ne znam sta da mislim vise,a pritisak mi je dole sve jaci i jaci,trckam u wc svaki cas :huh:

MasaS sto ne odes na pregled mozda ces brzo da se porodis ja bih za svaki slucaj otisla...Meni je isto pritisak dole bas jak ali drzim se nekako.Ne mogu da hodam jer imam osjecaj da ce beba ispasti :D A da mojoj rodiici kad se pokazalo ta braonkasta sluzz otisla se istusirati i u bolnicu i ujutro se porodila :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bacila pogled na Vase tikere,ne mogu da verujem kako su se termini priblizili,sve ste bile u aprilu,kad vec dodje april :blink:

Dea,Maya82,mm88,Sabina,jos samo malo :rolleyes: Nadam se da neku nisam izostavila.

Maso,nas su u skolici ucili da sluzni cep nije alermantan znak da je porodjaj poceo, tako da moze uslediti porodjaj do dve nedelje posle ispadanja. Najbolje je da se javis lekaru,pa ce ti on najbolje reci,ako nije nista lako ces se ti vratiti kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima!

Majo verovatno ti je to od iznenadnog cimanja, skočila si na noge i cimnula pa te zabolelo. Jel osetiš bebuškicu u stomaku normalno kao do sad?

Jutro i od nas :D

MAjo tako mene boli uvijek :D

Bebusku osijetim isto :rolleyes: vrti se, kao da kosarke igra :lol:

Ali bolovi su katastrofa...ne mogu da hodam...

Imam osijecaj da ce mi noge otpasti...a dole pritisak strasan :unsure:

Hvala cure moje :wub:

MasoS , primaklo se, primaklo :wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bacila pogled na Vase tikere,ne mogu da verujem kako su se termini priblizili,sve ste bile u aprilu,kad vec dodje april :blink:

Dea,Maya82,mm88,Sabina,jos samo malo :rolleyes: Nadam se da neku nisam izostavila.

Maso,nas su u skolici ucili da sluzni cep nije alermantan znak da je porodjaj poceo, tako da moze uslediti porodjaj do dve nedelje posle ispadanja. Najbolje je da se javis lekaru,pa ce ti on najbolje reci,ako nije nista lako ces se ti vratiti kuci.

Primaklo se Milancice :wub: ali ja nesto nemam taj osijecaj, dok ne pogledam moj tiker :unsure: Ja sve gledam u onaj spisak i vidim da sam daleko ...pa i ne mislim da cu brzo .... :blink:

Poljubac za tebe i Saru :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primaklo se Milancice :wub: ali ja nesto nemam taj osijecaj, dok ne pogledam moj tiker :unsure: Ja sve gledam u onaj spisak i vidim da sam daleko ...pa i ne mislim da cu brzo .... :blink:

Poljubac za tebe i Saru :wub: :wub: :wub:

E ja od jutros jedva do wc-a dolazim koji posjecujem non stop ne znam ni sto izlazim iz njega :D Pritisak,a tek bolovi da ti ne pricam :blink: Ali moram da tripim sta cu dok se ne porodim nema nam spasa :D

A ja kad vidim da mi se broji u danima pa to je jos samo malo sok dozivim ne znam hocu li se prepasti kad pocne porodjaj ili sta nemam pojma kako cu reagovati sad osjecam ove bolove i ono navikla sam se i nije me strah jer znam da tako treba jer sam bila premrsava prije trudnoce sa 44 kg sam ostala trudna a sad imam 61kg. Beba me fakticki gura i udara direktno dole na izlaz i u rebra imam osjecaj da ce da ispadne :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebusku osijetim isto :rolleyes: vrti se, kao da kosarke igra :lol:

Ali bolovi su katastrofa...ne mogu da hodam...

Imam osijecaj da ce mi noge otpasti...a dole pritisak strasan :unsure:

Hvala cure moje :wub:

MasoS , primaklo se, primaklo :wub::rolleyes:

Mayo nije to nista strasno,verovatno si istegla taj donji misic stomaka,a on je ionako sada vec neko vreme opterecen bebicom pa mu malo treba da se istegne proci ce to brzo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala 56kg, a sada 77..previše sam se ugojila :(

I ne mogu da verujem da mi je termin za tačno dve nedelje. Jel još nekoj trudnici smeta gužva, ljudi ili je to samo do mene? Ne mogu da podnesem da budem u prostoriji sa puno ljudi gde svi uglas pričaju...unervozim se. Mi smo malopre stigli sa ručka i tako bih legla da spavam jer sam premorena, ali najavili nam se gosti. Poludeću. A tek dim od cigara što ne mogu da podnesem, a ovi gosti su strastveni pušači,užas! Ali rekla sam mm da im kaže da mi jako smeta dim i da ne smeju da zapale.

Maso mojoj drugarici je ispao sluzni čep 2 dana nakon što je prestala da pije Partusisten,a porodila se 10 kasnije kasnije. Ti prati situaciju ili pitaj doktora za savet,on/ona ipak najbolje zna. Maya bitno je da je bebuška aktivna, ali ako ti se nastave bolovi bolje pitaj doktora šta bi to moglo biti. Možda nas i i uskoro iznenadiš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam bacila pogled na Vase tikere,ne mogu da verujem kako su se termini priblizili,sve ste bile u aprilu,kad vec dodje april :blink:

Dea,Maya82,mm88,Sabina,jos samo malo :rolleyes: Nadam se da neku nisam izostavila.

Maso,nas su u skolici ucili da sluzni cep nije alermantan znak da je porodjaj poceo, tako da moze uslediti porodjaj do dve nedelje posle ispadanja. Najbolje je da se javis lekaru,pa ce ti on najbolje reci,ako nije nista lako ces se ti vratiti kuci.

Pa i ja mislim da nije alarmantno,zato i ne bih da se cimam da idem kod njega,svakako imam u cetvrtak zakazan opet pregled i skrining,a u sredu ctg,valjda cu izdrzati do tad :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala 56kg, a sada 77..previše sam se ugojila :(

I ne mogu da verujem da mi je termin za tačno dve nedelje. Jel još nekoj trudnici smeta gužva, ljudi ili je to samo do mene? Ne mogu da podnesem da budem u prostoriji sa puno ljudi gde svi uglas pričaju...unervozim se.

Po onim slikama na fejsu meni ne izgledas uopste da si se ugojila ikako vjerovatno si kao i ja bila mrsava puno...A sto se tice guzve ja nekad ne mogu da podnesem ,a nekad mogu...Kako kad mi hormoni dozvole..A sto se tice pusenja kod mene se u stanu ne pusi tako da se ne brinem oko toga ima balkon a kome se ne svidja nek ne dolazi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po onim slikama na fejsu meni ne izgledas uopste da si se ugojila ikako vjerovatno si kao i ja bila mrsava puno...A sto se tice guzve ja nekad ne mogu da podnesem ,a nekad mogu...Kako kad mi hormoni dozvole..A sto se tice pusenja kod mene se u stanu ne pusi tako da se ne brinem oko toga ima balkon a kome se ne svidja nek ne dolazi :D

Pa da, bila sam dosta mršava pre trudnoće, a sad još i otičem, ma kao bumbar sam. Samo što ne puknem. Kod nas isto na terasi napolju zapale, ali mene jako iznerviraju neki ljudi što dođu i onda kao: ma šta ako si trudna i moja žena je bila trudna i još je i pušila pa ni njoj ni bebi sad ništa ne fali. Pa dobro druže tvoja žena je tvoja žena, ja neću da se trujem. Uh već me sad nervoza hvata jer znam da će doći...A možda mi je samo dan takav,nemam pojma. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.