Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Prvi ctg imam u ponedeljak 9.aprila, a termin mi je 22.april. I ja mažem sa pavlovićevom i dok se ne porodim sa tom kremom ću mazati pa ću preći na lanolin jer se on ne ispira i nije štetan za bebicu. Raspitaj se u apotekama kod vas da li ima neka krema za bradavice, a da ne smeta bebi dok je budeš dojila. Kod nas ne dozvoljavaju obične uloške jer većina njih imaju onaj najlon koji ne dozvoljava koži/rani da diše,zato se koriste mrežasti, isto tako i sa mrežastim gaćama. Ja imam 4 komada i mislim da mi je to dovoljno.Možeš prati te gaće, tako da mislim da će ti biti dovoljno tih par komada što imaš.Kad se malo oporaviš i kad dođeš kući iz bolnice onda obuci obične gaćke. :)

Nama je babica iz školice za trudnjače savetovala da koristimo te mrežaste gaćice još bar dve nedelje po dolasku kući zbog provetravanja, a mrežaste uloške sve vreme dok se lohije ne ocede. I ja za sad imam četvoro mrežastih i planiram naravno da ih perem kada dođem doma. Nema šanse da kupujem nove svakoga dana i ovako smo blizu bankrota kad skontamo šta nam još sve treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je babica iz školice za trudnjače savetovala da koristimo te mrežaste gaćice još bar dve nedelje po dolasku kući zbog provetravanja, a mrežaste uloške sve vreme dok se lohije ne ocede. I ja za sad imam četvoro mrežastih i planiram naravno da ih perem kada dođem doma. Nema šanse da kupujem nove svakoga dana i ovako smo blizu bankrota kad skontamo šta nam još sve treba.

Videcete i same da obicne gacice necete moci da nosite posle porodjaja, cak i da hocete. Ja sam do pre koji dan nosila mrezaste gacice, znaci 3 nedelje od porodjaja, pogotovu sto sam puno sivena i sa strane gde sam pukla, pa taj gnoj sto izlazi iz rane curi na ulozak, i videcete da ce vam najvise prijati mrezaste gacice. A ionako ste kuci, pa ko ce videti kakve gacice nosite, najbolje su one koje vam prijaju, a u pocetku rana mora da dise i susi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam danas kupila te mrezaste gacice ali samo dva komada,sa prvim ih nisam koristila jel mi stvarno nisu trebale,u porodilistu sam imala samo ulozak a kada sam dosla kuci koristila sam obicne pamucne gacice,ali na prvom porodjaju nisam ni popucala niti su me sili,tako da sam dobro prosla,e sad videcemo kako cu sad,ali ako mi bude trebalo dokupicu posle :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja pa tvoja Kalina će da bude mali bumbarčić, :) samo neka ona što duže siki! Super je što imaš toliko mleka :)

a neee, nece! Moje dete vec sada stice zdrave zivotne navike - vise manjih obroka dnevno :lol: :lol: :lol: kao i njena mama :)

Samo sto je mama danas, osim rucka, pojela pola sladoleda (onaj Strauss chees cake) i Mars moj omiljeni, bez njega dan ne prolazi...i izgleda da cu se ugojiti ako ovako nastavim... :wacko:

U poned. idemo kod pedijatra, bas me zanima koliko je napredovala...

KISS ZA SVE TRUDNICE, MAMICE I BEBICE :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od nas dve!

Ceo dan nam nije radio internet.

Cula sam se sa Bubamarom, Milica i ona su odlicno, beba lepo siki, a ona kaze tako se lepo oseca kao da se nije poradjala, samo je malo zatezu konci. Sutra ce mozda kuci, ili u ponedeljak.

Sve vas je pozdravila puuunooo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan i od nas dve!

Ceo dan nam nije radio internet.

Cula sam se sa Bubamarom, Milica i ona su odlicno, beba lepo siki, a ona kaze tako se lepo oseca kao da se nije poradjala, samo je malo zatezu konci. Sutra ce mozda kuci, ili u ponedeljak.

Sve vas je pozdravila puuunooo :wub:

Super, bas mi je drago da su ok. Jedva cekam da vidim slicicu Milice :rolleyes:

Kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, bas mi je drago da su ok. Jedva cekam da vidim slicicu Milice :rolleyes:

Kako si ti?

Ja sam dobro, hvala na pitanju, sinoc smo isli na ctg, dr kaze da je odlican, u sledeci cetrvtak opet, tad ce da mi ispise sve upute za analize koje trebaju za porodjaj, 17og u Misovic na kontrolu...

Sta radi Sarica lepotica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kada ste vi krenule na ctg,meni ovde jos uvek nisu zakazali,pa zelim malo da se informisem.A te mrezaste gace,koliko komada treba,meni je sveki poslala 3 kom iz Srbije,da to nije malo?I te mrezaste uloske,gde ih mogu nabaviti jer ne znam da li imaju ovde...jel mogu one obicne i da li trebaju da budu ogromne velicine ili normalne?Ja grudi i bradavice mazem sa pavlovicevom kremom,i da li mogu s tim do kraja trudnoce da ih mazem?Jel mora onaj lanolin?uh,bas imam dosta pitanja :rolleyes:

Jelo to izgleda sve zavisi od doktora, evo ja sam sinoc isla na prvi ctg, a tek za nedelju dana ulazim u 9-i.

Ja sam mislila da kupim 2 pakovanja tih mrezastih gacica, u jednom ima 5 komada, valjda mi je 10kom sasvim dovoljno. A uloske cu uzeti 2-3 pakovanja za bolnicu, pa ako mi zatreba jos donece mi muz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobro, hvala na pitanju, sinoc smo isli na ctg, dr kaze da je odlican, u sledeci cetrvtak opet, tad ce da mi ispise sve upute za analize koje trebaju za porodjaj, 17og u Misovic na kontrolu...

Sta radi Sarica lepotica?

Super, jos malo i ulazis u 9ti mesec. Evo Sara i tata spavaju, dok mama igra igrice :lol::D Postavila sam sliku u slike moje dece pa mozes videti, slika je od prekjuce :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masa super,pripremaj se polako i uzivaj u tome :) ...A kada ste vi krenule na ctg,meni ovde jos uvek nisu zakazali,pa zelim malo da se informisem.A te mrezaste gace,koliko komada treba,meni je sveki poslala 3 kom iz Srbije,da to nije malo?I te mrezaste uloske,gde ih mogu nabaviti jer ne znam da li imaju ovde...jel mogu one obicne i da li trebaju da budu ogromne velicine ili normalne?Ja grudi i bradavice mazem sa pavlovicevom kremom,i da li mogu s tim do kraja trudnoce da ih mazem?Jel mora onaj lanolin?uh,bas imam dosta pitanja :rolleyes:

Jelo,mrezaste gacice imas da uzmes u Bimbo store,ja sam uzela 5 komada,a trebale su mi 10,a mrezaste uloskice ja nisam koristila isto tamo imas uloske za porodilje one bas velikeee...

Ako ti je sve u redu sa trudnocom tek na dan termina ides na ctg,ne pre toga,tako da se ne brini...:)

Pavloviceva mast je super,mada meni nista nije pomogla,ipak imam strije. Jedna moja prijateljica mii je rekla da je najbolje ono ulje za bebe,kaze daje vlaznost kozi i ne puca mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam se sa Bubamarom, Milica i ona su odlicno, beba lepo siki, a ona kaze tako se lepo oseca kao da se nije poradjala, samo je malo zatezu konci. Sutra ce mozda kuci, ili u ponedeljak.

Sve vas je pozdravila puuunooo :wub:

Super! Drago mi je sto je Buba Mara dobro prosla, jedva cekam da cujem detalje :)

Sabina jesi zvala doktora???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wo-555596.jpg Evo malo poslastice za ovo ruzno vreme :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Drago mi je sto je Buba Mara dobro prosla, jedva cekam da cujem detalje :)

Sabina jesi zvala doktora???

Jesam kaze da dok ne svrbi i ne pece nije nista.Cistim se pa zato je to tako..:)

I meni je drago za Buba Maru da je dobro prosla plasila se puno radi trombocita onih eto sad je vidjela da se djaba plasila :D

Kako si ti Dea jel imas neke simptome ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelo, ja tek sad vidim na tikeru da ste odlucili da Vam se devojcica zove Tamara .

Jako lepo ime :rolleyes:

Hvala Milankaa :wub::) Sta radi malena?Poljubac za vas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi ctg imam u ponedeljak 9.aprila, a termin mi je 22.april. I ja mažem sa pavlovićevom i dok se ne porodim sa tom kremom ću mazati pa ću preći na lanolin jer se on ne ispira i nije štetan za bebicu. Raspitaj se u apotekama kod vas da li ima neka krema za bradavice, a da ne smeta bebi dok je budeš dojila. Kod nas ne dozvoljavaju obične uloške jer većina njih imaju onaj najlon koji ne dozvoljava koži/rani da diše,zato se koriste mrežasti, isto tako i sa mrežastim gaćama. Ja imam 4 komada i mislim da mi je to dovoljno.Možeš prati te gaće, tako da mislim da će ti biti dovoljno tih par komada što imaš.Kad se malo oporaviš i kad dođeš kući iz bolnice onda obuci obične gaćke. :)

Hvala Dea,pa tako cu i da uradim,pracu ih,mislim ako bas zafali rece mi MilMar gde ovde da ih mm nabavi...u tom slucaju.Hvala puno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelo,mrezaste gacice imas da uzmes u Bimbo store,ja sam uzela 5 komada,a trebale su mi 10,a mrezaste uloskice ja nisam koristila isto tamo imas uloske za porodilje one bas velikeee...

Ako ti je sve u redu sa trudnocom tek na dan termina ides na ctg,ne pre toga,tako da se ne brini...:)

Pavloviceva mast je super,mada meni nista nije pomogla,ipak imam strije. Jedna moja prijateljica mii je rekla da je najbolje ono ulje za bebe,kaze daje vlaznost kozi i ne puca mnogo.

Hvala MillMar znaci ima ih u IO BIMBO koliko sam razumela,pa ako zafali za svaki slucaj da znam mm-a gde da ga posaljem.Znaci ctg-a nema pre termina...A za strije,to vise ne znam ni ja sama sta nisam koristila,takva mi je koza izgleda :rolleyes: Hvala MilMar puno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam kaze da dok ne svrbi i ne pece nije nista.Cistim se pa zato je to tako..:)

I meni je drago za Buba Maru da je dobro prosla plasila se puno radi trombocita onih eto sad je vidjela da se djaba plasila :D

Kako si ti Dea jel imas neke simptome ? :D

Znaci Sabina,da je sve ok :) E pa super,bar vise ne moras da brines :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

wo-555596.jpg Evo malo poslastice za ovo ruzno vreme :rolleyes:

Njam,njam Maso!Sve bih ovo ja poruckala sad :D ,ali idem da dovrsim gibanicu koju sam pravila danas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece drage moje :rolleyes:

Evo i nas...cisto da se javimo i da vidimo jeste dobro .

Mi idemo u skolicu , radimo zadatke, pripremamo se ... :rolleyes:

I mi smo poceli polako da se spremamo...za pocetak kupila par stvarcica za mene, za bolnice :huh: tek danas svatih da se blizi i meni :blink:

Maso rekla sam ja fino tebi ti ces prije nas sviju :P:lol:

Bookaa SRECAN ROĐENDAN DRAGA :wub: :wub:

Veliki poljubac za sveeeeeeee :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelo tako je bitno je da je ok :) Masooooooooooo opasna si sa ovim slatkom pojest cu si prste :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelo tako je bitno je da je ok :) Masooooooooooo opasna si sa ovim slatkom pojest cu si prste :P

:lol: :lol: ... ja cu monitor od racunara da pojedem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: ... ja cu monitor od racunara da pojedem :lol:

Uh sad bi moja majka rekla jesi mi slaba :lol::P

Ode da spavam nesto me sve baca :P

Laku noc svima :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja hocu samo malo da vas zasladim,ne mogu drugacije nego da postavljam ove slike od kojih nam ide voda na usta :rolleyes: odoh i ja u krevet da odmorim,danas mi je nesto dan bezveze,a i sutra imam posla po kuci ukljucujuci i peglanje :angry: Laku noc svima,lepo spavajte,pa se kucamo sutra :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam kaze da dok ne svrbi i ne pece nije nista.Cistim se pa zato je to tako..:)

Kako si ti Dea jel imas neke simptome ? :D

Evo vidi koliko je sati, tek sada odgovaram....Malopre su nam se gosti razisli, ledja me jakooooo bole, ali to je od umora,istusirala sam se i jedva cekam da legnem.Naporan mi je bio dan, junacki sam izdrzala :D Nemam ja nikakvih simptoma, ne verujem da cu skoro, ali ko zna. To se sve moze u trenutku promeniti. :) Drago mi je da si ok, sada si mirna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, nakon rekordno loše (ne)prospavane noći, samo da svima poželim dobar jutar. Nadam se da ste se sve bolje odmorile nego ja i da ste spremne da uživate u još jednom danu (iako je vreme kanda nešto šmrljavo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.