Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala ti u njegovo ime :)

Jel osećaš jak pritisak dole? Beba je aktivna jel tako? Ne znam šta da ti kažem....Tad si bila zatvorena, ali to se brzo može promeniti, a termin je blizu. Ja bih otišla u bolnicu da proverim to. Ali neću da ti pametujem. :)

Pristisak uvijek osjecam,a to mi je rekao zato sto mi je beba nisko i sto je namjestena za izlazak ali vidjet cu jos da mi dodje mm od doktora pa da nazovem da pitam sta bi moglo biti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka, sanjala sam te nocas......kao dosla ti u moju sluzbu (posto moja sluzba staje u jednu kancelariju), ja sam ti sef, pa se dogovaramo gde da sednes, za koji sto, donosim ti racunar i sluzbeni telefon, moje zaposlene pocinju da te obucavaju za posao...

Valjda mi podsvesno nedostaje posao i to okruzenje :unsure:

Hehehe lep san. I meni tako nedostaje da radim,da imam neke obaveze. Ja nisam radila pre trudnoce,napustila posao. Jedva cekam kad cu malu moci da vodim u jaslice a ja da radim ili bar da se na leto vratim studiranju pa da to zavrsim.

Milankaa, kako to mislis nije proslo sest meseci pa morate oboje da idete :blink:

Ja nisam znala za to, necemo ni mi biti u braku sest meseci kada se beba rodi, a koliko znam rok za prijavu deteta je deset dana!!! Jl to vazi za celu Srbiju ili ...

To je neki zakon od skoro, i tako je u Bg. Mm je isao sam i vratili su ga,a meni su jos u porodilistu dok sam bila rekli da moramo zajedno da idemo,maticar dolazi u porodiliste da uzme podatke,ali ja nisam verovala da trebamo oboje ici,ranije je mogao samo otac da prijavi bebu. I kad odes da prijavis bebu svi papiri te cekaju gotovi,samo potpises. Rok za prijavu bebe je mesec dana,mi smo tek prosle nedelje prijavili bebu. U opstini Savski venac se prijavljuju bebe rodjene u Misovicu,Frontu i Visegradskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pristisak uvijek osjecam,a to mi je rekao zato sto mi je beba nisko i sto je namjestena za izlazak ali vidjet cu jos da mi dodje mm od doktora pa da nazovem da pitam sta bi moglo biti..

Sabina, moras obavezno da ili odes kod lekara ili da ga pozoves, mozda si se otvorila, ali svakako zelen sekret moras da iskontrolises, pogotovo sto si blizu termina, jer ne bi bilo dobro da imas bakterije na porodjaju.

Ja sam imala kandidu i to malo, pre desetak dana, pa mi dao doktor vaginalete, i proslo me je, sad imam malo zuckastog sekreta

I kako ti je muz, sta su njemu rekli na kraju, nisam to ispratila ako si vec pisala...

Dea, bas si me nasmejala, ovo jos nisam cula :lol: i divno sto muzu pravis kolace, srecan vam rodjendan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je neki zakon od skoro, i tako je u Bg. Mm je isao sam i vratili su ga,a meni su jos u porodilistu dok sam bila rekli da moramo zajedno da idemo,maticar dolazi u porodiliste da uzme podatke,ali ja nisam verovala da trebamo oboje ici,ranije je mogao samo otac da prijavi bebu. I kad odes da prijavis bebu svi papiri te cekaju gotovi,samo potpises. Rok za prijavu bebe je mesec dana,mi smo tek prosle nedelje prijavili bebu. U opstini Savski venac se prijavljuju bebe rodjene u Misovicu,Frontu i Visegradskoj.

Ju, bas ti hvala, nisam imala pojma, ja mu vec pricam i pravim spisak gde da ide i sta od papira da ponese...

U skolici za trudnice na B. brdu mi rekli rok 10 dana, niko ne pomenu opstinu Savski venac, niti da oboje moramo ici.

To je super ako maticar dolazi, znaci, nasi rodni listovi, drzavljanstvo i vencani list - to sve oni sami pripreme :blink: ili sam te pogresno razumela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sabina, moras obavezno da ili odes kod lekara ili da ga pozoves, mozda si se otvorila, ali svakako zelen sekret moras da iskontrolises, pogotovo sto si blizu termina, jer ne bi bilo dobro da imas bakterije na porodjaju.

Ja sam imala kandidu i to malo, pre desetak dana, pa mi dao doktor vaginalete, i proslo me je, sad imam malo zuckastog sekreta

I kako ti je muz, sta su njemu rekli na kraju, nisam to ispratila ako si vec pisala...

Dea, bas si me nasmejala, ovo jos nisam cula :lol: i divno sto muzu pravis kolace, srecan vam rodjendan

Ako ne pece i ne svrbi kao normalno je.Ali jeli moguce da sam se pocela otvarati nakon pregleda jer me je vaginalno pregledao i bas me je i bolilo.

A bakterije nemam jer mi radi briseve svaki pregled.

mm je sad dosao od doktora 17.aprila ima razgovor o jucerasnjim nalazima morao je nositi aparat za ekg 24h uglavnom rade mu sve pretrage ali jos nista nisu otkrili nadam se da i nece i da ce ga proci ovo ! Hvala na pitanju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo,ako nisi sigurna za plodovu vodu,što ne odeš do lekara za svaki slučaj da proveriš.

Ma i da ocu dr radi tek u ponedeljak.... Pa sad pratim dal i dalje ima, posto nema nisam htela jutro da idem do dz....

Jos mi je i haos u kuci, da poludis... Majstor mi juce dosao pijan, i na kraju sve ispalo nekako sareno, nista nije odradio kako treba :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i da ocu dr radi tek u ponedeljak.... Pa sad pratim dal i dalje ima, posto nema nisam htela jutro da idem do dz....

Jos mi je i haos u kuci, da poludis... Majstor mi juce dosao pijan, i na kraju sve ispalo nekako sareno, nista nije odradio kako treba :blink:

Sto bih ga ja najurila kad bi mi dosao takav.Nek ti sad ponovo dodje i fino uradi inace mu nemoj ni platiti :D

Evo i ja pratim svoje stanje pa cu vidjeti sta i kako imam osjecaj kao da nesto curi ko baloncici neki jel tebi tako ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bih ga ja najurila kad bi mi dosao takav.Nek ti sad ponovo dodje i fino uradi inace mu nemoj ni platiti :D

Evo i ja pratim svoje stanje pa cu vidjeti sta i kako imam osjecaj kao da nesto curi ko baloncici neki jel tebi tako ?

E ajd ti lepo nazovi doktora pa pitaj. Nemoj se zezati. I moguce je da si se otvorila nakon pregleda, a beba ti je vec jako nisko tako da....Nazovi ga molim te i reci mu za taj zelenkast sekret i sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje da vam se javim,nisam mogla ranije,posle pregleda smo vodili malog na kej i tobogane,autice itd... Dr.mi je rekao da je prezadovoljan pregledom i da sam samo nedelju dana vise trudna da bi me zadrzao ili porodio sutra :blink: Otvorena sam 2 prsta,grlic mi se skroz skratio bebina glava samo sto ne izadje :mellow: dogovorili smo se za porodjaj i tako...Ej slobodno me pomerajte na spisku jel je rekao da nema sanse da docekam termin,a i on ide na put 29 tako da ce me svakako pre toga poroditi :blink: Ako ne krene porodjaj do tada za 7 dana opet ctg i opet skrining pa ako tada budem 3 prsta otvorena kaze da ce me poroditi,beba danas ima 2.900 :rolleyes: Tako da sam ja sad sva u soku,nisam planirala jos da se porodim :rolleyes:

Pa super Maso !!!:wub: Nigde ne pise pravilo da mora cetrdeset nedelja,sta te briga uskoro se druzis sa svojom bebicom :wub::) Pravo da ti kazem,meni jos niko nista nije rekao sa sigurnoscu kada cu se poroditi,mislim na prognoze,da li ce to biti pre ili posle termina,ali nesto ja imam osecaj da ce to biti bar dve nedelje pre termina,ne znam...nesto se tako osecam....ne mora da znaci al :rolleyes:jedva cekam!!! !!! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ajd ti lepo nazovi doktora pa pitaj. Nemoj se zezati. I moguce je da si se otvorila nakon pregleda, a beba ti je vec jako nisko tako da....Nazovi ga molim te i reci mu za taj zelenkast sekret i sve.

Tjera me stalno u wc kaze mi mama da se cistim sad ali vjerovatno cu u toku dana u bolnicu otici jer me strah nesto da nije ok beba se vrti udara i to je dobar znak ali opet cu za svaki slucaj otici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sabina slazem se sa Deom,bolje ti nazovi radi predostroznosti,bices mirnija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja se vratila iz nabavke po gradu,posto nista nisam pripremila za porodiliste a dr.mi juce rekao da mogu da ocekujem svaki dan da krene porodjaj jel sam otvorena i grlic mi je skracen,pa reko brze bolje da se spremim pa da sam mirna,kupila sam papuce,mrezaste uloske,mrezaste gace,torbu za stvari i tako,svasta nesto,jos da se popakujem i bas me briga :rolleyes: SABINA ja da sam na tvom mestu savetovala bih se sa dr.za taj zelenkast sekret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ne znam sta da mislim :blink: Sinoc sam se nakon tusiranja bas lepo izbrisala peskirom, i u sledecem trenutku samo mi se slilo niz nogu, kao vodica (mala kolicina), posle toga sve sad imam osecaj da mi curka po malo mada mi je onaj dnevni ulozak suv :blink: :blink: :blink:

Dea hvala za link, bas sam malopre citala... al i dalje nemam pojma sta da mislim....

Mm i meni se desavalo to sa sekretom......isto...i obicno posle mokrenja kada se obrisem papirom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masa super,pripremaj se polako i uzivaj u tome :) ...A kada ste vi krenule na ctg,meni ovde jos uvek nisu zakazali,pa zelim malo da se informisem.A te mrezaste gace,koliko komada treba,meni je sveki poslala 3 kom iz Srbije,da to nije malo?I te mrezaste uloske,gde ih mogu nabaviti jer ne znam da li imaju ovde...jel mogu one obicne i da li trebaju da budu ogromne velicine ili normalne?Ja grudi i bradavice mazem sa pavlovicevom kremom,i da li mogu s tim do kraja trudnoce da ih mazem?Jel mora onaj lanolin?uh,bas imam dosta pitanja :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masa super,pripremaj se polako i uzivaj u tome :) ...A kada ste vi krenule na ctg,meni ovde jos uvek nisu zakazali,pa zelim malo da se informisem.A te mrezaste gace,koliko komada treba,meni je sveki poslala 3 kom iz Srbije,da to nije malo?I te mrezaste uloske,gde ih mogu nabaviti jer ne znam da li imaju ovde...jel mogu one obicne i da li trebaju da budu ogromne velicine ili normalne?Ja grudi i bradavice mazem sa pavlovicevom kremom,i da li mogu s tim do kraja trudnoce da ih mazem?Jel mora onaj lanolin?uh,bas imam dosta pitanja :rolleyes:

Ja sam na prvi ctg isla kada sam usla u 9ti,tj u 36 nedelji,mrezaste uloske imas u svakoj apoteci,i ja mislim da tu nema velicina,sve su univerzalne,a sto se tice mazanja bradavica ja ih nemazem nisacim jel nema potrebe,sa prvim detetom sam ih mazala AD kapima i to samo nedelju dana i to je to....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masa super,pripremaj se polako i uzivaj u tome :) ...A kada ste vi krenule na ctg,meni ovde jos uvek nisu zakazali,pa zelim malo da se informisem.A te mrezaste gace,koliko komada treba,meni je sveki poslala 3 kom iz Srbije,da to nije malo?I te mrezaste uloske,gde ih mogu nabaviti jer ne znam da li imaju ovde...jel mogu one obicne i da li trebaju da budu ogromne velicine ili normalne?Ja grudi i bradavice mazem sa pavlovicevom kremom,i da li mogu s tim do kraja trudnoce da ih mazem?Jel mora onaj lanolin?uh,bas imam dosta pitanja :rolleyes:

Ja sam na ctg krenula u devetom mesecu, jednom nedeljno. Ja sam mrežaste gaće koristila kod kuće dva dana, a u bolnici nisam, samo sam držala mrežasi uložak među nogama. Savetujem ti da ih nabaviš u apoteci, jer od običnog uloška može da ti se upali rana, pošto ima najlon, Ti mrežasti ulošci su normalne veličine, to ti je zapravo vata umotana u mrežicu. Grudi sam mazala pavlovićevom u trudnći, a kad sam se porodila par dana mazala lanolin dok su prošle ranice, a sad ne mažem ništa, bradavice se skroz oporavile.

Hoću samo da posavetujem sve buduće mame da peru ranu vodom kad god idu u toalet, da se ne bi inficirala nekom bakterijom, kao mojoj cimerki u bolnici. To je jako važno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MasaS ti bar znas da ces ubrzo blago tebi :D Ja kad sam otisla u utorak na kontrolu ocekivala sam da mi kaze da sam otvorena pored svih bolova sto imam a ono nista :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bih ga ja najurila kad bi mi dosao takav.Nek ti sad ponovo dodje i fino uradi inace mu nemoj ni platiti :D

Evo i ja pratim svoje stanje pa cu vidjeti sta i kako imam osjecaj kao da nesto curi ko baloncici neki jel tebi tako ?

Pa nisu bas baloncici, al onako mi se slilo nije bas ni kapljica vec malo vise... Bilo mi je to cudno posto sam se pre toga bas dobro obrisala peskirom tako da ne mogu reci e bila sam mokra pa zato.... Mislim beba je i dalje vrlo aktivna, osecam je kako se mrda non stop....

Ma de ja ga najurila da ga ne gledam vise, krecenje znamo i sami tako da cemo prepraviti to malo sto ne valja posto je i inace samo ram oko prozora napravio nije ceo zid krecio... Treba srediti sobu i dobro obrisati pa da montiram krevetac, a njega ako cekam ima da potraje to sve do kraja sledece nedelje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MasaS ti bar znas da ces ubrzo blago tebi :D Ja kad sam otisla u utorak na kontrolu ocekivala sam da mi kaze da sam otvorena pored svih bolova sto imam a ono nista :blink:

Ma otvorićeš se kad bude trebalo :rolleyes: meni kad je pukao vodenjak imala sam bolove 23 sata, kontrakcije na 4 min, a nisam se ni tad otvarala. E onda je indukcija odradila posao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na prvi ctg isla kada sam usla u 9ti,tj u 36 nedelji,mrezaste uloske imas u svakoj apoteci,i ja mislim da tu nema velicina,sve su univerzalne,a sto se tice mazanja bradavica ja ih nemazem nisacim jel nema potrebe,sa prvim detetom sam ih mazala AD kapima i to samo nedelju dana i to je to....

ja sad usla u 38-mu nedelju a dr mi rekla prvi ctg tek posle 16-tog sto znaci da mi bas kasno nesto zakazala... Pitanje dal cu i docekati taj ctg... A ako se kao ne porodim do 26-tog onda idem kod nje na pregled, tako da sad nemam ni pojma kakvo je stanje, dal sam otvorena il ne, kakav je grlic... Nista :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej drage moje,pa hvala vam punooooo!!!t4502.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, bas ti hvala, nisam imala pojma, ja mu vec pricam i pravim spisak gde da ide i sta od papira da ponese...

U skolici za trudnice na B. brdu mi rekli rok 10 dana, niko ne pomenu opstinu Savski venac, niti da oboje moramo ici.

To je super ako maticar dolazi, znaci, nasi rodni listovi, drzavljanstvo i vencani list - to sve oni sami pripreme :blink: ili sam te pogresno razumela

To je sad novo, da se sva deca tamo prijavljuju. Imas nekoliko soba i svaka soba(kancelarija) za posebno porodiliste, pa nema guzve.

Jedino sto ti treba od papira kad prijavljujes bebu jeste vencani list, kopija za njih a original na uvid pa ti vracaju. I vase licne karte, nista vise. A maticar te u porodilistu ispita sve tvoje podatke i tvog muza, kad je rodjen, gde, sta...i sve ti je to vec upisano tamo, tako da nema u opstini zadrzavanja duze od 5min. I tu na Savskom vencu dele neke male kesice za bebe sa knigama i neke kremice, sampone...mala pakovanja.

I izvod se ceka nedelju dana od kad odes da je prijavis, a mozes ga uzeli u bilo kojoj opstini, ne moras na Savskom vencu, ja uzela na Zvezdari i ne placa se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej drage moje,pa hvala vam punooooo!!!t4502.gif

Jelo, ja tek sad vidim na tikeru da ste odlucili da Vam se devojcica zove Tamara .

Jako lepo ime :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sad usla u 38-mu nedelju a dr mi rekla prvi ctg tek posle 16-tog sto znaci da mi bas kasno nesto zakazala... Pitanje dal cu i docekati taj ctg... A ako se kao ne porodim do 26-tog onda idem kod nje na pregled, tako da sad nemam ni pojma kakvo je stanje, dal sam otvorena il ne, kakav je grlic... Nista :unsure:

Isti slučaj i kod mene...

A kako sam danas krenula, ako se ne porodim ništa nisam uradila :) Evo sada sam tek sela, od 11 sam u kuhinji i spremam kolače i tortu. Još mi jedan fil nije uspeo pa sam se iznervirala. <_< Ali stavila sam na kolač pa ako se gostima ne sviđa neka ne jedu,drugi ne mogu da pravim. A nogeeeee kao baloni.Nikada nisam imala problema sa oticanjem, ali ovo sad je strašno.Peku me stopala dok hodam. :unsure: Kaže moja mama da je svakoj ženi u našoj familiji, porodici tako sa nogama u trudnoći.Oteknu pred porođaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masa super,pripremaj se polako i uzivaj u tome :) ...A kada ste vi krenule na ctg,meni ovde jos uvek nisu zakazali,pa zelim malo da se informisem.A te mrezaste gace,koliko komada treba,meni je sveki poslala 3 kom iz Srbije,da to nije malo?I te mrezaste uloske,gde ih mogu nabaviti jer ne znam da li imaju ovde...jel mogu one obicne i da li trebaju da budu ogromne velicine ili normalne?Ja grudi i bradavice mazem sa pavlovicevom kremom,i da li mogu s tim do kraja trudnoce da ih mazem?Jel mora onaj lanolin?uh,bas imam dosta pitanja :rolleyes:

Prvi ctg imam u ponedeljak 9.aprila, a termin mi je 22.april. I ja mažem sa pavlovićevom i dok se ne porodim sa tom kremom ću mazati pa ću preći na lanolin jer se on ne ispira i nije štetan za bebicu. Raspitaj se u apotekama kod vas da li ima neka krema za bradavice, a da ne smeta bebi dok je budeš dojila. Kod nas ne dozvoljavaju obične uloške jer većina njih imaju onaj najlon koji ne dozvoljava koži/rani da diše,zato se koriste mrežasti, isto tako i sa mrežastim gaćama. Ja imam 4 komada i mislim da mi je to dovoljno.Možeš prati te gaće, tako da mislim da će ti biti dovoljno tih par komada što imaš.Kad se malo oporaviš i kad dođeš kući iz bolnice onda obuci obične gaćke. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.