Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jos malo, jos malo :)

Brzo nam prolete ovaj mesec :)

Jes vala, a kad dođe do kraja meseca onda se vučeee kao žvaka...Sve se mislim da će mi se ova poslednja dva odužiti jer ću biti nestrpljiva :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas zna šta je sa Barbaricom???? Jel se porodila???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas su trebali da me prime u bolnicu i u ponedeljak da me porode...moja doktorka danas radi popodne i jutros je samo trebala da me primi druga doktorka pa da se vidim sa mojom na odeljenju ...kad nisu me primili kao da sacekamo do 17.februara...po njoj sam sada 37 nedelja i 6 dana...a moja doktorka je rekla da je termin 9.februar...pa sad cekam da mi muzic dodje sa posla i da idemo kod moje doktorke...poludela sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas su trebali da me prime u bolnicu i u ponedeljak da me porode...moja doktorka danas radi popodne i jutros je samo trebala da me primi druga doktorka pa da se vidim sa mojom na odeljenju ...kad nisu me primili kao da sacekamo do 17.februara...po njoj sam sada 37 nedelja i 6 dana...a moja doktorka je rekla da je termin 9.februar...pa sad cekam da mi muzic dodje sa posla i da idemo kod moje doktorke...poludela sam...

O Boze... Pa sacekaj svoju dr, pa opet u porodiliste, pa ona najbolje zna koja si nedelja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas zna šta je sa Barbaricom???? Jel se porodila???

Ne znam, a ni na Fejsu ne vidim... :(

Svi smo nestrpljivi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas zna šta je sa Barbaricom???? Jel se porodila???

Pa mislim da jeste, ali čekamo je da se javi. Bilo bi dobro ako neko zna njen br. mob da je pita. Išla sam na njen FB profil ali tamo nema ništa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas su trebali da me prime u bolnicu i u ponedeljak da me porode...moja doktorka danas radi popodne i jutros je samo trebala da me primi druga doktorka pa da se vidim sa mojom na odeljenju ...kad nisu me primili kao da sacekamo do 17.februara...po njoj sam sada 37 nedelja i 6 dana...a moja doktorka je rekla da je termin 9.februar...pa sad cekam da mi muzic dodje sa posla i da idemo kod moje doktorke...poludela sam...

Grozno! Pa kako oni to misle, kao da imaju 2 UZ koji pokazuju drugačije :angry: Šta oni misle da je tebi lako da se vozaš tamo vamo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imala neka od vas problem da je bebi bila pupcana vrpca preko vrata? Kaze dr nije strasno, cesto se desava, a i moze se desiti do kraja trudnoce da se jos pomeri i skloni. Mada kao i ako ostane tako do porodjaja bitno je samo da odmah po pocanju vodenjaka ili cim osetim kontrakcije odem u bolnicu, jer kao tek onda moze da smeta bebi, jer za sad i beba i vrpca plivaju pa je labava i ne moze da je stiska... Ali opet kako da se ne brinem, jos ona ovako nemirna pa samo razmisljam da se ne upetlja jos vise ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imala neka od vas problem da je bebi bila pupcana vrpca preko vrata? Kaze dr nije strasno, cesto se desava, a i moze se desiti do kraja trudnoce da se jos pomeri i skloni. Mada kao i ako ostane tako do porodjaja bitno je samo da odmah po pocanju vodenjaka ili cim osetim kontrakcije odem u bolnicu, jer kao tek onda moze da smeta bebi, jer za sad i beba i vrpca plivaju pa je labava i ne moze da je stiska... Ali opet kako da se ne brinem, jos ona ovako nemirna pa samo razmisljam da se ne upetlja jos vise ....

Čitala sam malo o tome. Piše da to nije ništa opasno. Ima sad tri opcije

1. Odmotaće se sama dok bude bebica tamo još plivala

2. Babica će odmotati pri porođaju, ako se ne odmota sama, to im je standardna procedura jer se dešava dosta često

3. Najgora varijanta je da će morati CR ako dr. ustanovi da se nekako komplikovano umotala. Ali to je najređi i baš ekstremno redakslučaj. U svakom slučaju oni sve to prate i odaberu najbolju varijantu.

Ali dok je unutra, ne bi trebalo da joj naškodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da vam javim sta je bilo kod moje doktorke...

Poludela je...ona kad je dosla da me obidje mene nije bilo i dali su joj papir gde pise da su dva doktora potpisala da mi prijem bude 17.feb...

slatko se nasmejala na to da sam 36. nedelja, pa sam 37.nedelja ...a onda sam na kraju 37.6...a primice me u 38.1...kakva je ta njihova racunica nemamo pojma...uglavnom kaze doktorka da nema sanse da cu izgurati do kraja sledecu nedelju i da u toku sledece nedelje uradim ctg i pre podne dodjem kod nje pa verovatno ako imam kontrakcije moze odma da me primi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da vam javim sta je bilo kod moje doktorke...

Poludela je...ona kad je dosla da me obidje mene nije bilo i dali su joj papir gde pise da su dva doktora potpisala da mi prijem bude 17.feb...

slatko se nasmejala na to da sam 36. nedelja, pa sam 37.nedelja ...a onda sam na kraju 37.6...a primice me u 38.1...kakva je ta njihova racunica nemamo pojma...uglavnom kaze doktorka da nema sanse da cu izgurati do kraja sledecu nedelju i da u toku sledece nedelje uradim ctg i pre podne dodjem kod nje pa verovatno ako imam kontrakcije moze odma da me primi...

O Boze... Ja se vec ponadala da te je primila jos onda... Pa idi vec sutra na ctg, zar nije tebi termin za 3 dana? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imala neka od vas problem da je bebi bila pupcana vrpca preko vrata? Kaze dr nije strasno, cesto se desava, a i moze se desiti do kraja trudnoce da se jos pomeri i skloni. Mada kao i ako ostane tako do porodjaja bitno je samo da odmah po pocanju vodenjaka ili cim osetim kontrakcije odem u bolnicu, jer kao tek onda moze da smeta bebi, jer za sad i beba i vrpca plivaju pa je labava i ne moze da je stiska... Ali opet kako da se ne brinem, jos ona ovako nemirna pa samo razmisljam da se ne upetlja jos vise ....

Nemoj da se sekiras, nemamo isti problem, ali sam ja imala dupli cvor oko vrata, bila karlicno i rodila sam se u 34. nedelji, pa mi nista nije falilo... Imaju oni proceduru za tako postavljene bebe sa pupcanom oko vrata... A i sto kaze kikiriki imas jos dovoljno vremena da se odmota... Cesce ostane zamotana kod nedonesenih beba, kao sto sam ja, nego kod terminskih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O Boze... Ja se vec ponadala da te je primila jos onda... Pa idi vec sutra na ctg, zar nije tebi termin za 3 dana? :)

jeste... :rolleyes:

pa i ja sad nesto razmisljam da sutra ujutru idem na ctg i pravo kod moje doktorke...

za tri dana mi je termin ...a drugi doktor kaze da mi je termin za 2 nedelje...a bebine proporcije su za bebu od 39 nedelja/40...uzas...ja cu da odlepim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste... :rolleyes:

pa i ja sad nesto razmisljam da sutra ujutru idem na ctg i pravo kod moje doktorke...

za tri dana mi je termin ...a drugi doktor kaze da mi je termin za 2 nedelje...a bebine proporcije su za bebu od 39 nedelja/40...uzas...ja cu da odlepim

Oni su poludeli...kso da gledaju u dva različita snimka!!! Ajde da im se mišljenja razlikuju u dva dana, pa i još nekako ali u DVE NEDELJE :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni su poludeli...kso da gledaju u dva različita snimka!!! Ajde da im se mišljenja razlikuju u dva dana, pa i još nekako ali u DVE NEDELJE :blink: :blink: :blink:

ni ja ne kontam...moja doktorka kaze da je beba spremna :rolleyes: ,a ova druga kao jos dve nedelje joj treba.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ponosna mama pa oni su ludi ljudi svi redom, nego ti njima tamo prut ponesi i se ih redom postroji, i reci poradjate me...:) zaista su ludi....

zene ima li od Barbarice traga i glasa??

xexex...izgleda da cu morati tako...joj ne znam dal da idem sad na ctg i kod moje doktorke...imam strasne bolove u predelu krsta i izmedju nogu...ali kontrakcije retko kad...ja sam imala taj problem i sa prethodnom trudnocom...beba treba napolje a ja ni k od kontrakcija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

xexex...izgleda da cu morati tako...joj ne znam dal da idem sad na ctg i kod moje doktorke...imam strasne bolove u predelu krsta i izmedju nogu...ali kontrakcije retko kad...ja sam imala taj problem i sa prethodnom trudnocom...beba treba napolje a ja ni k od kontrakcija....

Idi na CTG obavezno, to im je posao!!! Nemoj da im olakšavaš, ako te boli, zvoni na sva zvona!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi na CTG obavezno, to im je posao!!! Nemoj da im olakšavaš, ako te boli, zvoni na sva zvona!

Al ako nema kontrakcija? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al ako nema kontrakcija? <_<

Pa šta, vodi se logikom-Kad me nešto boli, idem kod lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice, kako ste? Svima nam se polako priblizava termin.... JOOOJ bas super... Izgleda da nam je Barbarica u porodilistu... JOOOJ... Jedva cekam novosti... Nadam se da je sve super proslo... Bebice, kako si ti? :wub: Jel slusa bebica? Ponosna mama gde je? I njoj je otprilike sad termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj da te poslusam kikiriki...xexeex..:)

milenice evo me...polako vas napustam...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj da te poslusam kikiriki...xexeex..:)

milenice evo me...polako vas napustam...:)

Ponosna mama želim ti da imaš porođaj ko moj. Bila otvorena 5 prstiju bez bolova i završila porođaj za 2 sata. I rodila bebu 4100 bez nekih velikih bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj da te poslusam kikiriki...xexeex..:)

milenice evo me...polako vas napustam...:)

Kad si bese zakazala? Jel 17-og?Ja i moja bebica drzimo palceve da prodje sve kako treba... girly022.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitala sam malo o tome. Piše da to nije ništa opasno. Ima sad tri opcije

1. Odmotaće se sama dok bude bebica tamo još plivala

2. Babica će odmotati pri porođaju, ako se ne odmota sama, to im je standardna procedura jer se dešava dosta često

3. Najgora varijanta je da će morati CR ako dr. ustanovi da se nekako komplikovano umotala. Ali to je najređi i baš ekstremno redakslučaj. U svakom slučaju oni sve to prate i odaberu najbolju varijantu.

Ali dok je unutra, ne bi trebalo da joj naškodi.

Hvala draga, i dr mi je tako slicno objasnio. Videcemo jos u martu kad odem na sledeci pregled, mozda se dotle odmota, idemo samo pozitivno :) Evo moje zlato od jutros talasa, lepo vreme pa cemo da setamo danas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga, i dr mi je tako slicno objasnio. Videcemo jos u martu kad odem na sledeci pregled, mozda se dotle odmota, idemo samo pozitivno :) Evo moje zlato od jutros talasa, lepo vreme pa cemo da setamo danas :)

Bice sve ok, od srca zelim da tako bude... love035.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.