Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

U bre Buba Maro, tebi se ne treba zamerati :o;) Meni su rezultati papa i brisa kasnili mesec dana, na kraju sam ja morala da zovem Sombor i poslali mi rezultate za Kulu. Mogla sam ja to odmah uraditi, a ne tek mesec dana nakon kasnjenja, ali niko nije hteo da mi da direktan broj za higijenski u So...Ma svasta rade i jako su neodgovorni. Ja sad u 2 idem po rezultate krvne slike...Samo da mi je gvozdje ok.

Nisam ja inace takva bila ranije al od kad sam trudna ma mogla bi ubiti cini mi se,hormoni su cudo pa samo oni nek se zajebavaju ,jedva cekam dsa mi u dva kaze da nema rezultata pa tacno bi joj sutra spremali pogreb.... :angry: Joj poludela sam....

Vidis svuda su isti primaju platu i piju kafe,cast izuzecima,ali vecina ih je takva,znas kad cu da im dam pare kad se porodim NIKAD,idem lepo u crkvu zapalim svecu i Bog ce me pogledati a od njih vajde nema....

Joj udavih vas,javi kakvi su ti rezultati...

e sad sam zvala mamu za onaj sok sto sam rekla megi,on je odlican za gvozdje,ako mozete sad negde naci koprivu probajte da pijete,uopste se kopriva ne oseca sad cu d napisem kako se pravi....e da za gvozdje vam je i kako odlican,ja sam pila cokpladno mleko kao luda,u njemu nema cokolade vec samo onaj kakao gozdje mi je za manje od mesec dana skocilo sa 12 na 16....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SOK OD KOPRIVE

75 vrhova koprive preliti sa 3 l prokljucale vode u to dodati 3 kg secera,7 limuntosa i 3 limuna isecena na kolutove ostaviti da stoji 24 casa uz povremeno mesanje da se secer rastopi....procediti i piti sok....ovo bude mnogo jako kao sirup tako da mora da se razmuti sa vodom pa da se pije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,kako se vi osjecate?Imate li bolove u preponama,i dali vas potkoci zeludac,meni se to desava...Inace u 8 sam mjesecu :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,kako se vi osjecate?Imate li bolove u preponama,i dali vas potkoci zeludac,meni se to desava...Inace u 8 sam mjesecu :)))

Draga sve je to normalna,beba sad dosta dobija na tezini pa ti pritiska sve organe tako ce ti biti sa zelucem sve dok i se stomak ne spusti a to je negde pred sam karaj trudnoce....a i prepone te verovatno bole zbog naglog dobijanja na kilazi tako da opusti se i uzivaj sve je to normalno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga sve je to normalna,beba sad dosta dobija na tezini pa ti pritiska sve organe tako ce ti biti sa zelucem sve dok i se stomak ne spusti a to je negde pred sam karaj trudnoce....a i prepone te verovatno bole zbog naglog dobijanja na kilazi tako da opusti se i uzivaj sve je to normalno....

Uh kile se lijepe to je tacno :).Ma samo polako i hvala ti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NASLI SU MI REZULTATE!!!!!!! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NASLI SU MI REZULTATE!!!!!!! <_<

SREDILA SI IH :D:lol: :lol: Jesu li bar dobri ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,kako se vi osjecate?Imate li bolove u preponama,i dali vas potkoci zeludac,meni se to desava...Inace u 8 sam mjesecu :)))

Eeeee bit ce i gore :P :P Ja nekad ne mogu da sjedim od bolova u preponama i karlici samo se ne prepadaj u redu je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ja sam videla na fejsu da se Paja porodila... :wub:

Pisaalla je ona da ima u ponedeljak zakazan CR .

Dobro si nas napomenula ja sam bas zaboravila na to..

NEKA JE SRETNO PAJOOOOOOOOOOO :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SREDILA SI IH :D:lol: :lol: Jesu li bar dobri ?

SUPER SU SVI....DOBRO JE....IH PA CIM IH MALO PRITEGNES ODMAH LETE :lol: :lol: :lol:

Kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, ja sam jos uvek sa vama :blink:

Isla sam danas na CTG, na UZ i na rucni pregled :angry: , kontrakcija ima, ali nista ucestalo, grlic i dalje potpuno zatvoren, beba nemirna kao i do sada...

Doktor mi zakazao za ponedeljek, probih ja sve moguce termine

Megi moras obavezno gvozdje da popravis pre porodjaja, jer ces tek tad ostati bez njega, meni je doktor preventive radi, dao Ferum Sandoz, tabletice koje se zvacu uz obrok, i za mesec dana mi se bas popravilo gvozdje, Tothema je dobra ali na duze staze, popravi gvozdje ali za dva-tri meseca, mada, sto kaze BubMr, ZARA JE MAJKA ZA GVOZDJE, da je jedes i sa jajima, isprzeno, ako volis

A frka od porodjaja, pa normalno je skroz, mene nije hvatala do juce, a i sad kad pomislim, ma nije mi frka od samog cina porodjaja i kontrakcija, vec samo da beba bude dobro :unsure:

Kiki moja beba stuca bas cesto i to vec zadnja dva meseca i to traje po 10 min, meni je cak to i najneprijatniji osecaj, kao da me u istom ritmu konstantno udara u jedno mesto... doktor kaze da pije plodovu vodu, a da se cesce desava ako jedes nesto slatko

Bubamaro moras tako i neka si reagovala tako, oni nisu normalni i da si se povukla, ladno bi te terali da radis sve ponovo. Izgleda ces ti zenska pre mene da se druzis sa svojom bebicom :)

Sabina ti si puno aktivna, verovatno je zbog toga, ja sam isto tako, hodala i jurila svasta po gradu, pa mi se desavalo da mi se stomak potpuno stegne da jedva se dovezem do kuce, ali kad odlezim sat dva, popusti me. Za tm, strasno, covek vozi, a oni se igraju i rizikuju zivote, uzas, mozda mu je ocni pritisak los, cim mu je muka kad vozi, jel nosi naocare, ima li neku dioptriju mozda?

Dea dal si kupila nesto :) jel svekrva donela sta iz shopinga, meni moja juce donela ormasice, i ostala da posedi 4 sata :blink: al nekako sam se iskulirala, bez reakcija

Pozdravljam vas sve, uzivajte i u trudnoci i u bebicama :wub:

P.S. Anusa divna ti je Dankica, bas je velika devojcica, i ja jedva cekam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SUPER SU SVI....DOBRO JE....IH PA CIM IH MALO PRITEGNES ODMAH LETE :lol: :lol: :lol:

Kako si ti?

E SUPER :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan devojke.... :rolleyes:

Anusa, Danka je kao lutka, koliko kosice imate, uskoro mama da veze neki repic :rolleyes: :rolleyes: Sanjala sam te pre, da smo trudne, i idemo zajedno na porodjaj CR :unsure:

Buba maro, STA CEKAS??? :lol: :lol: :lol:

Devojke, sta se radi, kako provodite ove lepe trudnicke dane, jel setate po lepom vremenu?

Mi izlazile malopre napolje, bas je divno vreme za setnju, sad Sarica spava, a mama navalila na tortu sto je Sara dobila, neka vocna sa ananasom....mmmmm....mislim da bolju tortu nisam jela :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan devojke.... :rolleyes:

Anusa, Danka je kao lutka, koliko kosice imate, uskoro mama da veze neki repic :rolleyes: :rolleyes: Sanjala sam te pre, da smo trudne, i idemo zajedno na porodjaj CR :unsure:

Buba maro, STA CEKAS???

Devojke, sta se radi, kako provodite ove lepe trudnicke dane, jel setate po lepom vremenu?

Mi izlazile malopre napolje, bas je divno vreme za setnju, sad Sarica spava, a mama navalila na tortu sto je Sara dobila, neka vocna sa ananasom....mmmmm....mislim da bolju tortu nisam jela :rolleyes: :rolleyes:

'Fala sestro, 'fala :lol: - ovo za Danku, ne CR

Hej, a mozda treci put bude CR, mozda mi slutis nesto. Doduse, za sad jos nista od akcije, jedino ako me ova kosava sa Dunava ne oplodi :lol:

Evo vec tri dana nisam izvela dete napolje, ne znam kako je kod vas, ali u Smederevu bas pici vetar.

Kad rece torta, meni je sledece nedelje rodjos, pa me bas neka muka hvata. Naravno da ne planiram nista posebno da spremam, ali makar tortu moram. A nemam predstave sta bih. Nesto brzo, lako a extra dobro.

Sve sugestije su dobrodosle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Fala sestro, 'fala :lol: - ovo za Danku, ne CR

Hej, a mozda treci put bude CR, mozda mi slutis nesto. Doduse, za sad jos nista od akcije, jedino ako me ova kosava sa Dunava ne oplodi :lol:

Evo vec tri dana nisam izvela dete napolje, ne znam kako je kod vas, ali u Smederevu bas pici vetar.

Kad rece torta, meni je sledece nedelje rodjos, pa me bas neka muka hvata. Naravno da ne planiram nista posebno da spremam, ali makar tortu moram. A nemam predstave sta bih. Nesto brzo, lako a extra dobro.

Sve sugestije su dobrodosle

Pa da, sledeci put, nisam ni mislila sada. Prvo smo bile u temi cekalice, a posle se porodile :lol: :lol: I kod mene post do daljnjeg, a i nece skoro prestati s obzirom kolika mi je rana :unsure::( Ali kad sam izdrzala ova 2-3 meseca, izdrzacu jos mesec dana da rana prodje ;)

Ovde juce i prekjuce duvao jak vetar pa ni mi nismo izlazile, danas je bas lepo i toplo, pa smo malo setale, a onda sedela na terasi a bebana spavala u kolicima napolju.

Eh, nemam recept ove torte, dobila sam je, ali je fantazija, seckani ananas i kajsije i to izgleda iz konzerve, i neke tanke kore sa orasima, tako je dobraaaaa :rolleyes: cak sam izjavila mm kako sam srecna sto on ne voli torte, da bi cela ostala za mene :lol::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Fala sestro, 'fala :lol: - ovo za Danku, ne CR

Hej, a mozda treci put bude CR, mozda mi slutis nesto. Doduse, za sad jos nista od akcije, jedino ako me ova kosava sa Dunava ne oplodi :lol:

Evo vec tri dana nisam izvela dete napolje, ne znam kako je kod vas, ali u Smederevu bas pici vetar.

Kad rece torta, meni je sledece nedelje rodjos, pa me bas neka muka hvata. Naravno da ne planiram nista posebno da spremam, ali makar tortu moram. A nemam predstave sta bih. Nesto brzo, lako a extra dobro.

Sve sugestije su dobrodosle

Ja sam danas gledala recepte na coolinarka jooooj imas predobre i brze recepte pogledaj neces se pokajati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, ja sam jos uvek sa vama :blink:

Isla sam danas na CTG, na UZ i na rucni pregled :angry: , kontrakcija ima, ali nista ucestalo, grlic i dalje potpuno zatvoren, beba nemirna kao i do sada...

Doktor mi zakazao za ponedeljek, probih ja sve moguce termine

Sabina ti si puno aktivna, verovatno je zbog toga, ja sam isto tako, hodala i jurila svasta po gradu, pa mi se desavalo da mi se stomak potpuno stegne da jedva se dovezem do kuce, ali kad odlezim sat dva, popusti me. Za tm, strasno, covek vozi, a oni se igraju i rizikuju zivote, uzas, mozda mu je ocni pritisak los, cim mu je muka kad vozi, jel nosi naocare, ima li neku dioptriju mozda?

Ma sad mi je sestra tu pa mi ona sve radi,ja nista vecinom odmaram,ali eto dobro je nije vise tvrd sad imam osjecaj da ce beba da izleti maloprije sam otisla u prodavnicu sa sestrom a nema 20 m od zgrade i jedva sam se vratila bila sam mozda 10 min na nogama i ona me fakticki ponjela u stan.

Nema nikakvu dioptriju vid mu je super hvala Bogu samo puls mu je slab i tlak nizak eto sutra ce dobiti neki aparat da mu mjeri 24h prtisak pa cemo vidjeti sta i kako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli mi rezultati. Krv odlična, gvožđe nikad bolje, šećer super, ali zato urin katastrofa...Piše da bakterija imam dosta, leukocita i soli takođe. Nije mi jasno jer pijem Pančićev čaj redovno i baš vodim računa. Ponoviću analize urina opet sled.nedelje,tražiću od doktorice uput.

Kupili smo divnu ogradicu, slikaću kad namontiram sve. I odelce, ljubičasto-belo. Pamučno, ima majičicu, pantalonice, rukavice, portiklicu i kapicu u kompletu. Nije ništa fensi i preterano, ali meni se jako dopalo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli mi rezultati. Krv odlična, gvožđe nikad bolje, šećer super, ali zato urin katastrofa...Piše da bakterija imam dosta, leukocita i soli takođe. Nije mi jasno jer pijem Pančićev čaj redovno i baš vodim računa. Ponoviću analize urina opet sled.nedelje,tražiću od doktorice uput.

Kupili smo divnu ogradicu, slikaću kad namontiram sve. I odelce, ljubičasto-belo. Pamučno, ima majičicu, pantalonice, rukavice, portiklicu i kapicu u kompletu. Nije ništa fensi i preterano, ali meni se jako dopalo. :)

Slikaj slikaj hocemo da vidimo,i odelce slikaj.... :rolleyes:

Super za krvnu sliku a za bakterije ne znam sta mozes da pijes ako vec pijes taj caj,ja sam osetljiva sto se tice bakterija katastrofa,pokupim ih za sekund,verovali ili ne kad odem negde u goste ja uopste ne idem u wc nego trpim do te granice da osetim da cu da puknem...cim sednem na neciju wc solj,ne moram ni da sednem nego onako iz vazduha piskim odmah navucem neko cudo....ali odmah krenem da se perem kamilicom i nekim gelom za intimnu negu po par puta tj svaki put kad piskim i brzo me prodje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan devojke.... :rolleyes:

Anusa, Danka je kao lutka, koliko kosice imate, uskoro mama da veze neki repic :rolleyes: :rolleyes: Sanjala sam te pre, da smo trudne, i idemo zajedno na porodjaj CR :unsure:

Buba maro, STA CEKAS??? :lol: :lol: :lol:

Devojke, sta se radi, kako provodite ove lepe trudnicke dane, jel setate po lepom vremenu?

Mi izlazile malopre napolje, bas je divno vreme za setnju, sad Sarica spava, a mama navalila na tortu sto je Sara dobila, neka vocna sa ananasom....mmmmm....mislim da bolju tortu nisam jela :rolleyes: :rolleyes:

Pitaj Milicu sta ceka,nece napolje a tako je lepo vreme,a malopre bila kod s&s i seli da jedemo kad zvoni fiksni telefon ustane moj svekar i javi se kad ono neka njegova rodjaka zove da pita jel postao deda,a pet min kasnije zvoni svekrvin mobilni zove njena mama da pita jel postala baba :blink: kao da ne bi culi....Puno poljubaca za tebe i saru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, evo i mene, sad sam dosla kuci, bas sam umorna. Imam pesak u mokraci pa mi je rekla da pijem Prolom ili Odmenjsku vodu, uzela sam ovu prvu. Krv kad je videla zaprepastila se, kupila sam cveklu, sargarepu i jabuku da pravim sok, i ako nadjem koprivu za Bubamarin recept (hvala Bubamaro) Isla mama samnom pa smo setale 2h, isle na kolace, bas smo uzivale. Kupila sam bebi jednu dudu i cesalj i cetku roze i bas sam srecna :-) Poljupci za sve, pisem sa tel pa mi je pre pre sporo ne mogu sat vremena iscitati sta ste pisale.

E da, umalo da zaboravim. U sl.petak krecem na CTG, ali cini mi se da je to nesto rano?? Tad cu biti 34+6. I da mi uzmu karlicne mere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke, ja sam jos uvek sa vama :blink:

Isla sam danas na CTG, na UZ i na rucni pregled :angry: , kontrakcija ima, ali nista ucestalo, grlic i dalje potpuno zatvoren, beba nemirna kao i do sada...

Doktor mi zakazao za ponedeljek, probih ja sve moguce termine

Megi moras obavezno gvozdje da popravis pre porodjaja, jer ces tek tad ostati bez njega, meni je doktor preventive radi, dao Ferum Sandoz, tabletice koje se zvacu uz obrok, i za mesec dana mi se bas popravilo gvozdje, Tothema je dobra ali na duze staze, popravi gvozdje ali za dva-tri meseca, mada, sto kaze BubMr, ZARA JE MAJKA ZA GVOZDJE, da je jedes i sa jajima, isprzeno, ako volis

A frka od porodjaja, pa normalno je skroz, mene nije hvatala do juce, a i sad kad pomislim, ma nije mi frka od samog cina porodjaja i kontrakcija, vec samo da beba bude dobro :unsure:

Kiki moja beba stuca bas cesto i to vec zadnja dva meseca i to traje po 10 min, meni je cak to i najneprijatniji osecaj, kao da me u istom ritmu konstantno udara u jedno mesto... doktor kaze da pije plodovu vodu, a da se cesce desava ako jedes nesto slatko

Bubamaro moras tako i neka si reagovala tako, oni nisu normalni i da si se povukla, ladno bi te terali da radis sve ponovo. Izgleda ces ti zenska pre mene da se druzis sa svojom bebicom :)

Sabina ti si puno aktivna, verovatno je zbog toga, ja sam isto tako, hodala i jurila svasta po gradu, pa mi se desavalo da mi se stomak potpuno stegne da jedva se dovezem do kuce, ali kad odlezim sat dva, popusti me. Za tm, strasno, covek vozi, a oni se igraju i rizikuju zivote, uzas, mozda mu je ocni pritisak los, cim mu je muka kad vozi, jel nosi naocare, ima li neku dioptriju mozda?

Dea dal si kupila nesto :) jel svekrva donela sta iz shopinga, meni moja juce donela ormasice, i ostala da posedi 4 sata :blink: al nekako sam se iskulirala, bez reakcija

Pozdravljam vas sve, uzivajte i u trudnoci i u bebicama :wub:

P.S. Anusa divna ti je Dankica, bas je velika devojcica, i ja jedva cekam :D

Nitta draga ti si nam jos tu,kako si krenula i ja cu izgleda pre tebe....ma samo da je bebica i ti dobro i da se ona igra u stomaku pa kad izadje izasla je....zna ona gde joj je najlepse,tu je zasticena od svega....

Joj ja se danas bas iznervirala oko ovih rezultata ali na srecu nasli su ih inace bi sutra napravila masakr.... :rolleyes:

I ja sam zatvorena kaze dr. ko da sam tek ostala trudna,mislim se covece daj mi nesto da se otvorim ne mogu vise nositi ovaj stomak,bas se tesko osecam,kao slon....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke, evo i mene, sad sam dosla kuci, bas sam umorna. Imam pesak u mokraci pa mi je rekla da pijem Prolom ili Odmenjsku vodu, uzela sam ovu prvu. Krv kad je videla zaprepastila se, kupila sam cveklu, sargarepu i jabuku da pravim sok, i ako nadjem koprivu za Bubamarin recept (hvala Bubamaro) Isla mama samnom pa smo setale 2h, isle na kolace, bas smo uzivale. Kupila sam bebi jednu dudu i cesalj i cetku roze i bas sam srecna :-) Poljupci za sve, pisem sa tel pa mi je pre pre sporo ne mogu sat vremena iscitati sta ste pisale.

E da, umalo da zaboravim. U sl.petak krecem na CTG, ali cini mi se da je to nesto rano?? Tad cu biti 34+6. I da mi uzmu karlicne mere.

Ja sam krenula na ctg u 36 al sve to zavisi od lekara....a karlicne mere mi jos nisu uzeli niti mi ih je neko pomenuo.... :blink:

Ako nadjes koprive odmah pravi sok i pij,a do tada jedi cveklu,zelenu salatu,spanac,blitvu,kakao....nemoj se igrati da ti jos vise ne opadne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krenula na ctg u 36 al sve to zavisi od lekara....a karlicne mere mi jos nisu uzeli niti mi ih je neko pomenuo.... :blink:

Ako nadjes koprive odmah pravi sok i pij,a do tada jedi cveklu,zelenu salatu,spanac,blitvu,kakao....nemoj se igrati da ti jos vise ne opadne....

ej ja zelenu salatu jedem vec mesec dana svaki dan, spanac jednom nedeljno minimum (na silu, ali jedem) e kakao nisam, i to cu kupiti, zaboravila sam danas da uzmem suve kajsije i grozdje, sutra cu. Kaze mi mm sad da ce mi naci koprivu. Moja beba stuca vec 10min, bar ja mislim da je to, svaki dan stuca, kao da neko lupka prstom o sto u ravnomernim razmacima. Jel to nisu kontrakcije nego stucanje???

A za karlicne mere izgleda i to zavisi od lekara, valjda ce mi i u porodilistu to meriti, ne znam jel se dobija neki papir iz dz sa tim merama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krenula na ctg u 36 al sve to zavisi od lekara....a karlicne mere mi jos nisu uzeli niti mi ih je neko pomenuo.... :blink:

Ako nadjes koprive odmah pravi sok i pij,a do tada jedi cveklu,zelenu salatu,spanac,blitvu,kakao....nemoj se igrati da ti jos vise ne opadne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.