Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

stigla sa ctg...kaze dr necu ja do sledece nedelje <_< <_< doslo mi da da je zveknem s onom kasikom u glavu

Polako duso moja... Cim si ti postala tako nervozna nego inace, neces ti jos dugo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako duso moja... Cim si ti postala tako nervozna nego inace, neces ti jos dugo :wub:

ma ja cu ko mima sis biti trudna 13 meseci :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja cu ko mima sis biti trudna 13 meseci :lol:

hahaha.... ajde.... ajde... kada si do sada izdrzala 9, sta je za tebe jos tih 4 meseca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha.... ajde.... ajde... kada si do sada izdrzala 9, sta je za tebe jos tih 4 meseca :D

i to sto kazes sitnica :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, jel vas bolilo u donjem dijelu stomaka. mene uzasno boli, 5 minuta ne mogu da setam a da me ne zaboli i onda nakon nekog vremena krenu oni kao menstruacioni bolovi ali prestanu nakon nekih sat vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure, jel vas bolilo u donjem dijelu stomaka. mene uzasno boli, 5 minuta ne mogu da setam a da me ne zaboli i onda nakon nekog vremena krenu oni kao menstruacioni bolovi ali prestanu nakon nekih sat vremena?

Ja sam imala tekve bolove pocetkom treceg trimesta i razmisljala sam o pojasu ali je ubrzo proslo. Mozda samo malko smanji privremeno aktivnosti. U prevodu, nogicu u vis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo tako kako rece Ana..meni se isto desava ako se preforsiram..kao recimo zadnja tri dana..onda malo zalegnem pa nakon nekog vremena prodju bolovi..preksinoc me celu noc bolelo nisam mogla da nadjem polozaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo tako kako rece Ana..meni se isto desava ako se preforsiram..kao recimo zadnja tri dana..onda malo zalegnem pa nakon nekog vremena prodju bolovi..preksinoc me celu noc bolelo nisam mogla da nadjem polozaj....

Ja samo da provjerim... Da, da, Lilika je jos na ovoj temi.... Hajde polako na porodjajne teme... Dugo se ovde nije pilo do zore. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ctg kaze da nece jos da se pije :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne veruj CTGu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da znas i da ne verujem...prosli put je registrovao toco kontrakcije na 40 aveceras jedva 15 :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidis. :) Ali tu je... About 9 days to go :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala tekve bolove pocetkom treceg trimesta i razmisljala sam o pojasu ali je ubrzo proslo. Mozda samo malko smanji privremeno aktivnosti. U prevodu, nogicu u vis :)

upravo tako kako rece Ana..meni se isto desava ako se preforsiram..kao recimo zadnja tri dana..onda malo zalegnem pa nakon nekog vremena prodju bolovi..preksinoc me celu noc bolelo nisam mogla da nadjem polozaj....

Sto je najgore od svega ja se uopste ne perforsiram, uglavnom po cijeli dan ljubim jastuk i spavam kao nenormalna (mogla bih spavati NON-STOP) ali cim sidjem do prodavnice i ponesem kesicu stvari sa sobom ali bukvalno KESICU, nista tesko odmah me zaboli u donjem dijelu stomaka ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je najgore od svega ja se uopste ne perforsiram, uglavnom po cijeli dan ljubim jastuk i spavam kao nenormalna (mogla bih spavati NON-STOP) ali cim sidjem do prodavnice i ponesem kesicu stvari sa sobom ali bukvalno KESICU, nista tesko odmah me zaboli u donjem dijelu stomaka ...

pa ne znam ..jel ti veliki stomak?koliko si se ugojila?mozda je sva tezina u stomaku pa misici trpe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto je najgore od svega ja se uopste ne perforsiram, uglavnom po cijeli dan ljubim jastuk i spavam kao nenormalna (mogla bih spavati NON-STOP) ali cim sidjem do prodavnice i ponesem kesicu stvari sa sobom ali bukvalno KESICU, nista tesko odmah me zaboli u donjem dijelu stomaka ...

A jel imas tih problema i kada lezis?! Ukoliko imas, ti si malo specificnij slucaj trudnoce (materica ti je "naprednija" u odnosu na bebicu) mislim da bi trebala sutra da zvrcnes doktora pa da te posavetuje da li ima potrebe da nosis pojas. Mozda ti jednostavno organizam nije navikao na tu tezinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se previse ugojila ali sam ja bila i malo krupnija i prije trudnoce. Sto se stomaka tice, svi mi kazu da izgledam kao da sam progutala loptu, nije ogroman u smislu da sam ja komletna ogromna ali definitivno stoji ispred mene kao naduvani balon u "sred nicega" a ti bolovi mi se znaju pojaviti i kada lezim ... Tupi ruzni bolovi nekada toliko jaki da mi dodje da vristim. Kada se oni smire krenu oni ruzni menstuacioni bolovi koji nekada prodju nakon 15 minuta a nekada nakon sat vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se previse ugojila ali sam ja bila i malo krupnija i prije trudnoce. Sto se stomaka tice, svi mi kazu da izgledam kao da sam progutala loptu, nije ogroman u smislu da sam ja komletna ogromna ali definitivno stoji ispred mene kao naduvani balon u "sred nicega" a ti bolovi mi se znaju pojaviti i kada lezim ... Tupi ruzni bolovi nekada toliko jaki da mi dodje da vristim. Kada se oni smire krenu oni ruzni menstuacioni bolovi koji nekada prodju nakon 15 minuta a nekada nakon sat vremena

Nani, zvrcni ti tvog ginekologa koji ti vodi trudnocu i cisto mu napomeni (ako skoro ne ides na kontrolu). Mislim da je sve ok ali ti ipak imas taj "problemcic" gde je posteljica "zrelija" od bebe pa da mozda i to ne stvara problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za 5 dana imam pregled kod ginekologa a i danas idem kod porodicnog ljekara po neke uputnice pa cu pitati nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenske, moram da vam se pozalim. u subotu uvece sam zaglavila na patologiji u dragise misovoc. imala sam uzasne bolove u dodnjem delu stomaka i posle pregleda i uz odlucili su da me zadrze iako to nisu bili porodjajni bolovi.otpustili su me u ponedeljak ali bas sam se namucila. bila sma sve vreme otvorena 1.5 prst ali na svu srecu sam se u ponedeljak ujutru skroz zatvorila i bolovi su mi prestali. u urinu su nasli vise Ca oxata-valjda je to pa mi dr.kaze da je mozda bilo malo peska, a da su bolovi tu jer se bebi namesta glavico.. inace i on i ja smo ok. ima 3200g i sve je super. sledeca kontrola mi je zakazana za 9.12.ako uspem da izdrzim do tada :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamara, drago mi je sto je bebica ok, a sada se sprema za izlazak, pa ti osjecas bolove... I ja sam imala trenutaka kada sam mislila da cu se poroditi na sred ulice, ali... ne ide to bas tako! :lol:

Jos malo ti je ostalo, mogu da zamislim tvoje uzbudjenje... :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne mogu da docekam ... vec mi je dosadilo ... zelim da drzim svog bebana u rukama :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne mogu da docekam ... vec mi je dosadilo ... zelim da drzim svog bebana u rukama :) :) :)

:wub: :wub:

Treci trimestar je najduzi... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma najgore sto me zakacilo u sred noci i onako sva pod bolovima dizi sve na noge i oni navalili da odem u porodiliste i odem.. A tamo kad sam stigla neki doktor(citaj MAJMUN)me je tako bolo pregledao da sam je samo pomislila''a joj ako ovo ovako boli sta je onda porodjaj..''ali u nedelju i ponedeljak su me dr.pregledali i nije bolelo, samo neprijatnost.. :angry: :angry: :angry: konj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhhhh i ja sam nocas imala bolove u karlici i krstima ali pred jutro prestalo....jedva sam oko sklopila.... valjda cu kroz koji dan da se porodim..valjda :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lilika tvoj bebi bas lenj, fino mu tu i nece da izadje.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.