Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mama Bojana, prvi put čujem za kakao, jel dobro i za klince?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta znam, videcu kakva ce mi biti sada.. Pila sam gvozdje u obliku simecih tableta pa valjda se popravilo do sada.. Meni je dr napisala:KS, urin, urino-kultura i jos nesto sto ne mogu da procitam(valjda ce znati ovi u lab.kad odem). I ako to sve bude ok onda ides na razgovor sa anesteziologom i ako on potvrdi mozes da dobijes odobrenje za epi. U ovom porodilistu gde ja planiram da se porodim mislim da se ne placa ali moram da proverim. Ja zelim prirodno ali bolje da imam to u nekom rezervnom planu ako zatreba. Je l' zna neko mozda sta znaci BFP???

Kada je tebi termin mama Bojana posto sam skontala da bi trebala nesto ranije da se porodis od ovoga sto pise na tikeru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moji zlatnici su razigrani :)

kako volim da posmatram stomak daok se pomeraju. Jednamoja netrudna drugarica se plasi da to posmatra - samo vriska nesto i okreće glavu. "Jao, vidi sta su ti uradili sa stomakom". Rastegli ga, eto sta. Pa sta! Masiracemo ga posle porodjaja, valjda se malo povrati. Nekad je bio ravan :D i bila sam ponosna na njega. Sad je ogroman oopet samponosna jer su mi decica zdrava. Kad koza bude visila sa njega - ne znam sta cu misliti i osecati, sad me bas briga.

Pitanje: Zene da li ste pocele da oticete? Ja od juce-prekjuce primecuje blage otoke (noge, ruke, lice), a od jutros mi se cini da i nisu tako blagi...

I ja sam pocela da oticem u tom periodu,a sad nisam samo otekla vec mi i prsti na desnoj ruci toliko trnu da nemam osecaja u njoj uopste,sta god uhvatim ispadne mi,samo razbijam po kuci!!! :rolleyes: Kad se setim koliko sam se plasila porodjaja do pre neki dan,sad mi smesno,jer jedva cekam da se porodim da mi prestane ovaj svrab od kojeg dobijam nervni napad!!!!!!!!Valjda je to tako regulisano prirodno,da se pred sam porodjaj nicega ne plasis,jer jedva cekas da prestanu sve muke koje te zadese u 9. mesecu!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Bojana, prvi put čujem za kakao, jel dobro i za klince?

Provericu pa cu javiti. Mislim da jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta znam, videcu kakva ce mi biti sada.. Pila sam gvozdje u obliku simecih tableta pa valjda se popravilo do sada.. Meni je dr napisala:KS, urin, urino-kultura i jos nesto sto ne mogu da procitam(valjda ce znati ovi u lab.kad odem). I ako to sve bude ok onda ides na razgovor sa anesteziologom i ako on potvrdi mozes da dobijes odobrenje za epi. U ovom porodilistu gde ja planiram da se porodim mislim da se ne placa ali moram da proverim. Ja zelim prirodno ali bolje da imam to u nekom rezervnom planu ako zatreba. Je l' zna neko mozda sta znaci BFP???

Kada je tebi termin mama Bojana posto sam skontala da bi trebala nesto ranije da se porodis od ovoga sto pise na tikeru?

Pa za mesec dana. Od 10. decembra ulazim u crvenu zonu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci samo nam se kriju ove pred termin :lol: u zadnjih pet dana sam jezivo nervozna..tesko mi sve ,tesko mi i da razmisljam....jedva cekam porodjaj da se unormalim....na ultrazvuku sam bila prekljuce..kaze beba zrela za porodjaj ta kodje i posteljica ima sva tri stupnja izmesana...tako da mi preostaje samo da cekam ...jos me uhvatila juce neka prehlada nos mi curi uzas jedan....a i vec par dana imam redju stolicu sto kaze dr pririodno ciscenje pred porodjaj..a ko ce ga znati ;)a sto se tice oticanja ne oticem ali zato imam baburu od nosa :D

I ja sam imala proliv par dana pred porodjaj..znači sad ćeš..jupiiii :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima da li je nekome od vas koje ste pred porodjajem krenulo mleko? Suprug i ja bili sad na nekom rodjendanu i ja osetim da mi je mokro po grudima,pogledam u majicu i vidim mokra mi majica kod desne dojke,bas mi je bilo ne prijatno! I dalje mi pomalo curka pa stane,ali samo iz desne! Sta li to znaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima da li je nekome od vas koje ste pred porodjajem krenulo mleko? Suprug i ja bili sad na nekom rodjendanu i ja osetim da mi je mokro po grudima,pogledam u majicu i vidim mokra mi majica kod desne dojke,bas mi je bilo ne prijatno! I dalje mi pomalo curka pa stane,ali samo iz desne! Sta li to znaci?

Da, to je normalno. Grudi se pripremaju polako da ostvare svoju funkciju ;) Ali to uglavnom bude kao prozirna tečnost (kolostrum). Primetićeš i posle tuširanja da će ti izaći malo ;) Tvoje je samo da ne iritiras bradavice i sve će biti u najboljem redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima da li je nekome od vas koje ste pred porodjajem krenulo mleko? Suprug i ja bili sad na nekom rodjendanu i ja osetim da mi je mokro po grudima,pogledam u majicu i vidim mokra mi majica kod desne dojke,bas mi je bilo ne prijatno! I dalje mi pomalo curka pa stane,ali samo iz desne! Sta li to znaci?

I haj! Još u sedmom mesecu... Ali ne toliko da mi se vidi kroz garderobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I haj! Još u sedmom mesecu... Ali ne toliko da mi se vidi kroz garderobu.

Mama Bojana, pa to je odlično. Meni je mleko krenulo tek treći dan posle porođaja. Moći ćeš lepo da dojiš svoje bebice :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pre mozda mesec dana curkala neka providna tecnost ali samo taj put i vise ne.. Ali su mi zato grudi nabujale uzas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima da li je nekome od vas koje ste pred porodjajem krenulo mleko? Suprug i ja bili sad na nekom rodjendanu i ja osetim da mi je mokro po grudima,pogledam u majicu i vidim mokra mi majica kod desne dojke,bas mi je bilo ne prijatno! I dalje mi pomalo curka pa stane,ali samo iz desne! Sta li to znaci?

Vec si dobila informaciju da je to normalno. Meni je kolostrum krenuo negde oko 6 meseca. Budila sam se sa flekama na majici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama Bojana, pa to je odlično. Meni je mleko krenulo tek treći dan posle porođaja. Moći ćeš lepo da dojiš svoje bebice :) .

:)

Ijao!

Videcemo. Nije ovo redovno, a i nije neka kolicina. Ne curi (samo jednom pri branj tresanja, kako mi je bilo neprijatno), samo par puta tragovi na majci, ili kad stisnem da proverim ima li nesto :) ... Ima pomalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebi je bas nemiran.. :unsure: proste ne postioji poza u kojoj mogu biti , a da njemu odgovara.. Tako mi se bar cini. Sinoc sam jako kasno zaspala jer se sutkao punom parom i pritom sam osetila nesto jako cudno. Ne znam ni gde ni kakav bol tj ne mogu da opisem ali nesto kao:ako ustanem imam osecaj kao da se otvaram :unsure: :unsure: :unsure: i onda sam legla, a tada su poceli bolovi u rebrima od sutkanja moje duse.. Samo da izdrzim jos ovih tridesetak dana :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja cu da poludim ovih dana...vreme sporo tece a ja sam vecito umorna i stalno mi se spava....mislim da je ovo najgori period do sada..pozelenecu od muke jer nemam snage prst da mrdnem ... :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malko Lilika, jos malko... Kafana je spremna ;) Odmaraj se i spavaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo, jos malo... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kako je neobično doći na ovu temu ponovo :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kako je neobično doći na ovu temu ponovo :lol: :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja cu da poludim ovih dana...vreme sporo tece a ja sam vecito umorna i stalno mi se spava....mislim da je ovo najgori period do sada..pozelenecu od muke jer nemam snage prst da mrdnem ... :angry::angry:

Drži se koleginice! Još samo malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stigla sa ctg...kaze dr necu ja do sledece nedelje <_< <_< doslo mi da da je zveknem s onom kasikom u glavu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stigla sa ctg...kaze dr necu ja do sledece nedelje <_< <_< doslo mi da da je zveknem s onom kasikom u glavu

Ma dobro bwe..tako i meni rekli neću skoro, kad ono..očas posla :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebi je bas nemiran.. :unsure: proste ne postioji poza u kojoj mogu biti , a da njemu odgovara.. Tako mi se bar cini. Sinoc sam jako kasno zaspala jer se sutkao punom parom i pritom sam osetila nesto jako cudno. Ne znam ni gde ni kakav bol tj ne mogu da opisem ali nesto kao:ako ustanem imam osecaj kao da se otvaram :unsure: :unsure: :unsure: i onda sam legla, a tada su poceli bolovi u rebrima od sutkanja moje duse.. Samo da izdrzim jos ovih tridesetak dana :huh:

:huh::blink: i meni se to neki dan desilo...mislila sam ako odem do wc-a da cu se skroz otvoriti! inace,ja sam u 35 nedjelji sa drugim djetetom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sunny ne znamni kako da opisem taj osecaj.. :unsure:

vise mi se nije desavalo od tada ali bas sam se uplasila jer nisam znala sta je u pitanju..

lilika ne daj se, jos malo i tvoja dusa ce napolje, tebi je bas sitno.. Je l' si spremila sve stvari za porodiliste, kuci..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao devojke, ovde je baš euforija pred Novu godinu? Šalim se naravno...jedva čekam lepe vesti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.