Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

hvala lepo.. Zanimljivo mi je citati ovaj forum, jel smo u istom `sosu`... uzivamo u trudnoci..pa rekoh da vam se prikljucim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos, mogu li se ja prikljuciti.. isto sam u trecem trimestru, od skora sam primetila ovaj forum pa nisam sa vama od pocetka.. :D

Dobrodošla anmi :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam se upravo vratila sa kontrole. Sve je u redu, hvala Bogu, bebica ima oko 1600grama, napredna je dosta, videla sam kako sisa palac i onda je trljala nosić :) I da...100% je devojčica!!! :) Pitala sam doktora šta ćemo zbog moje astme, rekao je da ćemo još videti, ali pogledao me onako i kaže: mislim da ćeš ti moći prirodno, a i zbog astme je bolje prirodno, ali videćemo još kad dođeš za mesec dana opet". Malo mi je frka, ma velika mi je frka ako bude krupna beba. Ali samo neka je ona meni živa i zdrava i neka me lupka 24h ja ću biti srećna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam se upravo vratila sa kontrole. Sve je u redu, hvala Bogu, bebica ima oko 1600grama, napredna je dosta, videla sam kako sisa palac i onda je trljala nosić :) I da...100% je devojčica!!! :) Pitala sam doktora šta ćemo zbog moje astme, rekao je da ćemo još videti, ali pogledao me onako i kaže: mislim da ćeš ti moći prirodno, a i zbog astme je bolje prirodno, ali videćemo još kad dođeš za mesec dana opet". Malo mi je frka, ma velika mi je frka ako bude krupna beba. Ali samo neka je ona meni živa i zdrava i neka me lupka 24h ja ću biti srećna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

anmi - dobrodosla!!!

Maya, znam te scene sa hranom u torbi, kod mene je mini market :lol:

Dea - super, napreduje bebica :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast Dea, nek je ziva i zdrava.. Dal ima na forumu neko kome je u maju termin? Jel vam svima napredna beba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje ja sam se upravo vratila sa kontrole. Sve je u redu, hvala Bogu, bebica ima oko 1600grama, napredna je dosta, videla sam kako sisa palac i onda je trljala nosić :) I da...100% je devojčica!!! :) Pitala sam doktora šta ćemo zbog moje astme, rekao je da ćemo još videti, ali pogledao me onako i kaže: mislim da ćeš ti moći prirodno, a i zbog astme je bolje prirodno, ali videćemo još kad dođeš za mesec dana opet". Malo mi je frka, ma velika mi je frka ako bude krupna beba. Ali samo neka je ona meni živa i zdrava i neka me lupka 24h ja ću biti srećna. :)

Superiska Dea ... znači djevojčica :wub:

Nek je ona nama živa i zdrava :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZeMske da li imate problem sa disanjem?

Ja ne mogu da disem i sve mi se cini da cu se ugusiti :( , a pored toga sinoc sam opet morala na odeljenje zbog visokog pritiska, pojacase mi terapiju i poslase me kuci da izguram do 37. nedelje i onda ce biti tatatatiraaaaaaaaa .........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZeMske da li imate problem sa disanjem?

Ja ne mogu da disem i sve mi se cini da cu se ugusiti :( , a pored toga sinoc sam opet morala na odeljenje zbog visokog pritiska, pojacase mi terapiju i poslase me kuci da izguram do 37. nedelje i onda ce biti tatatatiraaaaaaaaa .........

Uh, oprezno sa pritiskom...

Ja imam problem, znaci da nam je beba jos visoko, nije se spustila, cim se malo spusti bice nam lakse....nemam bas utisak da cu se ugusiti ali hvatam vazduh svako malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZeMske da li imate problem sa disanjem?

Ja ne mogu da disem i sve mi se cini da cu se ugusiti :( , a pored toga sinoc sam opet morala na odeljenje zbog visokog pritiska, pojacase mi terapiju i poslase me kuci da izguram do 37. nedelje i onda ce biti tatatatiraaaaaaaaa .........

Ja imam, guši me sad češće i to me jako nervira,a malo i brine. Ali doktor kaže da je beba dobro i da ta gušenja ne utiču na nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZeMske da li imate problem sa disanjem?

Ja ne mogu da disem i sve mi se cini da cu se ugusiti :( , a pored toga sinoc sam opet morala na odeljenje zbog visokog pritiska, pojacase mi terapiju i poslase me kuci da izguram do 37. nedelje i onda ce biti tatatatiraaaaaaaaa .........

Ja imam problema sa disanjem,ali zbog zapusenog nosa-prehladila sam se...Marisol ne pomaze,a kapi necu da stavljam,najvise mrzim kad mi je nos zapusen :angry: Znaci ako budem po terminu,mi cemo negde u isto vreme :D

Dea,super za bebicu,neka je veca,vec kad guras svejedno ti je da li ima par stotina grama vide ili manje :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problema sa disanjem,ali zbog zapusenog nosa-prehladila sam se...Marisol ne pomaze,a kapi necu da stavljam,najvise mrzim kad mi je nos zapusen :angry: Znaci ako budem po terminu,mi cemo negde u isto vreme :D

Dea,super za bebicu,neka je veca,vec kad guras svejedno ti je da li ima par stotina grama vide ili manje :lol::lol:

Eeee mm je imao 4,6kg kad se rodio, kad gledam njegove slike ne mogu da verujem kakav je buca bio. Nisu mu se okice videle od obraza :D Ali neće valjda i naša Sofija biti tolika, ajme meni :)

E za nos koristi fiziološki rastvor, to je najbolje, a i ne šteti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam problema sa disanjem,ali zbog zapusenog nosa-prehladila sam se...Marisol ne pomaze,a kapi necu da stavljam,najvise mrzim kad mi je nos zapusen :angry: Znaci ako budem po terminu,mi cemo negde u isto vreme :D

Ja se nisam prehladila ali su mi sinusi zapuseni vec mesec-dva i disanje na usta me ubija, kazu da se to desava kod nekih trudnica, medjutim sada je i beba porasla pa pritiska organe i ja disem na rate :blink:

Bas sam i ja to videla izgleda da cemo u isto vreme ugledati nase bebce :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nisam prehladila ali su mi sinusi zapuseni vec mesec-dva i disanje na usta me ubija, kazu da se to desava kod nekih trudnica, medjutim sada je i beba porasla pa pritiska organe i ja disem na rate :blink:

Bas sam i ja to videla izgleda da cemo u isto vreme ugledati nase bebce :wub::wub:

Hajde nam pokaži neku sliku...bar na PP...Ne znam da li sam te ikada vidjela kao trudnicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde nam pokaži neku sliku...bar na PP...Ne znam da li sam te ikada vidjela kao trudnicu :)

Stavljala naša "trudničica" slike... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde nam pokaži neku sliku...bar na PP...Ne znam da li sam te ikada vidjela kao trudnicu :)

Kako nisi? Pa stavljala sam na pocetku trudnoce jednu, aj da vidim sta imam u kompu pa cu postaviti u temi za to....pricekaj malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke :)

Mi smo ustali jos u 7:30 jutros, pa smo isli na bockanje i na uz... Bebac je super, kad sam pitala doktorku koliko je velika kaze oko 1500gr :) Okrenuti smo glavicom na dole i sve je super, kaze dr u milimetar odgovara za nedelju u kojoj smo :D Samo sto je naravno mm video sve, a ja opet nista al dobro bar mi je rekao da je video bebu kako mrda prstice, video otkucaje srca i sve zivo :D

Kad sam dosla kuci odma sam preko onog sajta racunala koliko je teska i dugacka beba i kaze da je teska 1675gr i dugacka 38.5 :D

Dea super sto si dobila potrdu da je devojcica :wub: Meni je pokusala ponovo da vidi al nije uspela opet, mada kaze ako je onda rekla da je sigurna da je decak da jeste...

Milanka, meni se isto danima jedu krofne, kukala sam mm pre neki dan, samo sto mi jos nije ispunjena zelja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jel zna neko sta znaci za posteljicu fundus I stepena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jel zna neko sta znaci za posteljicu fundus I stepena?

Nemoj me hvatati za rec ali mislim da je posteljca zdrava,prvi stepen zrelosti :rolleyes:

Dea mm je imao 4.7kg ja 4kg,kod njegovih sa muske strane svi su preko 4.5,njegov tata je imao 5.2kg :lol: Mi smo na poslednjem UZ imali 3kg a od tada i koliko ce dobiti do kraja vise necu znati <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala za odgovor :)

Pa verovatno je sve ok, cim je rekla da je sve super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto meni nije spominjao fundus, samo da je posteljica na prednjem zidu, beba prednjači glavicom, količina plodove vode normalna.

Ivana pa vi ste baš svi bili napredne bebe, svaka čast! A jel istina da beba u 9 mesecu dobije po 100 grama dnevno??

I htela sam vas još pitati jel mažete,masirate međicu (ako sam pogrešila naziv izvin'te). Čitala sam na nekoj temi da se preporučuje masiranje maslinovim uljem pa onda to omekša i ne treba epiziotomija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto meni nije spominjao fundus, samo da je posteljica na prednjem zidu, beba prednjači glavicom, količina plodove vode normalna.

Ivana pa vi ste baš svi bili napredne bebe, svaka čast! A jel istina da beba u 9 mesecu dobije po 100 grama dnevno??

I htela sam vas još pitati jel mažete,masirate međicu (ako sam pogrešila naziv izvin'te). Čitala sam na nekoj temi da se preporučuje masiranje maslinovim uljem pa onda to omekša i ne treba epiziotomija...

Pa nekako mi nije logicno da bas dobija 100g svaki dan u devetom,dobija brze i vise ali ne mislim da toliko bas ;)

Ja ne mazem sa nicim,nisam ni znala ni citala da treba :blink: Mozda sam trebalaa? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i meni je to nekako puno, 100 grama dnevno :huh:

A to za maćkanje sam pročitala na Priprema za porođaj pa tema Kantarionovo ulje i epiziotomija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i meni je to nekako puno, 100 grama dnevno :huh:

A to za maćkanje sam pročitala na Priprema za porođaj pa tema Kantarionovo ulje i epiziotomija.

Pre će biti da je nedeljno oko 100 grama ili manje...a ne dnevno... To je baš preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nekako mi nije logicno da bas dobija 100g svaki dan u devetom,dobija brze i vise ali ne mislim da toliko bas ;)

Ja ne mazem sa nicim,nisam ni znala ni citala da treba :blink: Mozda sam trebalaa? :unsure:

Ivana ako nisi se do sad mazala uzimi sad onu kremu striet ili neku sličnu , meni je mnogo pomogla, kazu da nju treba mazati i poslije porođaja da se od nje smanjuju strije :rolleyes:

A bolje bi bilo da si mazala od početka jer samim tim koža postaje elastičnija ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.