Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sutra ujutru idem po upute za lab.i krvnu grupu, a kad pomislim da će biti žestoki - ni ne ide mi se. I još ću verovatno da čekam i čekam....Ja ću da stanem kod vrata od ordinacije i kad neka baba izađe ja ću da se ušunjam. A posle ću da nekako pobegnem inače će me linčovati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila do doktorke po uput za laboratoriju i krvnu grupu...dva puta me ceka bockanje :angry: Zakazala mi tek za 23.februar da radim ctg i tad ce mi pregledati rezultate laboratorije i dati uput za porodiliste. Kako mi se to cini daleko :unsure:

MIlanka,tebi jos nisu utvrdili krvnu grupu ili.... :huh:

Mene su vala nabockali za vreme trudnoce jer sam O-,nadam se da sam danas poslednji put videla bolnicu do poroda B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he he!

Ja sam imala taj problem sa cekanjem...ne znam ja da se proguram i koristim prava trudnica nego cutim i cekam, budala i onda jednom povedem mm sa mnom, tj dovezao me je i usao sa mnom...a bas tada su me iscimali nesto pa sam 3 puta dolazila i kada je sestra izasla, kad je on zinuo :D odmah su mi zakazali i naredna 2 termina i uradili mi i UZ koji tada nije bio zakazan :D i danas kada sam bila bile su bas prijatne...a fazon je sto je i on zdr. radnik i nervira ga kada se nekko ponasa tako kako se ponasa ali on bar, za razliku od mene, zna da se "bori"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Milanka kao i ja morala ponovo da vadi zbog promene prezimena :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

he he!

Ja sam imala taj problem sa cekanjem...ne znam ja da se proguram i koristim prava trudnica nego cutim i cekam, budala i onda jednom povedem mm sa mnom, tj dovezao me je i usao sa mnom...a bas tada su me iscimali nesto pa sam 3 puta dolazila i kada je sestra izasla, kad je on zinuo :D odmah su mi zakazali i naredna 2 termina i uradili mi i UZ koji tada nije bio zakazan :D i danas kada sam bila bile su bas prijatne...a fazon je sto je i on zdr. radnik i nervira ga kada se nekko ponasa tako kako se ponasa ali on bar, za razliku od mene, zna da se "bori"....

Pametan covek, i ja budala uvek cutim i cekam za sve zivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Milanka kao i ja morala ponovo da vadi zbog promene prezimena :(

AAAAAAAAA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Milanka kao i ja morala ponovo da vadi zbog promene prezimena :(

Ja zato nisam ni vadila dok nisam promenila dokumenta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zato nisam ni vadila dok nisam promenila dokumenta...

Ja sam vadila 2010 kad sam bila trudna, ali sam onda imala missed pa su mi taj papir izgubili u Somboru kad sam ležala tamo. I sad meni piše u trudničkoj da sam B+, ali ipak moram i taj papir da imam. A tad još nisam bila udata tako da bih svakako sad opet morala vaditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vadila 2010 kad sam bila trudna, ali sam onda imala missed pa su mi taj papir izgubili u Somboru kad sam ležala tamo. I sad meni piše u trudničkoj da sam B+, ali ipak moram i taj papir da imam. A tad još nisam bila udata tako da bih svakako sad opet morala vaditi.

ma, samo komplikuju! Umesto da vezu KG za jmbg oni kao vezali za prezime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma, samo komplikuju! Umesto da vezu KG za jmbg oni kao vezali za prezime...

A jos sad kao uveli svuda elektronske kartone, bar ovde kod mene po dz... I kad kod nesto radim dr moze da vidi rezultate automatski, isto kao sto samo prosledi elektronski uput za krv i urin, ne daje vise na papiru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za krvnu grupu je to tolika glupost,neverovatno. Ako sam promenila prezime nisam druga osoba,niti je krvna grupa nesto sto moze da se promeni.

Sad sam bila do apoteke i kupila sve sto mi treba za porodjaj,tako da moze da pocne sto se mene tice :) Sto su uzasni oni mrezasti ulosci,samo vata i preko koncici, fuuuj :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za krvnu grupu je to tolika glupost,neverovatno. Ako sam promenila prezime nisam druga osoba,niti je krvna grupa nesto sto moze da se promeni.

Sad sam bila do apoteke i kupila sve sto mi treba za porodjaj,tako da moze da pocne sto se mene tice :) Sto su uzasni oni mrezasti ulosci,samo vata i preko koncici, fuuuj :blink:

Joj ti bar imas spisak sta ti treba za bolnicu, meni mm nikako da donese za nf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za krvnu grupu je to tolika glupost,neverovatno. Ako sam promenila prezime nisam druga osoba,niti je krvna grupa nesto sto moze da se promeni.

Sad sam bila do apoteke i kupila sve sto mi treba za porodjaj,tako da moze da pocne sto se mene tice :) Sto su uzasni oni mrezasti ulosci,samo vata i preko koncici, fuuuj :blink:

:lol: i ja sam pomislila - cim dodjem kuci uzimam Always :D

Meni nije hica, apoteka mi je u zgradi, ali cu svakako kupiti sve na vreme. Mada, vec imam dosta toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugarica iz SD skoro pricala kako je morala sampon i kupku da donese da bi okupali bebu, neverovatno. A za pelene, to je obavezno da donosis od kuce...strasno sta rade.

Zato i kazem ne bih im dala ni zutu banku za uslove koje pruzaju ovde. Ako mi verujete, nakon prvog porodjaja, tri dana sam lezala na prljavom - krvavom carsafu, cistacice to uopste ne menjaju. Dodju doktori u vizitu mene sramota kao da su mi kod moje kuce nasli krv a ne na njihovom odeljenju. I sad me hvata jeza kad pomislim na tuseve bez baterija, spojene wc-e i tus kabine, pusenje u prostoru za posete itd itd. NE DAM BRE NIKOM NISTA :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: i ja sam pomislila - cim dodjem kuci uzimam Always :D

Meni nije hica, apoteka mi je u zgradi, ali cu svakako kupiti sve na vreme. Mada, vec imam dosta toga...

Meni su samo falile gacice,ulosci i museme, to kupila, sad mogu da se pakujem :lol: Danas zvala radnju za kolica i nisu im stigla niti znaju kad ce,pa cemo ta ista kupiti ovde,samo u drugoj boji,nesto tamno siva i narandzasta,bas nekako pozitivno deluju,a i kad razmislim vise su ova za devojcice nego ona prva plavo-krem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su samo falile gacice,ulosci i museme, to kupila, sad mogu da se pakujem :lol: Danas zvala radnju za kolica i nisu im stigla niti znaju kad ce,pa cemo ta ista kupiti ovde,samo u drugoj boji,nesto tamno siva i narandzasta,bas nekako pozitivno deluju,a i kad razmislim vise su ova za devojcice nego ona prva plavo-krem.

Ja se nadam da cu u subotu uspeti da ga ubedim da kupimo i kolica...mm je u fazonu - za kolica ima vremena, ne trebaju nam odma ali ja bih da odma sve kupim pa sam mirna. Danas sam gledala i tetra pelene, meni to sve izgleda nekako ruzno...kao neka gaza ( ona medicinska), nisu mi to pelene kao one ranije, lep pamuk... jesi ti nasla koje ces pelene da kupis? Ove sto sam ja gledala su Arilje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato i kazem ne bih im dala ni zutu banku za uslove koje pruzaju ovde. Ako mi verujete, nakon prvog porodjaja, tri dana sam lezala na prljavom - krvavom carsafu, cistacice to uopste ne menjaju. Dodju doktori u vizitu mene sramota kao da su mi kod moje kuce nasli krv a ne na njihovom odeljenju. I sad me hvata jeza kad pomislim na tuseve bez baterija, spojene wc-e i tus kabine, pusenje u prostoru za posete itd itd. NE DAM BRE NIKOM NISTA :angry:

Joj verujem ti,ova moja se tako izalila na njih, zamisli da nemaju sampon za bebu i flasice,kaze da flasice sto je odnela nisu hteli da joj vrate. Strasni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da cu u subotu uspeti da ga ubedim da kupimo i kolica...mm je u fazonu - za kolica ima vremena, ne trebaju nam odma ali ja bih da odma sve kupim pa sam mirna. Danas sam gledala i tetra pelene, meni to sve izgleda nekako ruzno...kao neka gaza ( ona medicinska), nisu mi to pelene kao one ranije, lep pamuk... jesi ti nasla koje ces pelene da kupis? Ove sto sam ja gledala su Arilje....

Jesam,videla sam. Ima neke deblje,neke tanje...cene od 90din do 120 din,videla sam i te Arilje kostaju 10kon 1040din. Pojma nemam koje su bolje, ovi iz radnje preporucuju bas te arilje :unsure: A sto sam videla one svedske bele sa nekim roze leptiricima,bas su medene,one su oko 80din komad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam,videla sam. Ima neke deblje,neke tanje...cene od 90din do 120 din,videla sam i te Arilje kostaju 10kon 1040din. Pojma nemam koje su bolje, ovi iz radnje preporucuju bas te arilje :unsure: A sto sam videla one svedske bele sa nekim roze leptiricima,bas su medene,one su oko 80din komad.

ja sam svedske dobila od bratove dece, pa necu kupovati...a ove Arilje sam kod nas, na jednom mestu, nasla za 850din / 10kom ali nekako su mi lose, sta znam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam svedske dobila od bratove dece, pa necu kupovati...a ove Arilje sam kod nas, na jednom mestu, nasla za 850din / 10kom ali nekako su mi lose, sta znam....

Ma ni ja ne znam koje su bolje,meni je sve to isto. Videcu sutra koje cu kupiti. Idemo u par radnji pa sta kupimo,to je. Ne razumem se u kvalitet,meni je vazno da mi se svidi na izgled da je lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ni ja ne znam koje su bolje,meni je sve to isto. Videcu sutra koje cu kupiti. Idemo u par radnji pa sta kupimo,to je. Ne razumem se u kvalitet,meni je vazno da mi se svidi na izgled da je lepo.

i ja cu pogledati jos neke...videla sam i u apoteci neke u boji, skuple su, mislim 6kom oko 750din ali kad ne mogu da otvorim da ih pipnem...ne znam ni sama, videcu jos....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja cu pogledati jos neke...videla sam i u apoteci neke u boji, skuple su, mislim 6kom oko 750din ali kad ne mogu da otvorim da ih pipnem...ne znam ni sama, videcu jos....

Nisam ni znala da ih ima u apoteci,ja gledala samo po bebi radnjama.

Trudnice drage,kuckamo se sutra,odoh da citam knjigu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni znala da ih ima u apoteci,ja gledala samo po bebi radnjama.

Trudnice drage,kuckamo se sutra,odoh da citam knjigu.

Hajde...i ja cu jos malo pa off... bojim se ako uhvatim knjigu zaspacu ( a inace sovim) :) Krece mi opet kiselina, idem da vristim! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne pijem nista sem prenatala,al u njemu nema nesto mnogo magnezijuma,mozda bi mogla da popiem neku sunecu mg,nemam pojma....pitacu doktora da vidim sta ce on reci.....a to za vodu nikad nisam cula,jel ti pomoglo?

[/quote

pa moguce da jeste jer trenutno nemam aritmiju,ali ne znam da li je od toga...inace zdravije su obicne tablete mg nego sumece,meni je doktor preporucio 4 tablete na dan,i stvarno mi opustaju misice kad je stomak tvrd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, moje sve drugarice su se porodile uz epidural i kaze da im svane kad ga dobiju, jer do tada su vec imale jake bolove. Nikakvih posledica nemaju, to se daje izmedju dva prsljena tako da se prekine neki nerv, ici cu uskoro kod anestiziologa pa cu pitati i preneti ti.

moram da se ubacim za epidural,nije bas bez rizika sto ne mora da znaci da je kod svakoga isto,postoji mogucnost da se dobije migrena kao i cesti bolovi u ledjima,ne odmah ali posle par godina...ja sam u bolnici dobila papir gde sve to pise,pa sam se posavetovala i sa specijalistom koji je to i potvrdio..aaali opet naglasavam da nije kod svakoga isto da me pogresno ne protumacite :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.