Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

:blink: xm, e iz porodilista se ne javljam nikome sem mami i muzu, pa koga zanima neka njih zove ;)

Ne znam kako ljudi ne razumiju da kad je neko u bolnici treba da odmara. Takodje ne shvatam kad neko ostane u bolnici - iz bilo kakvog razloga, za vrijeme posjete mu dodje 100 ljudi da ga vide, a to se kod nas stalno desava :blink: .. strasno! ja bih za posjetu odobravala samo 1 osobi da dodje..

Posto su pogaseni tonovi na telefonu lepo biras kome ces da se javis. Ko se ljuti bas te briga, imas izgovor, dojila sam bebu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem privatno kod ginekologa i od dvanaeste nedelje mi radi 4d do sada sam radila 3 puta i imam dva cd-a i sve se lepo vidi,i sad zadnji put kad sam bila isto mi je radio i videla sam sve organe bekine al nisam dobila cd majmun zaboravio da ubaci....ne znam sto sunti rekli da ne moze,meni je prva dva puta radio uz vaginalno a sada kada je odmakla trudnoca kaze da ne sme tako nego mi radi preko stomaka....mozda su mislili da ne moze taj vaginalni da ti urade....boga pitaj....

I ja ne vidim zasto ti ne bi radili 4D?

Meni su sa 4D radili expertni u 12-oj nedelji, sve smo prstice bebi prebrojali... :D

Rekao je da nije preporucljivo u 8 i 9om mesecu 4D. A verujem mu,ipak da hoce samo da uzme pare uradio bi taj 4d jer dosta vise kosta nego kolor dopler,a i nacelnik je u porodilistu. Samo neka je sve u redu sa bebom,pa nek radi koji god hoce UZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je sve ok sa bebom, nepotrebno si se opteretila!

Nemoj da citas nista negativno, samo se uznemiris a to i beba oseti.

Bolje citaj neke viceve, opusti se malo i uzivaj jos ovih par nedelja....

Mene opet napala kiselina, evo ne znam sta cu od sebe... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je sve ok sa bebom, nepotrebno si se opteretila!

Nemoj da citas nista negativno, samo se uznemiris a to i beba oseti.

Bolje citaj neke viceve, opusti se malo i uzivaj jos ovih par nedelja....

Mene opet napala kiselina, evo ne znam sta cu od sebe... :angry:

Joj tebe bas muci kiselina...meni je u pocetku trudnoce pomagala samo kisela voda.

Kad ce vise 1 sat da gledam Nadala? Spava mi se,ali ne mogu da propustim mog miljenika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj tebe bas muci kiselina...meni je u pocetku trudnoce pomagala samo kisela voda.

Kad ce vise 1 sat da gledam Nadala? Spava mi se,ali ne mogu da propustim mog miljenika.

bas danas kazem mm kako gledas tenis i on mi na to "eto, svi prate samo ti neces" :lol:

Mene sport apsolutno ne zanima tako da mu nikada nisam drustvo...osim, kao sto rekoh, umet. klizanja, to mogu da gledam ceo dan :)

ma, da znas da me urnise najstrasnije. Cekam jos malo pa cu uzeti Rupurut inace nista od spavanja. :( kad legnem - gorim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam procitala juce sve i svasta u temi greske lekara,pa se malo uplasila. Zvala sam drugaricu koja je to radila kod tog doktora,to je slicno kao 4D?detaljno pregledanje bebe i njenih organa,kako se razvija, koliko plodove vode ima,gde je pupcanik i koliko je dugacka pupcana vrpca,sve zivo sto te zanima oni ti kazu. I sad jedva cekam ponedeljak da odem,a doktor je proveren,bio je ginekolog,a sada je nacelnik porodilista u Smederevu,samo sto ima privatnu ordinaciju pa idem tamo.

Kolor Dopler je dobra stvar. Bas kao sto si rekla, sve se vidi i sve proveri. Obzirom da sam iz Smed-a, smem li da pitam kod koga ides? Dr. Tasica?

Inace, imam jedno pitanje za sve vas.......Obzirom da pripremam stvari polako, ne mogu da se odlucim za kozmetiku koju da koristim. Pretpostavljam da ce to mozda biti SebaMed, ali vidim i neku novu nemacku kozemtiku - Sanosan. Procitala sam sve najbolje o njoj, ali sam htela da cujem kakva su vasa iskustva, je li neko to kupovao i sta mislite?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolor Dopler je dobra stvar. Bas kao sto si rekla, sve se vidi i sve proveri. Obzirom da sam iz Smed-a, smem li da pitam kod koga ides? Dr. Tasica?

Da, da, kod Tasica, njega su mi preporucili. Drugarica je bila par dana pred porodjaj i jako je zadovoljna, jer joj je rekao sve sto je zanima. Meni je vazno da mi kaze da je sve sa bebom u redu, zato i idem, da ne mucim sebe mislima sta i kako, jer sam se malo uspanicila kad sam otisla do teme greske lekara. Jos jedno misljenje nece skoditi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da, kod Tasica, njega su mi preporucili. Drugarica je bila par dana pred porodjaj i jako je zadovoljna, jer joj je rekao sve sto je zanima. Meni je vazno da mi kaze da je sve sa bebom u redu, zato i idem, da ne mucim sebe mislima sta i kako, jer sam se malo uspanicila kad sam otisla do teme greske lekara. Jos jedno misljenje nece skoditi ;)

Nece, naravno da nece. Ipak preporucujem da se opustis i mislis pozitivno! Javi sta ti doca kaze. Ja sam juce imala prvi ctg, i moj doktor kaze sve je super. A kroz nekoliko dana poslednji "veliki" pregled - uz i ginekoloski. Cekam, cekam, cekam........i uzivam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nece, naravno da nece. Ipak preporucujem da se opustis i mislis pozitivno! Javi sta ti doca kaze. Ja sam juce imala prvi ctg, i moj doktor kaze sve je super. A kroz nekoliko dana poslednji "veliki" pregled - uz i ginekoloski. Cekam, cekam, cekam........i uzivam :rolleyes:

Odmaraj i uzivaj...uskoro stize bebac pa neces moci :)

Anusa kad ti jetermin? Da se upises na spisak...

mama Vanja 30.01.2012.

Maki-D 01.02.2012.

Ivana84 27.02.2012

Markova mama 28.02.2012

danica:-) 29.02.2012

andjelica 05.03.2012

sweet baby 08.03.2012

OljaNS 14.03.2012.

Woman 14.03.2012.

Milanka 14.03.2012.

buba mara 03.04.2012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sitno brojite :D

Maki, hvala za spisak (torba za porodiliste), ja sam se uzmuvala vec da sve pripremim, sve se plasim da ne porani beban :D

A što i nisi išla u školicu???

Ne znam desava li se to jos kome, ali mene porodica izludjuje.. svaki dan me zovu strine, tetke, braca, sestre da vide "jesam li jos kuci" <_< telefon mi zvoni po citav dan, a taman sam mislila da sam cu odmoriti kad odem na bolovanje :huh:

Ja u zadnje vreme nigde ne nosim telefon, a fiksni nemam tako da sva rodbina smara moju mamu, ali ih ona otkači na brzaka :)

Ja sam procitala juce sve i svasta u temi greske lekara,pa se malo uplasila.

Moj ti je savet da u takve teme ne ulaziš sad ako ne možeš da se "izboriš" sa njima... opusti se, uživaj i znaj da je sa tobom i tvojom bebom sve u najboljem redu i da će tako biti do kraja, samo pozitivne misli imaj!!!

Uh a da vidis kad krenu da te zivkaju u porodiliste, non stop. Omrznes mobilni za ceo zivot.

U da..... to ume da bude takvo smaranje.... telefon ma MUTE i uživancija!!!

Inace, imam jedno pitanje za sve vas.......Obzirom da pripremam stvari polako, ne mogu da se odlucim za kozmetiku koju da koristim. Pretpostavljam da ce to mozda biti SebaMed, ali vidim i neku novu nemacku kozemtiku - Sanosan. Procitala sam sve najbolje o njoj, ali sam htela da cujem kakva su vasa iskustva, je li neko to kupovao i sta mislite?

Hvala

Ja sam sa prvim koristila isključivo sebamed sapun u prva tri meseca, a posle sam isprobavala sve i svašta :) nisam ga mackala puno, samo sapu za kupanje i po potrebi niveino mleko za telo jer mu se perutala koža u prvim nedeljama. Pudere, ulja i tako to nisam koristila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama Vanja 30.01.2012.

Maki-D 01.02.2012.

Ivana84 27.02.2012

Markova mama 28.02.2012

danica:-) 29.02.2012

andjelica 05.03.2012

sweet baby 08.03.2012

OljaNS 14.03.2012.

Woman 14.03.2012.

Milanka 14.03.2012.

buba mara 03.04.2012

Na ovom spisku fali članica kojoj je termin odma posle mene, tj. 04.02..... gde je ona??? Ne mogu da se setim nika :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima :rolleyes: Mene nocu hvata grc u levi list,stvarno mi vec ide na zivce <_< Ako lezim na desnom boku trne mi desna noga,ako na levom-leva trne,na ledja ne mogu,jedino da spavam sedeci :lol:

Kako ste vi?Imate li kakve tegobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene hvata grč samo u desnom listu kad se ujutro protežem, ali ga ja brzo smirim :)

Što se tiče tegoba nemam nikakvih, spavam i na leđima i na oba boka, stomak mi se baš spustio tako da lako dišem ali teško obuvam čarape :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala problema sa grcevima u nogama, ali sam provalila da kad se istezem gurajuci petu ne trni nista, a kad opruzim stopala i prste ubija od bolova i grceva u listovima. Ali zadnjih mesec dana se ne secam da sam imala grceve :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala problema sa grcevima u nogama, ali sam provalila da kad se istezem gurajuci petu ne trni nista, a kad opruzim stopala i prste ubija od bolova i grceva u listovima. Ali zadnjih mesec dana se ne secam da sam imala grceve :unsure:

Ja sam ovde postovala da te pitam gde si, puče forum - nestade mi post....

Nedostaješ mi u ž. pričama da kafenišemo.

Ljuuuuubim punoooo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Mene su hvatali grcevi, sada malo redje (da ne ureknem) ali me zato kiselina ubija! I ustajem nocu na svakih sat, sat i po da piskim, to me izludjuje, isprekidam san i onda se probudim jos umornija nego sto sam legla... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ovde postovala da te pitam gde si, puče forum - nestade mi post....

Nedostaješ mi u ž. pričama da kafenišemo.

Ljuuuuubim punoooo :)

E i ja sam malopre imala problema sa forumom. Sad sam navikla na ove trimestre, pogledam sta ima u zenskim pricama, ali ne pisem. Kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P

Na ovom spisku fali članica kojoj je termin odma posle mene, tj. 04.02..... gde je ona??? Ne mogu da se setim nika :unsure:

Maki, to je bila Ancilli, ona se porodila 9og januara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja sam malopre imala problema sa forumom. Sad sam navikla na ove trimestre, pogledam sta ima u zenskim pricama, ali ne pisem. Kako si ti?

Ja dorbo, poso - kuća i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dorbo, poso - kuća i tako...

:( A malo odmora za tebe? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima :rolleyes: Mene nocu hvata grc u levi list,stvarno mi vec ide na zivce <_< Ako lezim na desnom boku trne mi desna noga,ako na levom-leva trne,na ledja ne mogu,jedino da spavam sedeci :lol:

Kako ste vi?Imate li kakve tegobe?

Ivana pocni da pijes magnezijum.On bas pomaze kod grceva u nogama u trudnoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj zenske sto ste vredne,samo kuckate.....oljaNS potpuno te azumem oko tog ustajanja,jednu noc sam od 12 do ujutru do 7 ustala 5 puta ,i na kraju mi se vise smcuilo,rekla sam stavljam pelene :blink: ....idete li danas gde na slavu....ja odlozila za sutra a danas idem da gledam eke stvarcice za Milicu moju,pa mozda nesto i kupim....a juce moja svekrva cula da idem i popizdela kao ne treba da se kupuje dok se ne rodi,a ja bas bila nesto nervozna pa kad sam pocela da joj drzim lekciju....dete zivo ydravo,raste kako treba i ona mi nesto sere.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj zenske sto ste vredne,samo kuckate.....oljaNS potpuno te azumem oko tog ustajanja,jednu noc sam od 12 do ujutru do 7 ustala 5 puta ,i na kraju mi se vise smcuilo,rekla sam stavljam pelene :blink: ....idete li danas gde na slavu....ja odlozila za sutra a danas idem da gledam eke stvarcice za Milicu moju,pa mozda nesto i kupim....a juce moja svekrva cula da idem i popizdela kao ne treba da se kupuje dok se ne rodi,a ja bas bila nesto nervozna pa kad sam pocela da joj drzim lekciju....dete zivo ydravo,raste kako treba i ona mi nesto sere.... :angry:

Ej nesto te nema u zadnje vreme...ja navikla da si uvek sa nama :rolleyes: Ma pusti te gluposti oko stvarcica, sto zelis kupi, tako mrzim te babske price :angry: Ja cu krajem meseca da odem da rezervisem stvari za kasnije i da kupim sve sto treba bebani za pocetak, ne bih mogla da podnesem da bebi neko drugi bira stvari sem mene i mm. A mozda u ponedeljak kupim kolica, idem u SD, a rekla ona prodavacica da ce stici posle Bozica, tako da mislim da su vec tamo :rolleyes: Kako si ti buba maro, jel si bila skoro da vidis bebanu ili imas zakazan UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto kaze Milanka,pusti se babskih prica.Ja sam onog dana kad sam saznala da sam trudna kupila svojoj bebici prvi bodic,do petog krevetic komodu i ostalo,a evo danas sam zavrsila sa poslednjim potrepstinama sto su mi falile :rolleyes:

Kad vec spomenuste slavu,evo ja krecem,mada necu dogu cisto radi reda i bezim,inace mi smeta dim od cigare a danas ce da bude krkljanac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto kaze Milanka,pusti se babskih prica.Ja sam onog dana kad sam saznala da sam trudna kupila svojoj bebici prvi bodic,do petog krevetic komodu i ostalo,a evo danas sam zavrsila sa poslednjim potrepstinama sto su mi falile :rolleyes:

Kad vec spomenuste slavu,evo ja krecem,mada necu dogu cisto radi reda i bezim,inace mi smeta dim od cigare a danas ce da bude krkljanac....

Pojedi koji kolac i za nas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.