Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Olja mene boli prvo jedna, pa nakon nekoliko dana druga i tako sve u krug, bradavice sam pocela da mazem AD3 uljanim kapima i bas su mi omeksale.

Meni je nesto drugo cudno, veceras sam prvi put cula nesto iz stomaka, kao klokotanje, krcenje, buckanje ne znam, znam samo da nisu ni creva ni zeludac nego bas stomak :blink: Da li je neka od vas cula isto ili treba da brinem????

hm...pa, ja mislim da mozda cujes ipak peristaltiku ili bebu kako "pliva" :)

Ne treba da se brines, uglavnom, moje misljenje! :)

ja nekada cujem tako nesto kada se nalijem vode, prepunim zeludac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Women ja nekad cujem neko buckanje u stomaku,to se verovatno beba krece pa se tako cuje.

Olja,mene od pocetka trudnoce bole grudi,bradavice,iritira me kada ih dodirnem,pipam samo kad moram. A vec mesec dana mi curi providna tecnost iz bradavica,a po grudima sam dobila neke ogromne vene,uzas kako modro izgledaju,a ne povlace se ni masiranjem grudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudnice moze li mala pomoc? Ne znam kako je vama,meni je ovo prva trudnoca ali moje beba je strasno zivahna i nemirna. :wacko: Osetim je svakih par minuta i po ceo dan se nesto pomera i migolji samo sto ne izadje na stomak. :rolleyes: Drago mi je da je osetim ali ne znam da li treba da je oliko aktivna. Trenutno mogu da lezim samo na desnoj strani a kad joj i to dosadi onda setamo.Jedino miruje kad setam. Cesto setamo i nocu po kuci jer ja ne mogu da spavam od nje. Molim vas za misljenje ili savet,a jos bolje ako je neko imao ili ima slicna iskustva.Hvala!!! :wub:

Ne brini ništa.Ja sam brinula što je moja bila užasno mirna,čak sam kupila i stetoskop da pratim da li joj kuca srce.Sad je mirna i dobra beba.Ipak ako se baš puno brineš pođi kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Women ja nekad cujem neko buckanje u stomaku,to se verovatno beba krece pa se tako cuje.

Olja,mene od pocetka trudnoce bole grudi,bradavice,iritira me kada ih dodirnem,pipam samo kad moram. A vec mesec dana mi curi providna tecnost iz bradavica,a po grudima sam dobila neke ogromne vene,uzas kako modro izgledaju,a ne povlace se ni masiranjem grudi.

milanka nemoj da masiras grudi, masiranje izaziva kontrakcije, a te vene ce se povuci posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske,ja jutros isla da uzmem rezultate,juce sam ih davala i tu mi pukla vena haos petak trinaesti.... :blink: secer mi je tacno na granici ,i sada moram da prekinem da jedem slatko i vec polako kriziram,gvozdje 12.3(a normalno je od 7.2 do 31.3)pa ne znam da li trudnica treba da ima vise,kakvo je vase misljenje,koliko je vama bilo kad ste vadile?i imam neke bakterije al samo pise 2 tako da ne znam koje su.....i da li povisen secer moze nepovoljno da utice na razvoj bebe,tj nije povisen ali granica je 5.8 a meni je bas toliki?????????? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske,ja jutros isla da uzmem rezultate,juce sam ih davala i tu mi pukla vena haos petak trinaesti.... :blink: secer mi je tacno na granici ,i sada moram da prekinem da jedem slatko i vec polako kriziram,gvozdje 12.3(a normalno je od 7.2 do 31.3)pa ne znam da li trudnica treba da ima vise,kakvo je vase misljenje,koliko je vama bilo kad ste vadile?i imam neke bakterije al samo pise 2 tako da ne znam koje su.....i da li povisen secer moze nepovoljno da utice na razvoj bebe,tj nije povisen ali granica je 5.8 a meni je bas toliki?????????? :blink:

Draga, odmah ukini slatkiše, izdržaćeš bez njih.

Pa vidi posle dva dana uradi opet šećer - super bi bilo da ako imaš apoteku u kraju koja onim aparatom meri šećer - da tamo izmeriš da ne vadiš krv...

Što se tiče gvožđa, ako iješ neki lek za gvožđe moguće da ti je malo povišeno. Jel piješ?

Ja kad sam krenula da ferum lekom - uradim redovnu analizu i zovu me sa privatne klinike da mi kažu da je gvožđe 35! Oleee, a ja to jutro pojela tableticu, i veče pre toga. Onda su mi objasnili da je od leka i da kad se uzima terapija za gvožđe, valjalo bi dve nedelje nakon prestanka proveriti. Ja sam prekinula lekove, pa sam jela konjsko meso i uzimala med i kakao. I zeleniš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, odmah ukini slatkiše, izdržaćeš bez njih.

Pa vidi posle dva dana uradi opet šećer - super bi bilo da ako imaš apoteku u kraju koja onim aparatom meri šećer - da tamo izmeriš da ne vadiš krv...

Što se tiče gvožđa, ako iješ neki lek za gvožđe moguće da ti je malo povišeno. Jel piješ?

Ja kad sam krenula da ferum lekom - uradim redovnu analizu i zovu me sa privatne klinike da mi kažu da je gvožđe 35! Oleee, a ja to jutro pojela tableticu, i veče pre toga. Onda su mi objasnili da je od leka i da kad se uzima terapija za gvožđe, valjalo bi dve nedelje nakon prestanka proveriti. Ja sam prekinula lekove, pa sam jela konjsko meso i uzimala med i kakao. I zeleniš...

od juce ne jedem nista slatko,cak ikafu u koju sam trpala po dve kasicice secera pijem bez njega....valjda ce spasti.....pa ne pijem nista sem prenatala al u njemu nema fe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od juce ne jedem nista slatko,cak ikafu u koju sam trpala po dve kasicice secera pijem bez njega....valjda ce spasti.....pa ne pijem nista sem prenatala al u njemu nema fe

Ja bih posle 4-5 dqna ponovo uradila analize, možda bude neka greška, čisto da proveriš :)

Meni šećer celu trudnoću mrdnuo nije sa 3,2... A jela sam slatkiša za svih 28 god. što nisam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih posle 4-5 dqna ponovo uradila analize, možda bude neka greška, čisto da proveriš :)

Meni šećer celu trudnoću mrdnuo nije sa 3,2... A jela sam slatkiša za svih 28 god. što nisam ;)

Idem u ponedeljak na uz i kontrolu pa cu videti sta kaze doktor i da uzmem opet upt da radim pa da vidimo....nema ti kod mene greske ja po ceo dan ne jedem nista slano samo slatkise,nije to svaki dan tako ali ima dana....nista drugo ne stavim usta sem cokoladsica i kolaca,pa se onda setim da ne treba to da radim pa prekinem par dana pa opet....sad definitivno prestajem.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem u ponedeljak na uz i kontrolu pa cu videti sta kaze doktor i da uzmem opet upt da radim pa da vidimo....nema ti kod mene greske ja po ceo dan ne jedem nista slano samo slatkise,nije to svaki dan tako ali ima dana....nista drugo ne stavim usta sem cokoladsica i kolaca,pa se onda setim da ne treba to da radim pa prekinem par dana pa opet....sad definitivno prestajem.... :(

Pa tebi je gvozdje super,ja imala 5,pa sam pila ampule da bi se podiglo na 12. A secer na donjoj granici,iako jedem dosta slatkisa. To su moji rezultati od pre mesec dana,nisam skoro vadila krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kako ste?

Mene , kao sto rekoh, u poslednja 2 dana grudi toliko bole da ne mogu da se pokupim, a kiselina me toliko urnise da ne mogu ni da jedem ni da spavam :( Imam utisak i casu vode kad popijem da me muci :( Uzmem Rupurut pred spavanje, sve izbegavam da uzimam te hemije ali ovo je neizdrzivo.

Probala sam : kokice, casu kisele, parce hleba, bademe, jabuku,...ne znam da li jos nesto...imate li jos neki predlog??

Ne jedem kasno i nikada ne legnem posle jela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, kako ste?

Mene , kao sto rekoh, u poslednja 2 dana grudi toliko bole da ne mogu da se pokupim, a kiselina me toliko urnise da ne mogu ni da jedem ni da spavam :( Imam utisak i casu vode kad popijem da me muci :( Uzmem Rupurut pred spavanje, sve izbegavam da uzimam te hemije ali ovo je neizdrzivo.

Probala sam : kokice, casu kisele, parce hleba, bademe, jabuku,...ne znam da li jos nesto...imate li jos neki predlog??

Ne jedem kasno i nikada ne legnem posle jela...

Probaj da jedes narandze.Ja sam imala isti problem i meni su pomogle,tj. i dalje mi pomazu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja najbolje da nista ne jedes...mislim da je to jedini lek :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja najbolje da nista ne jedes...mislim da je to jedini lek :lol:

:lol: :lol: :lol:

to sam i ja zakljucila!

Ali onda popijem caj u koji dodam malo meda i eto je opet... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

to sam i ja zakljucila!

Ali onda popijem caj u koji dodam malo meda i eto je opet... :angry:

Mene toliko mučila kiselina,posebno poslednju sedmicu pred porođaj,da dva dana pre porođaj ništa nisam jela!I tu nedelju uzimala sam Rupurut,kad baš moram.Probaj sa krekerima i oni pomažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene toliko mučila kiselina,posebno poslednju sedmicu pred porođaj,da dva dana pre porođaj ništa nisam jela!I tu nedelju uzimala sam Rupurut,kad baš moram.Probaj sa krekerima i oni pomažu.

hvala, probacu i sa njima! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mucninu resavala tako sto progutam jedan pasulj,ziv onako,kao tabletu sa casom vode....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mucninu resavala tako sto progutam jedan pasulj,ziv onako,kao tabletu sa casom vode....

e i to cu da probam :) sta god mi se kaze....

Milankaa, u kom smo mi sad mesecu? ja vise ne znam... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e i to cu da probam :) sta god mi se kaze....

Milankaa, u kom smo mi sad mesecu? ja vise ne znam... :lol:

U 8om mesecu :lol: Doktorka mi racuna od 8og januara da sam u 8om mesecu(zato sto mi je 8.6.2011.bila zadnja men.),ali ja znam da sam zatrudnela oko 20og juna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 8om mesecu :lol: Doktorka mi racuna od 8og januara da sam u 8om mesecu(zato sto mi je 8.6.2011.bila zadnja men.),ali ja znam da sam zatrudnela oko 20og juna :P

:lol: i menije bila 08.06. :lol: :lol:

ali nisam sigurna kada sam tacno zatrudnela, i mi kontamo oko 20og ( bio je maraton tih dana pa ko ce to znati) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan devojke!Evo samo da vam se na brzinu javim..

Porodila sam se 09.01. u 12i50 i rodila malog Stefana teskog 2560g i dugackog 47cm. :rolleyes: Mi smo malo poranili pa smo zato tako i mali.Sve je u redu,dobili smo zuticu pa smo zbog toga ostali malo duze u bolnici.

Sto se porodjaja tice,vodenjak mi je pukao u dva ujutru,otisla sam u bolnicu i u 7 ujutru su me iz pripreme prebacili na ginekologiju jer nisam bila otvorena i nije bilo kontrakcija.U 11 su poceli bolovi,u 12i30 su me odveli u salu jer sam se otvorila 9 prstiju(svi su bili u cudu :rolleyes: ) i u 12i50 sam se porodila. :rolleyes:

Drage moje,zelim da vam porodjaji prodju kao moj i ne plasite se jer to stvarno nije nista strasno!Boli i to jako,ali samo razmisljajte da ce to proci i da boli zato sto cete ubrzo ugledati vase srecice,a nema niceg lepseg od toga!Ljubim vas sve puno i samo hrabro! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ancilli cestitam na bebici, uzivajte sada zajedno :wub:

Bas mi je drago da si imala brz porodjaj i nisi se puno namucila. Ljubac za vas dvoje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E spisak nam se smanjio, ali uskoro stizu devojke iz drugog trimestra pa ce se produziti...

mama Vanja 30.01.2012.

Maki-D 01.02.2012.

Ivana84 27.02.2012

Markova mama 28.02.2012

danica:-) 29.02.2012

andjelica 05.03.2012

sweet baby 08.03.2012

OljaNS 14.03.2012.

Woman 14.03.2012.

Milanka 14.03.2012.

buba mara 03.04.2012

Jel sam nekog izostavila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ancilli cestitam na bebcu,uzivajte....

e zene ja se konacno vratila sa kontrole....mi smo 29 nedelja i bebac ima 1410 g kaze doktor da smo veci nego sto treba za ovu nedelju ali je inace sve ostalo u redu,kaze da mi je fe uredu,da je secer ok i nije mi dao da pijem nista sem prenatala koji sam i ranije koristila....sledeca kontrola nam je tek 1 marta,a da i radila sam bris,rezultat je gotov tek za dva dana....kolike su bile vase bebe u 29 nedelji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ancilli cestitam od srca!!!

Buba maro,mi smo poslednji put bili sa 31.+4 dana tada smo imali 2.5 kg...Pre toga smo bili negde sa 24. ali ne mogu da se setim koliko smo imali.Sada idemo krajem meseca,to nam je poslednji UZ i jedva cekam da vidim koliko je napredovao :D

Inace ovaj mali kao da se nagurao na desnu stranu stomaka,tamo ga i osecam,desna strana je i puno tvrdja od leve :lol: Haos pravi,a i moj stomak ispusta neke cudne zvuke :rolleyes::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.