Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Milance nadam se da ce sve biti OK.

Javi se kad se vratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je providna voda, od koje mi je stalno ves mokar. A bolovi se javljaju kad i kontrakcije, ovako nista se ne menja vec dva dana. Samo se smanjila ta voda, od sinoc samo vlazi, ne ide mnogo. Evo spremila sam se pa idem do doma zdravlja da vidim sta je u pitanju, mislim da je rano i za to i za tako jake kontrakcije :unsure:

Milanka jel sve u redu?nadam se da je sve ok....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene,nije bila moja doktorka pa me primila neka druga. Kaze da sam imala ranicu na grlicu,pa sam to povredila i otud voda. Grlic mi je dosta razmeksan i skracen,koliko mogu da vidim sa rezultata 1,5cm je. Stavila mi je nesto slicno tamponu i posula neki prasak da se to zasusi i dala mi da menjam tu gazicu. Imam i pojacane kontrakcije,a bebino srce ima normalne otkucaje. Rekla mi je da mirujem i proci ce,jedino ako se pogorsa da idem u dezurnu sluzbu da mi daju neke vaginalete ili tablete. A od sexa nista do daljnjeg, ako ovo bude bilo ok,zakazala sam u cetvrtak kod moje doktorke.

Zene,hvala na savetima i podrsci,sad sam se malo smirila kad sam videla da je sve u redu sa bebicom. Ljubim vas sve :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh zeno ... kako si me bila prepala...bolje i ta ranica nego nesto drugo .

Bitno je da je bebuska dobro a sve ostalo nije bitno .

Sad miruj đavolak jedan ... i reci tom svom da ne hoda bez gaca :lol::P

Ljubim tebe i bebusku :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh zeno ... kako si me bila prepala...bolje i ta ranica nego nesto drugo .

Bitno je da je bebuska dobro a sve ostalo nije bitno .

Sad miruj đavolak jedan ... i reci tom svom da ne hoda bez gaca :lol::P

Ljubim tebe i bebusku :wub::wub::wub:

Bas si me nasmejala,ja totalno zaboravila na to za gace :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf dobro je....Bas si me prepala.Miruj sada,cisto da znas i ja volim sex I RADO GA SE SECAM :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf dobro je....Bas si me prepala.Miruj sada,cisto da znas i ja volim sex I RADO GA SE SECAM :lol:

Izgleda da cu ga se i ja rado secati,ali samo nek sve bude u redu,bice vremena za to :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da cu ga se i ja rado secati,ali samo nek sve bude u redu,bice vremena za to :lol: :lol: :lol:

idi bre, evo i ja cekala do sada, sve ne smem da dodjem da vidim...

Dobro je, proci ce to, samo miruj i strpi se malo sto se tice sexa, sta ces...

Mazi stomacic i odmaraj... Ljubac!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene,nije bila moja doktorka pa me primila neka druga. Kaze da sam imala ranicu na grlicu,pa sam to povredila i otud voda. Grlic mi je dosta razmeksan i skracen,koliko mogu da vidim sa rezultata 1,5cm je. Stavila mi je nesto slicno tamponu i posula neki prasak da se to zasusi i dala mi da menjam tu gazicu. Imam i pojacane kontrakcije,a bebino srce ima normalne otkucaje. Rekla mi je da mirujem i proci ce,jedino ako se pogorsa da idem u dezurnu sluzbu da mi daju neke vaginalete ili tablete. A od sexa nista do daljnjeg, ako ovo bude bilo ok,zakazala sam u cetvrtak kod moje doktorke.

Zene,hvala na savetima i podrsci,sad sam se malo smirila kad sam videla da je sve u redu sa bebicom. Ljubim vas sve :)

uf dobro je, ja svratila ovde samo da vidim jesi li se javila, i bas sam se obradovala...... sad pamet u glavu i bez od muza......i u krevet naravno. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milanka divno da je sve uredu....sad idi odmah i kupuj muzu gace :lol: .....e zene jel ima neka od vas bolove u donjem delu stomaka kada ustaje....ja kad ustanem(nije bitno koloko sam sedela ili lezala)osecam bas jak pritisak na dole i neki cudan bol,onda moram da stojim bar minut u mestu da me to prodje i onda nista bola nema....ali kad boli bas boli ne mogu korak da napravim....????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milanka divno da je sve uredu....sad idi odmah i kupuj muzu gace :lol: .....e zene jel ima neka od vas bolove u donjem delu stomaka kada ustaje....ja kad ustanem(nije bitno koloko sam sedela ili lezala)osecam bas jak pritisak na dole i neki cudan bol,onda moram da stojim bar minut u mestu da me to prodje i onda nista bola nema....ali kad boli bas boli ne mogu korak da napravim....????

Ja imam te bolove, ali nisu baš jaki... to beba glavom stiska bešiku :)

Ja sam danas napokon kupila sve za porodilište i odelce za izlazak :) sad može porođaj i da krene ja sam spremna :) A danas mi se drugarica kojoj je termin kad i meni porodila... prvorotka je ali je bebac poranio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milanka divno da je sve uredu....sad idi odmah i kupuj muzu gace :lol: .....e zene jel ima neka od vas bolove u donjem delu stomaka kada ustaje....ja kad ustanem(nije bitno koloko sam sedela ili lezala)osecam bas jak pritisak na dole i neki cudan bol,onda moram da stojim bar minut u mestu da me to prodje i onda nista bola nema....ali kad boli bas boli ne mogu korak da napravim....????

Mene je ranije boleo stomak bas nisko,sad me vise ne boli. Izgleda da se bebica podigla. Ali me zato ledja ubijaju, pola sata mi treba da se okrenem s jedne na drugu stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam bolove u donjem delu stomaka s vremena na vreme, kada se beba spusti nisko pa me jos udara, bas neki neprijatan osecaj.

Onda ja lukavo mazim stomak i pricam joj, ubrzo se pomeri i onda mi je bolje! :)

A da i za to vreme odem bar 5 puta da piskim, uzas.

Inace, jel' ima jos neko problem sa kiselinom ili samo ja?! :(

Nije bitno koje doba dana ni sta jedem ali me ubija! Povremeno, kada me vec toliko muci da mi se povraca, uzmem Rupurut i bude ok....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da su bademi dobri za kiselinu...Ja ponekad imam problema,ali ništa preterano.Jel se rupurut sme piti u trudnoći?Ja nemam pojma koji lekovi smeju,a koji ne.Znam samo da trudnice koje imaju astmu i bronhitis smeju po potrebi da koriste berodual pumpicu. Milanka ja tek sad videla da si imala frku...Pa ženo mani se seksa,dobro je Ivana rekla: Volim i ja sex i rado ga se sećam! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rupurut se samo pogricka i za par minuta sve super! Sme u trudnoci, ne zadrzava se u organizmu, samo "protrci" :)

Sme i Ranitidin/ Ranisan, Gelusil lac (ali on stvara zatvor).

Dok je bila manja trudnoca pomagao je badem...ili kokice..ili parcence hleba...a sad nema sanse, probala sam sve sto su mi rekli i ne vredi! Samo Rupurut. Ali i to gledam da uzmem bas kad moram, ne preterujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milankea nista ne brini sto se tice sexa,ubrzo ces ga imati...da te utesim od prvog dana kako sam saznala da sam trudna sex nam je bio zabranjen(to je bilo u aprilu prosle godine) i evo jos ga nismo imali.Sada cekam ponedeljak da odem na prvi pregled posle porodjaja pa da vidim sta ce mi reci,mada mi se nesto ovaj oporavak oduzio i jos se nisam bas oporavila :(

Zene samo da vam kazem da kada se porodite bukvalno sest nedelja nista ne radite.Ja sam se cuvala dve nedelje i onda sam pocela da zivim skoro normalno a posledica je ta da mi krvarenje jos nije stalo,a stomak me do pre par dana boleo,a kicma i koscice me jos ubijaju.Zato 6 nedelja neka vam neko bude uvek pr ruci a krevet najbolji prijatelj.

Svima srecno na porodjaju a ako osecate neke bolove samo lepo kod doktora,svaka ima slicne bolove ali tako mnogo razlicitih razloga zbog cega su ti bolovi.

Sve vas ljubim "*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rupurut se samo pogricka i za par minuta sve super! Sme u trudnoci, ne zadrzava se u organizmu, samo "protrci" :)

Odlično! SAd znam ako me bude jako mučila kiselina da uzmem to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milankea nista ne brini sto se tice sexa,ubrzo ces ga imati...da te utesim od prvog dana kako sam saznala da sam trudna sex nam je bio zabranjen(to je bilo u aprilu prosle godine) i evo jos ga nismo imali.Sada cekam ponedeljak da odem na prvi pregled posle porodjaja pa da vidim sta ce mi reci,mada mi se nesto ovaj oporavak oduzio i jos se nisam bas oporavila :(

Zene samo da vam kazem da kada se porodite bukvalno sest nedelja nista ne radite.Ja sam se cuvala dve nedelje i onda sam pocela da zivim skoro normalno a posledica je ta da mi krvarenje jos nije stalo,a stomak me do pre par dana boleo,a kicma i koscice me jos ubijaju.Zato 6 nedelja neka vam neko bude uvek pr ruci a krevet najbolji prijatelj.

Svima srecno na porodjaju a ako osecate neke bolove samo lepo kod doktora,svaka ima slicne bolove ali tako mnogo razlicitih razloga zbog cega su ti bolovi.

Sve vas ljubim "*

Mi ljubimo Vukasina, potencijalnog djuvegiju, a i tebe, naravno! :):wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka ja tek sad videla da si imala frku...Pa ženo mani se seksa,dobro je Ivana rekla: Volim i ja sex i rado ga se sećam! :) :)

Milankea nista ne brini sto se tice sexa,ubrzo ces ga imati...da te utesim od prvog dana kako sam saznala da sam trudna sex nam je bio zabranjen(to je bilo u aprilu prosle godine) i evo jos ga nismo imali.Sada cekam ponedeljak da odem na prvi pregled posle porodjaja pa da vidim sta ce mi reci,mada mi se nesto ovaj oporavak oduzio i jos se nisam bas oporavila :(

Ma to sad odjednom, do sada nismo imali nikakvih problema, a bilo je redovno. Zato cemo sada da "postimo" dok doktorka ne kaze nesto drugo :lol::lol: :lol:

Samo neka je sve u redu sa bebicom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milankea nista ne brini sto se tice sexa,ubrzo ces ga imati...da te utesim od prvog dana kako sam saznala da sam trudna sex nam je bio zabranjen(to je bilo u aprilu prosle godine) i evo jos ga nismo imali.Sada cekam ponedeljak da odem na prvi pregled posle porodjaja pa da vidim sta ce mi reci,mada mi se nesto ovaj oporavak oduzio i jos se nisam bas oporavila :(

Zene samo da vam kazem da kada se porodite bukvalno sest nedelja nista ne radite.Ja sam se cuvala dve nedelje i onda sam pocela da zivim skoro normalno a posledica je ta da mi krvarenje jos nije stalo,a stomak me do pre par dana boleo,a kicma i koscice me jos ubijaju.Zato 6 nedelja neka vam neko bude uvek pr ruci a krevet najbolji prijatelj.

Svima srecno na porodjaju a ako osecate neke bolove samo lepo kod doktora,svaka ima slicne bolove ali tako mnogo razlicitih razloga zbog cega su ti bolovi.

Sve vas ljubim "*

Potpuno si u pravu.Mene ubiše krsta.Ali,što se tiče krvarenja trajalo je svega 10 dana.I to zadnja 3 dana nešto žuto kao sekret.A za kiselinu je meni jedino pomogao rupurut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to sad odjednom, do sada nismo imali nikakvih problema, a bilo je redovno. Zato cemo sada da "postimo" dok doktorka ne kaze nesto drugo :lol::lol: :lol:

Samo neka je sve u redu sa bebicom :rolleyes:

Ej,ja sad isto videla...Ma bitno je da je sad to proslo,samo odmaraj.A sto se tice seksa,ni ja ga nemam,jeste da nedostaje,ali sve za nase bebirone!!! :wub: Sta je to,jos 2 meseca cas ce da prodje.Ljubimo vas puno,puno:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudnice moze li mala pomoc? Ne znam kako je vama,meni je ovo prva trudnoca ali moje beba je strasno zivahna i nemirna. :wacko: Osetim je svakih par minuta i po ceo dan se nesto pomera i migolji samo sto ne izadje na stomak. :rolleyes: Drago mi je da je osetim ali ne znam da li treba da je oliko aktivna. Trenutno mogu da lezim samo na desnoj strani a kad joj i to dosadi onda setamo.Jedino miruje kad setam. Cesto setamo i nocu po kuci jer ja ne mogu da spavam od nje. Molim vas za misljenje ili savet,a jos bolje ako je neko imao ili ima slicna iskustva.Hvala!!! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da li jos nekog bole grudi?!

Mene danas ubijaju, ne smem da se dotaknem... :(

Spavalice, ok je da je beba aktivna i spava dok setas jer joj prija ljuljuskanje :)

Moja isto pravi show i kada legnem da spavam ali se u nekom momentu smiri pa spavamo zajedno.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, da li jos nekog bole grudi?!

Mene danas ubijaju, ne smem da se dotaknem... :(

Spavalice, ok je da je beba aktivna i spava dok setas jer joj prija ljuljuskanje :)

Moja isto pravi show i kada legnem da spavam ali se u nekom momentu smiri pa spavamo zajedno.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja mene boli prvo jedna, pa nakon nekoliko dana druga i tako sve u krug, bradavice sam pocela da mazem AD3 uljanim kapima i bas su mi omeksale.

Meni je nesto drugo cudno, veceras sam prvi put cula nesto iz stomaka, kao klokotanje, krcenje, buckanje ne znam, znam samo da nisu ni creva ni zeludac nego bas stomak :blink: Da li je neka od vas cula isto ili treba da brinem????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.