Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

pa imam i ja taj prozirno beli sekret,malo je i klizav...al mi to ne lici na neki znak

Samo ako je u većim količinama, onda može biti znak da je krenula p. voda..ovako..ako postane braonkast ili rozikast, to je onaj sluzavi čep.. :D

Kada pipnem stomak, postane tako tvrd na momente..kao sada :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se cesto stvrdne ali ne boli... ma nemam pojma,nista konkretno da se desi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se cesto stvrdne ali ne boli... ma nemam pojma,nista konkretno da se desi :D

A što ti ne odeš malo ranije do dr..bar na ctg ili UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa danas su me vratili,kazu ko je tebi rekao da dodjes ahahaahaa

a prosli petak bila na ctg-u i rekli mi ako se ne porodim da u petak dodjem sa stvarima da ostanem, razmisljam da zovem mog doktora i pitam ga sta da radim.mada znam da ce mion reci da ostanem i onda ce me otarasati indukcijom a ja bih htela da mi spontano krene porodjaj...nemam pojma sta da radim, inace,posteljica mi je prosle nedelje bila ll stepen,znaci da nije baas zrela i da je rizik neki..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa danas su me vratili,kazu ko je tebi rekao da dodjes ahahaahaa

a prosli petak bila na ctg-u i rekli mi ako se ne porodim da u petak dodjem sa stvarima da ostanem, razmisljam da zovem mog doktora i pitam ga sta da radim.mada znam da ce mion reci da ostanem i onda ce me otarasati indukcijom a ja bih htela da mi spontano krene porodjaj...nemam pojma sta da radim, inace,posteljica mi je prosle nedelje bila ll stepen,znaci da nije baas zrela i da je rizik neki..

Uh bwe..tamo neodgovorni kao i ovde..II stepen znači da je već počela da stari i ne obavlja funkciju onako dobro kao ranije..a što se indukcije tiče, nije ništa strašno, obična infuzija koja ubrzava porodjaj..ponekad, kada se prenese, bolje je ubrzati porodjaj, nego pustiti bebu da se pati :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moram da se i ja upišem u ovu temu -konačno! Jupi! Uz podršku svim mamama koje "broje sitno" želim vam da sve protekne najlakše i najbezbolnije moguće!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram ga zvati onda..

idem da malo kafenisem u bastici,ljubac :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moram da se i ja upišem u ovu temu -konačno! Jupi! Uz podršku svim mamama koje "broje sitno" želim vam da sve protekne najlakše i najbezbolnije moguće!

Dobrodošla u treći trimestar..mi smo ovde malo konfuzne, neće bepci da izlaze :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram ga zvati onda..

idem da malo kafenisem u bastici,ljubac :*

kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram ga zvati onda..

idem da malo kafenisem u bastici,ljubac :*

Hocu i ja basticu,smrc :(

Umesto toga, odoh da spremam dok muzic puzic ne dodje s posla jer tad ne smem, nista mi ne da :rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno, dok nisam videla tvoj tiker, nisam ni znala da moze da "broji" 41 nedelja :wub: (izvini sto ti stajem na muku) ali uzivaj bre dok su ovi lepi dani i "visi" sto vise napolju a posle... Kad padne kisa idi da se porodis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moram da se i ja upišem u ovu temu -konačno! Jupi! Uz podršku svim mamama koje "broje sitno" želim vam da sve protekne najlakše i najbezbolnije moguće!

Uzvracam lepim zeljama, dobro dosla u najduze tromesecje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sad me hvata neka nervoza, kao u PMSu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Clara 82, marinak- hvala puno na dobrodošlici. Svesna sam da je ovo "veliki finiš" i najslađe nestrpljenje i moram reći da mi je uvek simpatično kad vas čitam. Uz vašu pomoć stičem sliku šta me sve očekuje, tako da pokušavam da maksimalno iskoristim vreme da posvršavam neke stvari za koje očigledno uskoro neću imati ni snage, ni volje, ni živaca. Završavam kurs, nameravam da idem u školicu za trudnice, ... I naravno, uveliko uživam u birkanju stvarčica i u uređenju budućeg kutka za bebu. Kiss :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam usla u 37.iliti 39.nedelju... :D E sad se vise ne cuvam,niti cu imalo da lezim,kracaem u radnu akciju! :lol:

Pozdrav Mackice! :) Po tvom postu vidim kako izgledamo zapravo-nit' snage,nit' volje,nit' zivaca...hihihii... :D Nije tako strasno,samo se mi puno zalimo... :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav ChiMama! :lol: Pa jeste, tako mi delujete :lol: ... ali ja to razumem jer se polako pretvaram u pravi šleper, i jedva čekam da se i meni sve to izdešava! E daj Bože da i ja kao i ti i drugo veselo društvance sa ove teme lepo dočekam četvrtu dekadu gestacijskih nedelja, pa da pevamo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla u treći trimestar..mi smo ovde malo konfuzne, neće bepci da izlaze :lol: :lol: :lol:

mq ko kaze da nece?nemoj sad da......se porodim :lol: :lol: :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene drage, pridruzujem se. Od danas sam u 26. nedelji. :)

Iskreno, jedva cekam i ja da se porodite i zelim vam da sto bolje prodjete u porodjajnoj sali. LenaJe, tvoj porodja cekam vec desetak dana. Meni termin 10. januar ali cisto sumnjam da cu i 10. decembar da dobacim... Uredno citam vase postove i mnogo ste mi mile.

Dabo se porodila

na redu su: LenaJe, Chi, Clara, Marinak, Mara77 WOW!

Sest beba za kratak period.

Predivno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mama Bojana,bas mi je drago sto te vidim na ovoj temi! :) Jos malo i drzaces svoje malene bebirone u rukama... :) Kako stomak by the way? Ja nisam imala takva iskustva,pa ni ne znam kako da ti pomognem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana - pratim te u stopu :)

Jos malo pa sam i ja u ovoj temi :P I NE MOGU DOCEKATI ONIH ZADNJIH PETNAEST DANA ISCEKIVANJA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana - pratim te u stopu :)

Jos malo pa sam i ja u ovoj temi :P I NE MOGU DOCEKATI ONIH ZADNJIH PETNAEST DANA ISCEKIVANJA :)

Ti dani su najgori-barem sto se tice iscekivanja... :lol: Toliko nestrpljenja u jednoj trudnjaci kao u meni... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti dani su najgori-barem sto se tice iscekivanja... :lol: Toliko nestrpljenja u jednoj trudnjaci kao u meni... :rolleyes:

Mogu misliti ... ja sam vec sada toliko nestrpljiva a kako li ce tek biti kada udjem u 9 mjesec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam i sedmu bebeu - za jedno 2 nedelje i bokicina mikica treba da se porodi. Da li je u vreme kad su pravljene vase bebe ragistovan neki zemljotres??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma juce bila na UZ i svaka beba mi je po 700 grama teska, a toliko tezi jedna krupnja beba u 25 nedelja. Na moju konsstituciju dupla tezina materice, amnionske tecnosti, dve placente i dve bebe... Nije ni cudo da boli...

Sve ce biti u redu - samo neka rastu i mrdaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu ženskice..ala je ovde živo :lol: :lol: ..Mama Bojana dobrodošla u treći trimestar..najsladji je period ovog iščekivanja..al i nekako kad spadnete na ispod 15 dana, oduži se sve :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.