Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Dobro jutro svima :lol::lol::lol: !!! Malopre ustala, jos malo, pa se spremam za porodiliste da vidim sta ce danas biti... :lol::lol::lol: , bas sbi moglo nesto konkretno i za mene veliko i bitno da se desi :lol:

ja se sad pitam gdje si sto te nema,a ti si tu,srecno ,da sve prodje super,drzim ti fige :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vama sunčano,a nama po ceo dan tmurno i kiša pada.Al,bolje što pada,prete da će ugasiti struju taman na moj termin :o najavljuju nekakve restrikcije.

Sinoć me mm budi kaže,vidi spavaš na stomaku,pomeri tamo malo,ja se namrštim i ovako ne mogu da zaspim još me on budi.Dala bi ja njemu da nosi ovo burence,pa da vidi kako je :) Inače meni je stomak porastao za nedelju dana čini mi se duplo,ili se beba tako namestila.

Danas na CTG,i na predavanja o porođaju,jedva čekam.

Nešto druge mame zabušavaju,ili se spremaju za novogodišnje praznike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vama sunčano,a nama po ceo dan tmurno i kiša pada.Al,bolje što pada,prete da će ugasiti struju taman na moj termin :o najavljuju nekakve restrikcije.

Sinoć me mm budi kaže,vidi spavaš na stomaku,pomeri tamo malo,ja se namrštim i ovako ne mogu da zaspim još me on budi.Dala bi ja njemu da nosi ovo burence,pa da vidi kako je :) Inače meni je stomak porastao za nedelju dana čini mi se duplo,ili se beba tako namestila.

Danas na CTG,i na predavanja o porođaju,jedva čekam.

Nešto druge mame zabušavaju,ili se spremaju za novogodišnje praznike.

koje crno suncano, nema sunca nigde... pa ne zna muz niti ce ikada saznati, na zalost... al sta ces... i ti ces jos malo, tako da samo opusteno i uzivancija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kakvo je vreme kod vas,ali kod mene je kisa i vetar duva kao blesav vec danima,nisam 3 dana izasla napolje :( ...

Sejla nema tu mnogo pomoci,najvise ce ti za odmaranje pomoci jastuk medju nogama,a ako ti krenu oticati noge,clanci,onda kad legnes stavi noge malo vislje,na neki visi jastuk ili naslon...a prepone su mene bolele na blic,samo sevne bol...e to moras da istrpis,druge nema...ja sam jedva cekala da mi se spusti stomak,doktor kaze da je u 38.nedelji najvislje,pa se posle spusta,stalno me mucila gorusica i podrigivanje... :wacko:

MojBebac srecno danas,mislicu na tebe!!!!Ajd pa da se druzimo sa bekama ovih dana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drzimo ti palceve :) obavezno da javis sta se desava, nemoj da mi otvaramo pasijans ovde da gledamo ima li novosti :)

ja se sad pitam gdje si sto te nema,a ti si tu,srecno ,da sve prodje super,drzim ti fige :)

Hvala... naravno da cu se javiti :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kakvo je vreme kod vas,ali kod mene je kisa i vetar duva kao blesav vec danima,nisam 3 dana izasla napolje :( ...

Sejla nema tu mnogo pomoci,najvise ce ti za odmaranje pomoci jastuk medju nogama,a ako ti krenu oticati noge,clanci,onda kad legnes stavi noge malo vislje,na neki visi jastuk ili naslon...a prepone su mene bolele na blic,samo sevne bol...e to moras da istrpis,druge nema...ja sam jedva cekala da mi se spusti stomak,doktor kaze da je u 38.nedelji najvislje,pa se posle spusta,stalno me mucila gorusica i podrigivanje... :wacko:

MojBebac srecno danas,mislicu na tebe!!!!Ajd pa da se druzimo sa bekama ovih dana :lol:

Vidi nju :lol: ... pa sta ti cekas, hajde idemo zajedno :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima :lol::lol::lol: !!! Malopre ustala, jos malo, pa se spremam za porodiliste da vidim sta ce danas biti... :lol::lol::lol: , bas sbi moglo nesto konkretno i za mene veliko i bitno da se desi :lol:

Danas je naša smena ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bice ove nedelje dosta beba predosecam,lijepo smo pocele dvije idu danas na kontrolu jedna u srijedu itd,bice nesto sigurno jedva cekam lepe vesti...superrrrrrrrrr :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej drage moje cao.

Bas mi je zao sto imate tolike tegobe,ali jos malko izdezite :rolleyes:

Meni je jako tesko da pisem iz lezeceg polozaja,pa me zato nema.Ne mogu da sedim :angry: sada je pocela i nesto dole da me boli,deo nekog tkiva :angry: :angry: pa tesko i setam.

videcu u toku dana da napisem svoje iskustvo.....samo cu toliko reci da preporucujem gradsu bolnicu,ja nikakvu vezu nisam imala,nikom nisam platila,ni cokoladu dala a ophodili su se fenomenalno prema meni(ma prema svim porodiljama),i sledeci put cu opet u gradsku :rolleyes:

Pratim vas stalno,i citam.Sada da vidimo sta ce biti sa mojom prijom i jecom (one su prve)...s' obzirom da jebikica resila da dozivotno ostane rudna :lol:

prvo one pa onda da ispratimo marijachi,sejlu i ostale :rolleyes:

HVALA NA KOMPLIMENTU ZA MOJU DUSICU :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas ne napustam kucu, bas mi je potrebno da bar jedan dan provedem opustena... Svaki dan se setim da mi treba jos nesto, pa onda odskitam, umorim se, a posle lose spavam, gorusica me ubija, pa moram bas da vodim racuna sta jedem, sve mi se vraca...

Sejla ja imam bolove u preponama, isto me tako sevne da pomislim da cu izgubiti kontrolu nad nogama... Cesto ne mogu da prestojim vise od par minuta, a desava se i kad sedim, pokusam da odem u wc i sl... Samo sto sam ja imala operaciju kile kad sam bila mala, i imam te neke priraslice od operacije, koje su sad pod pritiskom bebe, i tu leka nema, osim porodjaja, kada ce sve to prestati :)

Marijachi meni muz nazalost vise ne dopusta da idem u duze setnje, sto bi novogodisnja kupovina podrazumevala, i bas sam tuzna zbog toga... Htela bih da kupujem jelku, ukrase, poklone, ali su bolovi suvise jaki, pa o tome mogu samo da mastam... Ove godine, to ce on uraditi za mene, i jedva cekam da vidim kako ce se snaci :)

Srecno danas na CTG-u, ako cujes nesto zanimljivo na predavanju, podeli sa nama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ye-ya pa i ti si nam blizu :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ye-ya pa i ti si nam blizu :rolleyes: :rolleyes:

Jesam, rekao doktor oko 12. decembra, sutra idem na pregled, mozda bude nekih preciznijih informacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh uh,znaci mozda bude i sutra :rolleyes:

Kako se osecas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ye-ya pa i ti si nam blizu :rolleyes: :rolleyes:

svaka smo blizu bre,ja nisam osjecala da se blizi porodjaj dok mi dr nije dala uput za porodjaj,i dok nisam pocela da kupujem stvari za bolnicu,ali u svakom slucaju ja kazem svaki bol cu pretrpljet za svoju bebu,i jedva cekam da se porodim...i violeta jedva cekam da nam ispricas iskustvo sa porodjaja...e imam jedan savjet za tebe uzmi kantarionovog ulja i dolje mazi na ranu i mozes kamilicu da ohladis pa malkom da ispiras kazu da je to odlicno ja cu tako radit kad se porodim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka smo blizu bre,ja nisam osjecala da se blizi porodjaj dok mi dr nije dala uput za porodjaj,i dok nisam pocela da kupujem stvari za bolnicu,ali u svakom slucaju ja kazem svaki bol cu pretrpljet za svoju bebu,i jedva cekam da se porodim...i violeta jedva cekam da nam ispricas iskustvo sa porodjaja...e imam jedan savjet za tebe uzmi kantarionovog ulja i dolje mazi na ranu i mozes kamilicu da ohladis pa malkom da ispiras kazu da je to odlicno ja cu tako radit kad se porodim...

Uh daj Boze da te ne seku :rolleyes:

Mazem kantarionovim uljem,ali nije rana u pitanju vec neko tkivo koje se jos nije povuklo posle porodjaja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh daj Boze da te ne seku :rolleyes:

Mazem kantarionovim uljem,ali nije rana u pitanju vec neko tkivo koje se jos nije povuklo posle porodjaja :(

jaooo a jel te boljelo dok su te sjekli,uh boze sva se najzeim kad pomislim na to :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene! :)

Evo i ja malo da vam se javim. Nisam pisala, lap top mi je ne popravci, a na poslu neki haos, a nisam ni u nekom raspolozenju bas <_<

Jos malo dok odem na bolovanje pa cu imati vise vremena i za piskaranje. ;)

Prosle nedelje sam bila na kontrolu, izlijecila sam esrihiju, jupii :D , iznenadila sam se, dosta mi je brzo prosla. Bebica je super, velicina odgovara, plodova vodica ok.. i nista drugo se nije moglo vidjeti jer je g-djica odlucila da legne na stomak :lol:

Ja sam ocekivala bice bebica ovaj vikend :D poradjajte se bre - i meni je dosadilo vec, a tek mogu misliti vama :D

Marijachi je li skolica kod Stevovicke u 18h danas? Znas li sta je po planu? Mislim da cu danas moci da dodjem konacno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da sam spremna :) osecanja su mi jos uvek malo pomesana, ne bih htela epidural, pa se bojim da u nekom momentu ne popustim... samo sutra da se dogovorim sa doktorom koji ce me poradjati, da se sa njim upoznam, pa sto se mene tice moze i sutra da bude... Nadam se da cu dobro izgurati... :)

Citala sam da medjica moze da boli i bez epiziotomije, jednostavno se sve to dole razvuce i treba mu vremena da se vrati i prestane da boli :( Spas je da sedis mozda na onom jastuku za dojenje ili decijem slaufu (sto je sad malo teze naci) i da stavis neke obloge... U svakom slucaju verujem da je jako bolno, drzi se, i to mora da prodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zene! :)

Evo i ja malo da vam se javim. Nisam pisala, lap top mi je ne popravci, a na poslu neki haos, a nisam ni u nekom raspolozenju bas <_<

Jos malo dok odem na bolovanje pa cu imati vise vremena i za piskaranje. ;)

Prosle nedelje sam bila na kontrolu, izlijecila sam esrihiju, jupii :D , iznenadila sam se, dosta mi je brzo prosla. Bebica je super, velicina odgovara, plodova vodica ok.. i nista drugo se nije moglo vidjeti jer je g-djica odlucila da legne na stomak :lol:

Ja sam ocekivala bice bebica ovaj vikend :D poradjajte se bre - i meni je dosadilo vec, a tek mogu misliti vama :D

Marijachi je li skolica kod Stevovicke u 18h danas? Znas li sta je po planu? Mislim da cu danas moci da dodjem konacno :)

Eh,dosadilo ti.Tek će da ti dosadi :) Večeras u 6 kod Stevovićke,rekla je da večeras priča o porođaju.Konačno.Vidimo se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooo a jel te boljelo dok su te sjekli,uh boze sva se najzeim kad pomislim na to :(

Nije bolelo kada su sekli a ni kada su usivali-davali su anesteziju za uzivanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bolelo kada su sekli a ni kada su usivali-davali su anesteziju za uzivanje :)

e dal ce i meni dati tu anesteziju ako me budu rezali,eh boze mene ja i ne znam ocu li rpirodno a pricam,mozda cu i na cr ,nekako mi je sve jedno samo da bude ok..

prije jos nema :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,dosadilo ti.Tek će da ti dosadi :) Večeras u 6 kod Stevovićke,rekla je da večeras priča o porođaju.Konačno.Vidimo se ;)

Ah super... ja u pravo vrijeme. :D Vidimo se onda dovece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e dal ce i meni dati tu anesteziju ako me budu rezali,eh boze mene ja i ne znam ocu li rpirodno a pricam,mozda cu i na cr ,nekako mi je sve jedno samo da bude ok..

prije jos nema :rolleyes:

Zasto na mislis da ces na CR?

A za anesteziju,pa trebalo bi.Valjda svima daju(ako su iole normalni doktori)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto na mislis da ces na CR?

A za anesteziju,pa trebalo bi.Valjda svima daju(ako su iole normalni doktori)

uh ne bih nikoga da plasim, ali cula sam da neki put i ne daju... ali stvarno ima slucajeva... e sad ja ne znam, ja sam imala osam konaca posle prve beke i stvarno nisam osetila sivenje :)

a u bolnici sam bila pokretljivija nego kad sam dosla... onda su me savladali bolovi dole i nikako nisam mogla da sedim... taj slauf jeste dobro resenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh ne bih nikoga da plasim, ali cula sam da neki put i ne daju... ali stvarno ima slucajeva... e sad ja ne znam, ja sam imala osam konaca posle prve beke i stvarno nisam osetila sivenje :)

a u bolnici sam bila pokretljivija nego kad sam dosla... onda su me savladali bolovi dole i nikako nisam mogla da sedim... taj slauf jeste dobro resenje :)

Nama su rekli da tražimo da nam daju i daće nam.A kažu i da ne boli jer je sve vrelo od porođaja.Bitno je tu ranu dobro održavati da se ne inficira.

Ja se vratih sa CTG-a.Puna bolnica cigana,zatvorili njihov dom zdravlja pa svi došli kod nas.I deca i muževi,graja,cirkus.Bebini otkucaji srca su 140 mislim na toj liniji se kreću.Jel neko zna nešto o tome?Ja sam samo pogledala papir,nije dr imala vremena da mi primi nego rekla sestri da mi kaže da je sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.