Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moja prija luta gradom malo...uziva u poslednjim danima pred porodjaj :)

A Jeca bogami..ne znam sta je sa njom.Ali ne moze ona bez nas na porodjaj.lepo smo se dogovorile,ona,prija i ja zajedno idemo na porodjaj :)

Sejla nemoj sada da se forsiras kada se osecas bolje,samo polako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prija luta gradom malo...uziva u poslednjim danima pred porodjaj :)

A Jeca bogami..ne znam sta je sa njom.Ali ne moze ona bez nas na porodjaj.lepo smo se dogovorile,ona,prija i ja zajedno idemo na porodjaj :)

Sejla nemoj sada da se forsiras kada se osecas bolje,samo polako.

e taka sam ja odma ocu da radim nesto,al ipak cu morat da odmaram...

a da vas tri idete zajedno,ih to bi bilo super...kupuje prija lako mi je za nju ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,najavili se neki gosti...odoh da pojacam rucak :):):)

A trebali da idemo na neke babine,tako da sutra sledi meni lutanje tamo vamo i na te babine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svim mama,ja sam u 33.nedelji zamolila bih mame koje su imale iskustva u prvoj trudnoci,da me posavetuju sta da radim?Danas me je boceo boleti stomak veoma nisko i kao probadanje iglicama i tako nekoliko puta,a isto tako sam osetila tup bol kao da ce beba svakog casa da mi ispadne,da li je to neko upozorenje da se javim svojoj ginekologici ili su to samo neke lazne uzbune ili kontrakcije?!Unapred hvala!POZZ

Meni je babica to opisala kao znak da se porodjaj priblizava, a da kad iglice prerastu u "nozeve" postaje ozbiljno... Bolje proveri sta se desava... Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,najavili se neki gosti...odoh da pojacam rucak :):):)

A trebali da idemo na neke babine,tako da sutra sledi meni lutanje tamo vamo i na te babine :)

samo vi setajte jos ovo malo,tako i treba,mogla bih i ja negde nocas u setnju ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.Ja sam jos u shoku.Danas kad sam isla u skolu za trudnice,videla sam kako covek pucao iz pistolja u zenu a ona pada na zemlju.Jos uvijek pokusavam da se smirim.Izvinite ako vas opterecujem.

A jutros sam imala jedan grub vaginalni i cervikalni bris,tako da cu danas definitivno da odmorim kod mojih kuci.MM ima grip,neki virus,pa da se malo udaljimo.

UH,puh,i da se ja malo psihicki odmorim od prizora koji sam videla.

Jeste vi radile briseve?

Kazu da treba kad se udje u deveti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.Ja sam jos u shoku.Danas kad sam isla u skolu za trudnice,videla sam kako covek pucao iz pistolja u zenu a ona pada na zemlju.Jos uvijek pokusavam da se smirim.Izvinite ako vas opterecujem.

A jutros sam imala jedan grub vaginalni i cervikalni bris,tako da cu danas definitivno da odmorim kod mojih kuci.MM ima grip,neki virus,pa da se malo udaljimo.

UH,puh,i da se ja malo psihicki odmorim od prizora koji sam videla.

Jeste vi radile briseve?

Kazu da treba kad se udje u deveti.

Ajoj,Marijachi,pokusaj uz neki caj ili sta vec volis da se opustis...ili odspavaj..uzas...sad sam u vestima procitala strasno deluje na papiru...a kamolu uzivo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.Ja sam jos u shoku.Danas kad sam isla u skolu za trudnice,videla sam kako covek pucao iz pistolja u zenu a ona pada na zemlju.Jos uvijek pokusavam da se smirim.Izvinite ako vas opterecujem.

A jutros sam imala jedan grub vaginalni i cervikalni bris,tako da cu danas definitivno da odmorim kod mojih kuci.MM ima grip,neki virus,pa da se malo udaljimo.

UH,puh,i da se ja malo psihicki odmorim od prizora koji sam videla.

Jeste vi radile briseve?

Kazu da treba kad se udje u deveti.

boze ludaka ,ja se stravih kad procitah a ne jos da sam vidjela to,smiri se uz nesto sto ti najvise odgovara ,a vjerovatno ces to i sanjat,sto nimalo nije lako..

ja cu za nedelju dana u deveti i tad idem na CTG pa cu vidjet oce li mi radit briseve a voljela bih...

opusti se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh Marijachi sta reci?!Dozivela si nesto sto se retko vidja...ne znam sta pametno da ti kazem.Mazi stomacic pa se nadam da ce ti misli skrenut sa prizora.

Mislim da nam je sada u devetom sve sto rade dole grubo,zato odmaraj sada sto vise mozes.

Meni ce sada u bolnici sve odraditi sto treba od analiza.

Pufno,kao sto sam i sejli rekla,cim osetis nesto sto ne znas sta je a ti se posavetuj sa doktorom.Sada ne treba nista da te bude sramota pa i 100 puta da zoves doktora ili da odes kod njega.To sto se tebi desava mislim da je znak da ce uskoro porodjaj.Jos ti je malo rano za to,zato kod doktora.Ja sam imala isto neka probadanja i bolove pa sam na kraju u 32 nedelji zavrsila u bolnici da se ne bih porodila ranije.Nadam se da je kod tebe sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh Marijachi sta reci?!Dozivela si nesto sto se retko vidja...ne znam sta pametno da ti kazem.Mazi stomacic pa se nadam da ce ti misli skrenut sa prizora.

Mislim da nam je sada u devetom sve sto rade dole grubo,zato odmaraj sada sto vise mozes.

Meni ce sada u bolnici sve odraditi sto treba od analiza.

Pufno,kao sto sam i sejli rekla,cim osetis nesto sto ne znas sta je a ti se posavetuj sa doktorom.Sada ne treba nista da te bude sramota pa i 100 puta da zoves doktora ili da odes kod njega.To sto se tebi desava mislim da je znak da ce uskoro porodjaj.Jos ti je malo rano za to,zato kod doktora.Ja sam imala isto neka probadanja i bolove pa sam na kraju u 32 nedelji zavrsila u bolnici da se ne bih porodila ranije.Nadam se da je kod tebe sve ok.

kad ti treba da ides na kontrolu ,jeli ono u utorak ili pon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj,Marijachi,pokusaj uz neki caj ili sta vec volis da se opustis...ili odspavaj..uzas...sad sam u vestima procitala strasno deluje na papiru...a kamolu uzivo!

Ubio muž ženu zbog ljubomore.Pročitah i ja sad.Evo opuštam se uz muziku i čaj.

boze ludaka ,ja se stravih kad procitah a ne jos da sam vidjela to,smiri se uz nesto sto ti najvise odgovara ,a vjerovatno ces to i sanjat,sto nimalo nije lako..

ja cu za nedelju dana u deveti i tad idem na CTG pa cu vidjet oce li mi radit briseve a voljela bih...

opusti se...

Na početku 9. bi trebalo uraditi briseve.Al meni je baš bilo nelagodno i bolelo me.A dr kaže kako ti misliš da se porodiš?Mislim se,neću se porađati sa štipaljkama. :)

Auh Marijachi sta reci?!Dozivela si nesto sto se retko vidja...ne znam sta pametno da ti kazem.Mazi stomacic pa se nadam da ce ti misli skrenut sa prizora.

Mislim da nam je sada u devetom sve sto rade dole grubo,zato odmaraj sada sto vise mozes.

Meni ce sada u bolnici sve odraditi sto treba od analiza.

Da,i gledaju koliko si otvoren.Meni kaže dr da sam potpuno zatvorena,i tvrd je grlić.Valjda kad je mek bliži se porođaj.

Ma skrenuću ja misli,čim pomislim na porođaj i bebu zaboravim.Kao da ništa nisam ni videla.To mi je sad najbitnije.A videla sam ja više puta uživo u prošlosti,takav je i naš Nikšić.Uglavnom ljubomora i bes dovode do tragedije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro i od mene,kako ste spavale,sta je koju mucilo :rolleyes: .mene nista super sam spavala,samo sto sam sanjala svakake gluposti boze sacuvaj...

Hahaha,ej a ja sanjala juce Angelu Merkelsmileys-hexen-614539.gif da koristi moj Nina Ricci parfem :blink:

Dobro jutro debele

ja sam dobro,i mogu vam reci bas sam lepo raspolozena

Juce mi se dragi vratio sa posla,i bas me obradovao.

Izljubio me cim je usao(sto i stalno radi)a onda stavlja ruku u dzep i vadi portiklicu i bodic za bebu(na portiklici pise tatin mali andjeo :) ).Preslatko je :)

I posle svega toga stavlja ruku u unutrasnji dzep i vadi meni ruzu(to tako inace radi s' vremena na vreme-dusa moja).

Gde nam je Bikica...da nije resila mozda kojim slucajem da se porodi :lol: :lol:

A ni Jece nam neka..sta li je sa njom?

Tvoj dragi tebe obozavaanimaatjes-liefde-85316.gif!!!!Ja bas volim pazljive muskarce koje nije blam da pokazu ljubav!Moj muz meni cvece retko donosi,ali me zato redovno obraduje omiljenom cokoladicom,kroasanama,doruckom...i jako sam ponosna zbog toga!Uzivaj i cuvaj dragog!!!!!!!!!!!!!!

Sejla ja da sam tako cekala od pocetka trudnoce da me prodje ovo ili ono,ili da cekam kontrolu ne verujem da bih izgurala trudnocu.Cim se desava nesto sto mi ne prija ja popricam sa doktorkom odmah,a ne posle da lupam glavom

Bikice bre pa ti si fenomen....gora si od Georgine :lol:

Jel si odigrala danas jedno kolce?

Bikica je i zvanicno u DESETOM MESECU TRUDNOCE :blink:

Kolce jos nisam odigrala,ali sam skakutala sa sinom uz Miki Mausa,a moju svekrvu hoce slog da udari kad me vidi tako :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima.Ja sam jos u shoku.Danas kad sam isla u skolu za trudnice,videla sam kako covek pucao iz pistolja u zenu a ona pada na zemlju.Jos uvijek pokusavam da se smirim.Izvinite ako vas opterecujem.

A jutros sam imala jedan grub vaginalni i cervikalni bris,tako da cu danas definitivno da odmorim kod mojih kuci.MM ima grip,neki virus,pa da se malo udaljimo.

UH,puh,i da se ja malo psihicki odmorim od prizora koji sam videla.

Jeste vi radile briseve?

Kazu da treba kad se udje u deveti.

Boze dragi,pa kud bas tada da se zadesis tamo????E ima ludog sveta!!!Bas sam procitala vest,katastrofa sta bolesna ljubomora radi....

Ti se smiri i zaokupi se necim danas da ti lepse prodje vreme!Jesu bili grubi pri uzimanju brisa?Meni ga isto na svakom pregledu rade,ali nikad mi nije bilo bolno ili neprijatno,skoro ni ne primetim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze dragi,pa kud bas tada da se zadesis tamo????E ima ludog sveta!!!Bas sam procitala vest,katastrofa sta bolesna ljubomora radi....

Ti se smiri i zaokupi se necim danas da ti lepse prodje vreme!Jesu bili grubi pri uzimanju brisa?Meni ga isto na svakom pregledu rade,ali nikad mi nije bilo bolno ili neprijatno,skoro ni ne primetim...

Taman išla na vježbe za trudnice.I eto videh horor uživo. :unsure:

Mora da sam se ja zgrčila,pa me zabolelo.Nikad nisam volela ginekološki pregled.A i ona je bila gruba.

A kad je tebi bio termin?Neće beba vani,lepo joj u stomaku :mellow::) Bitno je da ideš na kontrole.Imaš tremu pred porođaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneeee gde steeeee...spavate li .....il ste se porodileeeeeee :lol::D:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zeneeee gde steeeee...spavate li .....il ste se porodileeeeeee :lol::D:rolleyes:

Ma necemo mi jos :lol::lol::lol: Ali cudno da nema Jece bas ceo dan... nije se to desavalo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taman išla na vježbe za trudnice.I eto videh horor uživo. :unsure:

Mora da sam se ja zgrčila,pa me zabolelo.Nikad nisam volela ginekološki pregled.A i ona je bila gruba.

A kad je tebi bio termin?Neće beba vani,lepo joj u stomaku :mellow::) Bitno je da ideš na kontrole.Imaš tremu pred porođaj?

Meni bio termin 23.novembra...ali eto njemu lepo pa mu se ne izlazi,ali spustio mi se stomak bas...nadam se da cu se poroditi u naredna 2-3 dana.Imam redovno kontrole,sad opet u ponedeljak,pa cu videti sta i kako dalje.Nemam strah od porodjaja jer znam da cu imati svu potrebnu negu i paznju,a i muz ide samnom.Ako bude prirodni bice sa epiduralom,mada je moguce da ce biti i carski rez jer je bebina glavica nezgodno namestena za prirodni porodjaj.Imam dobrog doktora,on ce me poradjati ukoliko se ne porodim do ponedeljka,jer je on do tada na putu.

A ti?Plasis li se porodjaja?Jel moze tata da prisustvuje kod vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma necemo mi jos :lol::lol::lol: Ali cudno da nema Jece bas ceo dan... nije se to desavalo!!!!!

ne nije nikako,ujutru je ne bi bilo al bi se javila popodne...mozda nam se jeca porodila,ako je ni sj ne bude znamo sta je,a Violeti su gosti neki,tako je rekla,i za tebe sam se pitala danas al su mi rekli da si u setnji...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne nije nikako,ujutru je ne bi bilo al bi se javila popodne...mozda nam se jeca porodila,ako je ni sj ne bude znamo sta je,a Violeti su gosti neki,tako je rekla,i za tebe sam se pitala danas al su mi rekli da si u setnji...:)

ZENEEEE MOJEEEE!!!!

nije se jeca jos porodila, nego je ceo dan lutala po ulicama grada beograda!

jutros bila na ctg-u sve je ok, aliiii... dr kaze da ce me u sredu poradjati :D tako da idem u sredu u bolnicu, pa nadam se izlazim i ja sa bekom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZENEEEE MOJEEEE!!!!

nije se jeca jos porodila, nego je ceo dan lutala po ulicama grada beograda!

jutros bila na ctg-u sve je ok, aliiii... dr kaze da ce me u sredu poradjati :D tako da idem u sredu u bolnicu, pa nadam se izlazim i ja sa bekom :)

jaoo tebi zakazano,violeta ce u utorak,eto jos prija da vam se pridruzi i super ce bit,jao bas super vest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaoo tebi zakazano,violeta ce u utorak,eto jos prija da vam se pridruzi i super ce bit,jao bas super vest...

eto vidis sta je 21. vek... mozes da biras kad ces da se poradjas... salim se naravno... moja dr kaze da ce biti da je sve spremno, pa se ja nadam da hoce... valjda me nece vratiti...

a sa violetom i prijom se odavno dogovara, pa bio bi red da se sve to i ispuni...

ja sam jos u blagom soku, to je jos pet dana, a ja nikako da se opasuljim da cu grliti moju beku sledece nedelje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo sam ja rekla da cete vi sve pre mene da grlite beke animaatjes-liefde-85316.gif,a moj beka bi bas mogao da me iznenadianimaatjes-baby-disney-69868.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo sam ja rekla da cete vi sve pre mene da grlite beke animaatjes-liefde-85316.gif,a moj beka bi bas mogao da me iznenadianimaatjes-baby-disney-69868.gif

bikice drzimo ti palceve da to bude jos veceras, ako je ikako moguce... a ako nije bar sutra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla ja ne idem na kontrolu nego u ponedeljak idem u bolnicu da lezim pa da vide kada ce me poradjati.:)

Jeco otkud to da ce te poradjati u sredu?Jel si to ugovorila sa doktorom ili je takvo tvoje stanje pa moraju?

jel to znaci da dolazis direktno u porodiliste(na drugi sprat)ili prvo na treci na patologiju pa onda silazis dole?

Prijo moja jel si tu?kako si ti?:)

Bikice izgleda da cemo se mi poroditi pre tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla ja ne idem na kontrolu nego u ponedeljak idem u bolnicu da lezim pa da vide kada ce me poradjati.:)

Jeco otkud to da ce te poradjati u sredu?Jel si to ugovorila sa doktorom ili je takvo tvoje stanje pa moraju?

jel to znaci da dolazis direktno u porodiliste(na drugi sprat)ili prvo na treci na patologiju pa onda silazis dole?

Prijo moja jel si tu?kako si ti?:)

Bikice izgleda da cemo se mi poroditi pre tebe :)

nemam pojma jos nista da ti kazem, da li cu ici na patologiju, ili ne... ja sam se sokirala pa od soka nista ne znam... videcemo kakvo je stanje za pocetak, ali dr mi tako rece da ce najverovatnije da me poradja u sredu i to je nagovestila ako se u medjuvremenu nista ne desi...

ja juce isla na cervikalni i ona mi devojka uzela bris, nisam je ni osetila i kad sam je pohvalila kako ima laku ruku ona meni kaze, pa nemam sta da imam laku ruku ti samo sto se nisi porodila...

saljem ti pp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.