Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

nema prije,mora da spava :)

eto sad ces ti na kontrolu pa javi sta je bilo...a mozda te i ostave da se porodis :D :D :D

Ja bih volela,sa kontrole odmah na porodjaj...kako bi to bilo lepo :)

Marijachi a zasto ti ne trazis da odes kod doktora?

Prijo moja samo ti spavaj i dobro se odmaraj...uskoro ce zurka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Usitnilo se ovde na trećem :rolleyes: Biće beba uskoroo :) :)

Jos malko jos mako :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malko jos mako :):):)

Hajde vise... ovo je postalo mucenje doofus.gifTi se javi OBAVEZNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde vise... ovo je postalo mucenje doofus.gifTi se javi OBAVEZNO

Ja kada krenem hvatam tebe za ruku i idemo zajedno da se porodimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih volela,sa kontrole odmah na porodjaj...kako bi to bilo lepo :)

Marijachi a zasto ti ne trazis da odes kod doktora?

Prijo moja samo ti spavaj i dobro se odmaraj...uskoro ce zurka :lol:

Tražila sam više puta,ali sestra kaže rekla sam ti da je sve u redu,a dr je sada zauzeta.I šta treba da obijam vrata :rolleyes: ? Tako je kod nas.Da ne pričam što iako imam zakazano čekam po 2 sata jer ona ubacuje neke njene poznanice,koje by the way i nisu u drugom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tražila sam više puta,ali sestra kaže rekla sam ti da je sve u redu,a dr je sada zauzeta.I šta treba da obijam vrata :rolleyes: ? Tako je kod nas.Da ne pričam što iako imam zakazano čekam po 2 sata jer ona ubacuje neke njene poznanice,koje by the way i nisu u drugom stanju.

vidim sve ste mi na broju, to je najvaznije... ja sam danas koma, i ne izlazim ispod jorgana... osim ako me kranom neko ne pomeri... nemam snage ni do prodavnice da odem... uzas jedan...

idem sad opet da legnem ovako cupava i nikakva, pa se kuckamo kasnije malo, nadam se da cu zivnuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene pa gdje ste sto vas to nema :lol: ja spremila rucak tako dobar da se pohvalim sta sam spremila lazanje moje omiljeno jelo njam njam hahahahahaha :D sta ima kod vas lijepo...

nema jos violete da se javi sa kontrole...

ja sam danas super jes da me malo kicma boli ali to je normalno...kako ste vi sta vas muci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene pa gdje ste sto vas to nema :lol: ja spremila rucak tako dobar da se pohvalim sta sam spremila lazanje moje omiljeno jelo njam njam hahahahahaha :D sta ima kod vas lijepo...

nema jos violete da se javi sa kontrole...

ja sam danas super jes da me malo kicma boli ali to je normalno...kako ste vi sta vas muci....

njm njam lazanjeeee... jojjjj al ne mogu da spremam danas nista, osim da ispecem krompir i pile i supu iz kese... a i za to se molim, jos nisam otisla do radnje...

meni danas sve fali, sve me boli, ali mislim da je to zbog vremena, posto ne mogu da se naviknem da nema sunca... juce sam prokomentarisala kad ce vise proci ova zima, a ona jos nije ni dosla... ne volim je!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

njm njam lazanjeeee... jojjjj al ne mogu da spremam danas nista, osim da ispecem krompir i pile i supu iz kese... a i za to se molim, jos nisam otisla do radnje...

meni danas sve fali, sve me boli, ali mislim da je to zbog vremena, posto ne mogu da se naviknem da nema sunca... juce sam prokomentarisala kad ce vise proci ova zima, a ona jos nije ni dosla... ne volim je!!!

meni ne smeta toliko,samo mi malo smeta sto nemogu da izadjem da setam,al zato ima u kucu posla ja cu posle mozda neki kolac il tortu da pravim,nesto mogu danas da radim al me nece drzat puno...

aj ti kod mene na lazanje ... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajoj blago vama, sve sitno, sitno brojite, mi imamo jos da guramo... a sve teze ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni ne smeta toliko,samo mi malo smeta sto nemogu da izadjem da setam,al zato ima u kucu posla ja cu posle mozda neki kolac il tortu da pravim,nesto mogu danas da radim al me nece drzat puno...

aj ti kod mene na lazanje ... :D :D :D

uh bas ti hvala na pozivuuu, vrlo rado, jos ako kolace spremas... palim kola :)

ma sutra ce biti bolje... valjda sam i ne naspavana, ko zna, pa nemam elana ni a sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh bas ti hvala na pozivuuu, vrlo rado, jos ako kolace spremas... palim kola :)

ma sutra ce biti bolje... valjda sam i ne naspavana, ko zna, pa nemam elana ni a sta...

ma bice bolje nego sta....

nema nam moj bebac ni violete sa kontrole... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bice bolje nego sta....

nema nam moj bebac ni violete sa kontrole... :huh:

pa ja kad odem na kontrolu bez jedno 4 5 sati se ne vracam kuci... dok ona saceka tamo dr, pa dok je pregledaju ima da prodje ceo dan... javice se sigurno, al sto prije nema??? e to ne znam...

mozda i ona spava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja kad odem na kontrolu bez jedno 4 5 sati se ne vracam kuci... dok ona saceka tamo dr, pa dok je pregledaju ima da prodje ceo dan... javice se sigurno, al sto prije nema??? e to ne znam...

mozda i ona spava...

odmara sigurno,upravu si za violetu,mozda ce je na ctg pa ce se zadrzat...al drzimo joj palceve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vratila sa CTG-a,i prilično sam besna.Dr mi je zakazala a nije ni došla,jer joj je slava.Kao da nije znala da će joj biti nego ja se iscimam do bolnice,radi čega?Eto o tome vam pričam drage moje,takvo je naše zdravstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vratila sa CTG-a,i prilično sam besna.Dr mi je zakazala a nije ni došla,jer joj je slava.Kao da nije znala da će joj biti nego ja se iscimam do bolnice,radi čega?Eto o tome vam pričam drage moje,takvo je naše zdravstvo.

o boze marijachi pa stvarno nije normalna... ne verujem da je mogla tako da te zezne... ko da nemas pametnija posla i druge brige, nego da se setkas po gradu zbog nje... stvarno strasno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo šta sam ja našla na jednom sajtu:

"U 36. nedelji ginekolog će vam dati uput za vaginalni i rektalni bris – test za otkrivanje streptokoka grupe B. (Ne brinite – štapić je veličine običnog pamučnog štapića i neće vas povrediti.) Ova streptokoka je obično bezazlena kod odraslih, ali ukoliko je imate i u toku porođaja pređe na bebu može izazvati ozbiljne komplikacije kao što su pneumonija, meningitis ili infekcija krvi. Od 10 do 30 odsto trudnih žena ne zna da ima bakteriju, zato je važno testirati se. (Bakterija dođe i prođe sama od sebe i to je razlog zašto se niste testirali ranije u trudnoći.) Ukoliko imate ovu bakteriju dobićete antibiotike tokom porođaja koji će smanjiti rizik od infekcije za bebu."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice dosta bebica uskoro, bas se radujem :)

Nas nije bilo, malo sam teze podnosila prosli mesec, i sad mi je tesko da sedim, a imam jaka probadanja ispod jajnika kada stojim... Da lezim mi je takodje problem tako da nisam bas neko sjajno drustvo... :/ A Leyla ne prestaje da se pomera i koristi svaku priliku da me sutne pod rebra... za kompom ne provodim vise od 15 minuta dnevno u totalu :(

Doktor nam je rekao da ce biti porodjaj pre termina, tacnije vec oko 12-og decembra... Hoce li biti neka mamica tada u Visegradskoj? Ja treba da odem do bolnice, da vidim sta treba da ponesem od svih onih stvari koje sam pripremila, pa da se konacno spakujem... Osecam se kao da cu se svakog dana poroditi, pa treba konacno i da budem spremna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej zenske evo i mene.Bila na kontroli,na kraju doktorka pogledala ctg prosli,dala uput za sledeci i uput za porodjaj :)

Nije me ni pregledala,kaze sledece nedelje,ako se do tada neporodim,onda ce mi uraditi UZ.

Pitala sam je sta da radim ako mi pukne vodenjak,jer sam cula da treba da se prilegne 15-20 min,rekla mi je nikakvo leganje i cekanje nego istog trenutka u porodiliste zato sto mi je beba karlicno :)

Posle doktora sam lutala tamo vamo pa sam umorna.Sada cu malo da odmorim pa pisem posle.

Opet mi nema prije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej zenske evo i mene.Bila na kontroli,na kraju doktorka pogledala ctg prosli,dala uput za sledeci i uput za porodjaj :)

Nije me ni pregledala,kaze sledece nedelje,ako se do tada neporodim,onda ce mi uraditi UZ.

Pitala sam je sta da radim ako mi pukne vodenjak,jer sam cula da treba da se prilegne 15-20 min,rekla mi je nikakvo leganje i cekanje nego istog trenutka u porodiliste zato sto mi je beba karlicno :)

Posle doktora sam lutala tamo vamo pa sam umorna.Sada cu malo da odmorim pa pisem posle.

Opet mi nema prije :)

Stize nam bebiDzonac! :) cim ti pukne vodenjak odmah u porodiliste, bebiDzonac stize na 2 tocka, nemoj se zezati :lol: :lol: :lol:

Odmaraj, nema sad lutanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh Violeta, pozurio bebac... ja sam mislila da cemo mi u isto vreme, ali tvoj bebiron izgleda nece da ceka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auh Violeta, pozurio bebac... ja sam mislila da cemo mi u isto vreme, ali tvoj bebiron izgleda nece da ceka :)

svaka cemo u nekliko dana,al evo neke nam se ne javljaju mora da su otisle da se poradjaju... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej zenske evo i mene.Bila na kontroli,na kraju doktorka pogledala ctg prosli,dala uput za sledeci i uput za porodjaj :)

Nije me ni pregledala,kaze sledece nedelje,ako se do tada neporodim,onda ce mi uraditi UZ.

Pitala sam je sta da radim ako mi pukne vodenjak,jer sam cula da treba da se prilegne 15-20 min,rekla mi je nikakvo leganje i cekanje nego istog trenutka u porodiliste zato sto mi je beba karlicno :)

Posle doktora sam lutala tamo vamo pa sam umorna.Sada cu malo da odmorim pa pisem posle.

Opet mi nema prije :)

Ti smes da lutas, a prija ne sme jel t1940.gif??? I ja sam isla i kupovala posteljinicu i dzak prekrivac za bebu... eto!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stize nam bebiDzonac! :) cim ti pukne vodenjak odmah u porodiliste, bebiDzonac stize na 2 tocka, nemoj se zezati :lol: :lol: :lol:

Odmaraj, nema sad lutanja :)

Jos malko,a nadam se da ce biti sto pre :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti smes da lutas, a prija ne sme jel t1940.gif??? I ja sam isla i kupovala posteljinicu i dzak prekrivac za bebu... eto!!!!

Ma ja resila da se porodim ranije pa hocu da setam sto vise :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.