Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

a koliko komada ces nositi?

Ja sam uzela ono veliko pakovanje 78 komada.Bas sam otvorila da ih vidim.Mislim da su nesto tanji od zelenih ali nisam sigurna:)

A uzela sam spisak iz bolnice sta treba za porodjaj i bas je mali i cudan :)

Ovako pise

1.Uput

2.zdravstvena knjizica

3.licna karta

4.krvna grupa

5.mrezasti ulosci 5 pakovanja

6.pribor za licnu higijenu

7.spavacica,bademantil,papuce(za sobu i tusiranje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koliko komada ces nositi?

Ja sam uzela ono veliko pakovanje 78 komada.Bas sam otvorila da ih vidim.Mislim da su nesto tanji od zelenih ali nisam sigurna:)

A uzela sam spisak iz bolnice sta treba za porodjaj i bas je mali i cudan :)

Ovako pise

1.Uput

2.zdravstvena knjizica

3.licna karta

4.krvna grupa

5.mrezasti ulosci 5 pakovanja

6.pribor za licnu higijenu

7.spavacica,bademantil,papuce(za sobu i tusiranje)

e ja sam uzela ono najmanje od 43 kom pa cu celo... sta ja znam koliko ce beka da hm hm :)

al racunaj da cete se presvlaciti bar jedno 4 puta, bar sam ja tako prvi put

ja spavacicu ovaj put necu nositi moju, jer sam dve upropastila prosli put bile su skroz uflekane od krvi... tako da cu onu njihovu, jes smesna, ali ce oni da ih peru... bade mantil obavezno i dva peskira jedan veliki jedan mali

a papuce mozes i dva para, mada cu ja samo jedne one gumene da mogu sa njima da se kupam i da mi posluze za po sobi...

eto to je ono sto cu ja, naravno ulosci, zavisi kako kome, mozda ne iskoristis 5 a mozda ti treba i vise od 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spakovala dve spavacice,ali i ja cu onu njihovu da koristim,tri peskira(veliki i 2 mala),papuce za sobu i japanke za tusiranje,spakovala 3 pakovanja ulozaka(pa ostatak neka dragi donese :) ).Ma mislim da cu i ja uzeti manje pakovanje panpersica,a ove neka cekaju kada dodjemo kuci :)

Reci mi samo jel treba svedske i tetra pelene da nosim u bolnicu?

Ti kao jedina iskusna ovde malo da nam pripomognes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,i mrezaste gacice sam uzela,i imam dva podmetaca za krevet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da,i mrezaste gacice sam uzela,i imam dva podmetaca za krevet.

pa to je to onda... uzmi manje, svakako nece da se bace, sve to sam i ja spakovala, a siroko povijanje mislim da ne treba, to oni sve imaju, bar je u frontu tako bilo, ti samo doneses kad budete izlazili iz porodilista odnosno tvoji donesu :)... e sad za gradsku ne znam, ali ako bude trebalo, donece ti neko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre ja hocu sto pre da se porodim i020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre ja hocu sto pre da se porodim i020.gif

hahahahaaaa pa svi smo u istoj situaciji... ja svaki dan kazem ne mogu vise... stvarno nisam funkcionalna, a spavanje mi dodje kao kazna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dok se ne namestim za spavanje prodje vecnost :):)

Sve se cudim kako me dragi ne izbaci iz kreveta :):):):)

A jedva cekam sutra pregled da vidim sta ce mi doktorka reci,a radice i UZ pa da vidimo da li se bebac okrenuo kako treba ili tvrdoglavo ostao karlicno :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dok se ne namestim za spavanje prodje vecnost :):)

Sve se cudim kako me dragi ne izbaci iz kreveta :):):):)

A jedva cekam sutra pregled da vidim sta ce mi doktorka reci,a radice i UZ pa da vidimo da li se bebac okrenuo kako treba ili tvrdoglavo ostao karlicno :lol: :lol: :lol:

ma i ja mog umlatim i rukama i nogama, a on sirot samo vice nema veze dok je tebi dobro...

blago tebo za uz... ja imam da cekam jos 10 dana pa tek onda na pregled i sve to sto ide uz to, ako se nesto ne desi u medjuvremenu... u svakom slucaju t8308.gif jos malko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trba mi jena informacija... kada se otvara porodiljsko bolovanje!!! Neko kaze mesec dana pre porodjaja, neko kaze posle... :unsure: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trba mi jena informacija... kada se otvara porodiljsko bolovanje!!! Neko kaze mesec dana pre porodjaja, neko kaze posle... :unsure: ?

porodiljsko kazu 28 dana pred porodjaj, ali moze i ranije samo odneses doznake... od lekara potvrdu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

porodiljsko kazu 28 dana pred porodjaj, ali moze i ranije samo odneses doznake... od lekara potvrdu

Hvala draga! Pa jesi li se spremila skroz :lol: ! Prija i ja se uspanicile danas gde si... nemoj da nas strecas vise k07070.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga! Pa jesi li se spremila skroz :lol: ! Prija i ja se uspanicile danas gde si... nemoj da nas strecas vise k07070.gif

nema na cemuuu uvek!!!

pa kad sam glupa, mislila brzo cu se vratiti, necu vise da vas prepadam... sve sam kupila i spakovala, sad moze kad god resi... ostale mi samo lanolin kapi za ragade, al to cu kasnije da vidim prvo hocu li dojiti beku, posto ova prva nije htela da sisa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema na cemuuu uvek!!!

pa kad sam glupa, mislila brzo cu se vratiti, necu vise da vas prepadam... sve sam kupila i spakovala, sad moze kad god resi... ostale mi samo lanolin kapi za ragade, al to cu kasnije da vidim prvo hocu li dojiti beku, posto ova prva nije htela da sisa :(

Bile smo na mukama... tu si, a nema te :lol: ! Ja sam uzela AD, mogu li one ili moram lanolin???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bile smo na mukama... tu si, a nema te :lol: ! Ja sam uzela AD, mogu li one ili moram lanolin???

pa kao lanolin kazu da je najbolje, ali sam cula od nekih zenica da su koristile ad...

meni je sve jedno, samo ako ima efekta... jer kazu da to jako boli... ne znam kazem ti, nisam imala iskustva sa prvom bekom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej zene kako ste mi danas,ja sam bas super :lol:

vidim vi se i spakovale ,pa super ,ja mislim da je meni jos rano za to jer jos nisam usla u deveti mjesec...otprilike i znam kad cu,samo polako makar znam da nisam blizu kad nisam spakovana....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej zene kako ste mi danas,ja sam bas super :lol:

vidim vi se i spakovale ,pa super ,ja mislim da je meni jos rano za to jer jos nisam usla u deveti mjesec...otprilike i znam kad cu,samo polako makar znam da nisam blizu kad nisam spakovana....

hahahahaaaa, ali draga to se nikad ne zna.... salim se ja malo, ne bih se ni ja pakovala, da nemam ovolike bolove, a i dr mi preti da necu docekati 20. dec kad je termin, pa reko aj da i to uradim, sad mi nekako lakse b0224.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahaaaa, ali draga to se nikad ne zna.... salim se ja malo, ne bih se ni ja pakovala, da nemam ovolike bolove, a i dr mi preti da necu docekati 20. dec kad je termin, pa reko aj da i to uradim, sad mi nekako lakse b0224.gif

ja moram da kupim ponesto,a nikad nisam cula za te mrezaste gacice,gdje se to uzima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja moram da kupim ponesto,a nikad nisam cula za te mrezaste gacice,gdje se to uzima?

pa ima po apotekama... to je pakovanje od 5 kom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ima po apotekama... to je pakovanje od 5 kom...

aha e dobro da znam....pa ti si super izgurala eto usla si u deveti mjesec i super,sad cekaj svaki dan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha e dobro da znam....pa ti si super izgurala eto usla si u deveti mjesec i super,sad cekaj svaki dan....

pa to ti kazem... nije da mi se zuri. najvaznije da sam ga se dokopala, a za dalje cemo videti kako cemo, sto duze on bude kod mene to ce biti bolje za njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa to ti kazem... nije da mi se zuri. najvaznije da sam ga se dokopala, a za dalje cemo videti kako cemo, sto duze on bude kod mene to ce biti bolje za njega :)

pa naravno,ja jedva cekam da se porodim,jer shvatila sam da nema potrebe da me strah samo da se opustim od kad mi je ova sestra rekla da nije to nista strasno(ona koja je bas bila uplasena)...sad mozak na otavu dok se ne porodim,e posle cemo vidjet .... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej zenske evo i mene,malo odmorila pa i dremnula :)

Razmisljam sada da li da jedem ili da se sada okupam i sredim pa onda jedem :)

Bebac mi nesto nemiran,daj boze da se okrenuo :):):),mada cini mi se da i dalje osecam njegovu glavou kod rebra:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla te mrezaste gacice kupis u apoteci,jer u bolnici ne dozvoljavaju nikakve gacice posle porodjaja.I ove mrezaste se nose da bi drzale ulozak pa kada je vizita skinu se,da vizita ne vidi da ih imas (bar sam tako cula).:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla te mrezaste gacice kupis u apoteci,jer u bolnici ne dozvoljavaju nikakve gacice posle porodjaja.I ove mrezaste se nose da bi drzale ulozak pa kada je vizita skinu se,da vizita ne vidi da ih imas (bar sam tako cula).:)

lepo si cula obavestena si :) htedoh ti reci spakuj i plasticnu casu, trebace ti, oni tamo nemaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.