Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

ili je bezobrazna ili su mi doktori mnogo omasili termin :D

a kako su ti krenuli bolovi? mora da te je nesto upozorilo? ili samo pukao vodenjak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ili je bezobrazna ili su mi doktori mnogo omasili termin :D

a kako su ti krenuli bolovi? mora da te je nesto upozorilo? ili samo pukao vodenjak?

Ja sam par dana pre samog porodjaja imala skoro svako vece lazne kontrakcije. Ono kao menstrualni bolovi (grcevi) ali koji su isli ciklicno (boli pa prestane) nekih 30min do 1h i posle toda jednostavno prestane.

Meni je to sve pocelo tako sto mi je ispao onaj sluzni cep a bolove sam dobila tek 17h nakon ispadanja tog cepa i to bas kao menstrualni grcevi ali koji su krenuli onako postepeno, polako i naravno izdrzljivo pa sam legla da spavam (sa tim "bolovima") ali posle par sati sna probudio me je jaci bol isto tako ciklicno (boli..boli pa polako prolazi) tzv. kontrakcije. Ali sama karlica me tada nije bolela ona me je bolela par dana pre porodjaja i to je bilo vezano za moje "rintanje" jel sam uletela u fazu "pravljenja gnezda" pa sam cistila i prala prozore sa stomakom do zuba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se javljaju ti kao menstrualni bolovi,ali samo uvece i zajedno sa stvrdnjavanjem stomaka,a nije mi ispao taj cep...ili mozda jeste,ali krvi nije bilo.

ne znam,ako se ne porodim do petka ostavice me u bolnici i pretpostavljam da ce mi oni izazvati porodjaj(a ja bih volela da mi krene spontano) indukcijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se javljaju ti kao menstrualni bolovi,ali samo uvece i zajedno sa stvrdnjavanjem stomaka,a nije mi ispao taj cep...ili mozda jeste,ali krvi nije bilo.

ne znam,ako se ne porodim do petka ostavice me u bolnici i pretpostavljam da ce mi oni izazvati porodjaj(a ja bih volela da mi krene spontano) indukcijom

Jao razumem te, i ja sam bila probila termin 4 dana. Tada su mi pricali da setam vise uz stepenice i da jedem zacinjenu punoooo zacinjenu hranu. Ali eto desilo se da je na kraju ipak bilo prirodno. Uzmi pocni da raspremas, budi aktivna, mozda nesto i ubrza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao Anci,bih ja ali imam problem sa isijasom,ne mogu na nogu da stanem vec dve nedelje. zbog toga sam posebno nervozna jer mislim da bih se odavno porodila da me to nije snaslo,celu trudnocu sam aktivna,raspremanje,lutanje,uvece setnja po 2 sata...a sada samo u stanu,uspem jedino da operem sudove,operem ves i te neophodne stvari... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao Anci,bih ja ali imam problem sa isijasom,ne mogu na nogu da stanem vec dve nedelje. zbog toga sam posebno nervozna jer mislim da bih se odavno porodila da me to nije snaslo,celu trudnocu sam aktivna,raspremanje,lutanje,uvece setnja po 2 sata...a sada samo u stanu,uspem jedino da operem sudove,operem ves i te neophodne stvari... :(

Jao moja snajka je imala taj problem u I trudnoci... Uhu kad se samo setim njenih suza u ocima od tog bola. Nju je udaralo u nogu tj debelo meso. Nije mogla da se pomera bez mog brata :(

E onda ti ostaje zacinjena hrana i sex :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grozan je bol,a mene boli leva strana od zadnjice pa kroz celu nogu,a noga ko da nije moja,ko otkacena od tela,uffff samo da prodje. a koji zacini? :D izvini ako te davim.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno, a kada je po tebi termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sinoc nisam mogla nikako da spavam,rasturili me bolovi u kokovima i preponama,ali od kako sam ustala iz kreveta i malo se protegla prestalo je...sad me opet nista ne boli. jel to samo nocu boli?

I mene stalno tako boli..noći su najgore, em boli, em ne možeš nikako da se namestiš :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

grozan je bol,a mene boli leva strana od zadnjice pa kroz celu nogu,a noga ko da nije moja,ko otkacena od tela,uffff samo da prodje. a koji zacini? :D izvini ako te davim.. :wub:

Ljuto (u isrhani)... a u sexu ne znam koje zacine koristite :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije strašno ni što si probila termin..moja drugarica je probila 15 dana termin..mada ja mislim da to nije dobro izračunat termin porodjaja..sve bebice moraju izaći kad tad :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahhahaha sex cu uzgleda preskociti zbog drugih problema...

a ja mislim da mi je termin 29. ili 1. :D

samo da nisam zaradila ovaj isijas do sada bih se ja vec dva pua porodila,celu trudnocu se nisam smirivala,jos zivim na cetvrtom spratu i po nekoliko puta se popnem i sidjem...a sad ko baba neka :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahhahaha sex cu uzgleda preskociti zbog drugih problema...

a ja mislim da mi je termin 29. ili 1. :D

samo da nisam zaradila ovaj isijas do sada bih se ja vec dva pua porodila,celu trudnocu se nisam smirivala,jos zivim na cetvrtom spratu i po nekoliko puta se popnem i sidjem...a sad ko baba neka :(

Ček bwe..onda ti ticker nije dobar..nisi ni premašila termin :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ne,to ja mislim kad mi je termin,mislim da sam zatrudnela za novogodisnju noc:D

kod mene je to vrlo komplikovano jer nemam redovne cikluse... ovako,moj termin po posl.meci je bio 11.septembar a po UZ 21.,a po meni 1.oktobar ahhahahahahah

komplikovano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ne,to ja mislim kad mi je termin,mislim da sam zatrudnela za novogodisnju noc:D

kod mene je to vrlo komplikovano jer nemam redovne cikluse... ovako,moj termin po posl.meci je bio 11.septembar a po UZ 21.,a po meni 1.oktobar ahhahahahahah

komplikovano

Znači možda si premašila termin, a možda i nisi..heheh..ma izgleda da ti je ono zadnje termin..daklem 1. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

videcemo da li sam imala dobar predosecaj :D

kako si ti? znas li je li decak ili devojcica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

videcemo da li sam imala dobar predosecaj :D

kako si ti? znas li je li decak ili devojcica?

Dobro sam..povremeno dobijem takve bolove da pomislim, gotovo, idemo za bolnicu, a onda prestanu..dečak je, tako mi govore na UZ :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a tvoje radoznalo,jel isto decacic? :D

kazem ti ja,moguce da cemo otici u isto vreme da se poradjamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a tvoje radoznalo,jel isto decacic? :D

kazem ti ja,moguce da cemo otici u isto vreme da se poradjamo :D

Jeste, radoznalo je dečačić hehe..moguće, meni je dr na zadnjem uz predvidela da ću izdržati do 1, 2. videćemo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa sad Leno, ti mozda i poranis :) :) :)

Lepo sacekajte prvi pa zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ces da se poradjas,prirodno,sa epiduralom? ne znam jesam li te vec pitala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa sad Leno, ti mozda i poranis :) :) :)

Lepo sacekajte prvi pa zajedno.

moze,onda ce biti duplo slavlje,al morate piti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako ces da se poradjas,prirodno,sa epiduralom? ne znam jesam li te vec pitala?

Prirodno..prvi put sam tako i sada ću.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja cu,a uzecu epidural ako mi budu indukuovali porodjaj

odoh da sprckam neki rucak,kuckamo se kasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja cu,a uzecu epidural ako mi budu indukuovali porodjaj

odoh da sprckam neki rucak,kuckamo se kasnije

Okić..kuckamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.