Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A o kakvoj nadoknadi sa biroa se radi?I ja sam na birou :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ne mogu da spavam od grceva u nogama :( :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice moje!!! Spavate li jos :lol::lol::lol: !!! Hajde topla cokolada...!!!

Creamy-Hot-Cocoa-Mix-Recipe.jpeg

41604_138566450071_6384930_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice moje!!! Spavate li jos :lol::lol::lol: !!! Hajde topla cokolada...!!!

Hvala draga.Ali,ja ujutru pojedem musle onda neku voćku,pa doručkujem.Slatko je tek kasnije,ako ima dovoljno voća i povrća. :) Baš dosadno,al tako sam navikla.Iako sam diplomirala na konditorima :lol:

Kako ste spavale?Ja sam se konačno naspavala lepo,al takav je dan da mi dođe da odremam i preko dana.

Jeste spakovale torbu za porođaj?Hoćete nositi fotoaparat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga.Ali,ja ujutru pojedem musle onda neku voćku,pa doručkujem.Slatko je tek kasnije,ako ima dovoljno voća i povrća. :) Baš dosadno,al tako sam navikla.Iako sam diplomirala na konditorima :lol:

Kako ste spavale?Ja sam se konačno naspavala lepo,al takav je dan da mi dođe da odremam i preko dana.

Jeste spakovale torbu za porođaj?Hoćete nositi fotoaparat?

Ja nocas gotovo da nisam ni spavala :( ! A torbu sam spremila komplet prosle nedelje kada su mi rekli da sam otvorena i da mi beba prednjaci glavicom. Sada sam okrenuta kupovinom i spremanjem za bebanu :lol::lol::lol: i sva sam euforicna :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo malo da vam "upadnem" u temu :rolleyes: Dobro jutro i sa moje strane a u ovo posluženje ću samo da gledam i da vam poželim prijatno :)

Dobro jutro trudnice moje!!! Spavate li jos :lol::lol::lol: !!! Hajde topla cokolada...!!!

Creamy-Hot-Cocoa-Mix-Recipe.jpeg

41604_138566450071_6384930_n.jpg

Uh ne mogu da spavam od grceva u nogama :( :( :( :(

Pokušaj da unosiš više namernica bogate sa magnezijumom, to opušta mišiće.

E, pogledaj ovaj link KLIKNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro i od mene,ja sam se 2 puta budila i isla u wc ,i grceve sam imala...da vam ispricam sta mi se desilo,sinoc kad sam se istusirala,toliko me stomak ceso da je to nevjerovatno ja se prepala bas,i uzmem ogledalo i pogledam sta je jer me cese u donjem djelu,kad pocele strije,a tako sam se iznervirala,pix ,mazasla samm se samo u 6-tom mjesecu i vise nisam,eto sad cu se mazat svaku noc,a cim su izasle nevjerujem da cu ih spasit :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro i od mene,ja sam se 2 puta budila i isla u wc ,i grceve sam imala...da vam ispricam sta mi se desilo,sinoc kad sam se istusirala,toliko me stomak ceso da je to nevjerovatno ja se prepala bas,i uzmem ogledalo i pogledam sta je jer me cese u donjem djelu,kad pocele strije,a tako sam se iznervirala,pix ,mazasla samm se samo u 6-tom mjesecu i vise nisam,eto sad cu se mazat svaku noc,a cim su izasle nevjerujem da cu ih spasit :(

Pa zasto se nisi mackala??? Mozes da ih izbledis, ali one ostaju... avetinje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zasto se nisi mackala??? Mozes da ih izbledis, ali one ostaju... avetinje :D

ma nisam ih nigde imala i sve reko aj nece aj nece i eto mi ga sad,pih,sad cu morat mazat ,a i sinoc da izadjem u grad sa mm nisam imala sta da obucem jakna mi mala,a meni zao da kupujem za mjesec dana,bas sam sinoc bila bzvz,...e danas idem privatno kod dr jer mi je puno da cekam do 2.12 pa ako bude u ordinaciju icicu ok 3h kad se muz vrati sa posla jedva cekam da vidim sta ce mi reci... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nisam ih nigde imala i sve reko aj nece aj nece i eto mi ga sad,pih,sad cu morat mazat ,a i sinoc da izadjem u grad sa mm nisam imala sta da obucem jakna mi mala,a meni zao da kupujem za mjesec dana,bas sam sinoc bila bzvz,...e danas idem privatno kod dr jer mi je puno da cekam do 2.12 pa ako bude u ordinaciju icicu ok 3h kad se muz vrati sa posla jedva cekam da vidim sta ce mi reci... :lol:

Kako si nestrpljiva :lol::lol::lol: !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene! :)

Niste valjda svu toplu cokoladu pojele do sad?? :lol:

Ja sam na poslu <_< - upravo pijem caj, a ova moja g-djica stucaa li stuca :rolleyes::) .

Kada ste vi uzele bolovanje? Ja planiram do sredine/kraja decembra da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene! :)

Niste valjda svu toplu cokoladu pojele do sad?? :lol:

Ja sam na poslu <_< - upravo pijem caj, a ova moja g-djica stucaa li stuca :rolleyes::) .

Kada ste vi uzele bolovanje? Ja planiram do sredine/kraja decembra da radim.

Zbog visoko rizicne trudnoce i nenormalnih uslova za rad u cetvrtom, ali su mi dali odmah otkaz :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvoli....

hot_chocolate.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog visoko rizicne trudnoce i nenormalnih uslova za rad u cetvrtom, ali su mi dali odmah otkaz :blink:

:angry: :angry: :angry: Sram ih bilo! Kakav covjek treba da budes pa da das otkaz trudnoj zeni <_< . Ma da se ja pitam, odmah bih ih zatvorila, naravno uz nocanu i zatvorsku kaznu.

Stvarno ne mogu da razumijem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene! :)

Niste valjda svu toplu cokoladu pojele do sad?? :lol:

Ja sam na poslu <_< - upravo pijem caj, a ova moja g-djica stucaa li stuca :rolleyes::) .

Kada ste vi uzele bolovanje? Ja planiram do sredine/kraja decembra da radim.

ja sam otvorila u kad sam usla u 4. htela sam jos da radim ali su uslovi bili katastrofalni a i poslodavci su postali jos gori kad sam im rekla za trudnocu. otisla sam do moje dr i rekla joj celu situaciju i ona mi je otvorila bolivanje. samo sam taj dan otisla u radnju i dala im papir. e od tad nisam ni prosla pored radnje a doznake im saljem postom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro zene! :)

Niste valjda svu toplu cokoladu pojele do sad?? :lol:

Ja sam na poslu <_< - upravo pijem caj, a ova moja g-djica stucaa li stuca :rolleyes::) .

Kada ste vi uzele bolovanje? Ja planiram do sredine/kraja decembra da radim.

Uh,ja sam još u 2. otvorila bolovanje zbog rizične trudnoće.Već u 7 sam se osjećala bolje,al se nisam vratila na posao.A i radim u fabrici.Po zakonu ako je trudnoća ok,28 dana pred termin se otvara porodiljsko.Ja sam to sad otvorila.Pa kad se beba rodi odneseš izvod u pravnu službu i oni ti otvore pravo porodiljsko koje traje od rođenja deteta do njegovih punih 12 mjeseci.

Ideš sjutra na vježbice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry::angry::angry: Sram ih bilo! Kakav covjek treba da budes pa da das otkaz trudnoj zeni <_< . Ma da se ja pitam, odmah bih ih zatvorila, naravno uz nocanu i zatvorsku kaznu.

Stvarno ne mogu da razumijem!

Ali tri meseca su mi drzali dokumenta, da bi izgubila pravo da se prijavim na biro i da ih tuzi. Sva sreca pa su na birou bili ok ljudi i rekli su mi sta da prikupim od dokumenata. Predala sam na biro i odobrena mi je novcana naknada sa zakasnjenjem, a i podnela sam prijavu protiv firme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog visoko rizicne trudnoce i nenormalnih uslova za rad u cetvrtom, ali su mi dali odmah otkaz :blink:

nemam reci! slepcine!!!! takve treba zatvoriti i baciti kljuc!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam otvorila u kad sam usla u 4. htela sam jos da radim ali su uslovi bili katastrofalni a i poslodavci su postali jos gori kad sam im rekla za trudnocu. otisla sam do moje dr i rekla joj celu situaciju i ona mi je otvorila bolivanje. samo sam taj dan otisla u radnju i dala im papir. e od tad nisam ni prosla pored radnje a doznake im saljem postom. ;)

Tako i treba sa njima! :D

Ja se ne zalim - a nebi trebao ni moj poslodavac. Cim sam saznala da sam trudna rekla sam, i radicu dok god budem mogla i ako budem u prilici i ako bude bilo potrebno radicu i od kuce po malo dok sam na bolovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam reci! slepcine!!!! takve treba zatvoriti i baciti kljuc!!!!

A sto je najgore oni mi za ta tri meseca nista nisu rekli, iako sam ja svaki mesec nosila doznake sa komisije i listu za obacun. Tek kada sam 01. 10. pitala kada ce uplata trudnickog oni su me obavestili da je moj radni odnos prekinut 01. 07. Ali kazem dobro je jedino sto su ovi ljudi u birou bili ok, jer ne kasnim svojom krivicom, vec krivicom firme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam reci! slepcine!!!! takve treba zatvoriti i baciti kljuc!!!!

najlakse im je dat otkaz i bas ih briga,a ja kad sam se udala trebala sam da cekam 3god pa da zatrudnim da bih dobila nesto para,e zamislite to,i ovako posto sam strani drzavljanin necu imat ni dinara jednog,jos nisam ni zaposljena,ovo je haos,da mi je znat dal ima kakog izlaza da izvucem koju paru ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,ja sam još u 2. otvorila bolovanje zbog rizične trudnoće.Već u 7 sam se osjećala bolje,al se nisam vratila na posao.A i radim u fabrici.Po zakonu ako je trudnoća ok,28 dana pred termin se otvara porodiljsko.Ja sam to sad otvorila.Pa kad se beba rodi odneseš izvod u pravnu službu i oni ti otvore pravo porodiljsko koje traje od rođenja deteta do njegovih punih 12 mjeseci.

Ideš sjutra na vježbice?

Pa dobro, i ja cu otvoriti tako, a poci cu kad budem morala - jos imam i 15 dana odmora..

Dolazim! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali tri meseca su mi drzali dokumenta, da bi izgubila pravo da se prijavim na biro i da ih tuzi. Sva sreca pa su na birou bili ok ljudi i rekli su mi sta da prikupim od dokumenata. Predala sam na biro i odobrena mi je novcana naknada sa zakasnjenjem, a i podnela sam prijavu protiv firme.

E bravo! ;) Samo mi je zao sto si se vjerovano nervirala i prolzaila kroz stres zbog svega toga, jos u tvom tj nasem :) stanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

najlakse im je dat otkaz i bas ih briga,a ja kad sam se udala trebala sam da cekam 3god pa da zatrudnim da bih dobila nesto para,e zamislite to,i ovako posto sam strani drzavljanin necu imat ni dinara jednog,jos nisam ni zaposljena,ovo je haos,da mi je znat dal ima kakog izlaza da izvucem koju paru ????

:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.