Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Zašto žurite sa spremanjem torbe? Imate vi još ihahaj vremena :)

Ja sam moju torbu spremala kad sam već imala kontrakcije nekih 12 sati...

Maki ja sam je spremila sada i ne moram da mislim posle da li sam i sta ponela, a i necu da kevu jos i sa tim opterecujem... posto smo same!!! Sada se " bacam" samo na bebece stvarcice :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki ja sam je spremila sada i ne moram da mislim posle da li sam i sta ponela, a i necu da kevu jos i sa tim opterecujem... posto smo same!!! Sada se " bacam" samo na bebece stvarcice :lol:

Ok, ja samo kažem da nema potrebe žuriti.... kad krenu kontrakcije prija se zaokupiti nečim, jer brže prođe vreme, a i ne razmišljaš previše pa samim tim i manje paničiš šta i kako....

Ja nisam htela nikom reći da imam kontrakcije, čak ni mužu, dok nije postalo ozbiljnije, samo je on znao :) ostali su se iznenadili :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto žurite sa spremanjem torbe? Imate vi još ihahaj vremena :)

Ja sam moju torbu spremala kad sam već imala kontrakcije nekih 12 sati...

Bolje na vreme da bude spremno :)

S'obzirom da sam vec bila u bolnici jer je baban hteo ranije napolje,a i okrenut je karlicno,i doktorka mi je rekla onog trenutka kada mi pukne vodenjak ili krenu jake kontrakcije ni minut da ne cekam vec odmah u bolnicu da bi imali doktori vremena da odluce kako da me porode(ako se beba ne okrene do tada kako treba). :)

Samo neka je meni torba spremna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam uzimala spisak vec sam citala ovde sta su zenice nosile i pitala sam dve komsinice, posto su se one porodile u gradskoj!!!! Jedna je i radila tamo:

-bade mantil

-spavacica x 1

-natikace x 2

-dva para mrezastih gacica

-tri paketa mrezastih ulozaka

-veliki peskir x 1

-srednji peskir x 2

-torbicu sa l. hig (cetkica, pasta, cetka za kosu, vlazne maramice, toalet papir, sapun, tus gel-hotelsko pakovanje)

-plazma keks

-prostirke za krevet x 3

-rivanol, diklofen supozitorija

Sve mi je to stalo u ranac sa tockicima, i za bebu pampers 1 (43 kom), pavloviceva i vl. maramice

Znaci jos bade mantil,rivanol i diklofen s.(samo za sta sluzi stvarno ne znam)

I pelene za bebu :)

samo bih ti preporucila i sokic od jabuke da ponesec,kazu da prija:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje na vreme da bude spremno :)

S'obzirom da sam vec bila u bolnici jer je baban hteo ranije napolje,a i okrenut je karlicno,i doktorka mi je rekla onog trenutka kada mi pukne vodenjak ili krenu jake kontrakcije ni minut da ne cekam vec odmah u bolnicu da bi imali doktori vremena da odluce kako da me porode(ako se beba ne okrene do tada kako treba). :)

Samo neka je meni torba spremna :)

i ja sam za spremanje na vreme... cisto da ne pobrljavis u poslednjem momentu... a sve je moguce... ja sam torbu ponela prvi put, ali sam zaboravila mobilni... zene moje... NIGDE BEZ MOBILNOG!!! bila sam ko odsecena od sveta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci jos bade mantil,rivanol i diklofen s.(samo za sta sluzi stvarno ne znam)

I pelene za bebu :)

samo bih ti preporucila i sokic od jabuke da ponesec,kazu da prija:)

To mi je rekla devojka koja je izlazila iz porodilista kada sam bila na pregledu. Cepici protiv bolova. Sokic i vodu cu kupiti kada krenem. :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da se javim i ja.. danas sam bila na kontroli.. visok pritisak i jos otvorena 2 prsta.. uspanicila sam se skroz.. al me dr nije ostavila u bolnicu.. bas se bojim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snezo znaci ti ces nam ubrzo roditi jedno bebce :)

37-ma nedelja,mislim da ne treba mnogo da brines :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zrdavo svima!

Nisam se dugo javila...porodila sam se 2.novembra.rodio se mali Dusan sa 3800g i 58cm.

Proslo je sve dobro, sad se malo zabavljamo( mucimo i ucimo :) )sa sisanjem! Mazimo se bez prestanka! Mila moja 'kiflica' :) :) <3 <3 <3

Zenice, samo hrabro i bez panike u porodilistu!! Snezo nemoj se bojati!!

Veliki pozdrav! :-* :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zrdavo svima!

Nisam se dugo javila...porodila sam se 2.novembra.rodio se mali Dusan sa 3800g i 58cm.

Proslo je sve dobro, sad se malo zabavljamo( mucimo i ucimo :) )sa sisanjem! Mazimo se bez prestanka! Mila moja 'kiflica' :) :) <3 <3 <3

Zenice, samo hrabro i bez panike u porodilistu!! Snezo nemoj se bojati!!

Veliki pozdrav! :-* :-*

Cestitam bibice i tebi i bebi i tati i zelim sve najlepse...i sada da slusate malog Dusana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zrdavo svima!

Nisam se dugo javila...porodila sam se 2.novembra.rodio se mali Dusan sa 3800g i 58cm.

Proslo je sve dobro, sad se malo zabavljamo( mucimo i ucimo :) )sa sisanjem! Mazimo se bez prestanka! Mila moja 'kiflica' :) :) <3 <3 <3

Zenice, samo hrabro i bez panike u porodilistu!! Snezo nemoj se bojati!!

Veliki pozdrav! :-* :-*

cestitke i od mene,ako imas vremena mozes da napises kako si prosla ,da olaksas nama koje smo uplasene od porodjaja,i kojima se blizi porodjaj kao meni npr :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snezo znaci ti ces nam ubrzo roditi jedno bebce :)

37-ma nedelja,mislim da ne treba mnogo da brines :)

pa kad bi jos 8 dana beba se strpila bilo bi sve ok i bila bi beba u terminu.. prvorotka pa ne znam nista.. mogu samo da placem.. a pritisak skace li skace..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kad bi jos 8 dana beba se strpila bilo bi sve ok i bila bi beba u terminu.. prvorotka pa ne znam nista.. mogu samo da placem.. a pritisak skace li skace..

Što se više nerviraš može ti biti samo gore... moja drugarica je dugo dugo bila otvorena pa je izdržala do termina, ali je bila na strogom mirovanju!

Zbog pritiska moraš so skroz da izbaciš. Što se porođaja tiče, nije ništa strašno, a i sve se zaboravi onog momenta kad ti stave bebu na grudi... :wub:

Bibice čestitam!!!

Žene što ste se uspavale... nigde nikog nema :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se više nerviraš može ti biti samo gore... moja drugarica je dugo dugo bila otvorena pa je izdržala do termina, ali je bila na strogom mirovanju!

Zbog pritiska moraš so skroz da izbaciš. Što se porođaja tiče, nije ništa strašno, a i sve se zaboravi onog momenta kad ti stave bebu na grudi... :wub:

Bibice čestitam!!!

Žene što ste se uspavale... nigde nikog nema :lol:

dobro jutro!!!

bibice cestitamooooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibice čestitam!!

Jesmo se uspavale.Ja sam ustala u pola 7 povadila upute,otvorila porodiljsko,a onda se komirala do sada.Moram kasnije da uzmem dokaz o krvnoj grupi.

Ja se ne plašim porođaja,niti razmišljam o epiduralu,što je sad velika moda kod nas.Ja se više plašim kako ćemo se ja i dragi snaći u ulozi roditelja.Beba je velika obaveza za oboje.Plašim se da se naš odnos ne promeni.Neke roditelje beba zbliži,a neke naprotiv udalji.Jeste vi razmišljale o tome?

Kod nas je danas divan dan,jedva čekam da prošetam svojim sitnim koracima :) Imam problem sa sekretom,curi non-stop,kažu da je to normalno.

Jel se i vi suočavate s tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibice čestitam!!

Jesmo se uspavale.Ja sam ustala u pola 7 povadila upute,otvorila porodiljsko,a onda se komirala do sada.Moram kasnije da uzmem dokaz o krvnoj grupi.

Ja se ne plašim porođaja,niti razmišljam o epiduralu,što je sad velika moda kod nas.Ja se više plašim kako ćemo se ja i dragi snaći u ulozi roditelja.Beba je velika obaveza za oboje.Plašim se da se naš odnos ne promeni.Neke roditelje beba zbliži,a neke naprotiv udalji.Jeste vi razmišljale o tome?

Kod nas je danas divan dan,jedva čekam da prošetam svojim sitnim koracima :) Imam problem sa sekretom,curi non-stop,kažu da je to normalno.

Jel se i vi suočavate s tim?

marijaci, ja sam prvo dete rodila sa 22 god... hm... prakticno i muz i ja klinci bili... ali veruj mi ni u jednom momentu nismo posumnjali u nase roditeljstvo i mogu ti reci da mi je dete stvarno lepo vaspitano... nekako se setis svog odrastanja i vaspitavanja tvojih roditelja, pa tako i ti radis... sve ce biti ok!!! a vas dvoje se necete udaljiti sve dok imate normalan odnos i komunikaciju koja je veruj mi najbitnija u tiom periodu... nadji uvek vremena za sebe i njega!!!

sekret je normalan, ako nemas bakterije, pa ne bi bilo lose da se ipak obratis lekaru, cisto sigurnosti radi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooooooooooooj jos malooooooooooooooooooooo.....

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooooooooooooj jos malooooooooooooooooooooo.....

:D

Dobro jutro trudnjacice :lol: !!! Jooooj ala si ti vesela m1234.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

marijaci, ja sam prvo dete rodila sa 22 god... hm... prakticno i muz i ja klinci bili... ali veruj mi ni u jednom momentu nismo posumnjali u nase roditeljstvo i mogu ti reci da mi je dete stvarno lepo vaspitano... nekako se setis svog odrastanja i vaspitavanja tvojih roditelja, pa tako i ti radis... sve ce biti ok!!! a vas dvoje se necete udaljiti sve dok imate normalan odnos i komunikaciju koja je veruj mi najbitnija u tiom periodu... nadji uvek vremena za sebe i njega!!!

sekret je normalan, ako nemas bakterije, pa ne bi bilo lose da se ipak obratis lekaru, cisto sigurnosti radi!!!

jeco eto slicne smo ja cu moju bebicu da rodim u 21-oj godini,i presrecna sam sto cu tako mlada da postanem mama,i ne boim se roditeljstva stvarno jedva cekam da uzivam sa mojom bebicom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeco eto slicne smo ja cu moju bebicu da rodim u 21-oj godini,i presrecna sam sto cu tako mlada da postanem mama,i ne boim se roditeljstva stvarno jedva cekam da uzivam sa mojom bebicom...

Vrlo bitna stvar je da kad beba dođe kući treba tatu aktivirati za sve poslove... da oboje sve radite, da podelite podjednako poslove, da ponekad izmuzeš mleko i daš tati da nahrani bebu... jer će tako on brže doživeti tu bebu a ujedno će i tebi pomoći i imaćeš više vremena i snage i za njega kad bebana zaspi... :)

Na primer :) posle sisanja da on digne bebu da podrigne, jednom presvlači on jednom ti, isto tako i za kupanje, jednu noć dežura on, drugu ti( kad dođu grčevi) i tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo bitna stvar je da kad beba dođe kući treba tatu aktivirati za sve poslove... da oboje sve radite, da podelite podjednako poslove, da ponekad izmuzeš mleko i daš tati da nahrani bebu... jer će tako on brže doživeti tu bebu a ujedno će i tebi pomoći i imaćeš više vremena i snage i za njega kad bebana zaspi... :)

ma mi jedva cekamo i mastamo o tome,i znam bice spreman na sve te poslpve nece mu bit muka,pa to je njegovo dete...ma moram imat snage sta cu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnjacice :lol: !!! Jooooj ala si ti vesela m1234.gif

hahahhahha bas sam vesela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibice čestitam!!

Kod nas je danas divan dan,jedva čekam da prošetam svojim sitnim koracima :) Imam problem sa sekretom,curi non-stop,kažu da je to normalno.

Jel se i vi suočavate s tim?

I meni sekret ide pojacano,nemam bakterije,i doktor mi kaze da je to normalno zbog pritiska bebe dole,pogotovo kad se nesto naprezem i radim.Najbolje je da vidis sa doktorom da nisu mozda neke bakterije,infekcija neka,cisto da budes mirna.Ja stalno menjam dnevne uloske,bas mi vec ide na zivce taj sekret :angry:

Vrlo bitna stvar je da kad beba dođe kući treba tatu aktivirati za sve poslove... da oboje sve radite, da podelite podjednako poslove, da ponekad izmuzeš mleko i daš tati da nahrani bebu... jer će tako on brže doživeti tu bebu a ujedno će i tebi pomoći i imaćeš više vremena i snage i za njega kad bebana zaspi... :)

Na primer :) posle sisanja da on digne bebu da podrigne, jednom presvlači on jednom ti, isto tako i za kupanje, jednu noć dežura on, drugu ti( kad dođu grčevi) i tako....

Slazem se u potpunosti,i jos je jaaako bitno,a tu mnoge mame grese-ne treba govoriti tati:Daj,ja cu,ja to brze/bolje umem;Ostavi bebu,ja cu;Zar bas nista ne umes....treba mu dati vremena da nauci,ne treba ga kritikovati jer ce onda izgubiti interes i osecace se nesposobno,a tu gresku uglavnom nesvesno i u brzini oko bebe puno zena pravi.Vrlo je bitno da otac podjednako moze ucestvovati u aktivnostima oko bebe,onda se i bolje upoznaju,i tata je srecan,a i mama rasterecena :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibice čestitam!!

Jesmo se uspavale.Ja sam ustala u pola 7 povadila upute,otvorila porodiljsko,a onda se komirala do sada.Moram kasnije da uzmem dokaz o krvnoj grupi.

Ja se ne plašim porođaja,niti razmišljam o epiduralu,što je sad velika moda kod nas.Ja se više plašim kako ćemo se ja i dragi snaći u ulozi roditelja.Beba je velika obaveza za oboje.Plašim se da se naš odnos ne promeni.Neke roditelje beba zbliži,a neke naprotiv udalji.Jeste vi razmišljale o tome?

Kod nas je danas divan dan,jedva čekam da prošetam svojim sitnim koracima :) Imam problem sa sekretom,curi non-stop,kažu da je to normalno.

Jel se i vi suočavate s tim?

Ni ja nisam razmisljala o epiduralu, toliko zelim ovu bebu da jedva cekam porodjaj i nije me strah bola. Posto je i bebi tesko da dodje na svijet, vise me strah toga da ne osjetim dovoljno ili se ne napnem dovoljno jako da joj pomognem. Mada mi moja mama non stop govori da se raspitam o epiduralu obavezno :unsure: . Osim toga - kako to funkcionise u nasem porodilistu i kakvi su anesteziolozi - veliko je pitanje. Vise me strah od osoblja u porodilistu nego od samog porodjaja :lol:

Sto se tice odnosa sa mm, U pocetku trudnoce sam dosta razmisljala o tome, medjutim kako raste moj stomak tako nasa ljubav raste sve vise :rolleyes: - nadam se da se nece nista promijeniti posle porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibice cestitam od srca :) !!!!Uzivaj sa svojim andjelcicem i kad stignes napisi iskustvo sa porodjaja!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.