Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da meni je grlic 1-1.5cm mekan i uloziv za 1 prst.

Ne mogu da verujem da ti je posteljica vec zrela.Jel ti rekla koji stepen zrelosti?

Svaki dan popij 1 sumecu tabletu magnezijuma,on je dobar za posteljicu.I koliko utrogestana koristis?

Odakle si ti bese?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da meni je grlic 1-1.5cm mekan i uloziv za 1 prst.

Ne mogu da verujem da ti je posteljica vec zrela.Jel ti rekla koji stepen zrelosti?

Svaki dan popij 1 sumecu tabletu magnezijuma,on je dobar za posteljicu.I koliko utrogestana koristis?

Odakle si ti bese?

nije rekla koji stepen tako da to ne znam samo da je zrela. a utrogestan vaginalno 2 one kuglice jos od 5 meseca. ja sam iz bg-a sa dorcola i meni dr u gradskoj vodi trudnocu, ali ne shvatam kako je mogla tako ladno da me posalje kuci i kaze ovo ce biti brzo, a ja tek osmi mesec... necu jos da se poradjam!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

violeta citam ovo i kao da sebe gledam majke mi!!! ja sam imala kontrolu 18. na kojoj je sve bilo ok, medjutim 25. sam otisla i pozalila se na bol i onba me pogleda i kaze grlic mekan 2 cm beba se epremila, posteljica zrela... ja u soku

ona mene odmah na ctg, ista sam nedelja kao i ti u utorak 25. tacno sam usla u 32. po merama beba odgovara 34 :)... samo meni ova nista ne rece, ama bas nista osim da dodjem za 3 nedelje, a ako krene ranije da se cujemo, da nastavim utrogestan i to je sve :(

zato cu u utorak kod druge dr. da vidim sta ce biti... tebe su zbog toga zadrzali, a mene ladno pustila kuci i rekla da lezim i nista da ne radim... :unsure:

e jeco tebi su rekli makar da lezis a meni ni to nego vaginolete mi dala da stavljam i nije me ni pogledala jel mi glic mek i slicno tome (iskreno i ne znam kako to ide,koliko je dugacak i sl)...i mene boli stomak i i rece mi da je to od bakterija i to je to,sad se ja boim da nije meni to slicno ko vama a ona me nije ni pogledala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e jeco tebi su rekli makar da lezis a meni ni to nego vaginolete mi dala da stavljam i nije me ni pogledala jel mi glic mek i slicno tome (iskreno i ne znam kako to ide,koliko je dugacak i sl)...i mene boli stomak i i rece mi da je to od bakterija i to je to,sad se ja boim da nije meni to slicno ko vama a ona me nije ni pogledala :(

pa znas kako ja zbog gospodje idem u utorak kod druge da vidim njeno misljenje, a mislim da stomak ne moze od bakterija da boli, nema logike. ako mozes vidi i ti neko drugo misljenje lekara, pa da vidis sta ce ti reci. najbolje tako

a lezi i ti, nemoj da se forsiras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco kod koje doktorke si isla?

Ja isto koristim utrogestan ali od kada sam osmi mesec uzimam od 200mg,dva pijem i jedan stavljam vaginalno.

Mozda ti je rekla da ti je posteljica zrelaali u smislu za ovaj period trudnoce.Meni je drugi stepen zrelosti,a kada udjem u deveti trebalo bi da ude treci.

A nemoj se plasiti sto si osmi mesec pa ti je rekla da ces se brzo poroditi.Jos dve nedelje i sve ce biti sigurno dobro,a i sada da se porodis nece biti nista lose.Meni su u bolnici dali inekciju da se bebi razviju pluca do kraja u slucaju da se sada porodim.I veruj mi uopste se ne brinem,neka se porodim kada god se porodim,znam da je beba dovoljno velika i razvijena.

Nisam pratila forum dok sam bila u bolnici,samo na kratko sam usla da se javim pa ne znam koju bakteriju imas Sejla.Koliko znam hoce od bakterije da boli stomak.Nemas tiket pa ne znam koja si nedelja?!i gde vodis trudnocu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A za tokolizu-partusisten koji sam primala koristi se da mi ublazi i neutralise kontrakcije,ako nemate kontrakcije onda ni ne treba da vas zadrzavaju u bolnici.I verujte bolje vam je kod kuce nego u bolnici. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco kod koje doktorke si isla?

Ja isto koristim utrogestan ali od kada sam osmi mesec uzimam od 200mg,dva pijem i jedan stavljam vaginalno.

Mozda ti je rekla da ti je posteljica zrelaali u smislu za ovaj period trudnoce.Meni je drugi stepen zrelosti,a kada udjem u deveti trebalo bi da ude treci.

A nemoj se plasiti sto si osmi mesec pa ti je rekla da ces se brzo poroditi.Jos dve nedelje i sve ce biti sigurno dobro,a i sada da se porodis nece biti nista lose.Meni su u bolnici dali inekciju da se bebi razviju pluca do kraja u slucaju da se sada porodim.I veruj mi uopste se ne brinem,neka se porodim kada god se porodim,znam da je beba dovoljno velika i razvijena.

Nisam pratila forum dok sam bila u bolnici,samo na kratko sam usla da se javim pa ne znam koju bakteriju imas Sejla.Koliko znam hoce od bakterije da boli stomak.Nemas tiket pa ne znam koja si nedelja?!i gde vodis trudnocu?

eto nisam znala da postoji stepen zrelosti... hm... dr sonja mi je doktorka, a utrogestan uzimam od 100 po 2 vag. do sada nije bilo nikakvih problema, ali sad sam se uprpila, pa ako je takva stvar nek me usiju samo jos malo... meni 2 nedelje sad izgleda ko godina i sve mislim evo sad ce... to je psiha.. sinoc sam se bas istripovala da cu se poroditi :)

a mozda i meni treba tako nesto od terapije da se promeni, nemam pojma... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco kod koje doktorke si isla?

Ja isto koristim utrogestan ali od kada sam osmi mesec uzimam od 200mg,dva pijem i jedan stavljam vaginalno.

Mozda ti je rekla da ti je posteljica zrelaali u smislu za ovaj period trudnoce.Meni je drugi stepen zrelosti,a kada udjem u deveti trebalo bi da ude treci.

A nemoj se plasiti sto si osmi mesec pa ti je rekla da ces se brzo poroditi.Jos dve nedelje i sve ce biti sigurno dobro,a i sada da se porodis nece biti nista lose.Meni su u bolnici dali inekciju da se bebi razviju pluca do kraja u slucaju da se sada porodim.I veruj mi uopste se ne brinem,neka se porodim kada god se porodim,znam da je beba dovoljno velika i razvijena.

Nisam pratila forum dok sam bila u bolnici,samo na kratko sam usla da se javim pa ne znam koju bakteriju imas Sejla.Koliko znam hoce od bakterije da boli stomak.Nemas tiket pa ne znam koja si nedelja?!i gde vodis trudnocu?

iz prijepolja sam,i u ovoj bolnici se ne zna ko pije ko placa ,32 nedelja sam (valjda po dr racunici )odma me pitala jesam li imala odnose rekla sam da jesam kaze da mi je muz prenio bakterije, dala mi da stavljam MACMIROR COMPLEX ,i UTROGESTAN,pa cu vdjeti dal je sta bolje,mada nije mi ni glic gledala samo mi je tako rekla,sad vodila mi je svih 7mjeseci trudnocu i sve je bilo ok i radila nalaze svakake i sad mi nekako glupo da mijenjam dr i da pricam sve ispocetka a ona je u toku,nadam se da se slazete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo uzivaj bre,neces ti jos.Nemoj mnogo da se kreces samo.Malo mi je cudno da ti nije povecala utrogestan ali dobro.Verovatno vidi kakvo ti je stanje.A veruj skroz je normalno da te sve boli i razvaljuje.

Jel ti rekla kolika ti je beba,mislim koliko ima kg?

A da te uziju...pa bre usivanje se radi do 20-e nedelje,a sada ako se porodis jedino ce biti razlika u tezini bebe i nista drugo:) tako da samo opusteno.Meni je zaista svejedno da li cu se sada poroditi ili za koju nedelju,bice kada bude.

Kako se preziva ta dr?Evo koliko sam lezala u bolnici ja sam prezadovoljna doktorima,ni za jednog nemam zamerku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e moje drage curke..

i ja isto imam taj neki strah kao i vi.. sve ga je vise kako koji dan odmice.. jos nekih 40 dana do termina.. ma samo opusteno, koliko god da bilo tesko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iz prijepolja sam,i u ovoj bolnici se ne zna ko pije ko placa ,32 nedelja sam (valjda po dr racunici )odma me pitala jesam li imala odnose rekla sam da jesam kaze da mi je muz prenio bakterije, dala mi da stavljam MACMIROR COMPLEX ,i UTROGESTAN,pa cu vdjeti dal je sta bolje,mada nije mi ni glic gledala samo mi je tako rekla,sad vodila mi je svih 7mjeseci trudnocu i sve je bilo ok i radila nalaze svakake i sad mi nekako glupo da mijenjam dr i da pricam sve ispocetka a ona je u toku,nadam se da se slazete...

Ja sam pre nekih mesec dana koristila macmiror i kansen(doktorka mi dala a danije ni radila bris),e da i normalno je da imas pojacan sekret u trudoci.Meni sada u bolnici uzimali bris a bas imam sekret,kada na kraju ni traga od bilo kakvih bakterija i gljivica.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo uzivaj bre,neces ti jos.Nemoj mnogo da se kreces samo.Malo mi je cudno da ti nije povecala utrogestan ali dobro.Verovatno vidi kakvo ti je stanje.A veruj skroz je normalno da te sve boli i razvaljuje.

Jel ti rekla kolika ti je beba,mislim koliko ima kg?

A da te uziju...pa bre usivanje se radi do 20-e nedelje,a sada ako se porodis jedino ce biti razlika u tezini bebe i nista drugo:) tako da samo opusteno.Meni je zaista svejedno da li cu se sada poroditi ili za koju nedelju,bice kada bude.

Kako se preziva ta dr?Evo koliko sam lezala u bolnici ja sam prezadovoljna doktorima,ni za jednog nemam zamerku.

dr sonja djurovic ima crvenu kosu sva je krupna, ali nije loosa, ne znam sto me je tako na brzinu otkacila, mozda ni njoj nije bio dan... a kaze da beba ima oko 2kg i 100gr. nije ni mala... zato mi je rekla da je to kao 34. ned.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre nekih mesec dana koristila macmiror i kansen(doktorka mi dala a danije ni radila bris),e da i normalno je da imas pojacan sekret u trudoci.Meni sada u bolnici uzimali bris a bas imam sekret,kada na kraju ni traga od bilo kakvih bakterija i gljivica.:)

da i ja imam sekret ,i zbog toga mi je i radila briz i imam baktreije,ma nije meni sto ih imam nego boim se da ne ostave kake posledice na bebu e to mi je,a za sebe cu lako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,ali ne verujem da bi rizikovala i da te posalje kuci ako ima neki problem.

MOja beba ima 2,5 kg pa su zato mislili da sam 36 nedelja...ali na kraju ispalo je da mi je beba veca zato sto nam je tata velik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prosle subote sam i ja bila na pregledu, moja beba je imala 2.100 znaci bila sam 34. nedelja.. Violeta pa tvoja je bas krupna beba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,ali ne verujem da bi rizikovala i da te posalje kuci ako ima neki problem.

MOja beba ima 2,5 kg pa su zato mislili da sam 36 nedelja...ali na kraju ispalo je da mi je beba veca zato sto nam je tata velik :D

hahaha svaka cast, bebac je sasvim dovoljno veliki i veciii no sto trba, samo napred zenska!!! :lol: ma znam ja da ce sve biti ok, ali ipak ta neka panika postoji... npr, ja nemam kontrakcije, ctg je bio sasvim ok... beba se gica po stomaku svakodnevno... eto ima i lepih stvari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prosle subote sam i ja bila na pregledu, moja beba je imala 2.100 znaci bila sam 34. nedelja.. Violeta pa tvoja je bas krupna beba..

eto vidis iste su nam bebe ti 34. ja 32. nedelja :) meni od pocetka pricaju krupna beba, krupna beba, ali ja ne verujem u te termine... kako je tako je... samo da su nam nase bebke zdrave i zadovoljne u stomacima, pa kolike god da su!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla vaginalete ce unistiti bakterije i nista se brini.Ako ne daj boze budes imala neka bakterije koje mogu da stete bebi nece te poradjati prirodno vec ce raditi carski rez.

Jeco eto vidis da je sve ok,ni kontrakcija nemas,beba lepo napreduije i gica se,samo opusteno pa cemo zajedno na porodjaj:):):)

Meni je velika verovatnoca da cu na CR,beba mi je karlicno okrenuta-doktori se sve nadaju da ce se okrenuti,a druga stvar mnogo je velika beba sada pa se pitaju koliko ce imati u devetom mesecu pa i zbog toga postoji mogucnost carskog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prosle subote sam i ja bila na pregledu, moja beba je imala 2.100 znaci bila sam 34. nedelja.. Violeta pa tvoja je bas krupna beba..

Zbog velicine bebe su mi proveravali secer da vide da nije zbog povisenog secera velika beba,ali nije.Secer skroz ok.Tako da su zakljucili da je zbog tate velika beba jer nam je tata rodjen sa 5,5 kg....bice meni veselo :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sejla vaginalete ce unistiti bakterije i nista se brini.Ako ne daj boze budes imala neka bakterije koje mogu da stete bebi nece te poradjati prirodno vec ce raditi carski rez.

Jeco eto vidis da je sve ok,ni kontrakcija nemas,beba lepo napreduije i gica se,samo opusteno pa cemo zajedno na porodjaj:):):)

Meni je velika verovatnoca da cu na CR,beba mi je karlicno okrenuta-doktori se sve nadaju da ce se okrenuti,a druga stvar mnogo je velika beba sada pa se pitaju koliko ce imati u devetom mesecu pa i zbog toga postoji mogucnost carskog :)

hihihihii vidis, moja se namestila, sve lepo po propisima i kaze dr gura lepo glavom na dole... ma to je neka blesava beba ocigledno... :)

sa prvom nisam imala takvih problema, a bila je i mirnija, ali ovo je mamin decak, mora malo ipak je to muskarac, pa malo da se mazsi i privuce paznje na sebe :)

valjda ce se tvoja beka okrenuti, mojoj sestri su zakazali cr bas zato sto je bila karlicno, ali se okrenula tog dana i ipak se prirodno porodila :) nije ni stigla do operacione sale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,ali ne verujem da bi rizikovala i da te posalje kuci ako ima neki problem.

MOja beba ima 2,5 kg pa su zato mislili da sam 36 nedelja...ali na kraju ispalo je da mi je beba veca zato sto nam je tata velik :D

e a zamislite ja i ne znam koliko je teska moja beba ,jer gdje mi radi ultra zvuk tu nema da pokaze koliko je teska,pa zamislite zene kako je meni...ooo bozeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e a zamislite ja i ne znam koliko je teska moja beba ,jer gdje mi radi ultra zvuk tu nema da pokaze koliko je teska,pa zamislite zene kako je meni...ooo bozeee

ma daj me nemoj zezati,pa ne mogu da vijerujem ja sam svoju kci rodila prije 13 god vodila sam trudnoću kod lokalnog ginekologa u dz i vec tada se znalo za mijere i bili su u aktivnosti takvi utz :o :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e a zamislite ja i ne znam koliko je teska moja beba ,jer gdje mi radi ultra zvuk tu nema da pokaze koliko je teska,pa zamislite zene kako je meni...ooo bozeee

o dok ja nadjoh iznenadjenje za sve vas, vi pobegoste!!!

sejla draga a i ostale, ako vam dr. nije pricljiv, evo vam zanimacije.... veoma zanimljiv link, sve sto vam trba je nalaz sa uz pa pocnite, igrajte se... :)

http://www.baby2see.com/medical/charts.htm...eeks_Calculator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma daj me nemoj zezati,pa ne mogu da vijerujem ja sam svoju kci rodila prije 13 god vodila sam trudnoću kod lokalnog ginekologa u dz i vec tada se znalo za mijere i bili su u aktivnosti takvi utz :o :o :o

vjeruj da nema ,pa rekla mi je dr da moram kad bude ona dezurna sledece nedlje da dodjem na porodiljsko i tu jedino moze da mi izmjeri,pa zamisli to je bruka bre,a tu gde me gleda nemoze onaj monitor da mi okrene da vidim bebu,ma nemogu tu bruku da vam pricam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vjeruj da nema ,pa rekla mi je dr da moram kad bude ona dezurna sledece nedlje da dodjem na porodiljsko i tu jedino moze da mi izmjeri,pa zamisli to je bruka bre,a tu gde me gleda nemoze onaj monitor da mi okrene da vidim bebu,ma nemogu tu bruku da vam pricam...

straasnooo gde mi zivimooo!!! pa ovo nema nigde u svetu, majke mi... tuga <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.