Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Другари, ево ме, породила сам се 20 октобра а тек јуче смо изашле из болнице јер је у питању био царски рез. Беба има 3900гр и 55цм, а царски сам радила у спиналној анестезији. У принципу добро сам прошла, тај спинал није баш наиван и безболан, а да не говорим да ми је почео и природни порошај у ноћи уочи царског. Беба је добра, муке око дојења, али ево јуче је после вештачких брадавица узела и праве брадавице. Јутрос смо имали прво повраћање јер се мала прејела од узбуђења по свој прилици. Сад ћу да се бацим мало на исхрану како бих сазнала шта је добро да дојиља једе како беба не би имала грчеве.

Иначе болнички услови...катастрофа! Али о томе неки други пут.

Cestitamooooooo!!! Bebac je bas veiki :D uzivajte i mazite seeee!!! super sto hoce da siki, moja prva beba nije htela nikakooo!!! samo polako i sve ce biti superrrrrr ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

covece, ja usla u 10. mesec!!! :lol::angry::unsure::blink: vise ne znam sta da radim!! :):)

Hhihih..Mogu misliti kako ti je.A mozda su ti promasili termin?Sta kaze CTG?

Jaooo i ja imam pojacan sekret,ali nemam bakterije nikakve,radio mi je dr bris.On kaze da je to zato sto se beban spustio pa kad se naprezem ili dizem nesto tesko onda usled pritiska bebe dolazi do istiskivanja vise sekreta.Ali bas zna da mi zasmeta,menjam stalno one dnevne uloske. :angry:

Nemam ni ja bakteriju,znači to je to.Meni to obicno poslije neke fizičke aktivnosti.

Inače trudnjače kako ste jutros?Ja sam hronično umorna.I sve mi teže pada rad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Vaskrsija... sve je dobro prošlo, to je najvažnije .... uživaj sa bebironom sad :*

A što se tiče gorespominjanog sekreta :D , ja ga imam od početka trudnoće, ne mogu bez dnevnih uložaka koje menjam par puta dnevno... a brisevi su mi u redu i doca kaže da je to normalno i da se sekret pojačava kako trudnoća odmiče....

tako da obavite briseve, vaginalni i cervikalni i nemojte da mi se puno sekirate :*

isto je bilo i kod mene, sekreta koliko hoces, al ja sam cula da je to dobro... nesto kao podmazivanje :D ... hihihihhiiii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hhihih..Mogu misliti kako ti je.A mozda su ti promasili termin?Sta kaze CTG?

Nemam ni ja bakteriju,znači to je to.Meni to obicno poslije neke fizičke aktivnosti.

Inače trudnjače kako ste jutros?Ja sam hronično umorna.I sve mi teže pada rad..

uh uh i meni, a posla ima kolko hocesss

samo sto mi je doktorka zabranila bilo kakav rad, ali bi zato mogla za platu da spavam iako nista posebno ne radim... a i umor manje vise, nego cim se preforsiram a mene krene da boli donji stomak uzassssssssssss :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, evo me na poslu, bebac je jako nemiran ovih dana, samo sutira mamu :rolleyes: malo sam nervozna, verovatno ovo vreme utice na mene, ali sta je tu je, mora tako ;) ljubim vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vam se nekad desi da vam unutra odjednom sve zavibrira?Kao neki mali zemljotres :huh: meni se to dešava od pre dva dana ne znam šta bi moglo značiti.Javila mi drugarica čim je ušla u 9 porodila se,hm,znači i to može..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel vam se nekad desi da vam unutra odjednom sve zavibrira?Kao neki mali zemljotres :huh: meni se to dešava od pre dva dana ne znam šta bi moglo značiti.Javila mi drugarica čim je ušla u 9 porodila se,hm,znači i to može..

meni se to desavalo u vise navrata kad lezim na ledjima... bas kao zemljotrs... :) uh mislila sam da sam poludela, ali super je kad se to jos nekome desava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se to desavalo u vise navrata kad lezim na ledjima... bas kao zemljotrs... :) uh mislila sam da sam poludela, ali super je kad se to jos nekome desava :)

niste jedine i meni isto tako,pogotovo kad lezim na lijevu stranu imam osjecaj ko da skace ,al meni je to super osjecaj...jeli neko cuo za bakteriju epitalne celije,tako mi pise na nalaz i zbog tih bakterija pijem i stavljam tablete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

niste jedine i meni isto tako,pogotovo kad lezim na lijevu stranu imam osjecaj ko da skace ,al meni je to super osjecaj...jeli neko cuo za bakteriju epitalne celije,tako mi pise na nalaz i zbog tih bakterija pijem i stavljam tablete...

To ti draga nije bakterija,epitelne plocaste celije normalno oblazu urinarni trakt,a prisustvo okruglih ukazuje na neku infekciju uzrokovanu bakterijom verovatno.Trebalo bi da ti pise i koja je bakterija u pitanju,ali ako pijes nesto za sirok spektar dejstva ne treba da brines.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnjace.Evo napokon i mene.

Marijachi hvala sto si pitala za mene,i poljubac za sve vas.

Danas su me pustili iz bolinice napokon i to jedva.

Primljena sam u bolnicu zbog skracenog grlica i kontrakija,pa su me stavili na tokolizu 7 dana neprekidno,i onda me prebacili nalekove da vide kako cu reagovati.Hvala Bogu sve je ok,bebac je velik,ima 2,5 kg(na tatu ),karlicno je okrenut,tako da postoji velika sansa da cu na CR,ako se beba ne okrene i ako poraste mnogo.

Bila sam u bolnici na Zvezdari,tamo cu i da se porodim.Sve pohvale za sestrice i doktore,zaista su fenomenalni(bar na patologiji trudnoce).Bolnica kao bolnica,pomirite se da niste u hotelu i onda vam ne padne mnogo tesko u kakvom je stanju zgrada.Menije bitnije da je osoblje fenomenalno,ljubazno i uvek nasmejano.Mnogo pomazu.nasmeju nas,ma divni su.

a sada toliko,malo da odmorim pa cu se sutra javiti.

Ljubim vas sve i pomazite stomake za mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti draga nije bakterija,epitelne plocaste celije normalno oblazu urinarni trakt,a prisustvo okruglih ukazuje na neku infekciju uzrokovanu bakterijom verovatno.Trebalo bi da ti pise i koja je bakterija u pitanju,ali ako pijes nesto za sirok spektar dejstva ne treba da brines.

pa mene boli stomak u donjem djelu kao upala neka i dr mi radila briz da vidi da nema kaka bakterija ili gljiva,i kaze mi da su bakterije i dala mi da stavljam MACMIROR COMPLEX(to mi je dala u ponedeljak) medjutim mene bol nije proso i danas kad sam isla dala mi da pijem utrogestan,sad koliko je to dobro ne znam,a kraj sedmog mjeseca sam...???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mene boli stomak u donjem djelu kao upala neka i dr mi radila briz da vidi da nema kaka bakterija ili gljiva,i kaze mi da su bakterije i dala mi da stavljam MACMIROR COMPLEX(to mi je dala u ponedeljak) medjutim mene bol nije proso i danas kad sam isla dala mi da pijem utrogestan,sad koliko je to dobro ne znam,a kraj sedmog mjeseca sam...???

utrogestan je samo hormon progesteron, koji se uzima u takvim situacijama, ja ga uzimam od petog meseca, meni je dala zbog mekanog grlica, kao za odrzavanje trudnoce, a ovo sto ti je prepisala za bakteriju verovatno je kandida u pitanju, posto se ona nekako najxcesce javlja u trudnoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa mene boli stomak u donjem djelu kao upala neka i dr mi radila briz da vidi da nema kaka bakterija ili gljiva,i kaze mi da su bakterije i dala mi da stavljam MACMIROR COMPLEX(to mi je dala u ponedeljak) medjutim mene bol nije proso i danas kad sam isla dala mi da pijem utrogestan,sad koliko je to dobro ne znam,a kraj sedmog mjeseca sam...???

Ok je utrogestan,ja sam ga pila u pocetku,pa su mi posle dali ginipral da sprece mogucnost pojave kontrakcija....a makmiror kompleks ce ti sigurno pomoci ako je u pitanju ili bakterija ili gljivica.Bez brige...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Другари, ево ме, породила сам се 20 октобра а тек јуче смо изашле из болнице јер је у питању био царски рез. Беба има 3900гр и 55цм, а царски сам радила у спиналној анестезији. У принципу добро сам прошла, тај спинал није баш наиван и безболан, а да не говорим да ми је почео и природни порошај у ноћи уочи царског. Беба је добра, муке око дојења, али ево јуче је после вештачких брадавица узела и праве брадавице. Јутрос смо имали прво повраћање јер се мала прејела од узбуђења по свој прилици. Сад ћу да се бацим мало на исхрану како бих сазнала шта је добро да дојиља једе како беба не би имала грчеве.

Иначе болнички услови...катастрофа! Али о томе неки други пут.

uzivaj sa svojim malim andjelom!! sad jos vise zelim da naidje i moja beba...

ajdeeee kicooooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hhihih..Mogu misliti kako ti je.A mozda su ti promasili termin?Sta kaze CTG?

ctg je odlican, odkucaji bebe uredni, nemma kontakcija, sve super, sve strava! i ja sam pomislila na to : ko zna od kad sam ja trudna!? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnjace :)

Kako ste danas?

Pa bibice ti si jos tu?bezi u porodiliste....e stvarno je tvom bebcu lepo u stomaku cim nece da izadje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice i o nas!

Violeta@ drago mi je sto si opet sa nama da se kuckamo :)

Bibice@ ti si sad nasa Georgina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnjace :)

Kako ste danas?

Pa bibice ti si jos tu?bezi u porodiliste....e stvarno je tvom bebcu lepo u stomaku cim nece da izadje :)

dobro jutro drage mojeee :)

Violeta sta ti se dogodilo pa si zavrsila u kbc? meni nesto nije bas sve po volji a bebi se izgleda zuri... kakva je to terapija koju si primala... joj... nadam se da nisam dosadna, ali sam se mnogo uplasila posle poslednje kontrole, toooolikooo da idem u utorak po misljenje drugog lekara!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro drage mojeee :)

Violeta sta ti se dogodilo pa si zavrsila u kbc? meni nesto nije bas sve po volji a bebi se izgleda zuri... kakva je to terapija koju si primala... joj... nadam se da nisam dosadna, ali sam se mnogo uplasila posle poslednje kontrole, toooolikooo da idem u utorak po misljenje drugog lekara!!!

dobro jutro i od mene...i ja isto pomislim da sam dosadna sa pitanjima nekim,al ipak mi da neka mam podrsku savjet,i vjeruj mi lakse mi je od kas sam se ovde uclanila vise ne davim svkrvu mamu i sl sa pitanjima sve imam ovde i lakse se osjecam,tako i ti...i ja sam bas uplasena nekako sve mislim da cu se prije porodit i da ce se desit nesto lose,a nece ...pa idi vidi sta ce ti drugi dr reci nista neces izgubit samo ces dobit....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro i od mene...i ja isto pomislim da sam dosadna sa pitanjima nekim,al ipak mi da neka mam podrsku savjet,i vjeruj mi lakse mi je od kas sam se ovde uclanila vise ne davim svkrvu mamu i sl sa pitanjima sve imam ovde i lakse se osjecam,tako i ti...i ja sam bas uplasena nekako sve mislim da cu se prije porodit i da ce se desit nesto lose,a nece ...pa idi vidi sta ce ti drugi dr reci nista neces izgubit samo ces dobit....

ma to obavezno, jer od kad mi je to saopstila ja se hronicno osecam lose, a sinoc sam toliko isparanoisala da za malo da krenem u bolnicu, ali ozbiljno... imam neke nocne more, sanjam tu doktorku, pa sve ponovo prozivim, ceo taj stres... pa gledam na gacicama da ne vidim nesto, pa ako me malo zicne, sto je u principou i normalno, ja se hvatam za medjunozje, ma strasnooo koliko sam se naplasila!!! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma to obavezno, jer od kad mi je to saopstila ja se hronicno osecam lose, a sinoc sam toliko isparanoisala da za malo da krenem u bolnicu, ali ozbiljno... imam neke nocne more, sanjam tu doktorku, pa sve ponovo prozivim, ceo taj stres... pa gledam na gacicama da ne vidim nesto, pa ako me malo zicne, sto je u principou i normalno, ja se hvatam za medjunozje, ma strasnooo koliko sam se naplasila!!! :unsure:

znam nije ti lako sanjas svasta,i to nimalo nije jednostavno i ja gluposti sanjim,i meni se to desava cim me malo zaboli stomak ja odma mislim joj ja cu se porodit danas,ali mozda ti je doso taj period ,nemoj da brines,bice sve uredu ne brini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam nije ti lako sanjas svasta,i to nimalo nije jednostavno i ja gluposti sanjim,i meni se to desava cim me malo zaboli stomak ja odma mislim joj ja cu se porodit danas,ali mozda ti je doso taj period ,nemoj da brines,bice sve uredu ne brini...

ma svu mogucu pozitivnu energiju usmeravam ka tome da ce sve biti ok... tako na periode panika, pa sreca, ali... sve ce biti ok :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma svu mogucu pozitivnu energiju usmeravam ka tome da ce sve biti ok... tako na periode panika, pa sreca, ali... sve ce biti ok :rolleyes:

ma nego sta samo treba misliti pozitivno jes da ima straha i odu misli al stacemo to je jace od nas jelda?jel ti to prva trudnoca,i sta ti kazu koja ti je nedelja trudnoce ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco bila sam otisl na kontrolu kod moje doktorke koja mi vodi trudnocu,boleo me je malko stomak a kada me je pregledala videla je dami se grlic bas skratio' nekih 1 - 1,5cm je duzine,pa me je uputila u bolnicu da malolezim i primam tokolizu-partusistem.Bila sam prikace 7 dana neprestano,a radili su mi ctg svaki dan u bolnici koji.Par dana sam imala i kontrakcije.Na kraju se smirilo,bar se nadam.

MNemojte biti uplasene./Normalno je da sve boli u ovom periodu,mene pubicna kost otkida,ledja,karlica...kosti se razvlace i pripremaju za najlepsi dogadjaj:)

Jeco a sta ti nije po volji,po cemu mislis da se bebi zuri?Kada si bila na kontroli poslednji put?

I da,u bolnici su mi jedva utvrdili kolika mi je trudnoca,po velicini bebe je 36 nedelja,po prvom proracunu moje doktorke (kada sam primljena u bolnicu)bila sam pune 32,pa im u bolnici nista nije bilo jasno.Na kraju su sve vrednosti bebe smanjivali i ispada da sam 34nedelje i 5 dana trudna :)

Tako da ja vise ne znam koja sam nedelja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeco bila sam otisl na kontrolu kod moje doktorke koja mi vodi trudnocu,boleo me je malko stomak a kada me je pregledala videla je dami se grlic bas skratio' nekih 1 - 1,5cm je duzine,pa me je uputila u bolnicu da malolezim i primam tokolizu-partusistem.Bila sam prikace 7 dana neprestano,a radili su mi ctg svaki dan u bolnici koji.Par dana sam imala i kontrakcije.Na kraju se smirilo,bar se nadam.

MNemojte biti uplasene./Normalno je da sve boli u ovom periodu,mene pubicna kost otkida,ledja,karlica...kosti se razvlace i pripremaju za najlepsi dogadjaj:)

Jeco a sta ti nije po volji,po cemu mislis da se bebi zuri?Kada si bila na kontroli poslednji put?

I da,u bolnici su mi jedva utvrdili kolika mi je trudnoca,po velicini bebe je 36 nedelja,po prvom proracunu moje doktorke (kada sam primljena u bolnicu)bila sam pune 32,pa im u bolnici nista nije bilo jasno.Na kraju su sve vrednosti bebe smanjivali i ispada da sam 34nedelje i 5 dana trudna :)

Tako da ja vise ne znam koja sam nedelja :D

violeta citam ovo i kao da sebe gledam majke mi!!! ja sam imala kontrolu 18. na kojoj je sve bilo ok, medjutim 25. sam otisla i pozalila se na bol i onba me pogleda i kaze grlic mekan 2 cm beba se epremila, posteljica zrela... ja u soku

ona mene odmah na ctg, ista sam nedelja kao i ti u utorak 25. tacno sam usla u 32. po merama beba odgovara 34 :)... samo meni ova nista ne rece, ama bas nista osim da dodjem za 3 nedelje, a ako krene ranije da se cujemo, da nastavim utrogestan i to je sve :(

zato cu u utorak kod druge dr. da vidim sta ce biti... tebe su zbog toga zadrzali, a mene ladno pustila kuci i rekla da lezim i nista da ne radim... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.