Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Porodila se u 34 nedelji,bebica je bila u redu samo manje porođajne težine.Ali,ona je imala i visok pritisak tako da je sve individualno.Nadam se samo da ne pušiš jer iako pričaju da je to bezazleno,milion se puta pokazalo da ipak nije.

ma ni cigaru... bas mi je muka i od dima, a kamoli da je zapalim... ma videcemo. meni beba nije mala dr kaze da je krupna ima preko 2 kg. ja samo mislim da su oni promasili malo termin... pa me to tesi. al sta bude bice... nisam ni prva ni poslednja... samo se malo frkam, ali procice i to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ni cigaru... bas mi je muka i od dima, a kamoli da je zapalim... ma videcemo. meni beba nije mala dr kaze da je krupna ima preko 2 kg. ja samo mislim da su oni promasili malo termin... pa me to tesi. al sta bude bice... nisam ni prva ni poslednja... samo se malo frkam, ali procice i to :)

Ma to je samo mesec dana mirovanja,lezi,uzivaj izbegavaj senju,nista nemoj da radis.Ja sam mislila da cu poludeti tri meseca,a sad mi ovako bas lepo :lol:

I ja sam pomislila da pusis ali ako ne onda stvarno ne znam...misli pozitivno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je samo mesec dana mirovanja,lezi,uzivaj izbegavaj senju,nista nemoj da radis.Ja sam mislila da cu poludeti tri meseca,a sad mi ovako bas lepo :lol:

I ja sam pomislila da pusis ali ako ne onda stvarno ne znam...misli pozitivno ;)

ma sad mi se polako slezu emocije, u prvi mah sam pomislila kraj! ali cujem da je i drugima bilo ovako, onako, pa sam se smirila malo. a to cu i uraditi...sve cetri u vissss nece mi tesko pasti ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko zna zasto je dobro sto onaj moj doktor nije tu ove nedelje, pa mi je odlozio indukciju! danas sam bila na pregledu kod druge doktorke i videla da je beba jos uvek visoko, dakle ne da mu nije vreme da izadje, nego n i j e!! ne dao bog, on bi indukcijom mozda izazvao da se bebac okrene, posto se nije dovoljno spustio! odnos doktor-pacijent u mom slucaju je pao na dno! zali boze para za privatne preglede i vodjenje trudnoce ! na kraju me je dezurni ginekolog danas tako lepo pregledala i porazgovarala sa mnom, da sam uvidela sve nedostatke svog ginekologa! tuzno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ah bibice ja sam jos na pocetku izmenjala doktore kao nista, a ako racunam i specijalistu za rizicne trudnoce onda su me do sada njih 5 pregledali... ali sam dosla sada imam puno poverenje u dr.

a sto se mirovanja tice ja to isto radim vec mesec dana, nije neophodno ali pozeljno, posto je za sad sve u redu, ali mi ne pada tesko da nista ne radim (i mm treba bar malo da se pomuci :P :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko zna zasto je dobro sto onaj moj doktor nije tu ove nedelje, pa mi je odlozio indukciju! danas sam bila na pregledu kod druge doktorke i videla da je beba jos uvek visoko, dakle ne da mu nije vreme da izadje, nego n i j e!! ne dao bog, on bi indukcijom mozda izazvao da se bebac okrene, posto se nije dovoljno spustio! odnos doktor-pacijent u mom slucaju je pao na dno! zali boze para za privatne preglede i vodjenje trudnoce ! na kraju me je dezurni ginekolog danas tako lepo pregledala i porazgovarala sa mnom, da sam uvidela sve nedostatke svog ginekologa! tuzno!!

Ovo jeste tužno,zato je bolje ići kod onog kod je dobro provjeren.Meni je počela trudnoću voditi jedna slatkorečiva mamipara,i kad mi je rekla ekspertni UZ je 50 evra,odem ja kod drugog.Njega mi je preporučila žena kojoj je vodio 2 trudnoće od čega jedna visokorizična.Kod njega je taj isti UZ 15 evra!Pri tome meni pregled traje od 30-45 minuta,a kod nje je bilo 5 minuta.Nisam za to da treba menjati,ali kad vidiš da ti neko uzima samo pare,odmah promeni.Stručnjaka je sve manje,ali se za njih zna.

Moj ginekolog je ujedno i akušer,da li je taj tvoj ikada radio kao akušer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej cao,imam jedno pitanje za vas koje ste trudne,i koje ste bile,da li ste imale problem u trudnoci sa zacepljenim nosom,uglavnom tokom noci,zacepi mi se i nemogu da disem moram da ustajem da cistim,tako se mucim,i boim se da nije nesto opasno za bebu,molim neka mi odg neka ako je imala problem sa ovim,da lje opasno ovo...hvala unaprijed...

Meni je ujutru zapusen nos, tj. jedna nozdrva stalno.

Mrzelo bi me da se poradjam danas :lol: :lol: :lol:

:lol:

Zdravo svima!

Evo i mene posle duzeg vremena .Juce smo izasli iz bolnice,a 19 oktobra se rodio nas Dimitris . :wub: :wub: :wub: Sve najbolje buducim mamicama i veliki pozdrav za sve !

Cestitam! :wub:

Kako ste? Ja kuckam sa posla, danas sam nesto nervozna, ne znam zasto jos su i umnjaci poceli da mi rastu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u pocetku imala problem sa doktorkom koja mi je vodila i prvu trudnocu,a sad sam videla koliko je ne strucna u svom poslu!Hvala Bogu sve se dobro zavrsilo i sad mi trudnocu vodi dr u bolnici za koga sam cula samo reci hvale a i ja sam prezadovoljna.Nadam se da ce tako biti i do kraja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ujutru zapusen nos, tj. jedna nozdrva stalno.

:lol:

Cestitam! :wub:

Kako ste? Ja kuckam sa posla, danas sam nesto nervozna, ne znam zasto jos su i umnjaci poceli da mi rastu.

jao ne pominji umnjake,meni su za 7mjeseci trudnoce nikla tri ,i tako su me boljeli ,i glava me boljela valjda zato sto nicu otkud znam,bas sam se napatila i to dok su ove vrucine bile,zalfijom ispiraj ,ja sam tako radila nije da me prodje bol al umine makar malo...a od zapusenog nosa muke mucim navece,nemogu da disem hocu da se udavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel iko zna šta je sa Violetom?Nema je da se javi.Ja sam danas bzv ceo dan,neki me umor uhvatio.Cijelu noć smo trčkali u wc,i budili se.Uh,sad ceo dan spavam.

A vrijeme kod nas taman za spavanje. <_< Što se zuba tiče ja sam ih popravila 5 u trudnoći,jedan je bio prilično problematičan.A desni krvare i stvaraju neki neprijatan bol.

Kažu u trudnoći je to normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel iko zna šta je sa Violetom?Nema je da se javi.Ja sam danas bzv ceo dan,neki me umor uhvatio.Cijelu noć smo trčkali u wc,i budili se.Uh,sad ceo dan spavam.

A vrijeme kod nas taman za spavanje. <_< Što se zuba tiče ja sam ih popravila 5 u trudnoći,jedan je bio prilično problematičan.A desni krvare i stvaraju neki neprijatan bol.

Kažu u trudnoći je to normalno.

Violeta se neavno javila iz bolnice,cini mi se da je na tokolizi imala je kontrakcij pa su je zadrzali.

I mene su nekako bolele desni,onako vise neprijatan osecaj nego bol.Hvala Bogu sad je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke-žene.... sad dođoh sa kontrole... bebac ima 2.5kg i neće još napolje, što je dobro :D

sve je ok, za dve nedelje idem na CTG i tako...

kako ste mi vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke-žene.... sad dođoh sa kontrole... bebac ima 2.5kg i neće još napolje, što je dobro :D

sve je ok, za dve nedelje idem na CTG i tako...

kako ste mi vi?

Super,ipak je bolje da bude malo duže sa mamom.Jel dečak?

Znači za 2 nedelje ulaziš u 9.Skoro kao i ja,zapravo ja imam još 3 nedelje.

Nestrpljivost raste.Samo nešto mesim i posećujem moje koleginice koje su nedavno postale mamice.Jao što su bebe cakane..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,ipak je bolje da bude malo duže sa mamom.Jel dečak?

Znači za 2 nedelje ulaziš u 9.Skoro kao i ja,zapravo ja imam još 3 nedelje.

Nestrpljivost raste.Samo nešto mesim i posećujem moje koleginice koje su nedavno postale mamice.Jao što su bebe cakane..

curica mala :) u deveti ulazim valjda za 8 dana, kad uđem u 37. nedelju.... prekosutra sam 36., pa za sedam dana 37. :)

jao ja jedva čekam ... nikako da prođe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo jeste tužno,zato je bolje ići kod onog kod je dobro provjeren.Meni je počela trudnoću voditi jedna slatkorečiva mamipara,i kad mi je rekla ekspertni UZ je 50 evra,odem ja kod drugog.Njega mi je preporučila žena kojoj je vodio 2 trudnoće od čega jedna visokorizična.Kod njega je taj isti UZ 15 evra!Pri tome meni pregled traje od 30-45 minuta,a kod nje je bilo 5 minuta.Nisam za to da treba menjati,ali kad vidiš da ti neko uzima samo pare,odmah promeni.Stručnjaka je sve manje,ali se za njih zna.

Moj ginekolog je ujedno i akušer,da li je taj tvoj ikada radio kao akušer?

moj dr je zvanicno najbolji operator, ima najsavremeniju opremu za pracenje trudnoce, ali nazalost ima nedostataka tipa odnos sa pacijentom, vrlo malo prica, ne najvlljuje posebno svoje postupke, ne sedne preko puta pacijenta i razgovara sa njim, sto je veoma znacajno( barem meni!) njegov ekspertni UZ je 60 evra, svaka kontrola kosta 30 evra... posto mi on vodi trudnocu, zelja mi je bila da me on i porodi, pa je usled najvljenog osustva organizovao raniji porodjaj uz indukciju...ali, kao sto rekoh, sam Bog slatki je umesao prstice pa se i to odloziloi sada cekamo da bolovi ssami dodju. evo meni danas miran dan, bez obzira sto mi je termin. na ctg-u ni k od kontrakcija, sve normalno...dakle, gazimo verovatni termin porodjaja :) sad sam smirenija, jer mi je jucerasnja slika i i rezultati pregleda jasnijai shvatila sam beba nije krenula ni jednim znakom da izadje: nije se spustila,nisam otvorena ni malo, ima dovoljno plodove vode, nije zamucena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao ne pominji umnjake,meni su za 7mjeseci trudnoce nikla tri ,i tako su me boljeli ,i glava me boljela valjda zato sto nicu otkud znam,bas sam se napatila i to dok su ove vrucine bile,zalfijom ispiraj ,ja sam tako radila nije da me prodje bol al umine makar malo...a od zapusenog nosa muke mucim navece,nemogu da disem hocu da se udavim...

Bas su sada nasli da rastu... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

njegov ekspertni UZ je 60 evra, svaka kontrola kosta 30 evra

stvarno previše,meni je dr rekao da ne postoji ekspertni UZ,kaže to je običan UZ,a bitno je ne kakvu aparaturu imaš,nego kakvog dr imaš koji određuje.

nije se spustila,nisam otvorena ni malo, ima dovoljno plodove vode, nije zamucena....

Neka bolje što će curica izaći kad njoj odgovara :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage,kako ste danas?Ja idem na predavanja u školicu za trudnice,sva sam nestrpljiva.

Inače,meni su juče ceo dan pekle oči i sušile se.Onda sam čitala da se to dešava u poslednjem mjesecu trudnoće.Jel se vama to dešavalo?

Imam jedan dobar lek za nesanicu: umiksajte jednu bananu u 300 ml mleka,super je poslije se slađe spava.

Jel imate vi problem da više lučite sekreta?Ja moram 2 puta dnevno menjati veš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj dr je zvanicno najbolji operator, ima najsavremeniju opremu za pracenje trudnoce, ali nazalost ima nedostataka tipa odnos sa pacijentom, vrlo malo prica, ne najvlljuje posebno svoje postupke, ne sedne preko puta pacijenta i razgovara sa njim, sto je veoma znacajno( barem meni!) njegov ekspertni UZ je 60 evra, svaka kontrola kosta 30 evra... posto mi on vodi trudnocu, zelja mi je bila da me on i porodi, pa je usled najvljenog osustva organizovao raniji porodjaj uz indukciju...ali, kao sto rekoh, sam Bog slatki je umesao prstice pa se i to odloziloi sada cekamo da bolovi ssami dodju. evo meni danas miran dan, bez obzira sto mi je termin. na ctg-u ni k od kontrakcija, sve normalno...dakle, gazimo verovatni termin porodjaja :) sad sam smirenija, jer mi je jucerasnja slika i i rezultati pregleda jasnijai shvatila sam beba nije krenula ni jednim znakom da izadje: nije se spustila,nisam otvorena ni malo, ima dovoljno plodove vode, nije zamucena....

takva je i moja, extra doktorka, ali je na recima jako slaba... sve moram da joj cupam reci iz usta...

a bebac sto duze bude kod mame, to bolje... dopada joj se pa ne zeli napolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro drage,kako ste danas?Ja idem na predavanja u školicu za trudnice,sva sam nestrpljiva.

Inače,meni su juče ceo dan pekle oči i sušile se.Onda sam čitala da se to dešava u poslednjem mjesecu trudnoće.Jel se vama to dešavalo?

Imam jedan dobar lek za nesanicu: umiksajte jednu bananu u 300 ml mleka,super je poslije se slađe spava.

Jel imate vi problem da više lučite sekreta?Ja moram 2 puta dnevno menjati veš.

meni je dr rekla ako imam sekret sigurno imam neke bakterije sto se ustanovilo da je tako uradila mi briz i imam bakterije koje lijecim trenutno i zamisli sta mi je rekla da me stomak od toga boli(jer me boli),tako da bi trebala da vidis i ti da nemas bakterije ili gljive....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka bolje što će curica izaći kad njoj odgovara :rolleyes:

bice decko i da, bolje je sto je samostalan jos od sad! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

covece, ja usla u 10. mesec!!! :lol::angry::unsure::blink: vise ne znam sta da radim!! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imate vi problem da više lučite sekreta?Ja moram 2 puta dnevno menjati veš.

Jaooo i ja imam pojacan sekret,ali nemam bakterije nikakve,radio mi je dr bris.On kaze da je to zato sto se beban spustio pa kad se naprezem ili dizem nesto tesko onda usled pritiska bebe dolazi do istiskivanja vise sekreta.Ali bas zna da mi zasmeta,menjam stalno one dnevne uloske. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Другари, ево ме, породила сам се 20 октобра а тек јуче смо изашле из болнице јер је у питању био царски рез. Беба има 3900гр и 55цм, а царски сам радила у спиналној анестезији. У принципу добро сам прошла, тај спинал није баш наиван и безболан, а да не говорим да ми је почео и природни порошај у ноћи уочи царског. Беба је добра, муке око дојења, али ево јуче је после вештачких брадавица узела и праве брадавице. Јутрос смо имали прво повраћање јер се мала прејела од узбуђења по свој прилици. Сад ћу да се бацим мало на исхрану како бих сазнала шта је добро да дојиља једе како беба не би имала грчеве.

Иначе болнички услови...катастрофа! Али о томе неки други пут.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Vaskrsija... sve je dobro prošlo, to je najvažnije .... uživaj sa bebironom sad :*

A što se tiče gorespominjanog sekreta :D , ja ga imam od početka trudnoće, ne mogu bez dnevnih uložaka koje menjam par puta dnevno... a brisevi su mi u redu i doca kaže da je to normalno i da se sekret pojačava kako trudnoća odmiče....

tako da obavite briseve, vaginalni i cervikalni i nemojte da mi se puno sekirate :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.