Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

nos ume često da bude zapušen tokom trudnoće, nešto zbog krvnih sudova, ne znam zašto :) nekma čak i krv curi iz nosa :D

ispiraj sa Marisol rastvorom, može da pomogne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej cao,imam jedno pitanje za vas koje ste trudne,i koje ste bile,da li ste imale problem u trudnoci sa zacepljenim nosom,uglavnom tokom noci,zacepi mi se i nemogu da disem moram da ustajem da cistim,tako se mucim,i boim se da nije nesto opasno za bebu,molim neka mi odg neka ako je imala problem sa ovim,da lje opasno ovo...hvala unaprijed...

[/qu

Ништа опасно, стављај физиолошки то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej cao,imam jedno pitanje za vas koje ste trudne,i koje ste bile,da li ste imale problem u trudnoci sa zacepljenim nosom,uglavnom tokom noci,zacepi mi se i nemogu da disem moram da ustajem da cistim,tako se mucim,i boim se da nije nesto opasno za bebu,molim neka mi odg neka ako je imala problem sa ovim,da lje opasno ovo...hvala unaprijed...

Meni se to cesto desava bas nocu,budu mi suva usta od disanja :huh: ,nista posebno ne radim povodom toga.Naravno da nista nije opasno,opusti se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ништа опасно, стављај физиолошки то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija se malopre porodila dobila je devojcicu 3900 gr.!:-)

Cestitamo ti Vaskrsija Nadja i ja,da ste zive i zdrave!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sejla, misle na fizioloski rastvor... Meni je mesecima zapusen nos. Probala sam Marisol, ali to meni ne pomaze. Dr mi je rekla da se inhaliram sa bosiljkom. Kupi u zdravoj hrani recimo 100g bosiljka i inhaliraj se. To mi pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sejla, misle na fizioloski rastvor... Meni je mesecima zapusen nos. Probala sam Marisol, ali to meni ne pomaze. Dr mi je rekla da se inhaliram sa bosiljkom. Kupi u zdravoj hrani recimo 100g bosiljka i inhaliraj se. To mi pomaze.

pa tako cu i uradit,hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj, nadam se da ce i tebi pomoci ;)

Kakav dosadan dan............... Nisam pametna sta da radim. Sve me mrzi :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrzelo bi me da se poradjam danas :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hej cao,imam jedno pitanje za vas koje ste trudne,i koje ste bile,da li ste imale problem u trudnoci sa zacepljenim nosom,uglavnom tokom noci,zacepi mi se i nemogu da disem moram da ustajem da cistim,tako se mucim,i boim se da nije nesto opasno za bebu,molim neka mi odg neka ako je imala problem sa ovim,da lje opasno ovo...hvala unaprijed...

Bolje ti idi kod doktora.Meni je dugo bio zapušen nos,a marisol mi ništa nije pomogao.Bivalo je sve gore.Onda sam uzimala cefaleksin,i svašta sam izbacila iz sebe.Ne kažem ja da ćeš ti morati,možda je to skroz bezazleno,ali bolje da odeš i pitaš.Mislim ako ti nijedna alternativa ne pomaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam ja pitala moju dr za zapusen nos koji pri tom cesto krvari kad hocu da izduvam (ali nije zapusen kao kod prehlade pa stavis kapi i on se otpusi, vec kao da su sinusi u pitanju, recimo) ona mi je rekla da jo to skroz normalno stanje zbog hormona. Upali se sluznica nosa, nesto se tu naduje... I kao, cuti i trpi :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske. Evo napokon da vam se javim. Bila sam u cetvrtak na kontroli kada me doktorka pregledala odmah me poslala u bolnicu,i od tada sam u bolnici- na zvezdari.secate se da sam imala bolove,probadanja,i kao da mi se nesto cepa dole,e na kraju ispalo da mi se glic skratio,na 1cm,da je mekan i uloziv za prst,imala sam po nekada kontrakcije od kada sam u bolnici ali jutros sam ih imala na svakih par minuta pa su mi pojacali tokolizu-koju primam inace neprestano 24h svaki dan od kada sam ovde..inace ne mogu ovde u bolnici da utrde koja sam nedelja,jer beba odgovara 36-oj nedelji a ne 33-oj kako mi se inace vodi,velika beba,ima 2,5kg,pa su svi zbunjeni a i ja. Pisem preko telefona pa je zato sve zbrkano i bez smajlica. Ne znam do tjada cu ovde ostati,a tako bih kuci. Sve vas ljubim i pozdravljam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske. Evo napokon da vam se javim. Bila sam u cetvrtak na kontroli kada me doktorka pregledala odmah me poslala u bolnicu,i od tada sam u bolnici- na zvezdari.secate se da sam imala bolove,probadanja,i kao da mi se nesto cepa dole,e na kraju ispalo da mi se glic skratio,na 1cm,da je mekan i uloziv za prst,imala sam po nekada kontrakcije od kada sam u bolnici ali jutros sam ih imala na svakih par minuta pa su mi pojacali tokolizu-koju primam inace neprestano 24h svaki dan od kada sam ovde..inace ne mogu ovde u bolnici da utrde koja sam nedelja,jer beba odgovara 36-oj nedelji a ne 33-oj kako mi se inace vodi,velika beba,ima 2,5kg,pa su svi zbunjeni a i ja. Pisem preko telefona pa je zato sve zbrkano i bez smajlica. Ne znam do tjada cu ovde ostati,a tako bih kuci. Sve vas ljubim i pozdravljam. :)

Violeta,drži se.Biće sve ok.Neka te ne buni to sa veličinom bebe,i meni su tako rekli na poslednjem pregledu.Nije ništa strašno što se grlić skratio,bitno da si ti u sigurnim rukama.Javljaj nam se čim budeš mogla,uz tebe smo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta, drzi se... Ne brini nista, bitno je da su ustanovili sta je i kako je i sad te prate i nema problema. I meni su u 34. nedelji rekli da je krupna beba, 2.400, kao da je 36. nedelja i neki dan... I nista onda. Rekli mi da pazim na ishranu da beba ne bi bespotrebno dobijala visak u kilazi... Veliki pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske. Evo napokon da vam se javim. Bila sam u cetvrtak na kontroli kada me doktorka pregledala odmah me poslala u bolnicu,i od tada sam u bolnici- na zvezdari.secate se da sam imala bolove,probadanja,i kao da mi se nesto cepa dole,e na kraju ispalo da mi se glic skratio,na 1cm,da je mekan i uloziv za prst,imala sam po nekada kontrakcije od kada sam u bolnici ali jutros sam ih imala na svakih par minuta pa su mi pojacali tokolizu-koju primam inace neprestano 24h svaki dan od kada sam ovde..inace ne mogu ovde u bolnici da utrde koja sam nedelja,jer beba odgovara 36-oj nedelji a ne 33-oj kako mi se inace vodi,velika beba,ima 2,5kg,pa su svi zbunjeni a i ja. Pisem preko telefona pa je zato sve zbrkano i bez smajlica. Ne znam do tjada cu ovde ostati,a tako bih kuci. Sve vas ljubim i pozdravljam. :)

Bas se neki dan pitam sta je sa tobom.Jao potpuno te razumem,meni su u 24 nedelji bili simtomi isti kao tebi sad :o Jako sam se uplasila i receno mi da mirujem.I morala sam,pila sam ginipral i jos uvek ga pijem ali dosta mirujem,to me je odryalo.Evo sad sam usla u 36. i nadam se da cu dogurati do kraja.I moj je grlic bio skracen na 1 cm i za prst uloziv.

Zato savet,kad god osetite bol obaveyno se javiti lekaru...

Ja sam juce obavila kupovinu stvarcica i pocela polako da pripremam torbu za porodiliste.Tako se super osecam i tako mi sve to slatko.Ostalo je jos da pripremimo krevetac i kolica ali za to imamo vremena!

Pozzz svim dragim trudnicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas se neki dan pitam sta je sa tobom.Jao potpuno te razumem,meni su u 24 nedelji bili simtomi isti kao tebi sad :o Jako sam se uplasila i receno mi da mirujem.I morala sam,pila sam ginipral i jos uvek ga pijem ali dosta mirujem,to me je odryalo.Evo sad sam usla u 36. i nadam se da cu dogurati do kraja.I moj je grlic bio skracen na 1 cm i za prst uloziv.

Zato savet,kad god osetite bol obaveyno se javiti lekaru...

Ja sam juce obavila kupovinu stvarcica i pocela polako da pripremam torbu za porodiliste.Tako se super osecam i tako mi sve to slatko.Ostalo je jos da pripremimo krevetac i kolica ali za to imamo vremena!

Pozzz svim dragim trudnicama...

i ja sj rano idem kod dr da mi izmjeri bebicu,i da vidim sta je sa moim stomakom tako me boli,nemogu noge da ispruzim skroz bas me zaboli,i bas se plasim ne znam sta je...dva dana me tako boli,kad legnem da spavam i kad ocu da se okrenem e tad me bas zaboli,i mogu vam rec da samn bas zabrinuta... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske. Evo napokon da vam se javim. Bila sam u cetvrtak na kontroli kada me doktorka pregledala odmah me poslala u bolnicu,i od tada sam u bolnici- na zvezdari.secate se da sam imala bolove,probadanja,i kao da mi se nesto cepa dole,e na kraju ispalo da mi se glic skratio,na 1cm,da je mekan i uloziv za prst,imala sam po nekada kontrakcije od kada sam u bolnici ali jutros sam ih imala na svakih par minuta pa su mi pojacali tokolizu-koju primam inace neprestano 24h svaki dan od kada sam ovde..inace ne mogu ovde u bolnici da utrde koja sam nedelja,jer beba odgovara 36-oj nedelji a ne 33-oj kako mi se inace vodi,velika beba,ima 2,5kg,pa su svi zbunjeni a i ja. Pisem preko telefona pa je zato sve zbrkano i bez smajlica. Ne znam do tjada cu ovde ostati,a tako bih kuci. Sve vas ljubim i pozdravljam. :)

draga violeta,drzi se bit ce sve ok,stvarno velika beba,nemoj previše da brines,mislimo na tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske. Evo napokon da vam se javim. Bila sam u cetvrtak na kontroli kada me doktorka pregledala odmah me poslala u bolnicu,i od tada sam u bolnici- na zvezdari.secate se da sam imala bolove,probadanja,i kao da mi se nesto cepa dole,e na kraju ispalo da mi se glic skratio,na 1cm,da je mekan i uloziv za prst,imala sam po nekada kontrakcije od kada sam u bolnici ali jutros sam ih imala na svakih par minuta pa su mi pojacali tokolizu-koju primam inace neprestano 24h svaki dan od kada sam ovde..inace ne mogu ovde u bolnici da utrde koja sam nedelja,jer beba odgovara 36-oj nedelji a ne 33-oj kako mi se inace vodi,velika beba,ima 2,5kg,pa su svi zbunjeni a i ja. Pisem preko telefona pa je zato sve zbrkano i bez smajlica. Ne znam do tjada cu ovde ostati,a tako bih kuci. Sve vas ljubim i pozdravljam. :)

nema me par dana i sad dosla, kad medjutim... ne daj se draga samo napred, sve ce biti ok!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro, drage moje!

violeta, budi jaka, drzi se! bice sve dobro, uz tebe smo!

ja se veceras javljam gore u porodiliste,posto me nisu naisli bolovi za vikend, pa sta mi slatki Bog da! jutro je pocelo sasvim smireno,pijuckam kakao i slusam muziku i vesti na tv-u... videcemo sta ce biti do kraja dana! :) :) trudim se da ne razmisljam o strahovima, sa kojima se susrece svaka od nas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dal je neka trudnica koristila MACMIROR COMLEX tablete,imam neke bakterije i moram sa tim da ih unistim,bas sam se prepala,ne znam koje su bakterije u pitanju zaboravila sam,a rekla mi je...kaze da moze da izazove porodjaj te bakterije a ja u sedmom mjesecu...o boze kako sam uplasena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dal je neka trudnica koristila MACMIROR COMLEX tablete,imam neke bakterije i moram sa tim da ih unistim,bas sam se prepala,ne znam koje su bakterije u pitanju zaboravila sam,a rekla mi je...kaze da moze da izazove porodjaj te bakterije a ja u sedmom mjesecu...o boze kako sam uplasena....

Prvo,dobro jutro svima.Sejla kakve bakterije imas?Urinarne,esherihiju moras znati.Nemoj se ti nista plasiti,imali su mnogi bakterije pa se nisu porodili.Nego uzmi ti od Josifa Pančića čaj za trudnice,meni je garantovano pomogao.Svi mikrobiološki nalazi su mi bili super.Ako ti dr nije prepisao te tablete ne uzimaj,sigurno imate nekog dobrog ginekologa da se konsultuješ sa njim.A čaj počni koliko je danas da piješ ništa ti loše od njega neće biti.

Violeta kako si nam danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo,dobro jutro svima.Sejla kakve bakterije imas?Urinarne,esherihiju moras znati.Nemoj se ti nista plasiti,imali su mnogi bakterije pa se nisu porodili.Nego uzmi ti od Josifa Pančića čaj za trudnice,meni je garantovano pomogao.Svi mikrobiološki nalazi su mi bili super.Ako ti dr nije prepisao te tablete ne uzimaj,sigurno imate nekog dobrog ginekologa da se konsultuješ sa njim.A čaj počni koliko je danas da piješ ništa ti loše od njega neće biti.

Violeta kako si nam danas?

dobro jutro i tebi,ma ne znam kako se zovu te bakterije posto moja dr drzi u karton sve te nalaze koje odradim i sad ne znam kako se tacno zovu.i prepisala mi je te tablete pa za nedelju dana na kontrolu da mi opet prekontrolise ima li bakterija jos,valjda je vecina trudnica imala bakterije i nije im bilo nista,a rekose mi da popijem caj od persuna i kupine,pa sam ga napravila pa vidjecu,bas sam uplasena,nikako nemogu samu sebe da smirim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dal je neka trudnica koristila MACMIROR COMLEX tablete,imam neke bakterije i moram sa tim da ih unistim,bas sam se prepala,ne znam koje su bakterije u pitanju zaboravila sam,a rekla mi je...kaze da moze da izazove porodjaj te bakterije a ja u sedmom mjesecu...o boze kako sam uplasena....

Ja sam koristila Makmiror vaginalete,po jednu svako sedmo vece kao preventivno,posto smo u trudnoci vise podlozni infekcijama.Nista to nije tako strasno,opusti se i kako ti dr.kaze tako radi.Cula sam da ih trudnicama cesto prepisuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila Makmiror vaginalete,po jednu svako sedmo vece kao preventivno,posto smo u trudnoci vise podlozni infekcijama.Nista to nije tako strasno,opusti se i kako ti dr.kaze tako radi.Cula sam da ih trudnicama cesto prepisuju.

samo se boim da bebi nesto ne bude a za mene cu lako,nekako cu izlijecit cajevima i tim tabletama,ali samo da bebi ne bude sta da ne ostavi kakv trag ta bakterija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro jutro i tebi,ma ne znam kako se zovu te bakterije posto moja dr drzi u karton sve te nalaze koje odradim i sad ne znam kako se tacno zovu.i prepisala mi je te tablete pa za nedelju dana na kontrolu da mi opet prekontrolise ima li bakterija jos,valjda je vecina trudnica imala bakterije i nije im bilo nista,a rekose mi da popijem caj od persuna i kupine,pa sam ga napravila pa vidjecu,bas sam uplasena,nikako nemogu samu sebe da smirim....

Bebi ne može ništa biti,ne brini.Ja mislim Sejla da moraš malo više da se opustiš.I ja sam u početku trudnoće bila nepodnošljiva.Kad se opustimo sve je bolje.Inače,zar vama ne daju na uvid vaše rezultate?Ja mislim da je to neka bezazlena urinarna infekcija,samo se toplo oblači,pij čajeve i izbegavaj slatkiše.I naravno poslušaj dr.Videćeš proći će.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.