Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Nisam zakazala jer nemam nikakvu vezu... Bila sam tamo na uz, radila test opterecenja na glukozu, radila briseve, isla na razgovor sa anesteziologom... Ali to opet nije garancija da ce me primiti. Imam i zeleni uput za tamo pa kad krene porodjaj, idem tamo pa sta bude. Ako bude mesta, bude. Ako ne bude, idem verovatno u Front...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz,ja sam jos uvek tu.... :blink:

Juce bila na kontroli,radili mi CTG,kazu sve je dobro,dodjite ponovo u nedelju :o

Termin mi je bio 2 oktobra i mislila sam cim bude drugi poradjam se ja,ono nista,Martini se ne izlazi iz maminog stomaka,lepo joj je hehe.... :D

Cujemo se,docicu opet da se izjadam... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, evo najzad i ja ugrabih malo slobodnog vremena (negde između dojenja i menjanja pelena)... :rolleyes:

DakleM: 22. septembra u 13 časova sam završila na porođajnom stolu, a u 14 časova i 50 minuta sam na svet donela smisao mog života. Ljubiša je po rođenju bio težak 3400g. i dugačak 53cm. U bolnici smo proveli šest dana (bilirubin mu je padao malo sporije), ali od 28. septembra smo kod kuće - upoznajemo se i uživamo. :wub:

Ljubim vas sve puno, pa se čitamo čim ugrabim malo više vremena. :)

Cestitam Mela na Ljubisici :wub: ,nek je ziv i zdrav !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mela, sve čestitke!

Hahaahh, koliko nas je na Mirijevu! Ja sam za sad kod Crvenog Krsta, ali svo troje kada se blesa ispili, Bože zdravlje, dolazimo na Mirijevo, blizu pijace. Jao, kada krenemo da se sudaramo sa kolicima. :lol:

Ček’, ček’, ko će se sve odavde porađati u Gradskoj a da mu je termin tu negde kad i meni? Da se družimo malo. :D

Ja čekam svaki dan da krene akcija. Termin je 16. pa čekamo da vidimo da li će i koliko poraniti. Moja drugarica kojoj je termin bio 20. oktobar se juče porodila i dobila devojčicu, pa računam da će i ova moja možda da porani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitjke, Mela!

ja odradila prvi ctg. pravilni otkucaji, izgleda je moj mali andjeo spavao pa nije bas bio aktivan, tako da je grafikon bio bez preterane dinamike!! ici cemo za 2 dana opet da to proverimo...ali zvuk srca je bio tako pravilan po meni, a i po sestrama!

nema ni k od kontrakcija... mozda i preguram termin,uh...ne bih bas volela! plasim se velike bebe! :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitjke, Mela!

ja odradila prvi ctg. pravilni otkucaji, izgleda je moj mali andjeo spavao pa nije bas bio aktivan, tako da je grafikon bio bez preterane dinamike!! ici cemo za 2 dana opet da to proverimo...ali zvuk srca je bio tako pravilan po meni, a i po sestrama!

nema ni k od kontrakcija... mozda i preguram termin,uh...ne bih bas volela! plasim se velike bebe! :mellow:

Ni ja nemam jos kontrakcije ,al ipak mi je dr rekao da moze da se desi ubrzo porodjaj ,jer bebica je veoma nisko ,i bas osecam dole kako me gura glavicom .Moja mama npr.kada je bila samnom trudna nit je imala kontrakcije,niti bolove,kad je pukao vodenjak tad je otisla u porodiliste .Tako da videcemo uskoro sta mene ceka ... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svecano izjavljujem da je 9 mesec dosadan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svecano izjavljujem da je 9 mesec dosadan!

:lol: :lol: :lol: I zamoran i dosadan... I sve smo ko na iglama, kad ce da krene vise... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svecano izjavljujem da je 9 mesec dosadan!

:lol: :lol: :lol: А ја потписујем :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novim mamama čestitke na novim bebama....

ja danas nikakva... pre dve večeri uhvatio me je grč u listu... i to me još uvek boli...

od ovog vremena mi glava puca...

leđa kao po običaju rasturjaju...

al dobro... valjda će proći :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li nekada osecate da vas beba dole negde grebe? jako je neprijatan osecaj, u 32. sam nedelji, pa me to grebuckanje bas brine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li nekada osecate da vas beba dole negde grebe? jako je neprijatan osecaj, u 32. sam nedelji, pa me to grebuckanje bas brine..

Znaci nisam jedina koja oseca "grbuckanje" ali mene grebucka gde stigne!!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li nekada osecate da vas beba dole negde grebe? jako je neprijatan osecaj, u 32. sam nedelji, pa me to grebuckanje bas brine..

Ja to osecam dosta cesto,skroz nisko sa desne strane.Mozda mase rukicama :lol:

Jeste malo neprijatno.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svecano izjavljujem da je 9 mesec dosadan!

:D:):D ja bih mogla ovako jos godinu dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moze li neka od vas da slika tu torbu koja je potrebna kad se dodje po bebu :), imam problem da shvatim sta je sta :P, osim kapice, to znam sta je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misis na nosiljku u kojoj iznose bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mislis na nosiljke, neko iznosi bebu u njima neko u auto sedistu... Ja jos ne znam kako cu... Imam auto sediste, a imam i od koga da pozajmim nosiljku...

Postavila sam neke slike sa neta cisto da vidis sta je sta :rolleyes:

post-45900-1318159722_thumb.jpg

post-45900-1318159752_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

а не, знам шта је носиљка, не знам шта је бодић а шта бенкица :)

ту сам подобијала масу неких ствари и сад треба да спакујем ту торбу за бебу кад буду долазили по нас две, а не знам шта од свега тога иде

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaa... Benkice su gornji delovi koji imaju trakice sa leve i desne strane i vezuju se iza ledja. Ja sam ih vidjala samo sa dugim rukavima, mislim da nema sa kratkim. Ne znam.

A bodici se kopcaju kod guze i ima varijanti bez rukava, sa kratkim i sa dugim rukavima...

Ja cu za izlazak da spremim benkicu i zeku (to je sve iz jednog dela, sa delom za nogice, s tim sto neke zeke imaju stopice, a neke ne pa onda idu carapice)

post-45900-1318160600_thumb.jpg

post-45900-1318160616_thumb.jpg

post-45900-1318160629_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

и све то беба треба да навуче на себе :), плус пеленеееее

па беби никако није лако, сад знам што ова моја неће да изађе :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrija hvala ti ko sestri što si postavila ova pitanja :D

ni ja nemam pojma šta je benkica a šta zekica.... a bojim se da neću umeti ni da je obučem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam ga i ja, meni je dr. rekla ako nema misrisa i ako te ne svrbi sasvim prirodna pojava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske.Vratih se od mojih.Pazarila sam par stvarcica za bebicu i bas sam srecna,a od sestre(njenih klinaca) sam donela gomilu stvarcica :).

Jel imamo neku novu bebicu?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske.Vratih se od mojih.Pazarila sam par stvarcica za bebicu i bas sam srecna,a od sestre(njenih klinaca) sam donela gomilu stvarcica :) .

Jel imamo neku novu bebicu? :)

Hej, sta si kupila za maleckog :rolleyes: ? Nemamo prinova jos uvek. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila odelce za izlazak,par bodica,portiklice,cucle,cebence,peskir :)

Prosli put kupila posteljinicu,jorgancic,jastuce i ogradicu za krevetac :)

Moj bebac jel si videla za vezbice,kada kreces?Ja sutra zovem da vidim sta,kako i kada:)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.