Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Bibibca ,ja sam dobila da uradim svoj prvi ctg u 38 nedelji,al sam ga ja odradila u 37oj,kad sam vec imala uput.Nestrpljenje.A idem i sledece nedelje ponovo da ga radim.

Sta znaci to kada dobijes simptome menstruacije u 9 mesecu? Ja sam pocela da dobijam simptome kao da cu da dobijem sa svim bolovima,velika glavobolja,mucnina u stomaku,bledilo u licu ...nisam mogla da izdrzim i popila sam pola plavog panadola za bol.Moj ginekolog u Grckoj mi je rekao da smem da pijem plavi panadol,medjutim ovde mi niko nista nije rekao za plavi panadol ,a ja se plasim da pitam,da mi ga uskrate.Sta Vi koristite za jake bolove?

panadol ti je obican paracetamol i on nije nikakva pretnja i da popijes celu tabletu, ili dve!

vidi da ti to nisu kakve kontrakcije...ili si opteretila stomak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas oko 14h Marija je rodila divnu devojcicu Lenu :))))) Dosta brzo se porodila, bukvalno ni dvadeset minuta nije sve trajalo, ja sam bio tu pa eto iz prve ruke :))))

Inace obe su dobro :)

I ja se pridruzujem cestitkama! sve najbolje mami sa novom bebom! nek je ziva i zdrava!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaskrsija, hoces i ti skoro? :lol: Cekas 15. oktobar, jel da? Ja cu se izgleda nacekati do kraja... Koliko imam frku oko porodjaja, toliko jedva cekam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas oko 14h Marija je rodila divnu devojcicu Lenu :))))) Dosta brzo se porodila, bukvalno ni dvadeset minuta nije sve trajalo, ja sam bio tu pa eto iz prve ruke :))))

Inace obe su dobro :)

ČESTITAM!!! Da je sreća, ljubav i zdravlje prate stalno!!! Baš je dobila lepo ime :rolleyes:

congratulations-desi-glitters-31.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitamo! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaskrsija, hoces i ti skoro? :lol: Cekas 15. oktobar, jel da? Ja cu se izgleda nacekati do kraja... Koliko imam frku oko porodjaja, toliko jedva cekam :rolleyes:

надам се да хоћу :), ал какав сам баксуз има да премашим термин :P

мада ноћас сам баш имала јаке контракције, мене кад стисну сва прочврљим од бола, али сам себи ноћас рекла: е, вала, нећеш кукати :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nekad razmisljam kad mi krenu te kontrakcije, kako li bole one prave kontrakcije kad me i ove zabole posteno :lol: Ne uvek, nekad su blage, ali budu i jace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odoh odmah da procitam :)

cestitamo na maloj princezi...napokon je odlucila da izadje :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada čestitam! Čekamo te u temi o bebanima :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarijaVlada cestitam :)

Meni je danas termin,ali nista od porodjaja :huh: Bila na kontroli,prvi put danas radila ctg,sve je u redu...rekli mi da ponovo dodjem 6-tog :blink:

Bas joj se ne izlazi,a ja sam nestrljiva...a i ledja i kukovi me ubise koliko me bole,a od kontrakcija nista pa ni te lazne.... :mellow:

Pozz za sve,nadam se da cu se sledeci put javiti kada mi je beba u rukama :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaskrsija, hoces i ti skoro? :lol: Cekas 15. oktobar, jel da? Ja cu se izgleda nacekati do kraja... Koliko imam frku oko porodjaja, toliko jedva cekam :rolleyes:

a kada je tvoj termin?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je 28. oktobar, nego sam kontala da ce nesto ranije jer mi se spustio stomak, pa me cimale kontrakcije... Ali dr kaze sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni je 28. oktobar, nego sam kontala da ce nesto ranije jer mi se spustio stomak, pa me cimale kontrakcije... Ali dr kaze sve ok...

u, blizu smo! ja brojim do 26. okt.sad za sad nema nikakvih najava <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas oko 14h Marija je rodila divnu devojcicu Lenu :))))) Dosta brzo se porodila, bukvalno ni dvadeset minuta nije sve trajalo, ja sam bio tu pa eto iz prve ruke :))))

Inace obe su dobro :)

Čestitamo od srca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene posle nekoliko dana muke.Ne znam sta se desava al poslednja tri dana imam toliko jake glavobolje da mogu da vristim.Taman se sve smiri preko dana,legnem da spavam i nocu krenu .Samo li legnem da spavam eto bola u glavi ...videcu da odem kasnije do moje dr da vidim sta ima da mi kaze.

Inace jutros sam bila kod drugog dr-a,i on mi kaze da ako cekamo dodvoljno mozda bude carski zbog dioptrije,ali ako krene prirodni,sta da se radi,onda prirodno .E,bas takav odgovor mi je trebao :( .Ako krene prirodnim putem,ja bi epidural,a sta ako nemam odobronje anesteziologa...da li ga mogu dobiti? I ovaj dr me je pitao koliko sam ja bila teska ko bebica,toliko je i moj bebac tezak odprilike.Ja sam se rodila 10ak dana pre termina...ako to zaista ima neke veze,onda ce i moj bebac uskoro.Ne znam ima li ovo neke veze,ali ovo je vec drugi dr koji uporedjuje mene kao bebu i sada moju bebu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh dobro je da uporedjuju majku kao bebu i bebu,a ne uporedjuju sa tatom-moj dragi je imao 5,5 kg kada se rodio i 63 dugacak :lol: .Zamislite da mi kazu,pa beba ce imati otprilike koliko i tata na rodjenju :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas oko 14h Marija je rodila divnu devojcicu Lenu :))))) Dosta brzo se porodila, bukvalno ni dvadeset minuta nije sve trajalo, ja sam bio tu pa eto iz prve ruke :))))

Inace obe su dobro :)

Čestitam Vam od srca!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tebi po tikeru pise da ces se poroditi za 20 dana!Ilija nesto lose vidim.Jel to znaci da si se porodila 20 dana pre termina?Uzivaj u svom cedu,i ja jedva cekam moju malenu..

Ma poludeo tiker :D Termin mi je bio 9. septembar, a porodila se 5. septembra... Evo promenila sam :D Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene posle nekoliko dana muke.Ne znam sta se desava al poslednja tri dana imam toliko jake glavobolje da mogu da vristim.Taman se sve smiri preko dana,legnem da spavam i nocu krenu .Samo li legnem da spavam eto bola u glavi ...videcu da odem kasnije do moje dr da vidim sta ima da mi kaze.

Inace jutros sam bila kod drugog dr-a,i on mi kaze da ako cekamo dodvoljno mozda bude carski zbog dioptrije,ali ako krene prirodni,sta da se radi,onda prirodno .E,bas takav odgovor mi je trebao :( .Ako krene prirodnim putem,ja bi epidural,a sta ako nemam odobronje anesteziologa...da li ga mogu dobiti? I ovaj dr me je pitao koliko sam ja bila teska ko bebica,toliko je i moj bebac tezak odprilike.Ja sam se rodila 10ak dana pre termina...ako to zaista ima neke veze,onda ce i moj bebac uskoro.Ne znam ima li ovo neke veze,ali ovo je vec drugi dr koji uporedjuje mene kao bebu i sada moju bebu...

I ja imam glavobolje s vremena na vreme, popijem febricet i prodje me. Sto se tice carskog i prirodnog posto smo u istoj situaciji meni je babica objasnila kako da se napimenjm a da sacuvam oci :). Dakle, ako krene prirodni, uhvatis se za potkolenice i gornjim delom tela krenes ka napred i guras stomacnim misicima a ne napor u glavu ili u pluca. ako si ikada imala problema sa stolicom npr. onda bi ti to iskustvo moglo pomoci. Dakle, guras stomacnim misicima kao da treba da izbacis jedno veliko govance :)

Ja sutra na kontrolu, posto smo ti i ja u istoj situaciji javicu ti sta je meni moj dr Cudak rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnjace kada ste pocele da kupujete stvarcice za bebu?

Jel meni rano da polako krenem sa kupovinom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnjace kada ste pocele da kupujete stvarcice za bebu?

Jel meni rano da polako krenem sa kupovinom?

i mene ovo zanima....

ja bih takoooo volela da kupim male stvari i da ih perem i peglam :D i da je zamišljam kakva će biti mačka u njima :D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam glavobolje s vremena na vreme, popijem febricet i prodje me. Sto se tice carskog i prirodnog posto smo u istoj situaciji meni je babica objasnila kako da se napimenjm a da sacuvam oci :). Dakle, ako krene prirodni, uhvatis se za potkolenice i gornjim delom tela krenes ka napred i guras stomacnim misicima a ne napor u glavu ili u pluca. ako si ikada imala problema sa stolicom npr. onda bi ti to iskustvo moglo pomoci. Dakle, guras stomacnim misicima kao da treba da izbacis jedno veliko govance :)

Ja sutra na kontrolu, posto smo ti i ja u istoj situaciji javicu ti sta je meni moj dr Cudak rekao.

:lol: Jao sjajno, ovo ću da zapamtim kad dodje vreme :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh dobro je da uporedjuju majku kao bebu i bebu,a ne uporedjuju sa tatom-moj dragi je imao 5,5 kg kada se rodio i 63 dugacak :lol: .Zamislite da mi kazu,pa beba ce imati otprilike koliko i tata na rodjenju :lol: :lol: :lol:

Hahahahaha,moj tata je imao 5kg na rodjenju,ali tvoj dragi je slobodno mogao u obdaniste da podje iz porodilista ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma poludeo tiker :D Termin mi je bio 9. septembar, a porodila se 5. septembra... Evo promenila sam :D Pozzzz

A kako se postavljaju ti tikeri????Vecina vas ih ima,a ja nikako da uklavirim... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.