Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moram nešto da podelim sa vama.Danas legnem malo na ledja,pa posmatram svoj stomak.Kad on odjednom pocne da skače,levo desno,gore dole,kao lud.Gledam i ne mogu da verujem.Beba je postala aktivna,i to se može i videti.Tako sam srećna.Da li je neko imao slično iskustvo?

To znači da je žurka počela :D sad će sve više da se mrducka... prvo samo kad se ti umiriš i legneš, a za koju nedelju će djuskati i kad se šetkaš i u prevozu... ma kad se njoj ćefne :D

divno je to... nekad može da zaboli i bude neprijatno, naročito ako noću kad legneš da spavaš... ali divno je :D

ja vas čitam svali dan... ali nemam šta da vam kažem, pa ni ne kažem :D čitam kako vama pucaju vodenjaci, i nadam se da moj neće uskoro, mora još dva meseca da se izgura :D

Luna, jedva čekam vesti :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to vise ne bih nazvala mrduckanje :lol: To se pomera i udara posteno :lol: Samo neka udara, super je osecaj. Nedostaje kad se primiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma da, udara, šutira... samo dumbara :D meni je najnezgodnije kada mi se navali nekako dole, pa imam utisak da će mi otpasti stomak ... ili kada nogicama počne da grebe po rebarcima :D

ali neka je, obožavam kad vidim kako mi trči po organima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,to je bas prelep osecaj.....samo sto nekada zna da navali na jednu tacku pa onda pocne i da boli.Ali nema veze,jos malo pa ce se roditi i ima sve da mu vratim :lol: :lol: :lol:

Uh,juce sam pravila princes krofne,i sada ih samo jedem...ne mogu da disem a ne mogu da im odolim :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ni ja ne mogu vise da disem dok jedem... :P ,a ni da sedim jako me zabole ledja...

A beben mrda,lupa,luduje :lol: Najvise nogicama,pa kad se navalim na bok a on se buni,a najcudniji osecaj kad me zagolica njegovo pomeranje skroz nisko prosto ne verujem da je toliko nisko :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje drugarice forumasice, rekoh da vam se javim, nadjoh malo vremena od Ilije :D Nedostaajeteeeeeeeee miiiiiiiii, Lena, Wida, Nena i ostale da vas ne nabrajam, nedostaje mi kuckanje sa vama, moje Georginice ali Ilija diktira sta ce se i kad raditi, hehe :D Hvala Bogu rastemo, sutra idemo na kontrolicu i tako. Jedino sto moram da se izmuzujem i tako mu dajem na flasicu, jer u pocetku nisam imala bradavice uopste, ravne, a sad i kad ih imam ne zna vise da uhvati, pokusali smo, umazali se mlekom, ulepili, plakanje i flasica na kraju... A mucenje je stvrarno ali stvarno ova pumpica, nego znam da je za njega ipak moje mleko najbolje, tako da izdrzacemo sve za malog andjela, ja se izmuzujem, tata pere i prokuvava flasice :D Malo smo se konacno uhodali, u pocetku mi je cesto dolazilo kosu sa glave da cupam zbog osecaja da mi se svih 24h sastoji samo iz izmuzivanja i pranja flasica i pumpice, ali sada je vec drugacije, mada sam mislila da nikad nece proci. Znam da trebam da se prebacim na druge teme, ali ja se navikla na vas :D Cekamo vesti od Lune, nadam se lepom iskustvu sa njenog porodjaja, a ja cu vam svoje ovih dana konacno iskuckati!!! Svim bebicama koje su u medjuvremenu stigle na svet i njihovim mamama zelim od srca sve najlepse na svetu celom!!!Ljubim vas punooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas isla na uz ovde u Banji kod nas. Doktorka je rekla da je beba spremna za izlazak, kao i da je glavicom usla vec u karlicu i da me zato streca ispod malog stomaka i bole me krsta i da za mene vise nisu duge setnje :) Plodove vode ima dovoljno i da od danas pocnem da vodim racuna o svim promenama koje mi se desavaju :) Kaze oko 15ok oktobra je realno da ocekujem porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaskrsija, i ja imam iste tegobe. Idem u petak na kontrolu pa se nadam da ce i meni reci da cu se za dve nedelje poroditi. Ne mogu da cekam kraj oktobra... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tesko jedino kada dugo hodam ,osetim dole pritisak ,al ipak se nadam da se porodim za jedno 10ak dana,al videcemo. :rolleyes: .Pocela sam da imam probleme sa spavanjem,al ja sam za to kriva,previse razmisljam i razmisljam,i odmah skratim san.Sutra idem na prvi ctg i bas me interesuje sta ce mi reci...pozzzic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja sam se dva dana opteretila razmisljajuci sta cu i kako cu i ne mogu da spavam kao covek. Bas je zamorno. Legnem i motam po glavi kako ce mi izgledati porodjaj :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje drugarice forumasice, rekoh da vam se javim, nadjoh malo vremena od Ilije :D Nedostaajeteeeeeeeee miiiiiiiii, Lena, Wida, Nena i ostale da vas ne nabrajam, nedostaje mi kuckanje sa vama, moje Georginice ali Ilija diktira sta ce se i kad raditi, hehe :D Hvala Bogu rastemo, sutra idemo na kontrolicu i tako. Jedino sto moram da se izmuzujem i tako mu dajem na flasicu, jer u pocetku nisam imala bradavice uopste, ravne, a sad i kad ih imam ne zna vise da uhvati, pokusali smo, umazali se mlekom, ulepili, plakanje i flasica na kraju... A mucenje je stvrarno ali stvarno ova pumpica, nego znam da je za njega ipak moje mleko najbolje, tako da izdrzacemo sve za malog andjela, ja se izmuzujem, tata pere i prokuvava flasice :D Malo smo se konacno uhodali, u pocetku mi je cesto dolazilo kosu sa glave da cupam zbog osecaja da mi se svih 24h sastoji samo iz izmuzivanja i pranja flasica i pumpice, ali sada je vec drugacije, mada sam mislila da nikad nece proci. Znam da trebam da se prebacim na druge teme, ali ja se navikla na vas :D Cekamo vesti od Lune, nadam se lepom iskustvu sa njenog porodjaja, a ja cu vam svoje ovih dana konacno iskuckati!!! Svim bebicama koje su u medjuvremenu stigle na svet i njihovim mamama zelim od srca sve najlepse na svetu celom!!!Ljubim vas punooooo

Tebi po tikeru pise da ces se poroditi za 20 dana!Ilija nesto lose vidim.Jel to znaci da si se porodila 20 dana pre termina?Uzivaj u svom cedu,i ja jedva cekam moju malenu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja sam se dva dana opteretila razmisljajuci sta cu i kako cu i ne mogu da spavam kao covek. Bas je zamorno. Legnem i motam po glavi kako ce mi izgledati porodjaj :blink:

Dobro jutro devojke!

Draga nemoj previse da razmisljas o tome.Kako sam lezala u bolnici,svasta sam videla i mogu ti reci da nikada ne znas kako ce biti.Poradjale su se devojke i bez kontrakcija i sa vrlo malo bola.samo treba biti spreman na najjaci bol i nadati se da ce biti sve ok.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tesko jedino kada dugo hodam ,osetim dole pritisak ,al ipak se nadam da se porodim za jedno 10ak dana,al videcemo. :rolleyes: .Pocela sam da imam probleme sa spavanjem,al ja sam za to kriva,previse razmisljam i razmisljam,i odmah skratim san.Sutra idem na prvi ctg i bas me interesuje sta ce mi reci...pozzzic

I ja ne mogu vise dugo da hodam,imam nekako cudan osecaj,sve me boli.A posle setnje kada legnem,ne mogu da ustanem :lol: krsta ubijaju,treba mi priprema od pet minuta za ustajanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ne mogu vise dugo da hodam,imam nekako cudan osecaj,sve me boli.A posle setnje kada legnem,ne mogu da ustanem :lol: krsta ubijaju,treba mi priprema od pet minuta za ustajanje.

Isto, ali iiiiisto! :lol: Ali dobro, kapiram da smo sve takve pred porođaj.

Enivej, evo mene konačno stigla do kompa pa da se javnem koleginicama gegalicama. Sad sam na pragu 38. nedelje i počinju pripreme i blagi strah, moram priznati. Bila u Gradskoj bolnici na dan i po, bez potrebe su me uplašili. Bebac super, 2.600g prošlog utorka imala i utvrđeno je da nema zastoja u rastu. Valjda su hteli da budu sigurni, šta li a ja sam se sa pameću i dušom rastavjlala dok mi nisu uradili UZ prošlog utorka. Glavno je da smo mi dobro i da smo krenule sa uputima i pregledima za žuticu, brisevi i ostale zanimacije. :)

Upoznala sam i MarijaVladu, mnoooogo je slatka a vidim da je nema ovih dana, biće da se njeno pile ispililo. :)

Imam pitanje za vas koje ste se skoro porodile u Gradskoj: koliko košta epidural? Videh na temi o epiduralu cifru od 240 €, i prosto ne mogu da verujem! Ima li neko frišku informaciju?

Ljubim vas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vaskrsija, i ja imam iste tegobe. Idem u petak na kontrolu pa se nadam da ce i meni reci da cu se za dve nedelje poroditi. Ne mogu da cekam kraj oktobra... :lol:

Znaci bice trka :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da. Sutra ce mi reci u kojoj sam fazi... Jedva cekam. Sto kaze mm kako super zvuci da se neko raduje odlasku lekaru, tj. da je trudnoca jedini period kad vicemo sve kako jedva cekamo da odemo na pregled :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razbija me glava dva dana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto, ali iiiiisto! :lol: Ali dobro, kapiram da smo sve takve pred porođaj.

Enivej, evo mene konačno stigla do kompa pa da se javnem koleginicama gegalicama. Sad sam na pragu 38. nedelje i počinju pripreme i blagi strah, moram priznati. Bila u Gradskoj bolnici na dan i po, bez potrebe su me uplašili. Bebac super, 2.600g prošlog utorka imala i utvrđeno je da nema zastoja u rastu. Valjda su hteli da budu sigurni, šta li a ja sam se sa pameću i dušom rastavjlala dok mi nisu uradili UZ prošlog utorka. Glavno je da smo mi dobro i da smo krenule sa uputima i pregledima za žuticu, brisevi i ostale zanimacije. :)

Upoznala sam i MarijaVladu, mnoooogo je slatka a vidim da je nema ovih dana, biće da se njeno pile ispililo. :)

Imam pitanje za vas koje ste se skoro porodile u Gradskoj: koliko košta epidural? Videh na temi o epiduralu cifru od 240 €, i prosto ne mogu da verujem! Ima li neko frišku informaciju?

Ljubim vas sve!

i ja bih da znam koliko košta epidural u Gradskoj?

koliko sam ja skontala, to je sve jeftinije i jeftinije.... bar je tako prošla moja sestra... 4 porođaja, tri sa epiduralom, svaki sledeći bio jeftiniji od predhodnog.... samo što je ona u NF :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S´ obzirom da ni ja nikad ne znam koji sam mesec nasla sam ovo na internetu pa se nadam da ce pomoci i vama! ako se racunaju nedelje i meseci trudnoce:

1 mesec: 1-5 nedelja

2 mesec: 6-9 nedelja

3 mesec: 10-13 nedelja

4 mesec: 14-17 nedelja

5 mesec: 18-21 nedelja

6 mesec: 22-26 nedelja

7 mesec: 27-31 nedelja

8 mesec: 32-36 nedelja

9 mesec: 37-40 nedelja

e da... po ovome, ja danas ušla u 8. mesec.... he he ... još mlakice :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da... po ovome, ja danas ušla u 8. mesec.... he he ... još mlakice :rolleyes:

A ja sve mislim da sl.nedelje ulazim u 8.-mi ?

Ustvari jedva cekam da udjem u 9.-ti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja se polako spremam za övde"" :lol: Ovih dana me boli glava, mada sam nesto bila i bolesna, a inace se osecam fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sve mislim da sl.nedelje ulazim u 8.-mi ?

Ustvari jedva cekam da udjem u 9.-ti :lol:

u pa mi smo blizu baš baš :)

straaava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a inace se osecam fenomenalno.

tako i treba :D

a glava će proći, normalno je da boli ponekad... nekad srce ne uspe da pumpa dovoljno za oboje, pa zakine na mami i mamu boli glava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, ja se polako spremam za övde"" :lol: Ovih dana me boli glava, mada sam nesto bila i bolesna, a inace se osecam fenomenalno.

Dobro ti nama dosla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upoznala sam i MarijaVladu, mnoooogo je slatka a vidim da je nema ovih dana, biće da se njeno pile ispililo. :)

Imam pitanje za vas koje ste se skoro porodile u Gradskoj: koliko košta epidural? Videh na temi o epiduralu cifru od 240 €, i prosto ne mogu da verujem! Ima li neko frišku informaciju?

Ljubim vas sve!

Ejjj draga kada si ti to lezala na odeljenju,pa si upoznala MarijaVladu?Bila sam i ja od proslog cetvrtka do ponedeljka tamo.Inace ti i ja smo trudne u dan isto ;) Pozdrav veliki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.